Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Treba da platiš put, smeštaj, hranu, carinu + PDV...pa ti vidi da li se isplati. Šverceri nisu tu bez razloga...
 
Koje kuciste se preporucuje za mini itx build? Koristicu vazdusno hladjenje, ryzen 5 3600.

Ovo sam nasao

Node 304, izgleda skroz ok, ali mislim da je zastarelo pa nisam bas zagrejan
Cooler Master NR200 - ovo mi deluje bolje od node 304

Sharkoon QB One - ovo mi deluje najzanimljivije, ali mi ne deluje nesto preterano kvalitetno.

NZXT H210 - ovo sam bas hteo da uzmem ali sam posle video da je jako veliko pa sam ga izbacio sa liste.

Svidja mi se dizajn ovog sharkoona ali bih hteo nesto mnogo kvalitetnije od toga. Nije mi problem da dam vise para za kvalitetno kuciste jer ga verovatno necu menjati 5 i vise godina. Pa je bolje da je kvalitetno odradjeno.

Moze neka preporuka? hvala
 
Ja mialim da bi trebalo da uzmes u razmatranje dan a4 u kombinaciji sa onim afnendofner black ridge

mislim, ja sam definitivno odlucio za taj kombo, razmatrao sam sve zivo, ali odlucio za to. onaj ghost s1 je nemoguce naci, mozda jeste bolji, ali nije dostupan :/ ostalo je sve boranija :/
 
Poslednja izmena:
dan a4 je pravljen za vodeno hladjenje koliko ja vidim? To necu, klasicno vazdusno je dovoljno dobro za mene
 
dan a4 je pravljen za vodeno hladjenje koliko ja vidim? To necu, klasicno vazdusno je dovoljno dobro za mene

Pa ITX kućišta i nisu zamišljena na trpamo u njih Noctua karakondžule koje zauzmu pola zapremine, već da se sve skocka na što manjem prostoru.
Cooler Master NR200 i Node 304 su slične zapremine, može se u njih gurati sve što se zamisli (mislim da Node 304, iako star ovde pruža više mogućnosti zbog rasporeda).
Taj Sharkon deluje jeftino, ne bih ga uzimao. NZXT je veliki za ITX pojmove.

Meni se dopada Silverstone LD03B, mada su temperature kritične zbog stakla na stranici.
 
Koje vazdušno hlađenje, koje napajanje, koja grafika? Gde kupuješ? Sve ovo je vrlo bitno za ITX mašine, svaki milimetar je bitan.

Inače, u Dan Case staje Alpenfohn Black Ridge od 47mm, sasvim dovoljan za 3600, ne treba ti vodeno.

NR200 je nešto manji, ne mnogo. Bolje je provetren, doduše, odličan je i jeftin ali problem je što ga još nema kod nas.

Node 304 bih uzeo samo za NAS jer ima hrpu mesta za diskove. Core 500 je iste veličine ali bolje odrađen i provetren.

QB One je ok, ništa posebno ali radi posao. Problem: max 145mm dužina napajanja, što znači da ni najkraćim ATX napajanja (140mm) nećeš moći da udeneš jer će kablovi/konektori da udare u ploču. Treba ti SFX ili SFX-L napajanje...

Kod nas je izbor bedan. Imaš Thermaltake Core V1 koji je ok ali poveći, 20L. Treba obratiti pažnju na visinu kulera, dužinu napajanja i grafike i slično. Imaš Fractal Nano S koji je dobar ali je iste veličine kao H210. Imaš CM Elite 130 koji je isto nekih 20 litara ali nije najbolje osmišljen...i to je to kod nas.

Kod Mađara imaš Silverstone SG13 koji je fin i prilično mali. Raijintek Metis Plus koji je takođe ok, uz neka ograničenja. Fractal Core 500 je dobar ali isto krupan, 20L (bolji izbor od TT Core V1 za istu zapreminu). Fractal Node 202, mali i solidan ali nije za mrcine od procesora i extra vrele grafike. Sva 4 su jeftina.
Od 100€ naviše imaš Raijintek Ophion koji lepo izgleda ali je ventilacija malo lošija (možda ne bude problem, zavisno od grafike). Jonsbo A4 koji je ok ali optimizovan za vodeno hlađenje alii CM NR200 je bolji i dosta jeftiniji. Raijintek Metis EVO za koji još ne znam koliko je dobar ali je preko 20L. Kolink Rocket, dosta veća i lošija kopija Dan's Case, nije baš naj, pogotovo za te pare.
Silverstone ima solidne RVZ01 i RVZ03, na foru Node 202 kućišta, ako nađeš.
Problem sa Mađarima je što samo neki preprodavci sa KP donose i dosta se ugrađuju, treba dosta njih da pitaš dok ne nađeš...

Na Aliexpressu imaju neka vrlo dobra kućišta ali je problem dostava, em je sada preskupo em je haos sa čekanjem...

I imaš custom kućišta poput Dan Case A4, NCase M1, Loque Ghost, itd. koja su preskupa, 200 dolara plus shipping, a naručuju se u turama pa moraš da čekaš.
Sliger ima odlična (i skupa) kućišta sa customizacijom koja možda ne bi morao da čekaš mnogo. Velkase kućišta su isto dobra i u nekom 120-160$ rangu, pristojnog kvaliteta i među najmanjim na tržištu ali misloi ma se i na njih čeka...
 
dan a4 je pravljen za vodeno hladjenje koliko ja vidim? To necu, klasicno vazdusno je dovoljno dobro za mene
ma jok, ovaj afnerdufner kuler je vazdusni. staje isto i ona mala noktua, ali alfendofner je bolji.

jurodivi ti je napravio odlican presek. ja sam razmatrao sg13, fino i jeftino kuciste, ali je za mene preveliko, posto bih da ga cimam kad putujem, tako da sam se skrasio na dan a4. ako ikas nekog u nemackoj moze da ti uzme a4 + afgerhufner za 240 evra. na stanju je obicno, ne ceka se. za ghost s1 moras da j.e.bes tastu menadzera prodaje da dobijes primerak.

Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
QB One je ok, ništa posebno ali radi posao. Problem: max 145mm dužina napajanja, što znači da ni najkraćim ATX napajanja (140mm) nećeš moći da udeneš jer će kablovi/konektori da udare u ploču. Treba ti SFX ili SFX-L napajanje...

U njega staju kuleri do 15cm visine, neko ko bi hteo npr. Noctua DH15(s), mogao bi da se slika.
Visina kulera je jako bitan faktor.

Čak ni na Cooler Master NR200P, ne može da se zatvori (staklena) stranica ako se stavi npr. Noctua U12A koja ima 15.8cm visine.
 
Koje vazdušno hlađenje, koje napajanje, koja grafika? Gde kupuješ? Sve ovo je vrlo bitno za ITX mašine, svaki milimetar je bitan.

Inače, u Dan Case staje Alpenfohn Black Ridge od 47mm, sasvim dovoljan za 3600, ne treba ti vodeno.

NR200 je nešto manji, ne mnogo. Bolje je provetren, doduše, odličan je i jeftin ali problem je što ga još nema kod nas.

Node 304 bih uzeo samo za NAS jer ima hrpu mesta za diskove. Core 500 je iste veličine ali bolje odrađen i provetren.

QB One je ok, ništa posebno ali radi posao. Problem: max 145mm dužina napajanja, što znači da ni najkraćim ATX napajanja (140mm) nećeš moći da udeneš jer će kablovi/konektori da udare u ploču. Treba ti SFX ili SFX-L napajanje...

Kod nas je izbor bedan. Imaš Thermaltake Core V1 koji je ok ali poveći, 20L. Treba obratiti pažnju na visinu kulera, dužinu napajanja i grafike i slično. Imaš Fractal Nano S koji je dobar ali je iste veličine kao H210. Imaš CM Elite 130 koji je isto nekih 20 litara ali nije najbolje osmišljen...i to je to kod nas.

Kod Mađara imaš Silverstone SG13 koji je fin i prilično mali. Raijintek Metis Plus koji je takođe ok, uz neka ograničenja. Fractal Core 500 je dobar ali isto krupan, 20L (bolji izbor od TT Core V1 za istu zapreminu). Fractal Node 202, mali i solidan ali nije za mrcine od procesora i extra vrele grafike. Sva 4 su jeftina.
Od 100€ naviše imaš Raijintek Ophion koji lepo izgleda ali je ventilacija malo lošija (možda ne bude problem, zavisno od grafike). Jonsbo A4 koji je ok ali optimizovan za vodeno hlađenje alii CM NR200 je bolji i dosta jeftiniji. Raijintek Metis EVO za koji još ne znam koliko je dobar ali je preko 20L. Kolink Rocket, dosta veća i lošija kopija Dan's Case, nije baš naj, pogotovo za te pare.
Silverstone ima solidne RVZ01 i RVZ03, na foru Node 202 kućišta, ako nađeš.
Problem sa Mađarima je što samo neki preprodavci sa KP donose i dosta se ugrađuju, treba dosta njih da pitaš dok ne nađeš...

Na Aliexpressu imaju neka vrlo dobra kućišta ali je problem dostava, em je sada preskupo em je haos sa čekanjem...

I imaš custom kućišta poput Dan Case A4, NCase M1, Loque Ghost, itd. koja su preskupa, 200 dolara plus shipping, a naručuju se u turama pa moraš da čekaš.
Sliger ima odlična (i skupa) kućišta sa customizacijom koja možda ne bi morao da čekaš mnogo. Velkase kućišta su isto dobra i u nekom 120-160$ rangu, pristojnog kvaliteta i među najmanjim na tržištu ali misloi ma se i na njih čeka...

Hvala na detaljnom odgovoru.

Napajanje ce biti SFX, a nabavljam preko madjara ili ovde sta ima. Meni se jako svidja Silverstone SG13 ali kada sam video da je napajanje gotovo iznad procesora, ne hvala. Los dizajn. Zato me privlaci ovaj QB one, jer je napajanje kod njega ispred.

Ne znam sta ce moci da se nabavi ali ovo mi je neki spisak za sada

Cooler Master NR200P
Lian Li TU150
Raijntek OPHION
QB one
 
Niko ne uzima Phanteks Enthoo Shift u obzir?
 
Niko ne uzima Phanteks Enthoo Shift u obzir?
meni je ono preveliko. ja sam najvise voleo da uzmem ghost s1, ali posto je situacija takva kakva je, prvo sledece je dan a4. manje od toga da podrzava normalne graficke i normalna napajanja (sfx) nisam nasao...
 
U njega staju kuleri do 15cm visine, neko ko bi hteo npr. Noctua DH15(s), mogao bi da se slika.
Visina kulera je jako bitan faktor.

Čak ni na Cooler Master NR200P, ne može da se zatvori (staklena) stranica ako se stavi npr. Noctua U12A koja ima 15.8cm visine.

U NR200 staje Fuma 2, sasvim dovoljno. Nisu Noctue jedini kuleri na svetu...
Mislim da su neki uspeli da umuvaju i veće kulere, čini mi se. Uspeli su da uglave i Arctic Liquid Freezer II 280 na bočni mount, sa sve 2 ventilatora gore, lol.
NR200 je sada hit na Redditu, na r/sffpc, ljudi postuju hrpu buildova, ima svačega...

@kolera:

Sa Ryzenom 3600 i SFX napajanjem, SG13 nije problem. Možeš da staviš Noctuu L12s, taman pasuje. Okreneš napajanje sa ventilatorom na dole i onda izvlači topao vazduh od procesora i izbacuje napolje...eventualno i jedan slim 92mm vent na bočnoj stranici, da pomogne. U svakom slučaju, neće biti hladno kao led ali neće biti ni rerna.
Naravno, 120mm AIO je bolje rešenje...

Od tih koje si naveo, ja bih NR200, kad stigne kod nas. Među većima je ali dobro osmišljen i provetren i nije skup.
TU150 je veliki i nije najbolje iskorišćen prostor.
Ophion je skup i vreo.
QB One je jeftin i dobijaš koliko si platio. Inače, par ljudi koji ga imaju su rekli da temperature i nisu naročito dobre kao što bi se naslutilo, morali su da skidaju filtere za prašinu, da uklanjaju HDD tray...
Kolink Satellite Plus je sličan, za nijansu veći ali bolje odrađen, po meni, i za vazdušni kuler.

Kod nas nećeš naći iole pristojno SFX napajanje a ni kod Mađara nema mnogo bolji izbor.

Phanteks je poveći, 24L, i treba ti Air verzija da bi imao koliko-toliko pristojne temperature...

Inače, Silverstone je najavio SG14: https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=932&area=en#undefined2
Mnogo veći od SG13, 20 litara, ali dosta i staje u njega. Vrlo je sličan NR200 po kompatibilnosti, samo je layout drugačiji. Ne znam koliko će koštati a treba da se pojavi krajem septembra. Deluje interesantno.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Node 202, fino i kompaktno kućište.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Node 202 je sasvim ok za ne mnogo zahtevnu mašinu.
Ili SIlverstone RVZ03, na istu foru uznešto bolje hlađenje...
 
U NR200 staje Fuma 2, sasvim dovoljno. Nisu Noctue jedini kuleri na svetu...
Mislim da su neki uspeli da umuvaju i veće kulere, čini mi se. Uspeli su da uglave i Arctic Liquid Freezer II 280 na bočni mount, sa sve 2 ventilatora gore, lol.
NR200 je sada hit na Redditu, na r/sffpc, ljudi postuju hrpu buildova, ima svačega...

@kolera:

Sa Ryzenom 3600 i SFX napajanjem, SG13 nije problem. Možeš da staviš Noctuu L12s, taman pasuje. Okreneš napajanje sa ventilatorom na dole i onda izvlači topao vazduh od procesora i izbacuje napolje...eventualno i jedan slim 92mm vent na bočnoj stranici, da pomogne. U svakom slučaju, neće biti hladno kao led ali neće biti ni rerna.
Naravno, 120mm AIO je bolje rešenje...

Od tih koje si naveo, ja bih NR200, kad stigne kod nas. Među većima je ali dobro osmišljen i provetren i nije skup.
TU150 je veliki i nije najbolje iskorišćen prostor.
Ophion je skup i vreo.
QB One je jeftin i dobijaš koliko si platio. Inače, par ljudi koji ga imaju su rekli da temperature i nisu naročito dobre kao što bi se naslutilo, morali su da skidaju filtere za prašinu, da uklanjaju HDD tray...
Kolink Satellite Plus je sličan, za nijansu veći ali bolje odrađen, po meni, i za vazdušni kuler.

Kod nas nećeš naći iole pristojno SFX napajanje a ni kod Mađara nema mnogo bolji izbor.

Phanteks je poveći, 24L, i treba ti Air verzija da bi imao koliko-toliko pristojne temperature...

Inače, Silverstone je najavio SG14: https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=932&area=en#undefined2
Mnogo veći od SG13, 20 litara, ali dosta i staje u njega. Vrlo je sličan NR200 po kompatibilnosti, samo je layout drugačiji. Ne znam koliko će koštati a treba da se pojavi krajem septembra. Deluje interesantno.
Narucio Sam Corsair 650 sfx napajanje is madjara.

Nisam spomenuo. Ne zelim da se ogranicavam sa opcijama za hladjenje. Mozda budem hteo u budućnosti da uzmem jači procesor pa mi bude trebalo bolje hladjenje. Opet sa druge strane ne verujem da će mi trebati procesor koji troši više od 65 wati [emoji23]

Drugo niko ne spominje nivo buke, ako je kućište loše odrađeno kao npr taj qb one što deluje onda može da bude bučno. Neka stranica može loše da nalaze i da bruji.

U build ide samo jedan m.2 SSD, a ventilatore planiram da kacim sa onim gumenim - zaboravio sam kako se zove.

Anyway komponente treba da mi stignu početkom septembra pa ako ne nađem ništa dotad ide ili sg13 ili qb one. Ako mi baš prekipi ide nzxt h210

Čak i kad pogledam šta sve postoji u ponudi small form factor kućišta i nije neki izbor. Mislim na celokupno tržište.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Node 202 je sasvim ok za ne mnogo zahtevnu mašinu.
Ili SIlverstone RVZ03, na istu foru uznešto bolje hlađenje...
Mislim da sam stavio najjače moguće komponente u ovo kućište. Da sam stavio bilo šta jače, ne bi valjalo

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Mislim da sam stavio najjače moguće komponente u ovo kućište. Da sam stavio bilo šta jače, ne bi valjalo

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Procesor i nekako, grafika je veći problem u Node 202...

@kolera

Misliš, SF600? Pošto ima 600 u gold i platinum varijanti, i 750 platinum.
Koliko para?
SF600 je malo bučniji, 92mm fan i agresivna kriva, i kablovi su krući...čisto da te upozorim. No to ti je, ljudske alternative nema, Mađari nemaju EVGA GM seriju...

Za slučaj da uzmeš QB One: Scythe Fuma (prva verzija, ne druga) je najbolji kuler koji staje. Cryorig H7 nije loš, staju i top-down mrcine poput Noctua C14s ali ćeš možda morati da otkačiš HDD tray (koji ti ionako ne treba)...on se drži nitnama, nažalost, treba raznitovati. Thermalright Silver Arrow 130 je isto dobar kuler, ako ga nađeš, Noctua U9S...

Inače, ti 65W procesori vuku više od 65W, te TDP cifre su za ukras...
 
Poslednja izmena:
Procesor i nekako, grafika je veći problem u Node 202...

@kolera

Misliš, SF600? Pošto ima 600 u gold i platinum varijanti, i 750 platinum.
Koliko para?
SF600 je malo bučniji, 92mm fan i agresivna kriva, i kablovi su krući...čisto da te upozorim. No to ti je, ljudske alternative nema, Mađari nemaju EVGA GM seriju...

Za slučaj da uzmeš QB One: Scythe Fuma (prva verzija, ne druga) je najbolji kuler koji staje. Cryorig H7 nije loš, staju i top-down mrcine poput Noctua C14s ali ćeš možda morati da otkačiš HDD tray (koji ti ionako ne treba)...on se drži nitnama, nažalost, treba raznitovati. Thermalright Silver Arrow 130 je isto dobar kuler, ako ga nađeš, Noctua U9S...

Inače, ti 65W procesori vuku više od 65W, te TDP cifre su za ukras...
SF 600 je da. 130 evra. Ono što sam čitao na netu je da je to napajanje tiho, ali to su bili affiliated sajtovi. Koje bi bilo tishe od njega? Ako mogu da promeni porudžbinu.

Pa dobro ako vuku više od 65, sigurno vuku manje od onih koji su deklarisani na 100?

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Tiše? EVGA GM serija ali ih nemaju. Ili SF750 ali nemaju ni njega a i skupo je (mada, trenutno najbolje SFX napajanje i dolazi sa dobrim braided kablovima koji bi sami koštali bar 30€).
Nisam siguran za druge SFF modele, od Be Quiet, FSP ili Silverstone recimo, ali sva su tu negde...Ne brini, neće da ti probije uši ali će biti malo bučnije od pristojnog ATX napajanja.

Imaš kao alternativu i SFX-L napajanja, malo veća (125x125mm umesto 100x100) ali sa 120mm ventom, i generalno su tiša od manjih SFX. Na Iponu opet nemaš puno modela...Fractal ION 650 Gold SFX-L, recimo, ili Seasonic SGX serija. Unutra su isti, samo ima se razlikuju kablovi (Fractal ima jako fine kablove, recimo) i neke sitnice...
Be Quiet isto ima model od 600W koji je ok, mislim da i Silverstone ima par modela...Seasonic/Fractal su bolji, doduše.

E sad, zavisiće od kućišta. Ako ti je bitna tišina, možda ti je bolje da uzmeš SFX-L ali moraš da uzmeš i kućište koje će moći lepo da primi. Nisu za sub-10L kućišta...
 
Ja sam na muci sada, odlučio da klincima ostavim konfiguraciju iz potpisa, a sebi pravim novu, skoro sve sklopio i nabavio (r5-2600, Asrock B450 Fatal1ty ITX, Adata 2x8GB 3200, m.2 Adata SX8100 512GB i Sata 860 EVO 1TB) i sad gledam šta od grafike i što je mnogo bitnije - u šta to da smestim?

Staro CM 110 Elite mi je bilo sasvim OK, al to ostaje deci, a novih nema da se kupe.

Dakle šta izabrati, a da staje klasično ATX napajanje? Nešto merkam Fractal Nano S, dosta je veće od CM110, ali staće gde treba. Za tih ~65€ ne vidim nešto pametnije.

Mada vidim da ima kod nas CM MasterCase H100, slična velična i raspored kao CM 110, ali mi se malo izgled u odnosu na Nano S ne sviđa.
 
Poslednja izmena:
Ako pricate o Corsair SF600 Platinum, veoma je tiho. Bukvalno ga nikad nisam cuo, a tera 1080 TI sa 150% power limita i OC 3900X.
 
@jurodivi zapravo, i grafika je ok. Imam 5700xt kojoj max junction temperatura dođe do 85° a uglavnom je tu oko 77°. Naravno, undervoltovana je hehehe

Imam i ja Corsair SF600 Platinium, i nečujno je. Zadovoljan sam napajanjem

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ako pricate o Corsair SF600 Platinum, veoma je tiho. Bukvalno ga nikad nisam cuo, a tera 1080 TI sa 150% power limita i OC 3900X.

O SF600 Gold. Moguće je da su drugačije podesili krivu na Platinum modelima, izašli su dosta kasnije...
Mada, ni Gold model ne bi trebalo da bude mnogo bučan ako se ne optereti mnogo.

@mighty78

Znaš kako, pošto je tako očajan izbor kod nas a imaš mesta za njega, uzmi lepo Nano S. Ionako mislim da je jedino na našem tržištu, uz CM Elite 130, koje prima ATX...
Ako napajanje nije previše dugo, pljesni jedan ventilator dole da duva u grafiku, pomoći će, pošto će napajanje da blokira dobar deo karte. Ne znam koju planiraš da uzmeš?
Kad smo kod napajanja, je l' planiraš da upotrebiš taj Enermax? Iz koje je godine?
 
Skroz je druga platforma, iako je proizveo isto Great Wall. Ja bih ipak gledao ove platinum varijante preko.
 
@mighty78

Kad smo kod napajanja, je l' planiraš da upotrebiš taj Enermax? Iz koje je godine?

Enermax je star 6 godina, kao i ostatak konfiguracije iz potpisa. Radi on lepo, nikad nije konfiguracija vukla preko nekih 220W, merio potrošnju u full load. Napajanje hladno kao led. Ali Enermax ostaje u staroj konfiguracij, on je baš dugačko napajanje, 160mm. Kupljen je tada zbog riga za rudarenje, ali odustao od toga, stavio ga privremeno u ovu minITX konfiguraciju i to privremeno osta eto 6 godina. Potpuni overkill.

Gledao bih da u Nano S stavim neko kraće, baš zbog grafike.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za H200i kuciste. Nije bas minijaturno, ali je protok vazduha odlican i komponente se ne pregrevaju unutra kao sto je slucaj kod mnogih itx kucista. Recimo meni su na r5 3600 - 4,2 ghz temperature u idd 33c po ovim vrucinama. U testovima ne prelazi 66c, u igrama oko 55c, sve sa gtx1070 koja nije da se ne greje. Kolega ima slicnu specifikaciju kao ja i node 304 mislim da je kuciste i znatno su mu vise temperature.
Sto se napajanja tice u ovo kuciste idu i atx napajanja. Sto se S750 napajanja tice, necujno je.
Sve u svemu, ne gledajte samo estetiku kod mini itx kucista i kompaktnost. Jer nije poenta da imate radijator na stolu u tom slucaju ste dzabe krecili.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
nisam verovao da ce mi se svideti nesto od cm-a ali ovo nr200 deluje bas dobro, narocito cena.
poceo sam da razmisljam da prepakujem masinu iz h200i u nr200 kad se pojavi kod madjara samo zbog 3slot gpu podrske i sto staje u12a kuler.
jedina mana je sto moram da uzmem i neko sfx/l napajanje a ne rastaje mi se nikako od trenutnog t2 850.
na h200i nemam nikakvih zamerki, samo da ima 3slot gpu podrsku bilo bi savrseno.
 
Ne vredi. Gledao Nano S i sl. prevelika su, praktično midiATX po veličini.

Na kraju uzeo CM Mastercase H100, koje mi se uklapa po veličini, iskoristio neku akciju, izašlo me ispod 40€, tako da videćemo.

Nema tu nešto previše za grejanje, R5 2600 i RX570, javljam utiske kad sve sklopim za vikend.
 
Tiše? EVGA GM serija ali ih nemaju. Ili SF750 ali nemaju ni njega a i skupo je (mada, trenutno najbolje SFX napajanje i dolazi sa dobrim braided kablovima koji bi sami koštali bar 30€).
Nisam siguran za druge SFF modele, od Be Quiet, FSP ili Silverstone recimo, ali sva su tu negde...Ne brini, neće da ti probije uši ali će biti malo bučnije od pristojnog ATX napajanja.

Imaš kao alternativu i SFX-L napajanja, malo veća (125x125mm umesto 100x100) ali sa 120mm ventom, i generalno su tiša od manjih SFX. Na Iponu opet nemaš puno modela...Fractal ION 650 Gold SFX-L, recimo, ili Seasonic SGX serija. Unutra su isti, samo ima se razlikuju kablovi (Fractal ima jako fine kablove, recimo) i neke sitnice...
Be Quiet isto ima model od 600W koji je ok, mislim da i Silverstone ima par modela...Seasonic/Fractal su bolji, doduše.

E sad, zavisiće od kućišta. Ako ti je bitna tišina, možda ti je bolje da uzmeš SFX-L ali moraš da uzmeš i kućište koje će moći lepo da primi. Nisu za sub-10L kućišta...

hvala ti za ovo. vec sam bio odlucio da uzmem sf 750, ali sam uzimao i sf600 u obzir, pogotovu sto mi ne treba jace napajanje od 400w. ali definitivno sad znam da treba uzeti 750 jer je tise ako nista drugo. nisam znao da ima i bolje kablove.... sve u svemu - bolja kupovina...
 
Nazad
Vrh Dno