»RSS Benchmark sajt

Strana 37 od 37 PrvaPrva ... 273334353637
      Prikazani rezultati od 541 do 553 od ukupno 553

Tema: miniITX kućišta, diskusija

Member Avatar korisnika jurodivi
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        2.831
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3600 + Thermalright Macho Rev.C
        • MoBo: MSI B450M Mortar Max
        • RAM: 2x8GB Patriot Viper Blackout 3600 C17
        • VGA: Asus Strix 1080Ti
        • MON: BenQ GW2750 27" 1080p VA
        • HDD: 970 Evo Plus 250GB + Gammix S11 Pro 1TB + Toshiba P300 3TB + ext. Hitachi 4TB
        • Case: Raijintek Thetis w/ 3x Arctic P12 + ThermalTake SPS-630M
        • SND: SMSL SD-793II + Takstar Pro82
        • INET: DSL
        • Ostalo: MS Sidewinder X6 + CM Xornet II
      3. Jesi li se prijavio za obaveštenja na mail? Pretpostavljam da su ture sa ograničenim količinama i da se ljudi uslužuju onim redom kojim su se prijavili za preorder...

Member Avatar korisnika mickeyrs
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.527
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel 3770S + box cooler
        • MoBo: Intel Dry Fork DH77DF ITX
        • RAM: 2x8GB HyperX Genesis DDR3-1600 CL9
        • VGA: Sapphire Vega 64 Nitro+
        • HDD: Intel 5400s 512GB
        • LAP: Lenovo Thinkpad T470s
        • TV: Panasonic G20 42"
        • INET: Kablovska
      6. Ja sam se prijavio pre par nedelja kada su skinuli preordere, ali još nikakvo obaveštenje ne dobih...

Iskreno, malo me i nervira ovolika ograničenost u kapacitetima, pa oni kao da proizvode 20tak komada nedeljno a imaju porudžbina za hiljade...

Na eBay su podivljali oni koji su ih dobili...500 do 900usd traže, potpuno ludilo s cenama...

Sent from my J9210 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        982
        prijavio sam se da primam obavestenja na mail. ne usluzuju ljude po redu kako su se prijavili, vec kad otvore preorder za batch onda mkras da kupis, pa cekas dva meseca fazon... nasao sam info na redditu da su imali problema u proizvodnji i da je preorder zatvoren do daljnjeg. ljudi predpostavljaju da ce otvoriti opet u decembru. inace, neki lik je rekao da poslednji put kad su otvorili preorder stajao je otvoren nekoliko dana, to je bio neki veliki batch.

inace, jeste smor ta tolika ogranicenost, pa bar za ovu cenu mogu da pokrenu vecu proizvodnju. video sam to ludilo na ebay, zaprepastio sam se. najgore je sto je par aukcija uspesno zavrseno na oko 600 usd. kakvi ludaci ej.

odlucio sam za t1 + ek 120 aio combo.
        Try not. Do, or do not. There is no try.

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.527
      9. Moja mašina
      10. Ti bar možeš da naručiš, a mi odavde dok se snađemo za kombinacije pa unesi nekako ili plati još 32%... nego ajd, da ne mračim, prijavih se reda radi da vidim da li ću dobiti neku notifikaciju, ali da ga čekam X meseci gde ni ne znam kad će je nebulozno neozbiljno pa ne znam kako da je dobro urađeno... Pre ću da ujurim brushed ili powdercoated panele za MakerBeam kostur koji ću da sklopim i ćao zdravo...

Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        2.831
      12. Moja mašina
        • HDD: 970 Evo Plus 250GB + Gammix S11 Pro 1TB + Toshiba P300 3TB + ext. Hitachi 4TB
      13. Pa i prave se u jako malim količinama, batchevi po nekoliko desetina. Sve se pravi custom, u malim serijama, to je skupo i sporo. Zato i koštaju toliko koliko koštaju.
        Ne prave ih mainstream kompanije sa milionima dolara bužeta već timovi od po nekoliko ljudi koji autsorsuju samu proizvodnju većim kompanijama koje imaju mašineriju i materijale, kao što NCase i Dan's Case pravi Lian Li. A te kompanije skupo naplaćuju vreme i materijale jer neće same da prodaju ta kućišta niti se prodaju na hiljade mesečno...
        Menjao jurodivi : 21.11.2020. u 01:16

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.527
      15. Moja mašina
      16. Ne vidim ništa posebno custom u tome što imaju 3 boje i jednu black-silver kombinaciju. Ako im je muka da iseku/izbuše stotinu komada po gotovom projektu i samo ofarbaju po 20-30 u svaku od boja tolika da se to čeka mesecima sa neizvesnim ishodom... alal im ćufte na biznisu.

Šteta što je onaj Dan još veći mjau-mjau-mjau pa je dozvolio da mu pokradu savršenu ideju dok se on njakao da li okrugle ili oštre ivice 2 godine... i na kraju sklepa M1 za 2cm manji... Od njega bismo bar imali u DE da poručimo...

Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        2.831
      18. Moja mašina
      19. Ti stvarno ne znaš kako to funkcioniše...

Kreni od dizajna. To je neko morao da osmisli, projektuje (što zahteva vreme i trud), testira na prototipovima koji negde moraju da se sklepaju i plate iz svog džepa...R&D nije jeftin. Plus, NCase i Dan's su među najbolje dizajniranim kućištima ikad napravljenim (i ne mislim vizuelno), bukvalno groundbreaking.

Onda taj projekat treba da se reklamira svuda pre no što kreneš sa proizvodnjom, što opet traži vreme i trud.

Pa sa gotovim i testiranim projektom treba da zaređaš od proizvođača do proizvođača da ih moliš da ti posvete njihovo skupo vreme i mašine, kao i da juriš (premium) materijale. U slučaju ovih kućišta, Lian Li.
        Zamisli da si jedan takav veliki proizvođač sa mašinama vrednim stotine hiljada dolara, koji dnevno napravi stotine (ako ne i hiljade) kućišta. Ti onda treba da odvojiš mašine i ljudstvo da tamo nekom napraviš kućište koje će se prodavati u par tuceta komada mesečno umesto da sebi napraviš par stotina za to vreme. Plus, ne možeš da iskoristiš postojeći alat već treba da napraviš poseban (odgledaj Gamers Nexus video o proizvodnji kućišta), što košta ohoho...
        U toj situaciji, naravno da ćeš tu malu firmu da odereš za to jer efektivno gubiš novac time zbog svega rečenog, i to treba pokriti.

Ali još nije gotovo! Gotovo kućište treba spakovati, napraviti prodajnu mrežu, servisne centre ili šta već, podrška, marketing, da osiguraš da sve teče bez problema i sa kvalitetom koji si hteo jer ako kiksneš gotovo je, nemaš backup biznis i proizvode kao velike mainstream firme, itd, itd...sve da bi ga prodao šačici SFF zaluđenika. I posle se čudi što NCase košta 200$...

Ako misliš da je to prosto kao što ti opisuješ, kr-kr u nekoj radionici i prodaj, grdno se varaš.
        Menjao jurodivi : 21.11.2020. u 04:10

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.527
      21. Moja mašina
      22. Sve si lepo to napisao, ali oni odavno nisu u toj fazi, to može da važi za nekoga ko bi sad da krene da pravi kućište - projekat, dizajn, R&D su sve završili, imaju gotov proizvod, ogromnu potražnju i 'negde nekako' proizvode, a to sigurno nije mala radionica u garaži.

Prodajnu mrežu ni ne prave, marketing je odrađen pozitivnim testovima, sajt im je da kažemo OK da se kupi kućište, dakle bukvalno jedino što od letos treba da rade je da PRAVE gotov proizvod.

Ajde i da te iznenadi tolika potražnja u prvim nedeljama, ali o da valjda povećavaš kapacitete i dogovaraš nove uslove sa ko god ti radi sečenje, farbanje. Svima je u interesu da se napravi i proda što više, a ti u preorderu stotine... I ljude širom interneta koji kukaju da ne mogu da nabave. Pa i taj proizvođač sigurno može više od 20 komada nedeljno da uradi kad je njima batch 100nak komada za mesec dana...

Sklapanje ni nemaš, ide u delovima, jedino da se odradi QC pre pakovanja i slanja. Pa i sami da to rade njih dvojica trojica u garaži posle 6 meseci bi trebalo da doguraju do bar 20tak dnevno a oni još i ugasili porudžbine...

Member
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        982
        apsolutno ste u pravu i jedan i drugi. sa jedne strane to nije ni malo trivijalan zadatak za tim od 2 (???) coveka. sa druge strane, jednostavno, proizvodnju im radi druga firma. ne mora to uopste da bude lian li ili neka firma koja pravi kucista. bilo koja masinska industrija sa cnc masinama moze da im pravi ovo, jer ovo fakticki nije proizvodnja kucista, vec delova. ono se salje rastavljeno. tako da ako ne mogu da postignu vise od 20-ak dnevno mislim stvarno.

pisao sam support-u i rekli su mi da trenutno imaju problema sa kontrolom kvaliteta i da je preorder zatvoren zbog toga. kaze da ce otvoriti sredinom decembra i da pratim. na redditu su napisali da taj koji im pravi kucista ih je zavrno, i podvaljivao skart. pa ce da kontaktiraju ljude kod kojih je taj skart otisao da se dogovore sta ce da preduzimaju. ali da su sad otklonili taj problem i da se proizvodnja nastavlja. ok, mislim meni nije problem da cekam par meseci, bicu bez kucista, sta sad. ali ispali su izgleda korektni prema ljudima koji su dobili losije delove. sto je i za ocekivati kad je neko platio 200 jbenih usd za kuciste...

zasto sam odlucio za ovaj t1. prvi izbor mi je bio dan a4 + black ridge, jer je jednostavno najmanje kuciste koje moze da pojede solidnu upper midrange konfiguraciju i full size graficku. to mi je bitno kad se selim, da mogu kompjuter da stavim u ranac i ponesem sa sobom u avion. medjutim, onda kao sto ste vi rekli dolazi se do kompromisa.... graficka moze samo dual slot. a koliko mi se cini 6800xt koju pecam za neku buducnost ce gotovo sigurno biti 3 slot kartica. sa druge strane black ridge iako moze da ohladi jedan 5900x (koji isto pecam za neki upgrade) to ce raditi relativno bucno koliko sam shvatio. ovaj t1 je sledeci po velicini koji moze da prihvati 3 slot kartice i u isto vreme da ohladi procesor jednim finim aio hladjenjem. takodje sa njim cu mozda jos lakse da se preselim, jer on se kompletno rasklapa i mogu da ga bezbedno stavim u bilo koju torbu kad se selim, a osetljive komponente sa mnom u avion.

kad je kuciste u modu za 3 slot karticu onda je maximalna visina kulera za cpu 50mm, kad je u 2 slot modu onda je 70mm. ek 120mm aio blok i pupma su 53mm. ljudi kazu da staje u 3 slot modu i malo ulubi stranicu kucista, to nije neki problem. ne znam da li ste videli, ali planiraju da izdaju upgrade koji dokupis i onda mozes da stavis kuciste u 2.5 slot mod. tad bi resio problem sa ovih 3mm. druga opcija je cooler master ili corsair, ali oni su svi bucniji od ek, radije cu da trpim iskrivljenu stranicu ili cak da ostavim otvoreno dok mi ne stignu delovi za 2.5 slot mod, nego da slusam pumpu kako zuji.

inace, gpu spacer za dan a4 koji sam narucio da se odstampa je gotov (zadao sam stampanje pre nego sto sam shvatio da mi t1 vise odgovara ), tako da spejser i klipsove cu pokloniti nekom ovde ko ima dan a4, ako ja uzmem t1.

Member
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        982
        ako neko planira aio sistem, na ek sajtu dele 10eur kupon za kupovinu njihovih 120, 240 i 360 aio sistema.

Member
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        982
        https://www.reddit.com/r/sffpc/comme...ossible_a4sfx/

vidi, vidi... doslo mu iz doopeta u glavu konacno

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.527
      27. Moja mašina
      28. Ako pogledaš C4 thread, čovek je skoro sve imao spremno još 2018te i ništa ne uradi... sad će kao da poveća A4 da stanu veće grafike umesto da je imao svoj T1 već godinu na tržištu minimum...

Member
        Na forumu od
        Nov 2016
        Poruka
        982
        bas tako... t1 je osvojio trziste definitivno. jos kad mu urade dodatne delove za 2.5 slot graficke, bice bomba. nije mi jasno zasto u startu nisu napravili kliznu sinu gore, da mozes da stavis koliko hoces mesta za graficku, ne fixno 2 i 3 slot...

Strana 37 od 37 PrvaPrva ... 273334353637

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •