Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Koliko znam Mid 9 radi sa LC Power brandom, pa probaj sa njima.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Chieftec ima slično: https://www.chieftec.eu/en/chassis/itx/compact-series/ix-03b.html
Možeš da uzmeš i njihovo PICO napajanje ili neko drugo...možda može da se nađe u nekoj našoj radnji.
Neko sa KP skoro sigurno može da ti nađe i Chieftec i LC Power, i napajanja za njih, trebalo bi da ih ima na Iponu.
Ima gomile sličnih na Aliexpressu ali shipping je katastrofa već neko vreme...
 
Sklopljena konfiguracija u CM Mastercase H100. Kao što sam i očekivao, kabliranje je nezgodno zbog veličine i činjenice da se samo jedna bočna strana otvara. Uspeo da sve sredim uz dosta čičak trake.

Veliki 200mm ventilator je prilično tih, na max broju obrtaja (800rpm) nije skroz bešuman, čujem ga recimo kad je uvo na 1m od kučišta, ali je jako tih i sam zvuk nije iritantan, više je neki dubok hum, značajno niža frekvencija nego kod manjih ventilatora. Nije baš neko objašnjenje, ali čak i ako ga čujem, ne smeta mi.

CPU na default je oko 46C na idle, ide do 75C u load, GPU je oko 35C na idle sa ugašenim ventilatorima, ide do 75C u loadu. Tokom nekoliko sati igranja WoT-a nisam primetio bilo pregrevanja ili throttlinga.

Ima dosta mesta više od PSU do CPU kulera nego u CM Elite 110.

Idle temperature su možda viša za M.2 SSD pozadi na ploči, bude oko 43-45C. Pokretao sam više puta zaredom CDM; došao je i do 78C, ali se brzo vratio na 50c čim je prestao upis tako da je ok.

Pritom, kod mene je u stanu dosta toplo, namerno nisam uključivao klimu tokom testiranja, bila temperatura u sobi oko 29C, što smatram za worst case slučaj.

RGB LED na 200mm ventilatoru deluje OK, deci se sviđa, al sam ga ja ipak isključio :)

Kućište nije idealno, ali uzevši u obzir veličinu i koliko sam ga platio, zadovoljan. U svakom slučaju bolje je od starog CM Elite 110, a veličina ostala ista.
 
Poslednja izmena:
Jel si spustio napon u biosu na cpu? Deluje mi da su ti malo visoke temperature. Meni je sa konfigucijom iz potpisa max temperatura prilikom testova 66c. A u iddle oko 34c sa overklokovanim procesorom na 4,2ghz.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Čitam teme o ITX komponentama već nedelju dana jer planiram da sklopim nešto za ograničen prostor na stolu i izbor je trenutno nikakav.
Kućište osim LC je trenutno nemoguća misija, u nedostatku izbora sam hteo TT v1 ali ni to trenutno nemaju prodavnice koje ga vode na stanju.
Radije bih h200i, ako neko zna "mađara" koji može da donese ili drugi kanal nabavke nek piše na PP.
Ploče manje više, izbor takođe loš kao što je pisano prethodno, u Atomu mi rekoše da imaju najavu da stiže uvoz nekolicine ITX ploča, ništa konkretno.
Napajanja, ista priča, samo po porudžbini može, ~ mesec dana čekanja. :(
 
Jel si spustio napon u biosu na cpu? Deluje mi da su ti malo visoke temperature. Meni je sa konfigucijom iz potpisa max temperatura prilikom testova 66c. A u iddle oko 34c sa overklokovanim procesorom na 4,2ghz.

H200i je veće kućište (26,1L naspram 17,6L) i imaš tower kuler sa 4HP i 120mm ventilatoram, a ja koristim Wraith Stealth koji je došao uz procesor. Nisu baš za poređenje. Pritom ako je ovakva situacija na skoro 30C u sobi, jer sam namerno gledao worst case i nisam uključivao klimu, sasvim sam OK.


Čitam teme o ITX komponentama već nedelju dana jer planiram da sklopim nešto za ograničen prostor na stolu i izbor je trenutno nikakav.
Kućište osim LC je trenutno nemoguća misija, u nedostatku izbora sam hteo TT v1 ali ni to trenutno nemaju prodavnice koje ga vode na stanju.
Radije bih h200i, ako neko zna "mađara" koji može da donese ili drugi kanal nabavke nek piše na PP.
Ploče manje više, izbor takođe loš kao što je pisano prethodno, u Atomu mi rekoše da imaju najavu da stiže uvoz nekolicine ITX ploča, ništa konkretno.
Napajanja, ista priča, samo po porudžbini može, ~ mesec dana čekanja. :(

ITX priča u Srbiji je ista godinama, distributeri su nezainteresovani za uvoz bilo čega sem standardnih komponenti.
 
Ako je box cooler u pitanju onda je to to. Samo probaj da spustis napon koliko mozes, kolega ima r5 2600 sa box coolerom pale su mu temperature 4-5c nakoj sto je oborio napon.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Čitam teme o ITX komponentama već nedelju dana jer planiram da sklopim nešto za ograničen prostor na stolu i izbor je trenutno nikakav.
Kućište osim LC je trenutno nemoguća misija, u nedostatku izbora sam hteo TT v1 ali ni to trenutno nemaju prodavnice koje ga vode na stanju.
Radije bih h200i, ako neko zna "mađara" koji može da donese ili drugi kanal nabavke nek piše na PP.
Ploče manje više, izbor takođe loš kao što je pisano prethodno, u Atomu mi rekoše da imaju najavu da stiže uvoz nekolicine ITX ploča, ništa konkretno.
Napajanja, ista priča, samo po porudžbini može, ~ mesec dana čekanja. :(

Sve je moguće nabaviti ali košta.
Ja sam spremio "osnove itx računara" sad čekam da vidim šta će da ponudi nova generacija ryzen procesora/ploča pa da se odlučim za platformu.

JXK-F1 kućište naručio sa Taobao-a preko SuperBuy agenta (hteo sam najmanje kućište kod koga nema rajzera za GPU i da može da se stavi dobro vazdušno hlađenje na CPU)
Thermalright Silver Arrow 130 takođe Taobao preko SuperBuy-a (tvrde da je do 280W TDP)
Corsair SF750 sa Alza.hu preko "mađara" na Ipon.hu su davali samo 1 godinu garancije
Noctua NF-A9 PWM, Noctua NF-A12x25 PWM, Noctua NT-H2 Viphouse
LG 27GL850-B iscimao sam uvoznika, bukvalno su uvezli jedan komad za mene
Zotac 1080 Ti Mini koji prelazi iz trenutne konfiguracije do daljnjeg

Ostalo je da pazarim CPU (3700x ili pandan iz nove serije), ploču (B550I AORUS PRO AX ako ne izbace ništa revolucionarno uz nove procesore mi završava posao), memoriju (2x16 3600 cl16 kit najverovatnije ako IF ne ode sa novim procesorima značajno gore) i ssd (ADATA 2TB XPG SX8200 Pro M.2 takođe ako ne dođe do nekih značajnih promena sa novom generacijom ili velikih fluktacija cene u međuvremenu).
 
Poslednja izmena:
@Dimco

Preko koga si nabavio SF750? Koliko te košta kućište sa Taobao (dostava, pre svega)?

SF750 sa Alza.hu preko F...e
JXK-F1 je izašlo oko 120 EUR-a sa dostavom, s tim da je bilo komplikacija sa težinom paketa pa sam tražio od SuperBuy-a da podele kućište u dva dela i pošalju odvojeno... +"Corona taksa"
 
Poslednja izmena:
Samo gledajte da uzimate platinum, ne gold ta SF od Corsa. Znacajno bolja.
 
Nisam znao da F. može da nabavi i iz Alze...raspitaću se. 7 god. garancije?

@Erik

750W ima samo u platinum verziji.
 
Zna li neko gde mogu da nabavim Corsair 220T rgb airflow kućište? Nema ga nigde u Srbiji. Menja mi se ovo Node 202.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Silverstone SG14 review:




20L, 110$...očekivao sam naslednika SG13, ne potpuno drugačije kućište koje je duplo skuplje i skoro duplo veće. Mada, flexibilno je, prima ATX napajanja, 120 i 240mm AIO, veće vazdušne kulere, velike 3-slot karte, 3.5" HDD, hlađenje je dobro...
Fractal Core 500 je vrlo sličan i iste zapremine, voleo bih da ih neko testira uporedo. Ili poređenje sa NR200 koji je litar i po manji...

Inače, SG-15 izlazi idućeg meseca, malo "naprednija" aluminijum verzija SG-14 a Silverstone radi na nasledniku RVZ03 koji bi trebalo da izađe negde iduće godine...
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko dodir sa NZXT H1 kucistem?
 
To kućište je paper launch, kao i RTX 3080.
 
Ma to stoji, nego me zanima da li je neko uzeo, kakve su temp.? Na netu nalazim da je donekle ok, ali svi oni koriste neke ultra komponente, overklokovane itd. Meni sve na stock, neka osrednja masina, ne bi trebalo da imam problema. :D

Takodje garancija na napajanje je 10 godina (jer je SS unutra) to kod nas ili kod madjara tesko da mogu da dobijem. Na ostatak je 3 godine.
 
Kad si pomenuo H1, neko je testirao RTX 3080 u njemu: https://www.youtube.com/watch?v=ImKN4igbjU0
Vrelo.

H1 nije baš provetreno kučište što se grafike tiče. Zeznuli su stvar jer je prednja stranica gde je grafika od stakla, nije sa rupicama kao ostale. Navodno su obećali da će izbaciti zaseban provetrenu panel kome to smeta, ali ga nešto nisam video...

Ako komponente nisu mnogo vrele, poslužiće.
 
Ma to stoji, nego me zanima da li je neko uzeo, kakve su temp.? Na netu nalazim da je donekle ok, ali svi oni koriste neke ultra komponente, overklokovane itd. Meni sve na stock, neka osrednja masina, ne bi trebalo da imam problema. :D

Takodje garancija na napajanje je 10 godina (jer je SS unutra) to kod nas ili kod madjara tesko da mogu da dobijem. Na ostatak je 3 godine.

Nzxt H1 je jako lepo kućište, i dobiješ u paketu vodeno i napajanje.
Sa druge strane, nije mi se svidelo nešto niže ograničenje za grafiku 305mm dužine maks.
Ako imaš gde da nabaviš što da ne.
 
Problem je što je tako napravljeno da ne možeš sam da zameniš nešto ako crkne...ili može ali jako teško. Zato mi se ne sviđa.
 
NZXT H1...Hmmm pogledao nekoliko review-a i iako je kompaktno, lepo izgleda mogli su dosta stvari bolje uraditi.

1.Airflow: nemate mogućnost ugradnje dodatnih ventilatora, uzdate se u fan od radijatora i GPU cooler da izbacuju vruć vazduh
2.Front panel: Bespotrebno kaljeno staklo jer je pozicionirano da se ništa ne vidi osim ako imate GPU sa ogromnom LED reklamom GIFORC :D , ja bi uradio update kućišta i ponudio opciju mesh kao kod Phanteks Shift Air pa kome treba nek izvoli

Šta je dobro kod njega?

Easy install, vrhunske komponente unutra, kompaktnost. Iako cena deluje u početku velika na kraju platite samo kućište nekih 100-tinak evra.

Moje mišljenje:

Pošto uglavnom sklapam miniITX build-ove , ipak NE za ovo kućište.Moglo je i bolje definitivno.

Skoro sam nabavio nešto zanimljivo a to je po meni upgrade na moj već sada legendarni Thermaltake Core V1 u koji sam se kunuo :D

U pitanju je Raijintek Metis EVO TG , varijanta sa kaljenim staklom na obe strane.
Što se tiče izrade milion godina ispred Thermaltake Core V1, mogućnost ugradnje i SFX i ATX napajanja, za sad mi se čini da će biti odličan Airflow. Gabaritno je skoro pa kocka, malo veće od Thermaltake Core V1 ali to je vizuelno zbog kaljenog stakla na obe strane.

Dolazi bez ijednog ventilatora, što ne smatram manom. Doduše cena nije baš mala, i nadam se da će ispuniti moja očekivanja :)
 
Kupio sam NR200P, dolazi sa obe metalne stranice, a tempered glass panel je posebno zapakovan, dakle ovo je i NR200 i NR200p, pored toga se dobijaju i 2X120 ventovi i pcie riser za graficku.
Ukupno fino zaokruzen paket i malo manje kuciste od Nano S (ne mogu jos da krenem sa prebacivanjem jer cekam sfx).
Napokon ce mi graficka prodisati :)

 
Koliko ti je sirok sto?
 
Hvala. Jel mozes da slikas ceo sto, da vidim koliko slobodnog mesta ima za ostale stvari (pogled odozgo)?
 

2x 27" aoc na stolu, moze jos jedan mozda

@jurodivi
u atomu, 12,200 rsd
 
Hvala puno..treba mi da vidim kako sve to izgleda jer gledam neke stolove za sebe :) A koliko vidim ta podloga za misa je neki XXL model :D
 
Nazad
Vrh Dno