Šta je novo?

GeForce GTX 980 Thread

Na Techpowerup-u testiran MSI GTX 980 Gaming:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_980_Gaming/

Karta izgleda boost-uje dosta vise od referentne pa je u 4K rezoluciji brza za ~10%:

perfrel_3840.gif


Pored toga u istoj rezoluciji je brza od duplih karti GTX 690 i 7990, a od R9 290X skoro 25%.

Najbolje od svega je sto i pored visokog kloka ima mesta jos dosta da se nategne:

gpuz_oc.gif


perf_oc.gif
 
Cim ima 2x8Pin ko zna koliko moze da se nateze i to sa ovakvim cipom. Interesuje me samo kada cemo videti nesto najbolje od MSI-a i ASUS-a sto se tice ove serije.
 
Sve mi se cini da oni cekaju top cip npr GTX980 Ti ili kako vec. Ali verujem da on nece skoro.

Ja cekam Asus Matrix-a ili Lightning-a pa da ih turim u SLI ali koliko vidim nece jos nista skoro izlaziti.

Steta sto AMD spava, u suprotnom bi vec imali najavu za GTX980 Ti. :)
 
Jeli se ista suska oko 8gb verziji? Kontam da prodam svoje 680-tke i dodam novca za 980 8gb. Osjecam da je za danasnje titlove 2gb vrlo malo, inace karte su brze same po sebi ali 2gb vrama im dodje kao bottleneck, steta.
 
hvala, dobro bi bilo ako budu tacne spekulacije, tamam da se rjesim ovih kartica.
 
Joj gledao sam po netu, 99% njih govore kako gtx 980 4gb verzija je vise nego dovoljna za 1080p gaming, ali bojim se da se nece desit kao i sa mojim 680 da za godinu-dvije ne bude trebalo vise memorije za te neke dolazece nove naslove. Recimo danas za onaj shadow of mordor traze kao 6gb vrama, koliko je to tacno nisam bas ispitao, mozda je na kraju krajeva samo jedan jeftin marketinski trik, ko ce ga znati. Kakva su vasa misljenja oko ovog?
 
ne znam ja planiram 970gtx ali mzoda cak i sa 8gb memorije cisto da budem mirniji duzi period za full hd, jer evo an primer i ovaj cod je vrlo blizu granice od 4gb sto se tice memorije na grafickoj...
 
Ne znam ali u velikoj sam dilemi, dali da cekam ili ne, sta ako ne izadju 8gb verzije do kraja godine..a ima par naslova koje stvarno zelim igrati na najvecem nivou detalja ali trenutno to nije moguce na mojim kartam jer 2gb jednostavno to ne moze izgurati, volio bih najvise neku 980ti uzeti ali sigurno se nece nesto puno desiti od nvidie prije nego li amd ne izadje sa informacijama o svojoj novoj seriji. Mozda uzmem i ovu trenutnu 980 i prodam je za 3-4 mjeseca za nesto jace, uglavnom sacekat cu jos malo da vidim sta ce biti sa ovim spekulacijama sto se 8gb verzija tice.
 
Kojih par naslova ne mozes da igras?
 
gtx.jpg

Jednom se zivi, koga *ebe :d
uglavnom prodao sam svoje dvije 680 za 4000sek i dodao 1500sek odnosno 150 eur i kupio ovu, tako da nije strasno. Sad WD, shadow of mordor i druge vram hungry igre rade bez ikakvih problema.
 
ja sa gtx 670 teram mordor u fulu bez problema,nije preterano zahtevna.
 
ja sa gtx 670 teram mordor u fulu bez problema,nije preterano zahtevna.

Ne znam, kao sto sam rekao imao sam 680 sli i nisam mogao da igram normalno na ultra bez stutteringa posebno kad ukljucim ultra texture. 680/670 su premocne karte don't get me wrong ali kolicina vrama im je bottleneck, ryse, wd i ovaj shadow of mordor nije moguce igrati sa 2gb vrama bez stucanja, eh zamisli sada dolazece igre, gta v, tw3, batman ect.
 
ko bi rekao da ce vram tako brzo da bude bottleneck,kako smo dobro mi na 79xx/280(x) dobro prosli,da pevamo. :)
 
ko bi rekao da ce vram tako brzo da bude bottleneck,kako smo dobro mi na 79xx/280(x) dobro prosli,da pevamo. :)

Sta da ti kazem, uskoro ce i tih 3GB i 4GB na mojo 290 biti malo i za 1080p. Vidis da vec izbacuju karte sa 8GB rama, Sapphire R9 290X 8GB i mozda dodje i GTX 980 sa 8GB :D
 
ja sve igre igram na high@AAx2,jako mala razlika vizuelno ako ima very high i ultra a oseti se u performansama.
 
Uzeo sam GTX 980 Gaming. Prvi utisak je da je karta je skroz besumna i hladna. Nema coil whinea ;) to je bitno. I kad upali ventove jedva se vrte... Ovako podesena nije pukla pola sata Diablo III sa 4K DSR i 144hz. Mada naravno to nije merilo. Trazenje stabilnih klokova ce malo potrajati posto nemam sam u guzvi ovih dana. Na defaultu baca 14100 gpu markova. Evo prvog reza overklokovana:

Capture.jpg

Ponavljam nisam testirao stabilnost na ovom boost kloku ali Diablo 3 nije pukao niti su se pojavili artefacti. Karta poprilicno obecava sto se tice OC potencijala.
 
Poslednja izmena:
Nisu stabilni klokovi sigurno. Mozda kada se pojavi neki custom bios. Ali lepo izgleda 16k :p
 
Koji je ovo klok ? Boost klok..

Po ovom rezu ~15% je brza od 970... Ja sam uspeo da napravio gotovo 14000gpu scor pri boost kloku od 1590mhz...

attachment.php
 
Poslednja izmena:
^ 1560mhz boost klok. Nesto menjam celu platformu pa malo testiram cpu tako da nisam u mogucnosti da vidim sta je stabilno a sta nije. Ali jedno je sigurno, grafa je extra primerak. Na tih 1560mhz onako podesena kao na slici je hladna kao led i tiha naravno. I ne baca artefacte. Ali znamo svi sta sve mora da se izvrti pa kad i sa kojim boostom to prodje tada cu reci da je stabilna. Na defaultu znaci nista dirano sa iskljucenim Afterburnerom baca 14100 gpu score 3d mark.
 
Bemti zivot promenio si avatar ne mog te prepoznam haha :D:p

Sve sto ima acis veci od 75% je dobro, pogledaj to pa mozes znati sta da ocekujes... Jedini problem sa tom kartom je cena, koja je neralna u odnosu performanse, 15-20% brza od 970, a skuplja 60-70%, pritom ne nudi nist uz tih neka bude i 20% perfomanisi vise... Vise memorije ili neku drugu mogucnost, neki mod bios, veci oc potencijal itd...
 
Asic je 79.2%. Pa ono, ne planiram SLI tako da sam odlucio da prodam gtx970 i uzmem ovu gtx980. SLI je kod mene tesko izvodljiv jer mi je kuciste zatvoreno i sa skoro svim case ventovima na 600rmp. Znas da volim tisinu ;) A otvoreno kuciste mi sad nikako nije opcija iz drugih razloga. Tako da sam se odlucio za tih +15% performansi ili koliko vec.
 
Odlicno je prosao sto se tice kupovine ;) Aj kad nadjes vremena izvrti nesto pa da uporedimo sa 970 na istom kloku...
 
Prosla tri sata Heaven-a sa 1500mhz boost klokom. I sat vremena 3dmark-a loop prvi graphic test. On bas greje kartu i non stop 99% gpu usage. Nesto kao Tomb Radier koga sam obrisao pa sam zato koristio 3dmark kao zamenu. Bez dizanja napona. Obecava primerak nema sta. Max temperatura u Heavenu 69c sa ventovima na 1400rmp max. Izuzetno tiha karta. U 3dmark loopu do 73c. Memorija nije na nivou zadatka - baca artefacte na 2000mhz. Tako da sam spustio na 1900mhz. Prvi stabilan klok 1500/1900. Evo prvih rezova na tom kloku:

stable3dmark.jpg

heaven_2014_12_11_21_38_38_530.jpg

Zajebani ako hoces izvrti G1 na ovim klokovima pa da uporedimo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno