Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Samo kod svercera,poceli su da rade, kod nas nista krsteno. Uzeo sam Corsair sf750 platinum na kraju zbog cable managementa, g2 je preveliko za itx. Preporuka za sf platinum seriju, mislio sam da ce vent biti bucan zbog velicine, ali je izuzetno tih. Plus je garancija na ovu seriju 7g.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Počeli su, stvarno? Jesu li nadrukali cene ili se približno drže Ipona?
 
Malo su jace cene nego ranije ali je opet povoljnije nego kod nas. A da ne spominjem izbor komponenti....

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ljudi ima li neko SFX napajanje (srednje jako, modularno) da se kupi kod nas. Šverceri utihnuli, polovnih nema, da l je zaostalo neko negde u nekom magacinu :D
Pogledaj FSP Dagger

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Gro tih kućišta se pravi u turama i prodaje po narudžbini, nije ih lako ugrabiti. Plus te izađu 300+ evra sa sve dostavom i dažbinama.
Više sreće bi imao s nečim sa Aliexpressa ili još bolje Taobao...na Aliju ima K55/K77/K99 ili SKTC Q2 koji mogu da posluže. Opet, zavisi kolika mu je grafika i koji procesor.

ovo je jako veliki problem. naci malo a kvalitetno kuciste ispod 10 litra. ja sam zato bio odustao od sklapanja itx sistema i poceo da gledam laptopove. ali sam shvatio da laptop sa 2070 grafickom moram da platim preko 1000 evra, a dobicu koliko, mozda 30% vise performasi nego sa ovom mojom kantom sad, i onda sam dzabe krecio. tako da sam resio da sklopim itx sistem sa 5700xt. nasao sam na caseking.de combo a4 sfx kuciste i onaj applehofner kuler za 250 evra. taj hofner dofner kuler se jako lepo slaze sa ovim tipom kucista, jer duva toplotu od procesora direkt napolje. cekam crni petak pa mozda se ulovi jos jeftinije, ali u najgorem slucaju 250 evra sta sad... ghost s1 mi se realno vise svidja ali je preskup i nema ga. ovaj a4 je jedini sub 10 litara koji se masovno proizvodi, lian li ga pravi...

neka druga preporuka? napajanje sam mislio da uzmem corsair sf seriju, jer svi kazu da su tihi. ali su skupi u tri lepe. mozda ulovim neki silverstone ili be quiet za manje para opet na nekom popustu, ali ne znam da li da stedim na tome i lepo se otvorim za recimo sf750 i miran sam za tri kompjutera bar. sa kucistem sam nadam se miran dok sam ziv :d kakva su vasa iskustva sa sfx napajanjima? jesu bucna? koja provereno nisu? hvala

edit: ovaj k55 sa aliexpressa deluje zanimljivo, ali ako ustedis 100 i kusur evra tu u odnosu na a4 sfx tih 100 ce posle da te stigne kroz razne situacije gde ne mozes da uzmes bilo koju graficku koju nadjes povoljno, na snizenju ili polovnu, vec moras da uzmes neku manju da bi stala u kuciste. plus imas losije kuciste i (verovatno) losije temperature. a da, ono sto ste pricali u vezi zvucne izolacije.... postoji razlika medju kucistima, ali morate da uzmete u obzir i to da su iste komponente u nekim kucistima bucnije, a u nekim tise, samo iz tog razloga sto u losije provetrenom kucistu vent mora da besni da bi postigao isti rezultat.
 
Poslednja izmena:
Topla preporuka za Corsair SF 600/750 W Platinum. Great wall je OEM, i ubedljivo je najbolje SFX napajanje koje postoji trenutno. Cena preko je oko 120e-130e bila kad sam ja uzimao. Napajanje je kompletno necujno. Moje 600W fura 1080ti overclockovanu sa 150% power limitom i 3900X. Nikad ga nisam cuo, mada bude toplo posle duze gaming sesije.
 
hvala za iskustvo iz prve ruke! bas mi znaci. prilicno sam siguran da na napajanju necu da pravim kompromis. mozda cu na ploci. hteo sam da uzmem skuplju asus plocu jer ima m.2 slot napred, da se ssd ne kuva pozadi, posto u a4 kucistu iza ploce je odmah graficka, ssd muceni oce dumre unutra. medjutim, ako mi izleti neka bas jeftina ploca uzecu nju i tu cu da ucarim neki dinar koji ce da ode na napajanje. a ssd nek me proklinje u sauni :d prednji usbc moze da sluzi za ukras, ili nekog da lozim da mu je pokvaren mobilni :d
 
hvala za iskustvo iz prve ruke! bas mi znaci. prilicno sam siguran da na napajanju necu da pravim kompromis. mozda cu na ploci. hteo sam da uzmem skuplju asus plocu jer ima m.2 slot napred, da se ssd ne kuva pozadi, posto u a4 kucistu iza ploce je odmah graficka, ssd muceni oce dumre unutra. medjutim, ako mi izleti neka bas jeftina ploca uzecu nju i tu cu da ucarim neki dinar koji ce da ode na napajanje. a ssd nek me proklinje u sauni :d prednji usbc moze da sluzi za ukras, ili nekog da lozim da mu je pokvaren mobilni :d

Kao neko ko ima NVME SSD i napred i iza ploce, uzmi neku plocu koja ima napred.

Za pozadinski slot koristim Crucial P1 koji je jedan od najhladnijih SSD-ova, i opet radi izmedju 80 i 100C. Pritom mi je to gaming drive. OS je na prednjem 970 EVO-u.
 
uzas :/ gledam ove nove b550 ploce sve imaju slot napred. ali ce sve da budu preko 200 evra. ja ne znam jel su oni normalni, pa x570 ima za fazon 250

msi b550 cak ima i vent za v4.0 drajvove koji se izgleda greju ko furuna
 
Ok sve, ideja je top, i sam sam se jedno vrijeme lozio na Itx racunar visokih performansi, ali sklapati takav racunar 6-12 mjeseci, po meni, nema nikakvog smisla (cekas BF) u danasnjem vremenu hyper produkcije.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
ja elektroniku kupujem iskljucivo na black friday. to nema veze sa time da li je itx ili nije :D macbook pro sam kupio za 1000 evra nov, konfiguracija koja kosta 1700, a u srbiji je u momentu kupovine bila 2500. boze me sacuvaj. prodao sam ga posle godinu dana polovnog isto za 1000 evra jos je covek ultra dobro prosao posto za takav polovan na oglasima trazili 1300 u srbiji 1500. moj buraz uzeo ssd od 2tb za fazon 50-ak evra, i slicno... elem... nemam nameru da kupujem po "pravim" cenama. nigde nece nista da pobegne, to je sve tu. hiperprodukcija je super stvar, jer vi koji kupujete po pravim cenama im isplatite sve sto su oni naumili, pa onda mi ostali koji imamo strpljenja mozemo da cekamo crni petak i uzmemo sve upola cene

moja taktika je takva: cekam crni petak. ako bude stvari koje me zanimaju na snizenju, kupim. ako ne bude mogu da ih kupim i kasnije po istoj toj ceni. nista nisam izgubio. ako kupim sad za 300 a za par meseci bude za 100. pa jel vredelo tih 200 evra razlike sto sam uzeo odmah? isto tako, recimo za televizor. ljudi kupe tv od 70" za 500 evra na black friday. takav isti kosta 2500 evra mesec dana ranije. jel bi crko za tih mesec dana da gleda u stari televizor... i tako dalje...
 
Poslednja izmena:
Nije vezano za kućišta već za SFX napajanja ali pošto nema adekvatne teme...

Corsair je objavio da neke serije iz SF linije (koja je relevantna za ljude sa ITX sistemima, je li) potencijalno imaju problema u nekim uslovima: https://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=197081

Pogođene su određene serije - serijski broj od 194448xx do 201148xx, proizvedene između oktobra 2019. i marta 2020., pa ako imate model iz tih serija možete se prijaviti za zamenu...Oznaka mog modela počinje sa 1626, pa sam bezbedan, heh.
U članku je opisano kako možete da vidite oznaku vašeg modela...
 
Hvala na info. Moram iskopati kutiju da vidim SN, ne rasklapa mi se racunar. Nedavno sam kupio sf750 psu, nadam se da nije iz te serije.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
dobro je, nije me zakacilo. hvala za info takodje.
 
ma jos bolje ako vam je kuciste iz te serije, imate novo za dz.

ispali su fer stvarno da priznaju problem i da zamene ljudima kojima je zapalo napajanje iz te serije. nisu mufljuski cekali da se ljudi pojedinacno javljaju u toku garancije (koja nije mala :D ). svaka cast za corsair, pokazali su da su ozbiljna firma
 
Nije vezano za kućišta već za SFX napajanja ali pošto nema adekvatne teme...

Corsair je objavio da neke serije iz SF linije (koja je relevantna za ljude sa ITX sistemima, je li) potencijalno imaju problema u nekim uslovima: https://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=197081

Pogođene su određene serije - serijski broj od 194448xx do 201148xx, proizvedene između oktobra 2019. i marta 2020., pa ako imate model iz tih serija možete se prijaviti za zamenu...Oznaka mog modela počinje sa 1626, pa sam bezbedan, heh.
U članku je opisano kako možete da vidite oznaku vašeg modela...
Bogami, za malo sam izbegao falicnu seriju (194348xx) :)

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Nije vezano za kućišta već za SFX napajanja ali pošto nema adekvatne teme...

Corsair je objavio da neke serije iz SF linije (koja je relevantna za ljude sa ITX sistemima, je li) potencijalno imaju problema u nekim uslovima: https://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=197081

Pogođene su određene serije - serijski broj od 194448xx do 201148xx, proizvedene između oktobra 2019. i marta 2020., pa ako imate model iz tih serija možete se prijaviti za zamenu...Oznaka mog modela počinje sa 1626, pa sam bezbedan, heh.
U članku je opisano kako možete da vidite oznaku vašeg modela...

Za malo sam ga omasio. Moja je 19284... :D
 
Ako je 70e onda je super kuciste. Na prvi pogled mi izgleda kao budzet Ncase.
 
Odlična vest. Konačno nešto za "narod".
 
Sviđa mi se.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Odličan posao od CM-a...jeftino i dobro. Mogli su da ga skrate malo, svejedno bi primilo 240mm AIO i grafičke do 300mm što je više nego dovoljno, ali bi bilo par litara manje.
Šta je, tu je...ako nekad pređem na ITX, ozbiljno ću razmotriti ovo.
 
Baš solidno odradjeno. Samo da krene kako treba mainstream segment kućišta ispod 20L. Biće ona sve bolja i bolja.
 
Da, super odradjeno, cena je odlicna, staje Scythe Fuma 2 sa mesh stranom, a izgleda i sve do 159mm, Thermalright Silver Arrow T8, Le Grand Macho RT i Macho Rev.C

Iako stoji na sajtu 155mm sa mesh i 153mm sa staklenom, ovaj iznad rece 158mm, a drugi youtuber bez problema stavi Cooler Master Hyper 212 Black od 159mm, tako da staje verovatno i Noctua NH-D15/D15s

Takodje vidim konacno se pojavio u Evropi Thermalright Silver Arrow 130 kuler sa 130mm ventilatorom i 130mm visinom, to otvara jos <~22l kucista za dobro vazdusno ko Raijintek Metis EVO TGS i EVO ALS i jos koje Jonsbo, a ako se dobro secam i neka jeftina Kineska ITX sa aliexpress-a/taobao sto imaju 130-138mm prostor. (Samo da su konacno krenuli da leme cevi za aluminijumske ploce i da su performanse 130-ce dobre, ...).
 
Poslednja izmena:
Vec dugo vremena pokusavam da nabavim SILVERSTONE GD09B kuciste. Ima ga na iPon-u ali kog god da pitam kaze ne donosim kucista. TV nije problem ali kuciste izgleda da jeste. Bas bih voleo da znam zasto?

Bio bih mu zahvalan ako neko mozda zna nekog ko donosi kucista ?
 
Razlog je jednostavan.

1. Na TV-u može više da se zaradi
2. TV može jednostavnije da se "pakuje" sa ostalom robom
 
zarada, to je meni prvo palo napamet
 
Rekli su mi još ranije, kad sam tražio kućište za mene...kućišta im zauzimaju dosta mesta u vozilu koje može da se iskoristi za hrpicu malih stvari poput procesora, SSD-a...i onda imaju manju zaradu po turi. Neki hoće da nabavljaju ali mnogo nadrukaju cenu...
 
a sto se ne spakujes, odes do madjarske, svratis u neku onu smrdljivu banju, provedes vikend i kupis sam. u isto vreme eliminises glavnu pretnju - zenu i njeno nismo nigde bili xx dana. kupi i njoj neku kremu koja ne radi nista i svi srecni i zadovoljni. bolje nego svercerima da pravis poso
 
Nazad
Vrh Dno