Šta je novo?

GeForce GTX 980 Thread

stvarno mislis da vecina ljudi kupuje te karte za 1080p?
 
Sigurno moze i na 2K za ove novije igre, ali sa dosta kompromisa u grafickim podesavanjima, ( ako hoces da imas oko 60fps )........ ni ova overklokovana 980Ti ne moze da se izbori sa 2K kako treba.
Znas da sam imao i gtx980, znam dobro koje su mogucnosti overklokovane 980 sto se tice frame rate u igrama.
 
Ta prica da overklokovana GTX 980Ti ne moze da gura igre u 2K kako treba jednostavno ne pije vodu.
 
Pa, valjda sam probo'. :eyebrows:
Eventualno ako mislis, da se smanje odredjene graficke postavke. Naravno, govorim o novim i 'savremenim' grafickim igrama i 60fps lock. Cak i neke starije igre, ali graficki zahtevne, tesko mogu da sljakaju kako treba.....
 
Receno x puta. Ne treba za svaki tip igre 60fps da bi izgledalo fluidno i bilo savrseno igrivo.
Velika vecina igara iz treceg lica (GTA, Witcher, Assassin's Creed,...) odlicno radi i na 35+ fps. Dok npr. shooteri tipa Battlefield, neke voznje itd. skoro pa uzasno izgledaju na ispod 60fps. Brzina animacije, bajo moj.
 
Poslednja izmena:
Pa, ne uzima se 980Ti da bi se igralo na 35+ fps, ne ide.....;)
Meni licno, ne odgovara da nije na 60fps., nekom mozda odgovara i 35f., stvar izostrenosti oka i percepcije vida...
http://depo.ba/clanak/145726/testirajte-svoj-vid-u-par-sekundi-sta-vidite-u-crvenom-krugu....o'ma sam ga vido...,) :D

Ti se lepi onda igras od juce pa si razmazen ;)

Jos se secam kad sam kupio Geforce 4200Ti da bi igrao Morrowind koj je tad izasao ... ni tad nisu mogle top karte da guraju to na max preko 60 FPSa ... i nikad nece ni moci prepucane igre koje izlaze krastavac realnost ... meni 35+ dovoljno ako ne moze HW da izgura ... ne igram igru, pa je ukljucim za 3 godine em na rasprodaji za 5e em se naigram ko covek
 
Ako ne vidis onog konjka u crveni krug iz prve, onda moze da prodje i 35fps., ko vidi o'ma, taj se nece naigrati ni na 45fps.....:sceptic:
 
Poslednja izmena:
Ako ne vidis onog konjka u crveni krug iz prve, onda moze da prodje i 35fps., ko vidi oma', taj se nece naigrati ni na 45fps.....:sceptic:

konja sam video jos pre par dana kad su negde postovali tu sliku, ali ne sa onim detaljima sa zadnje slike ;) kapiram da ima i do monitora to zar ne ;) moj je prilicno zamracen uvece koristim f.lux da mi ne bljesti u facu
 
Pa, ne uzima se 980Ti da bi se igralo na 35+ fps, ne ide.....;)
Meni licno, ne odgovara da nije na 60fps., nekom mozda odgovara i 35f., stvar izostrenosti oka i percepcije vida...
http://depo.ba/clanak/145726/testirajte-svoj-vid-u-par-sekundi-sta-vidite-u-crvenom-krugu....o'ma sam ga vido...,) :D

Ne, nego si ti juce poceo da gaming-ujes pa ti ne odgovara da nije 60. Pre 10-15-20 godina frejmovi i "ajde da ga merimo" nije ni bilo bitno...dok se nije saznalo za fraps i ostale gluposti.

I ja primecujem razliku, naravno. Ali stoji ono sto sam iznad napisao o zanrovima igara i brzini animacije. ;)
 
Poslednja izmena:
Tja,
kad se setim PlayStation 2 i fudbala sa zetom ( nemas vremena da ki' covek pojedes gibanicu, pa jedes i brises ruke u carape i cepas fucu :d )......... kakvi 'crni' fraps.
Dobro, postoje igre koje solidno sljakaju i na 35+ fps sa solidnom animacijom i to je dobro, zbog sire zajednice igraca itd.....da ne sirim pricu, kad se naviknes na 60f., nema vr'canja nazad i to je to....:bottle:
 
Poslednja izmena:
Tako je, subjektivno misljenje. A ja govorim objektivno o igrivosti/fluidnosti. :wave:
 
Tja,
kad se setim PlayStation 2 i fudbala sa zetom ( nemas vremena da ki' covek pojedes gibanicu, pa jedes i brises ruke u carape i cepas fucu :d )......... kakvi 'crni' fraps.
Dobro, postoje igre koje solidno sljakaju i na 35+ fps sa solidnom animacijom i to je dobro, zbog sire zajednice igraca itd.....da ne sirim pricu, kad se naviknes na 60f., nema vr'canja nazad i to je to....:bottle:

to ti pricam .... ja igrao fudbal na Sega Mega Drajvu :) da ne pricam o 486icama i slicno ;)

Razumem ja tebe, ali kad je igra vrhunska nije mi frka da oborim detalje i sta god treba da bi je odigrao, iskreno nisam igrao vrhunsku igru godinama :( ako imate neki predlog recite
 
Tako je, subjektivno misljenje. A ja govorim objektivno o igrivosti/fluidnosti. :wave:

Nema subjektivno vec sta je realno pa zato i postoji standard koji je odredjen na tih 60 fps kao donji limit
za fluidno igranje. Sve iznad toga je bolje, ispod toga se lag povecava.

Ako je neko naucio da igra na nizem fps to je druga prica ali to ne znaci da je to dovoljno i da je realno.
To samo znaci da je ocni zivac prilagodio usporenijem, manje fluidnijem gejmingu pa mu ne predstavlja preveliko opterecenje i muku.

Licno meni je samo izgovor svakog ko kaze da je 30-35 fps dovoljno i to su uglavnom ljudi sa slabijim hardverom koji su jednostavno primorani
na takve uslove pa su se jednostavno prilagodili.

Ogromna je razlika izmedju 35 fps i 60 fps, to je neuporedivo. Ne bih mogao da poverujem da neko jednostavno tu ne oseca nikakvu razliku.
 
to ti pricam .... ja igrao fudbal na Sega Mega Drajvu :) da ne pricam o 486icama i slicno ;)

Razumem ja tebe, ali kad je igra vrhunska nije mi frka da oborim detalje i sta god treba da bi je odigrao, iskreno nisam igrao vrhunsku igru godinama :( ako imate neki predlog recite

Kako nema igara, Alien vrhunska igracina :

wwwwww.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema subjektivno vec sta je realno pa zato i postoji standard koji je odredjen na tih 60 fps kao donji limit
za fluidno igranje. Sve iznad toga je bolje, ispod toga se lag povecava.

Ako je neko naucio da igra na nizem fps to je druga prica ali to ne znaci da je to dovoljno i da je realno.
To samo znaci da je ocni zivac prilagodio usporenijem, manje fluidnijem gejmingu pa mu ne predstavlja preveliko opterecenje i muku.

Licno meni je samo izgovor svakog ko kaze da je 30-35 fps dovoljno i to su uglavnom ljudi sa slabijim hardverom koji su jednostavno primorani
na takve uslove pa su se jednostavno prilagodili.

Ogromna je razlika izmedju 35 fps i 60 fps, to je neuporedivo. Ne bih mogao da poverujem da neko jednostavno tu ne oseca nikakvu razliku.

Dovoljno i realno ili ne, u svakom slucaju je savrseno igrivo. (oni tipovi igara sto sam spomenuo)

Ali da, samo neiskusni i nezainteresovani ne osecaju razliku izmedju ~35 i ~60 i ~100fps.
 
razlika postoji, glupo je pricati da ne postoji, ali reci da ne moze da se igra nesto na 35+ FPS je takodje neozbiljno :) ja sam pomenuo Morrowind jer kad je izasao ja sam imao tek kupljen komp Athlon 1700+ 512 RAMa Nforce 1 chipset :) samo mu je grafika falila ... koju sam uzeo 4200Ti kad je izasla, realno postojao je bolji komp od tog ali taj je u klai mog sadasnjeg kompa, i Morrowind je isao lepo na toj karti ali sam podesavao opcije da bih dobio 35+ FPSa.
Ono sto sam hteo reci je da kad je igra vrhunska zabole me da li je 35+ ili 60 FPSa jer cu je odigrati, problem je kad ide na <30FPS e to je ne igrivo
 
Hm a ja se bas zagrejao da pazarim jednu gtx 980, i dodje drugar koji je vec ima, instaliramo Crysis 3 cisto da malo uporedimo kako ce se moja gtx 780 drzati sa ovom azdajom od 500+ evrica, sva podesavanja na max i gle cuda najveca razlika je od 5-9 fps a na dosta mesta cak ni nema razlike.

Igrano je na rezoluciji 1920x1080

Procesor Intel 4690k na 4.5 Ghz

Gtx 980 Asus Strix vs Gtx 780 Asus DirectCU 2

Ja nisam mogao da poverujem jer gledajuci testove na youtube razlika u pomenutoj igri je konstantno +20fps u koris 980, ne znam kako bi bilo u novijim igrama ali menni je ovo poredjenje bio sasvim dovoljan razlog da za sada odustanem od kupovine...
 
A koja su bila graficka podesavanja za Crysis 3 ?
Ja sam imao MSI 980, i sa overklokom od oko 1.580/7.900 mogao sam da igram Crysis 3 na 60fps. lock, na maximum grafika, plus 4XMSAA ( preko NV MFAA anti-aliasing ), procesor i5 3570K na 4.6ghz i memorija na 2.000mhz 2X4GB.....tako da jeste to mala razlika sto si dobio....
Jaca je dosta gtx980 od gtx780. Kada se obe overklokuju, razlika je sigurno minimum oko 30%, u nekim igrama je i veca razlika...itd...imao sam i gtx780 grafu, pa znam vrlo dobro koje su perfomanse i 980 i 780 grafika...
 
Poslednja izmena:
Podesavanja na very high a antialiasing smo stavili msaa 8x cisto da maksimalno opteretimo grafe. Stim da nista nismo klokovali vec grafe ostavili na fabrickim podesavanjima...

Verujem da je jaca ali sam ja ocekivao dosta vise bar u ovom testiranju...
 
Podesavanja na very high a antialiasing smo stavili msaa 8x cisto da maksimalno opteretimo grafe. Stim da nista nismo klokovali vec grafe ostavili na fabrickim podesavanjima...

Verujem da je jaca ali sam ja ocekivao dosta vise bar u ovom testiranju...

Ne znam koliko je to realno testiranje, 8XMSAA bukvalno 'jede' perfomanse, pa jos si postavio na Very High, sto je maximum grafika.
Koliki je bio frame rate ? Sa 980 Asus Strix na default, koliki je bio frame rate, ako si imao 30-40fps. maximum.......a onda je svaki frejmic bitan i onda je i 5-10 frejmova dosta velika razlika...itd..
 
Poslednja izmena:
@bokins83 Asus Strix gtx980 ima nizak boost clock out the box. Jos ako nije OC verzija karte boost je 1216mhz. OC verzija boostuje na ~1260mhz.

Odvrni to na 1500mhz pa onda uporedi sa gtx780.
 
Neverovatno, posle 3 meseca izgleda jedan ventilator na Strix 980 vrisnuo. Cuje se kao traktor vec na 43% brzine... Nije coil whine to je sigurno, t.j ova kartica ga nema niti ga je ikada imala, znaci od jednom poceo da tandrce. Gledao sam da negde ne kaci kabl ali ne sve je cisto i prohodno. Imam fractal tiho kuciste medjutim ovde vec ne moze da se igra,jednostavno izlazi jak zvik iz tihog kucista :( Da li garancija ovo pokriva?
 
Pokriva garancija sigurno... Samo nista ne cackaj sam oko ventilatora da nesto ne polomis i to je to :) Reklamiraj i verovatno ce ti dati drugu kartu jer koliko sam upucen dosta njih koji su reklamirali ventilator na grafickoj su dobijali nove graficke...

@Gavran u pitanju je OC verzija, a nije fora u tome da se odvrce do panja. Nije mi problem da je OC ali sam radio poredjenje sa fabricki podesenim Mhz :) Isto se moze odvrnuti i GTX 780 ali nije poenta u tome...
 
Nazad
Vrh Dno