Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Zdravo drugari,

Konacno zavrsen moj prvi SFF PC Build projekat, pa da se pohvalim :)

Delovi: DAN A4-SFX kuciste, besumno Silverstone Nightjar NJ450-SXL napajanje i druge komponente prilagodjene ovom bildu.

Ukoliko Vas budu interesovali detalji, proces sklapanja mozete (na preskok posto je ASMR varijanta) pogledati na sledecem linku: https://www.youtube.com/watch?v=TznghJcLii4

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ta Noctua je suviše slaba za to...savet: pošto imaš ITX grafiku, iskoristi prostor pored nje da ugradiš 120mm AIO (kao ovaj lik: https://www.youtube.com/watch?v=IncQzqaOkCk) ili makar zameni L9 za Cryorig C7Cu sa Noctua venton ili Alpenfohn Black Ridge (mada, mislim da Black Ridge neće pasovati na tu ploču)...
Drugo, nabavi custom kablove na zapajanje, olakšaće ti život. Taj Silverstone ti ne ostavlja mnogo mesta da ušuškaš kablove, avaj...
 
Poslednja izmena:
Postoji i druga opcija, samo stavi pun 25mm debeo ventilator umesto tog 15mm noctu-e, ima dovoljno mesta. Cak mislim da moze lepo da se uglavi i 120mm sa zip-ties, a ako ipak ne moze, arctic cooling 92mm i to ce srediti malo CPU temperature.
 
Ta Noctua je suviše slaba za to...savet: pošto imaš ITX grafiku, iskoristi prostor pored nje da ugradiš 120mm AIO (kao ovaj lik: https://www.youtube.com/watch?v=IncQzqaOkCk) ili makar zameni L9 za Cryorig C7Cu sa Noctua venton ili Alpenfohn Black Ridge (mada, mislim da Black Ridge neće pasovati na tu ploču)...
Drugo, nabavi custom kablove na zapajanje, olakšaće ti život. Taj Silverstone ti ne ostavlja mnogo mesta da ušuškaš kablove, avaj...

Hvala na savetima :)

Na listi za upgrade su mi custom kablovi :) . Zapadose mi za oko kablovi na sledecem linku: https://www.pslatecustoms.com/ . Naravno, ukoliko imate jos neke kandidate, unapred hvala na savetima ;)

Nisam sasvim siguran, ali mislim da je za AIO mnogo zgodnija v4 verzija Dan A4-SFX kucista, moje je v3. Videcemo, svaka dobra ideja je dobrodosla :)

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Postoji i druga opcija, samo stavi pun 25mm debeo ventilator umesto tog 15mm noctu-e, ima dovoljno mesta. Cak mislim da moze lepo da se uglavi i 120mm sa zip-ties, a ako ipak ne moze, arctic cooling 92mm i to ce srediti malo CPU temperature.

Takodje, jos jedno hvala! :)

Htedoh ja da stavim Noctua NF-B9 redux-1600 PWM Case cooler, ali posle onolike muke sa kablovima sam odustao (mozda bi i moglo, ali ne mogu vise da se rvem, dok ne stignu custom kablovi :) )

HVala!
 
Hvala puno Рамирез na savetu, novi custom kablovi su fenomenalni!!! :)

Sve pohvale za divnog kolegu iz Novog Sada koji drži MasterPC Kablove, zaista je fantastičan!! Nema potrebe za custom kablovima iz USA, kada imate na raspolaganju MasterPC Kablove :)

Pozdrav
 
Hvala puno Рамирез na savetu, novi custom kablovi su fenomenalni!!! :)

Sve pohvale za divnog kolegu iz Novog Sada koji drži MasterPC Kablove, zaista je fantastičan!! Nema potrebe za custom kablovima iz USA, kada imate na raspolaganju MasterPC Kablove :)

Pozdrav
 
Nema na cemu. :wave:
 
Hvala na savetima :)

Na listi za upgrade su mi custom kablovi :) . Zapadose mi za oko kablovi na sledecem linku: https://www.pslatecustoms.com/ . Naravno, ukoliko imate jos neke kandidate, unapred hvala na savetima ;)

Nisam sasvim siguran, ali mislim da je za AIO mnogo zgodnija v4 verzija Dan A4-SFX kucista, moje je v3. Videcemo, svaka dobra ideja je dobrodosla :)

Hvala!

Hvala jurodivi, definitivno posle malo istraživanja, u budućem, potencijalnom build-u, biće AIO 120mm, sa mini ITX GPU-om :). Da li imaš neke preporuke za konkretan model, vidim na Dan A4 sajtu preopucuju sledece modele:

-Asetek® 550LC
-ASUS ROG Ryuo 120
-Cooler Master MasterLiquid 120 Series
-Corsair Hydro Series H55
-Corsair Hydro Series H60
-Corsair Hydro Series H75
-Thermaltake Water 3.0 Performer

Zahvaljujem!

P.S. Izvinjavam se na duplom postu u vezi custom kablova :(
 
IMG_20191007_153249.jpg

Evo jedne na brzaka fotke fonom. Stigla mi je danas phanteks LED magnetna traka.
 
Hvala jurodivi, definitivno posle malo istraživanja, u budućem, potencijalnom build-u, biće AIO 120mm, sa mini ITX GPU-om :). Da li imaš neke preporuke za konkretan model, vidim na Dan A4 sajtu preopucuju sledece modele:

-Asetek® 550LC
-ASUS ROG Ryuo 120
-Cooler Master MasterLiquid 120 Series
-Corsair Hydro Series H55
-Corsair Hydro Series H60
-Corsair Hydro Series H75
-Thermaltake Water 3.0 Performer

Zahvaljujem!

P.S. Izvinjavam se na duplom postu u vezi custom kablova :(

Ja bih išao na Corsair H60 (2018). U suštini, bitno je da je radijator max 27mm debeo i da su creva flexibilna, kako bi mogao da ih ušuškaš lepo.
Naravno, trebaće ti 120mm AIO bracket da bi uopšte mogao da ga ugradiš u A4, nadam se da si ga naručio.
Zameni stock ventilator sa Noctua NF-A12x15 PWM slim ventilatorom.
 
Ja bih išao na Corsair H60 (2018). U suštini, bitno je da je radijator max 27mm debeo i da su creva flexibilna, kako bi mogao da ih ušuškaš lepo.
Naravno, trebaće ti 120mm AIO bracket da bi uopšte mogao da ga ugradiš u A4, nadam se da si ga naručio.
Zameni stock ventilator sa Noctua NF-A12x15 PWM slim ventilatorom.

Hvala! :) Javljam detalje, nadam se uskoro :)
 
Šta mislite o open style itx kućištima? I generalno o takvom vidu setup-a?
Planiram neku limitiranu proizvodnju itx/matx kućišta da uradim pa me zanima šta mislite koliko bi ljudi u našoj državi bili zainteresovani za tako nešto?
 
mislis na nesto kao Hydra?

zanimljivo je ali mislim da je to kod nas i vise nego teska egzotika...
 
manji apgrejd (premestio skoro sve iz glavne masine + novi cpu kuler):

u12a_5.jpg
 
@ericm spakovati sve u ovakvo kućište... precizni mehaničar? ... sajdžija?
:d
 
mozda dovoljno dokon :D
 
NZXT je izbacio zanimljivo SFF kućište, H1: https://www.nzxt.com/product-overview/h1

13.6 litara, dakle malo, vertikalna orijentacija, provetreni paneli gde treba, dolazi sa ugrađenim 650W Gold SFX napajanjem i 140mm AIO. Cena 350$, što deluje mnogo, ali je za komplet s napajanjem, kulerom i riserom. Napajanje je Seasonic SGX-650 koje je 125$ u US, kuler nije standardni i ko zna koliko bi koštao, riser kabl bi bio 30-50$...samo kućište bi onda koštalo između 100 i 150$. Još kad bi rešili da ga prodaju zasebno...
 
Poslednja izmena:
Fractal Design priprema novo itx kućište, još uvijek su leakovi.
Interesantan dizajn, spominju da su vidjeli i model sa drvenom oblogom.

Fractal Design ERA ITX - leak1 - leak2

xB7sTu9.jpg
 
tezak fail od kucista u svakom smislu.
 
ogavno, koliko i odvratno
 
Zdravo svima,

Mozda za one koje bi to zanimalo, kompletiran je jos jedan (posto ih je bilo na forumu sa ovakvim kucistem) ,,budget" Raijintek Metis Plus mini-itx PC Build na sledecem linku: https://www.youtube.com/watch?v=_xIMgxMNK0M

Zamolio bih za savet. Naime, posto sam koristio samo stock delove, sta bih mogao(/morao) dodatno da uradim kako bih snizio zaista visoke temperature, cak do 94 stepena posle par Cinebench R20 testova.

Hvala unapred! :)

Veliki pozdrav
 
Nisam siguran da znas sta znaci ASMR :D
 
@stevana

postoji li neki razlog zasto si rotirao komponente za 90 stepeni?
verujem da bi ti grafika bila zahvalna da dobija vazduh od gornjeg fana.
 
Nazad
Vrh Dno