Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

pa samo ova noctua ima skoro kilo i po :)

ta full tower kucista su uvek barem pola prazna, ja sam svoje napunio :D
jedno po jedno i nakupilo se. vidim nesto mi je kao tesko kad ga prenosim pa rekoh ajd bas da ga izvagam.

ma ovaj 6700 se ne greje uopste, gpu je isto ok obzirom da je vent radio do 40%, na recimo 60% bi bila druga prica...

bice dobar metis, samo jos nova grafa i gotova i druga masina.
 
Odvoji samo prednju stranicu na Metisu, odškrini koliko da uglaviš grafičku...zašto da rasturaš sve...
 
ne moze, probao sam sve, odvijao sam donje srafove ali je nesto i dalje drzi pa nisam hteo da natezem na silu.

cekam novu grafu za metis, izdrzacu nekako :)
 
Ono što me čudi kod Metisa je ovaj kabl za napajanje. Kabl se utakne u napajanje, onda ide nazad u kućište, pa je sproveden da ide gore, i tako do zadnjeg dela kućišta... Umesto da su ga, jednostavno, sproveli donjom stranom. I bilo bi sve lakše i jednostavnije i njima i korisnicima. Drugi kabl koji se nastavlja na prvi, ne bi morao onako da "visi".
 
nisu ga imali verovatno gde ispod zadnjeg venta i IO panela... barem ja ne vidim dovoljno mesta ali bi bilo svakako vise kul. mozda jedino da su malo zadnji vent podigli gore.

mada ni trenutna situacija uopste ne smeta niti vidis taj kabl, samo ga zakacis za gornju stranicu kad je vracas i to je to...

Metis inace moze da se rotira, ima poprilicno primera na netu pa moze i tako ko voli :)
 
Poslednja izmena:
CM 130 ITX.jpg

Kejbl menadžment je malo konfuzan, ali se sve lepo upakovalo bez problema. Još ostaje sfx psu (modular) i ko bombona iznutra. Def. (mos def :d), nikada više tower.
 
@ericm

Znaš šta se još može napraviti na Metisu, ako si voljan da se odrekneš providne stranice? Iseče se otvor za vent na bočnoj stranici da duva pravo na CPU i uz kulere poput Noctue NH-C14S ili Dark Rock TF imaš sjajno hlađenje za procesor bez konflikata sa protokom vazduha. Kuler dobija vazduh direktno sa bočne stranice, zadnji vent i napajanje izvlače topao vazduh napolje, grafika se hladi odozgo...
Čak ne treba ni vent, može da se uzme verzija s prozorom i umesto akrila se stavi mreža, kao što je napravio onaj lik sa PCPartPickera...bitan je kuler koji je okrenut gore.
 
hvala na predlogu ali nema potrebe za tim i ne bih se cimao sa prasinom, takodje mi je pored te stranice zvucnik, vidi se na slikama...
cpu ima i vise nego dobre temperature, u buducnosti planiram da uzmem 7700k koji je max za ovaj chipset ali nece biti ni sa njim problema. grafika ce sigurno biti ok jer se vec fabricki ne greje uopste puno.
inace sam u startu kupio cryorig c1 za prvog metisa ali mi se uopste nije svidelo kako lezi i nisam mogao zadnji vent od njega da montiram. ovaj Pure Rock je idealan, kostao me nov 37€.
 
stigla grafika, duzina je taman za ovo kuciste. iznenadio sam se izradom i koliko je teska za jednu "budzet" kartu. temperature izvanredne, izvrteo sam samo unigine valley za sada i samo je pred kraj testa na 3-4 sekunde dobacila do 60C. karta je takodje totalno necujna.

evo i neka fotka dopune i izvinjavam se na malo dosadasnjeg spamovanja :)

DSC_0886.JPG DSC_0891.JPG valley.PNG tmp.PNG
 
stigle nozice, bas su mu dobro cucnule i nisam se namucio da ih usrafim, pa eto da podelim radost. odradio sam i staklo umesto plexija ali tek treba da mi stigne...

feet_02.jpg feet_03.jpg feet_06.jpg
 
@ericm, super skockano, koja je duzina grafike, tj koja moze ovako stati kad se koristi kraceg profila psu ? Skroz super !
 
hvala :)
duzina je 247mm i mislim da je to knap sto moze nesmetano da se spakuje.
uguravali su ljudi i ostale krmace ali je to vec gimnastika.
 
87C7F023-C0DE-4CF6-BDE5-E41473A6BF7A.jpg
539EBA6C-9EEA-4F91-B430-F6601BBC9E01.jpg
726592E2-5936-40B9-9BFB-18EEB108F076.jpg
2922B75D-6709-443C-B38B-510D56C954B0.jpg

Coller Master Core 500. Uspio sam «strpati» 2 3,5” HDD, 1TB Samsung NVMe, kao i Noctua NH-D14 i nVidia 1080. Veliko kuciste.
 
Tesno, kao u mideru. ;)
 
Coller Master Core 500

Misliš, Fractal Design Core 500? :)

Dobro kućište, pogotovo za one koji prvi put prelaze na SFF ili hoće hrpicu drajvova u SFF mašini...
 
Haha.. da. Joj, glupana. Osramotih se...
Trebalo mi je kuciste zbog ona 2 HDD-a jer je jedan od 6TB, a drugi od 4TB, pa mi bilo zao da ih izbacim, a inace imam 2 QNAP NAS.
Takodje, Noctua hladnjak mi je dobar za hladjenje 9700K. Tesko da bi stao u neko drugo kuciste.
 
Poslednja izmena:
D14 staje u manja kućišta (Raijintek Metis, recimo)...ali treba negde uglaviti i ta dva HDD-a, heh.
Bas fino izgleda. Klaustrofobicno, kao sto te vrste kucista i trebaju da izgledaju. :)
Citao sam specifikacije, i vidim da cak ima mjesta i za jedan 3,5” HDD.
Ne svidja mi se sto je gornji dio gdje se nalazi graficka kartica potpuno zatvoren.
Skuplje je od ovog mog za oko 35 evra.
 
Ta verzija sa zatvorenim plafonom se vise ne proizvodi. Zamenila ju je Plus verzija koja ima otvor za 120mm ventilator tu gore.
 
Pametno. Sigurno su i oni uvidjeli da potpuno zatvoren prostor tik uz graficku karticu nije najsrecnije rjesenje.
 
Preveliko je, to Antec kućište. Imaš full ATX kućišta te veličine, zašto ići na ITX ako je kućište 40 litara, gubi se svaki smisao...
A i ružno je, prenabudženo, no to je ceć subjektivno.

@Carnivore

U Metis staju i 2 3.5" drajva, uz prave komponente...a ljudi su pravili i custom loop vodena hlađenja u njemu. Interesantno kućište.
Metis Plus verzija ima jedan 120mm otvor za vent gore, Kinezi imaju SKTC Q1 klon koji fabrički ima 2 venta gore a ljudi moduju prvi Metis tako što sami iseku 2 otvora za ventilatore na vrhu...
Metis ne bi trebalo da je skuplji od Core 500, naprotiv. Gde si to gledao?
 
Poslednja izmena:
Preveliko je, to Antec kućište. Imaš full ATX kućišta te veličine, zašto ići na ITX ako je kućište 40 litara, gubi se svaki smisao...
A i ružno je, prenabudženo, no to je ceć subjektivno.

Rekao sam zanimljivo, ceo koncept je zanimljiv. Front grafika, bocna strana za custom vodeno, zadnja za hladjenje, kabl menadzment izmedju, otvoreno kuciste ,,,
U svakom slucaju malo izmenjeni dvokomorni koncept.
 
Skupo...u DE je Metis Plus 65€, Core 500 10€ manje...
 
Famozno K39 v2 kućište sa Taobao se sada može naći na Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/item/4000185889901.html?spm=2114.12010612.8148356.1.478d28damKefMv

Dosta skuplje nego na Taobao ali mnogo lakše da se nabavi...možda čak izađe slična cena, s obzirom da se plaća provizija agentima za Taobao.
Doduše, treba dodati i trošak za GPU riser i FLEX napajanje, ali ko želi minijaturno (4.5L) kućište koje staje u kesu i može da smesti dosta dobar hardware (neki lik je strpao 9900K i RTX 2070 u njega) sada može da ga nabavi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno