Šta je novo?

GeForce GTX 980 Thread

@Umart
Ako mislis AMD kao primarna i Nvidia kao physx, vrlo tesko. Negde na netu sam nalazio da su neki uspeli da naprave taj hybrid. Koliko se secam, moraju da se instaliraju i drajveri za nvidia i za amd, ali nemoze bez nekog teskog tweakovanja da proradi, ali ni to nije sigurno da ce proraditi. U principu, vrlo tesko, skoro nemoguce.
Da, sad sam se setio, cini mi se da sam procitao negde, da je Nvidia kroz nove drajvere to potpuno onemogucila za AMD grafike.
 
Ako bi mi neko reko, pa de je taj benchmark tool u Batman Origins.:smash:

EDIT: Hvala, nasao , ajd prvo pitas Google pa onda nekog drugog.
 
Poslednja izmena:
Make a shortcut to the game executable, and then right-click on the shortcut. Choose properties, then at the end of Target text field, after BatmanOrigins.exe" add benchmark Ensure there's a space before benchmark.
 
Evo rezultata za Batman Origins, sve je na maximum setovanjima.
Levo, gtx980 klok 1588|7950mhz, desno gtx980 sa gtx750Ti za physx:
BatmanOrigins_2015_01_14_17_43_02_799.jpg BatmanOrigins_2015_01_14_17_47_59_617.jpg
Dakle i ovde se vidi jasna razlika od preko 10% u performansama. Sto se tice fluidnosti sa i bez physx karte, subjektivni osecaj je da postoji, ali nije tako izrazen kao u Metro-u.
 
Jel mozes da probas i u Assassins Creed IV Black Flag ? Tu physX sve preko low drasticno obara performanse toliko da nije igrivo. Bas me zanima da li dodatna karta popravlja stvar.
 
Da, svi se zale da je preko low skoro neigrivo. Imam igru ali, ne vidim Physx podesavanja, da li se mozda steluje kroz neke druge parametre.Mala pomoc.
AC4BFSP_2015_01_14_18_33_39_844.jpg
 
treba neki odbkasnijih peceva ako se dobro secam,1.6 ili tako nesto,to su kasnije dodali.
 
Da, svi se zale da je preko low skoro neigrivo. Imam igru ali, ne vidim Physx podesavanja, da li se mozda steluje kroz neke druge parametre.Mala pomoc.
Pogledajte prilog 159980

Treba ispod vsync da bude opcija PhysX particles.

Imas provereno narodno pakovanje igre od 6844MB, koje je patchovano na 1.07, pa reinstaliraj igru.
Javi se na pm ako ti treba link.
 
Poslednja izmena:
@reviewsrb: super, u betmenu znaci ima malo veci boost, oko 12%.
 
e da,'aj' vidi zauzece 750ti karte u tom scenariju,da vidimo bar teorijski koja karta je neki minimum za cisto pshyx kartu.
 
@Umart
Jel za zauzece bese se gleda GPU Usage? To cu uraditi u toku dana, koliko sam video, neki minimun se krece od gtx650 do gtx750Ti. Ono sto sam vec primetio, klok 750ti kao physx kartice je konstantan na 1019mhz bez obzira koliko je overclockovana, dok memorija skalira kako se postavi, sa 5400mhz sa dodavanjem plus 500mhz boostuje konstantno na 6400mhz. Videcemo sta ce Usage da pokaze.
Nazalost, Black Flag 4 kada se postavi Physx vise od Low, postaje bukvalno neigriva i sa i bez physx karte. I kad smanjim graphics settings na neki minimum i samo povecam physx na vece od low, opet isto se desava.
Mislim da je problem u samoj ugri, taj physx je dodatno nakalemjen na samu igru, nije originalno implemetiran u igricu i verovatno to pravi problem. Tacno se vidi, potpuno deformacija cele igre kad se ukljuci jaci physx u igri.

EDIT: Evo, Batman, takodje ukjlucen physx na najace bas drasticno obara perfomanse. Bez physx imas recimo 200fps sa ukljucenim na najace dobijas recimo 100fps, bas je velika razlika, ali igra radi normalno. To kod Flaga nije tako, bukvalno endjin se deformise, da je pad perfomansi pokazalo bi se drugacije.
 
Poslednja izmena:
da,bas gpu usage graph u afterburneru ili koji vec softver koristis.
 
Evo, GPU2 Usage za gtx750ti kao physx karticu. Isto Batman Origins, klokovi gtx980 1588|7950mhz, skor je isti 99fps.
u2.png
GPU Usage se krece izmedju 20-83%. Ali se sad desilo nesto cudno. Rekao sam da je kartica boostovala na 1019mhz kosstantno, ali sad se vidi na grafikonu da boostuje i do 1163mhz.
u3.png
Tacno se vidi da kad je GPU Usage veci, do otprilike 80% i klok je veci do 1163mhz, a kad je usage negde izmedju 20-40% i klok je manji na 1019mhxz.
Probacu kasnije jos jedan test sa vecim boost klokom od 1163 i vecim memori clcockom, da se vidi da li ce se dobiti i veci Average fps, ali sobzirom da je usage na max. od 83%, ne bi terbalo da bude veci jer ne iskoriscava karticu do kraja.
 
Bravo @Umart. Ipak ima benfita od overkloka. Evo, klokovao sam gtx750Ti i evo rezultata.
u1.png u3.png
Rezultat Batman Origins:
BatmanOrigins_2015_01_16_11_59_10_359.jpg
Kao sto se vidi, kartica boostuje na 1255mhz, memorija je ostala na 6400mhz, Gpu2 Usage se krece otprilike isto kao i na kloku od 1163|6400, medjutim, zbog veceg kloka Gpu-a rezultat je za 3fps-a veci.
Znaci, ima benefita od jaceg kloka. Pravo pitanje je da li bi bilo benefita od jace kartice? Mrzi me sada da ponovo vadim 750ti i da vracam gtx780, mozda i probam, bas me interesuje da li ce biti poboljsanja i koliko.
Ovo znaci i da za Physx karticu ne treba ici ispod gtx750Ti, vec moze biti samo jaca kartica. Gtx 780 je sigurno prejaka za to, ali mozda neka nereferentna gtx750Ti sa klokom od recimo 1400|6500mhz moze biti sasvim okey.
 
nek' te ne mrzi,vrati 780,izvrti pa da vidimo.
 
Cu uradim, verovatno sutra.
Ima jos nesto zanimljivo sto se moze izvuci iz ovih testova, i to se tice problematike kada CPU bottlenecka GPU.
Evo, ovako. Ovde se vidi da je GPU2 Usage potpuno isti za gtx750Ti, kao Physx karta za Batman:
Levo klok 1163|6400mhz, desno klok 1255|6400mhz:
usage1.png usage2.png
Dakle, vidi se apsolutno isti GPU2 Usage za oba testiranja, medjutim za drugi test sa jacim klokom na 1255Mhz dobija se bolji rezultat u Batman Benchmarku za 3fps-a.
Zakljucak je sledeci, u nekom drugom slucaju kada se ima neki odredjeni proc. i grafika i dobije se pri nekom testiranju da je Gpu usage konstantno zakljucan na 99% i onda se iz toga izvede zakljucak, da je grafa skroz iskoriscena i da Cpu ne bottlenecka Gpu.
Medjutim, to nije tacno. Citao sam na nekom forumu zbog cega se to desava i gde je dato objasnjenje cele te problematike. I iz ovog testa sa gtx750Ti, se vidi, da iako se ima identican Gpu Usage, opet se dobijaju bolje perfomanse sa jacim clockom.
Iako se ovo ne tice strogo teme, ipak je dosta poucno, jer, apsolutno je neophodno da kada se kupuju ovako jake grafike, moraju se apsolutno ispratiti i sa odgovarajucim procom. Mislim, da u slucaju gtx980, Amd procesori nemaju tu procesorsku snagu da je isprate u svakom aspektu, i sto se tice iskoriscenosti grafe i nekog minimalnog fps-a( sto je po meni mozda i najvaznuje.)
 
Poslednja izmena:
Evo, uradio i test sa gtx780 kao Physx kartu.
Batman Origins maximum settings.
Levo, gtx980 klok 1588|7950mhz plus gtx780 klok 1137|6000mhz, desno, gtx980 klok 1588|7950mhz plus gtx750TI klok 1349|6400mhz:
BatmanOrigins_2015_01_19_18_35_59_891.jpg BatmanOrigins_2015_01_19_19_20_16_253.jpg
Dakle, vidi se razlika od 10 frajmova, sto nije bas malo. Znaci ipak bi bilo bolje koristiti jacu kartu od 750Ti, ali se postavlja pitanje. koju, jer jaca karta je i skuplja i koliko se isplati.
Definitivno, ovo po meni moze da bude totalno isplativo ali samo ako bi Nvidia napravila sto vise igara sa Physx tehnologijom. Jer skaliranje je bas dobro. Gtx980 daje 88fps-a, a sa gtx780 skor je 114fps-a. Razlika je neverovatnih 30%. Gtx780 je sigurno prejaka, i da bi se dostiglo tih 114fps-a, mislim da bi bila dovoljna neka overklokova gtx660.
I probo sam Black Flag 4 i jaci Physx-i sa gtx780, ali nema poboljsanja, definitivno nesto ne stima sa samim physx-ijom:D u igrici.
 
Poslednja izmena:
opet te molim da provrtis te testove i da okacis graph-ove gpu usage-a 780tice,sve ostalo je cisto nagadjanje sta treba,i ovo je doduse,ali kudikamo preciznije.
 
Evo, sacuvao sam ove grafikone sa GPU Usage:
Levo za gtx750Ti a desno za gtx780:
10.png 99999999.png
Otprilike je Usage isti za obe karte, ali ima i neke sitne razlike, otprilike u ovom delu gde se i u testu vidi veci framerate i gde je gpu usage za gtx780 manji od 80% a za gtx750Ti konstantan na 80%.
33333333.png
Kako istumaciti ove grafikone stvarno neznam.
Da, mozda je ipak najbitniji minimalni fps. Za gtx980 klokovanu je 66f. za gtx980 plus 750Ti je 83f. a za gtx980 plus 780 je 89f. Vidi se da i 750Ti i 780 daju bas znacajno bolji minimalni fps u odnosu na samu gtx980 i recimo da to znaci da Batman Origin moze da se igra na 2540X1440 na zakljucanih 60fps-a i to je beneficija Physx kartice.
 
hah,kladim se da bi sa lupam npr 550ti min bio fazon 81fps,sto bi znacilo da nije bitna toliko gpu snaga nego i bandwith i ko zna sta...
 
Vidi, za 750Ti, sa 1164mhz za gpu i 6400mhz za memoriju dobija se 99fps-a za avrg. i za minimum na 74fps, a sa klokom od 1349|6400mhz dobija se 104fps-a za avrg. i 83fps za minimum, sto ipak znaci dosta overklok gpu-a i mozda je ipak vazniji.
Jednostavno treba istestirati.
 
@reviewsrb - Svaka cast za testove i entuzijazam, i sam sam nVida fan i volim Physics. Ovo sto cu da napisem nema veze sa tobom, nVidia-om, nVidia V.S. AMD i ostalo... Znam da nije tema ali pricamo o Physics-u ovde vec duze vreme pa da iznesem svoje misljenje na tu temu, nadam se da niko nece da zameri na ovome. Pozdrav svima koji citaju :wave:

A sta ima da se igra? Betmen serijal ok full dozivljaj sa Physics na max, Metro LL( to sam obrnuo bez Physics dosadno mi da ponavljam samo zbog Physics-a). Black flag na low? Onda bolje necu ni da ukljucujem fiziku na toj igri, idemo dalje. Lords of the fallen, o tome ne znam nista, igra je osrednja kazu. Borderlands prvi deo sam odigrao 70% i batalio(igrao sam na silu), ne verujem da cu da igram ove nastavke posle toga, mozda probam dakle karta nVidia zbog Physics-a i ove igre is a no no. Dalje Call of Duty: Ghosts, nikada nisam bio fan serijala mada svaki zavrsim, nebita mi je fizika totalno posto igru prelecem, Alice: Madness Returns sa Physics-om(lepo je tu zgledao Physics) kao i Mafia 2(vredi je odigrati ponovo mada sam je presao sa Physics-om i jedva cekam da je obrnem jos jednom(mozda izadje neka "enchanted" verzija kao Resident Evil HD sada + sweetFX i Physics na MAX :eyebrows: )). Mirrors Edge sam igrao na silu nekih 30% i odustao.

Conclusion:

To sum it up,

1. Betmen serijal 3 dela ukupno + 1 koji izlazi na leto - APSOLUTNO treba odigrati sa Physics-om. Zavrsio sam prvi deo sa Physics-om i video neverovatan izgled vodene pare i izmaglice po podu, nevidjeno nema sta, efekat je use**vanje :zgran: . Druga 2 dela koja su izasla posle toga nisam ni hteo da igram jer nisam imao Physics kartu(na AMD-u sam trenutno) , znaci Physics tu izgleda toliko dobro :zgran: .

2. Steta za Black Flag poor performance, znaci i ta igra otpada posto necu da ukljucujem na low i da kupujem nVidia kartu samo zbog Physics-a i ove igre konkretno.

Dakle ostaje Betmen serijal koji u potpunosti opravdava Physics i nVidia kartu, Mafia 2(ne secam se koliko je dobar bio Physics tu ali igra je fenomenalna), Metro LL ko nije igrao(ko jeste mislim da ne vredi igrati ponovo, jeste extra naslov ali nije "Legendary" da bi se prelazio ponovo samo zbog Physics-a :) . I naravno za sam kraj ostavio sam Witcher-a 3, o ovoj igri nema sta da se kaze, svi znamo kakav je to serijal i sta je to. Verujem da ce igra da guta GPU/CPU snagu na MAX-u(ne govorim o AA - TSAA/MSAA) i automatski Physics koji obara performance makar to bilo i 5 FPS-a a cenim da ce da biti vise jedno 10 FPS-a Physics na max-u :) . Znaci morace bar jedna 750Ti u kombinaciji sa GTX 980 ili jos bolje GTX 980 SLi i ultimativno GTX 980 Sli + 750Ti za Physics :D .

Back to reality, 4 Betmen naslova + Mafia 2 za retro gejmere sa nekom GTX 960Ti je ok. High end naslovi ionako nemaju Physics tako da cu da gledam sto vise GPU snage, nebitno mi je da li je nVidia ili AMD, mada sam nVidia fan :)

PS
Zaista bih voleo da Witcher 3 radi u fullu(bez AA TSAA/SMAA) sa Physics na high na GTX 980/970 ali iskreno nesto ne verujem.

Izvor nVidia - http://www.geforce.com/hardware/technology/physx/games
 
Da, jedina mana Physx tehnologije je mali broj igara koji to podrzavaju. Steta, ne znam zasto Nvidia to malo vise ne forsira, po meni, kako se ono kaze, moze biti skriveni kec u rukavu u odnosu na AMD.
Recimo, za neku manju lovu se uzme neka polovna 750TI i dobiju se bolje perfomance za 20% u zahtevnijim Physx naslovima. Makar kad bi bilo i 50% igara sa Physx bilo bi isplativo.
I ne samo to, nego i bolji frametame i fluidniji gaming, sto je mozda i bitnije. Eh, mozda neko ko cita ovo prenese nekom boosu u Nvidia pa mozda im proradi kliker i dobijemo sve igre sa Physx-jem.:D
 
ma kao to njima nije palo na pamet,problem je u developerima i producentima,ne isplati im se da se cimaju,igre danas prodaje hajp a ne tehnologija,kvalitet,inovativnost...fijasko sa watch dogs je sve objasnio.
 
Kuka se da je malo igara a niko ne pominje Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel(za ovaj najnoviji Borderlands otkako je izasla igra nijedan post u temi!) a tu je po misljenju mnogih PhysX najbolje implementiran i najbolje izgleda ubedljivo. Pojedine donice mogu da se predju i sa Radeonima i to sa PhysX-om na high ali dropovi su ipak primetni kad CPU radi fiziku ma kako jak procesor bio(ja sam presao neke 2/3 igre na taj nacin, za neke dionice ipak ne moze, npr Caustic caverns itd).

Steta sto niko ne pika ili bar ne testira jer vidim da se po forumima dosta diskutuje o jos jednom fenomenu, navodno nakon duzeg igranja(tipa 5-6+sati) i pored nV karte u sistemu na kraju ipak dodje do overheada CPU-a i fps dropova. E tu bi bilo ineteresantno videti sta se desava kad se jedna karta stavi za dedicated.
 
Poslednja izmena:
Evo, uradio i test sa gtx780 kao Physx kartu.

Dakle, vidi se razlika od 10 frajmova, sto nije bas malo. Znaci ipak bi bilo bolje koristiti jacu kartu od 750Ti, ali se postavlja pitanje. koju, jer jaca karta je i skuplja i koliko se isplati.

Ako ćeš gledati skuplje od 750Ti, onda bolje razmišljati o SLI :p

Ne znam, ali po meni stvarno nema smisla kupovati dedicated kartu za physx od 100+ evra da bi se dobilo desetak procenata u performansama tih par igara koje podržavaju physx, pogotovo što su sve one osim AC:BF savršeno igriva sa physx-om na max.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno