Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

jos jedno simpaticno kuciste Cerberus samo da se saceka cena,ako bude jeftinije od ncase m1 bice super.
 
Za sve ljubitelje cilindričnih formi, a posebno onih koji guraju Hackintosh ovo će svakako biti zanimljiva cest:

U pitanju je Kickstarter projekat pod nazivom - The Dune Case, A Cylindrical PC Case Like Mac Pro!

Since the beginning of Osx86, many users “updated” their Macs by modding the cases to fit standard PC components, bringing new life to the machines by keeping the precious design of the original products. The name of these FrankenMac's brought back from dead? Hackintosh.

This was the perfect solution for those who didn’t like standard cases, but still liked fancy ones, but then the new Mac Pro came out. This time it wasn’t in a usual rectangular desktop case but in a completely new form factor. Many users criticized Apple for its switch to a “closed platform”, as it was mostly non-upgradable and definitely strange. But no-one can argue about the incredible ability of Apple’s engineers to put two powerful GPUs and an Intel XEON processor with ECC RAM DIMMs, yet keeping the form factor ultra-compact. Only 25.1cm tall, a diameter of just 16cm and the best possible use of its shape to achieve an optimal airflow to get the best results. In terms of temperature, using just one fan, it’s pretty cool - literally!

Until a month ago, building a PC with this new cylinder concept was possible only for the bravest of modders, determined enough that they would customise their cylindrical trash cans with heavy modding, bending,and cutting, to fit a standard PC Mini ITX mobo and all the other usual PC components.
Now it’s time for everyone to get their cylinder, [hopefully for a hackintosh], case.

The Dune Case is here: a Mac Pro case that fits a Mini ITX motherboard. It’s doing well on Kickstarter with many backers for this project. We at InsanelyMac are super interested to see how well it can support standard PC hardware, handle temperature, and how strong and tough it’s built.

The Dune Case is not made with the usual weak material found in most cases (couple of painted metal sheets), but a solid piece of thick aluminium
that hides all the sections made for the motherboard, the PSU and a large gaming GPU. It even has routes for cable management, a custom made PCI-Express riser card to reroute the GPU from the mobo to a place in the case where it (amazingly) fits. There’s also a PCB for the front panel with various connectors to attach to USB 3, Ethernet, 2x 3.5mm audio connectors (front speakers+mic), dual DisplayPort or dual HDMI and power.

The original principal behind Apple’s Mac Pro design is intact: the case is splitting the airflow coming from below to reach the components without dead points. The makers made many tests to ensure optimal temperature with the stock CPU cooler, though it could probably be replaced with a low profile one, but likely not a liquid one.
It supports up to two 2.5 HDDs or SSDs and only Mini-ITX components, to be clear, even the GPU must be Mini ITX, but today there are many powerful components that can be used to make it a powerful machine that could challenge the genuine Mac Pro, such as the latest Skylake processors and a Mini-ITX GeForce GTX 970.

We want to underline that even if it’s without any doubt the closest thing to a Mac Pro, it’s clearly not like it. In fact there is no way to install another GPU even if there are some Mini-ITX XEON mobos as the components, even if well placed, probably couldn't fit the original’s specific design, and even if the video cards were small they're still a little bigger than the original.

But we have to say that the Dune Case is something fresh for the PC case market, and we want to wish the best for theirKickstarter campaign.

So go check it out and you could be lucky enough to get it cheaper. You don’t want to run out of time!

We leave you with some cool pictures exclusively shared with us for you to enjoy.

[YOUTUBE]watch?v=_Zi77hftj4U[/YOUTUBE]
 

Prilozi

  • a3cc3c509cc1642fe459ccb838909541b4937a31.png
    a3cc3c509cc1642fe459ccb838909541b4937a31.png
    76.6 KB · Pregleda: 172
  • ee1bf8c637845b1914ba1ad7249a1e7c425c6d05.jpg
    ee1bf8c637845b1914ba1ad7249a1e7c425c6d05.jpg
    114.1 KB · Pregleda: 204
  • eb5e342ece2728fb25a55d4ba9e6e2dbe6e50fcd.jpg
    eb5e342ece2728fb25a55d4ba9e6e2dbe6e50fcd.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 179
  • c345d2422b6546b37a0e8fa6d38215f56a1f3751.jpeg
    c345d2422b6546b37a0e8fa6d38215f56a1f3751.jpeg
    101.5 KB · Pregleda: 156
  • 44c55ef89a484dcd52bd1f54eda97e2d9e3c3851.png
    44c55ef89a484dcd52bd1f54eda97e2d9e3c3851.png
    101.2 KB · Pregleda: 152
Poslednja izmena:
Katastrofa od tržišta u ovoj našoj državici, nemoguće je pronaći kućište koje želiš pogotovo Itx.Nzxt Manta se ne može nabaviti ni za leka i neče moći ni u bliskoj budućnosti!
 
nadjes sta ti treba pa na kp cimas ove nase, svi odatle uzimaju, nadjes sta ti treba i pitas za cenu. fanta ne donosi kucista ali nadji master pc shop i pc komponente pa ih cimni. ja sam od ovih prvih uzeo monitor a od fante sve drugo.
 
X86 shop moze isto, momak je skroz ok (pu pu), ja sam preko njega uzeo kuciste i sve je proslo u najboljem redu.

btw

OC6O60fqTq12PSJZU1-PsU9NZ1BJjE4nwB9k3wzVoxYDvbIdIqWYMmX-Hry4W-IAnJjkcvAF0xkZOSoF2DWHrTJGAn3A3DMJ9vFI8OHiEqEdokLql6aQz-hEhUja25-wx8YnKHcMp8pHxal1HP9xDKJ7Uix2rEZh9Xi9s2-ii6-Kye6Why0IyUH8AvWsC-iLpJ9XQOL-kt1JNhacPQ6pKkuh7hHxSJMkWaiWIUx6xYI68dL-0W_Pde7AaELnp800SNaHILDPkWAnqA6R2OwH0z7x-VtVaGpVndB79znkMl25v60ZXLpBnRpHYvzIhx6oab2oUHpXzVSAd9Br0OhKCL1JXTnDSAnEJquVy5lXApMSY8bGzZ5I9rGH83Dd15Xr0fRIi0rjLpwp5xY3RvgeVmM3bcLl06l0b9epbd-V9rYuNDAHRW3u-4CsbfswJ1Wq9RnNutOGxOzM9gIOzhNnKm0fVRoya94vYTsg56mGKQDioOV9HYJFMnWhBP_gdz_p95yol2Mn4lsUfdXY2NxFfDm_ZzdM0SeUscOXf-zoejOa7q-KLC5KXmUyWaUkTj-BTT8r_kBnxyumENgfRtUfHkOya3jKefnafW1vCRZmv93sUEWU=s921-no
 
Od mog kućišta ništa!Izradi me jedan od ovih madjara, čekao sam dzabe ovoliko.Ima li ko od kolega mogućnosti da mi uzme kućište u Hu ili u Austriji?
 
Od mog kućišta ništa!Izradi me jedan od ovih madjara, čekao sam dzabe ovoliko.Ima li ko od kolega mogućnosti da mi uzme kućište u Hu ili u Austriji?

Ja sam sinoc porucio jedno, valjda ce stici. Doduse, jos cekam da mi prodavac potvrdi porudzbinu. Ako ti nije tesko, posalji mi na PP od koga si porucio, prosto da znam sta mogu da ocekujem.
Inace ponude koje sam dobio su bile dosta sarene, od 65 do 100 evra za kuciste koje kosta nesto vise od 50 evra.
 
Nedavno pazarih Raidmax Troy za NAS. Nije baš najsjaniji izbor za NAS jer ima samo jedno mesto predviđeno za 3.5" HDD, ali smisliću već nešto da dodam još jedan. :)

Ne može se reći da je "lepo", ali je svakako vrlo neobično. Teže je za ugradnju komponenti, treba strpljenja, ali dopalo mi se što prihvata standardna ATX napajanja (to mi je bilo vrlo bitno). Uz njega dolaze i dva venta od 120mm (jedan ubacuje, a drugi izbacuje vazduh), pa nema dodatnih troškova u tom pogledu.

Raidmax_Troy_01.png


Raidmax_Troy_02.png


Raidmax_Troy_03.png
 
Poslednja izmena:
Stigla Manta, jes da je malo veće nego što očekuješ za itx ali je besprekorno i prelepo.
 
Je l se dešava nešto po ovom pitanju kod nas. Vidim prodaje se ovo http://www.coolermaster.com/case/mini-itx-elite-series/elite110/

Međutim ja bih neko manje sa manjim napajanjem. Uslov je da može unutra grafička (naravno neka skraćena). Imate li da preporučite nešto što vredi naručiti (a da hoće da šalju u Srbiju). Opet, ovaj 110 mi je ok... ali bih nešto manje ako ima (da ne ide ATX napajanje). Hvala.
 
Je l se dešava nešto po ovom pitanju kod nas. Vidim prodaje se ovo http://www.coolermaster.com/case/mini-itx-elite-series/elite110/

Međutim ja bih neko manje sa manjim napajanjem. Uslov je da može unutra grafička (naravno neka skraćena). Imate li da preporučite nešto što vredi naručiti (a da hoće da šalju u Srbiju). Opet, ovaj 110 mi je ok... ali bih nešto manje ako ima (da ne ide ATX napajanje). Hvala.

Kasnim, ali...Silverstone Sugo SG13
Dužina otprilike ista kao Elite 110 ali skoro 3cm niže i skoro 4cm uže, i jeftino je (55€). Nije najmanje na tržištu ali manje od 110-ke, smešta normalne grafičke karte i po testovima čak ima i ok temperature sa gaming hardverom...
 
Poslednja izmena:
ima kicista sa SFX napajanjima koja primaju i najvece grafike.
sve zavisi koji je budzet i sta dolazi u obzir...
 
^ Dan Case je kul ali ima ozbiljnih problema sa cpu temperaturom jer je jako ograniceno visinom kulera. uglavnom se resava onim malenim Asetek AIO kulerom, mada to nikad ne bih stavio unutra. fali mu i neki detalj, nekako mi je basic varijanta iako je skroz kvalitetno posto ga radi Lian Li.

postoji njegova malo jeftinija kopija kod komsija u vidu Kolink Rocket-a:
https://iponcomp.com/shop/termek/kolink-rocket-itx/1640550

dok je Louqe Ghost S1 savrsenstvo, posebno ova Pangaea i Limestone boja. da moze lako da se dobavi bukvalno bih ga uzeo da mi neko vreme stoji na stolu umesto neke cinije kao dekoracija.
 
pojavio se konkurent Corsairovom SFX modelu u vidu EVGA Supernova 650 GM.

 
"$109.99 for the 450W model, $119.99 for the 550W version, and $129.99 for the 650W model"

Toliko košta Corsair model, možda i za nijansu manje, a provereno je dobro. Da li mi se čini ili su kablovi standardni sleeve a ne ribbon? Ako je tako, onda je fail. Ribbon kablovi zauzimaju manje mesta u ultramalim kućištima. Mada, manje su flexibini od sleeve...
 
Poslednja izmena:
videcemo, kod nas ih svakako nece biti a verujem da ce kod madjara 450w model kostati slicno kao i cors iste jacine - oko 80€. proverena su i evga napajanja, narocito G2/3 serije.
kablovi se ni meni nisu svideli i bolji su mi ovi na corsu.

ne zurim nigde, imam jednu minijaturnu masinu na cekanju i do sada mi je bio corsair sfx 450 u planu.
 
Ne znam da li je ranije spomenuto ovo:

6829257.jpg

Ima i recenzija naseg kolege ovde.

Rekao bih da su se dosta ugledali na BitFenix Prodigy, sto ne mora du bude lose a ni cena ne boravi u stratosferi - nesto vise od pet hiljada dinara.
 
Moj + i preporuka za Thermaltake Core V1, imao dva i oduševljen ( jedno još uvek imam )
 
Videh...dao sam svoj komentar ispod videa. Nije loše, svakako u rangu sličnih kućišta, ni bolje ni gore od njih. Ne sviđa mi se kako su napravili prednji filter za prašinu...

Moj + i preporuka za Thermaltake Core V1, imao dva i oduševljen ( jedno još uvek imam )

Detaljniji utisci?
Može li da se otkači 5.25" kavez gore? Da li se lako čisti i kolika je gužva u njemu?

Problem (po meni) sa takvim kućištima je što su prevelika za MiniITX. Ok, lakše se pakuje i ne trebaju ti toliko specifične komponente ali ima kućišta te veličine koja primaju MicroATX ploče i za njih su odlična ali ako u njih staviš MiniITX, čemu poenta minijaturizacije?
To je kao kod tower style MicroATX kućišta tipa Define Mini S ili NZXT H400 koja su po 23x42x42cm, skoro kao full ATX kućišta...opet, čemu manja ploča onda...
 
Poslednja izmena:
Slazem se da su prevelika, ja sam išao varijantom da i sam dizajniram i napravim jedno.Ali opet ako se krene u minimalizam dolazi se do dosta problema ( kako rešiti kablove , SFX napajanja , GPU ... )

Nema 5.25 kavez, samo 2.5/3.5 rekove sa strane. Koji se mogu skinuti i tu odraditi cable management.
Može da stane vodeno i jako je dobro za modding ( postaviću slike od nedelje ) Bukvalno sam sam napravio stranice za njega pošto je kocka ( 260mm x 260mmm )

Odlično je hlađenje komponenti, preporučujem da se skine 20tka a stavi 14ka , ova 20tka pravi čudan tunel tj strujanje vazduha.

Za čišćenje nema problema, front ima meš i filter koji se lako skida ( imam u planu da ga eliminišem i smanjim kućište )
 
Prodigy, pa onda i ovaj derivat gore, jeste tako, pomalo na pola puta. Prednost je sto onda moze kojesta da se u njega ubaci. Ima neka gigantska tema na overclok.net gde samo sto jos nisu stavili hadronski sudarac unutra.
Ne secam se da sam imao neki veliki problem sa prasinom dok sam ga imao. Ovaj MS ce verovatno tu vise da kuburi zbog tog filtera koji si spomenuo. Isto je bilo dosta lako da se neka komponenta zameni i da se kuciste ocisti.


Raijintek Metis koji sada imam je bas sve suprotno. Polomim prste dok nesto unutra dohvatim, a kada hocu da ga ljudski ocistim moram nacisto da ga rasturim. Prasinu nakuplja sacuvaj Boze, ali tu sam i ja kumovao posto sam dao da se gornja stranica isece da bih mogao da montiram dva ventilatora iznad graficke karte.


2018-10-06_14-24-32_997.jpg

Unutrasnjost bolje da ne slikam, da neko ne padne u fras. ;)
 
Nekada planiram složiti jedan HTPC u Geeek A20 (asrock AB350 itx + 2200g).
Imaju i druga kućišta na svojoj stranici i dostavljaju globalno.
Može se isprobati u web shopu - ubaciti u korpu pa da se vidi kolika je poštarina.
 
NZXT H200i deluje kao best buy.
 
videcemo sta kazu cene i garancija... hvala na infu.
 
Nazad
Vrh Dno