Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

To kada naglase u oglasu da komponenta koju prodaju ima domacu garanciju i to u fazonu domacu garanciju dodje mi da padnem sa stolice od smejanja.
Pa po meni je bolje kad neko naglasi da komponenta ima ino garancuju, recimo iz HU ili AT, jer to znaci da i ako bude neki problem sa kartom, problema nece biti kod reklamiranja.
Sa nasim firmama imam losa iskustva, a kako vidim i mnogi drugi.
 
Čovek iz NS-a prodaje hardver iz Segedina i on rešava reklamacije. Naše uvoznike ne treba komentarisati.
 
I meni ako nije problem. Da vidim sta ima na lageru :D
 
To kada naglase u oglasu da komponenta koju prodaju ima domacu garanciju i to u fazonu domacu garanciju dodje mi da padnem sa stolice od smejanja.
Pa po meni je bolje kad neko naglasi da komponenta ima ino garancuju, recimo iz HU ili AT, jer to znaci da i ako bude neki problem sa kartom, problema nece biti kod reklamiranja.
Sa nasim firmama imam losa iskustva, a kako vidim i mnogi drugi.

Samo napred ...kupujte u inostranstvu i onda cekajte po mesec-dva garanciju.....jer evo primera...drugar kupio MSi GTX 970...cuje da mu zuji coil...vraca kod nas i dobija pare bez problema...probajte to u HU....nema shanse...jer ste vec vratili porez...i cimanje sledi...da ne pricam da ovde uvek znate kod koga kupujete...i onda drugar nazove direktno uvoznika i kaze "zavrsite mi ovo sto pre - hvala " zar ne ?
 
A sta kad nemas "drugara"? Za to zujanje zavojnica bez "drugara" nece ti zameniti kartu nikada, ni u Srbiji ni u Madjarskoj, Austriji, Nemackoj itd.
U svakom slucaju slazem se da je domaca garancija manje cimanje od inostrane zbog mnogo faktora. Sto se poreza tice, ta karta se vraca "preko" isto onako kako je i usla. ;)
 
evo ako moze i meni taj broj "segedinca" :)

to je ok prica ako neko ima odradjen kanal, prenosi i zna ljude tamo gde da kupi i koji ce mu odraditi garanciju ekspeditivno...

ja da odem u madjarsku sad, kupim karticu i ako dodje do reklamacije madjar mi sigurno nece raditi zamenu "on the spot", sve i da su super ljudi trebace 3 radna dana... nije uopste to zlatno, ni blizu za casual kupovinu kartice, kao skoknes kupis... preko nekoga, da.
 
Evo jos malo testa.

11.jpg

konstantan boost 1600 mhz. max temp 62c.
 
Samo napred ...kupujte u inostranstvu i onda cekajte po mesec-dva garanciju.....jer evo primera...drugar kupio MSi GTX 970...cuje da mu zuji coil...vraca kod nas i dobija pare bez problema...probajte to u HU....nema shanse...jer ste vec vratili porez...i cimanje sledi...da ne pricam da ovde uvek znate kod koga kupujete...i onda drugar nazove direktno uvoznika i kaze "zavrsite mi ovo sto pre - hvala " zar ne ?

Nemaju svi drugare, kako kaze kolega iznad. A da ne pricamo o strucnosti servisa koji utvrdjuje kvar na karti, tek su tu muljavine i sta sve ne. Ista stvar kao i za mobilne telefone, kad u servisu polivaju vodom plocu da kvar ne bi podlegao garanciji. Srbija je cudo. :) Pozdrav abacuse faco
 
Znaci MSI ima fail sa ventovima, to svaki model ili samo par???
 
Pa generalno je cela gaming serija (dakle ne samo gtx970/980 nego i kepleri i radeoni iz gaming edicije) na glasu zbog koristenja ispodprosecnih ventova koji ili protandrcu ako imas srece ili prosto otkazu.
Ja sam imao samo jednu msi gaming karticu u skorije vreme(280x gaming) i ventovi su se pohabali nakon nepunih mesec dana. Cuo sam da su posle navodno poceli stavljati nesto kvalitetnije ventove ali da sad uzimam kartu gledao bih da ipak izbegnem gaming.

Mislim da je kod MSI-ja generalno problem sto je sav kvalitet izrade usmerio na lightning koji je stvarno bez premca a kompletan ostatak ponude im je par klasa ispod toga.
 
Poslednja izmena:
Kvalitet lightning kartica je daleko od bez premca imao sam tri i ni jedna nije valjala svaka na svoj nacin.
 
Jel to onaj lightning sto je zabadao na default kloku?
 
U radnji na E trenutno ima da se kupi Gigabyte GTX 970 G1 po ceni od 46000 dinara :trust:

@Neban26 Maksimalno si joj podigao voltazu i temperatura ne prelazi 62C? To je stvarno odlicno. Jel kartica 100% stabilna na tom kloku?
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao gtx770 Lightning Lite Edition. Jos uvek se kajem sto sam prodao tu kartu. Jeste se nesto slabije klokovala od punokrvne gtx770 Lightning. Mozda 50ak mhz. Ali sve ostalo je bukvalno savrseno radilo. @Pike bad luck verovatno.
 
U radnji na E trenutno ima da se kupi Gigabyte GTX 970 G1 po ceni od 46000 dinara :trust:

@Neban26 Maksimalno si joj podigao voltazu i temperatura ne prelazi 62C? To je stvarno odlicno. Jel kartica 100% stabilna na tom kloku?

Nije mi pucao firestrike ni jednom, nisam nista drugo pustao.
 
Nije mi pucao firestrike ni jednom, nisam nista drugo pustao.

Pusti je u fur marku-u jedno sat-dva da vidimo kako ce karta da se ponasa i koja temperatura ce da bude.
Mada najbolji test bi bio da se odigra neka zahtevnija igra 4-5 sati bez prestanka.
Npr. moja overklokovana Asus 7870 terala unigine heaven i fur mark po 2-3 sata bez problema,nije se pregrevala 64C maksimalno,medjutim povremeno sam imao bsod-ove za vreme igranja zahtevnijih igara.
 
Pa generalno je cela gaming serija (dakle ne samo gtx970/980 nego i kepleri i radeoni iz gaming edicije) na glasu zbog koristenja ispodprosecnih ventova koji ili protandrcu ako imas srece ili prosto otkazu.
Ja sam imao samo jednu msi gaming karticu u skorije vreme(280x gaming) i ventovi su se pohabali nakon nepunih mesec dana. Cuo sam da su posle navodno poceli stavljati nesto kvalitetnije ventove ali da sad uzimam kartu gledao bih da ipak izbegnem gaming.

Mislim da je kod MSI-ja generalno problem sto je sav kvalitet izrade usmerio na lightning koji je stvarno bez premca a kompletan ostatak ponude im je par klasa ispod toga.

Ne znam za ostale modele, ali gaming edicija od GTX 770 se kod mene pokazala kao savršena. Karta se ne čuje, tiha je i pod load-om, ne zuje zavojnice, bukvalno najtiša karta koju sam posedovao. Tako da ne treba generalizovati, očito zavisi od serije do serije.
 
Poslednja izmena:
^^ +1 MSI GTX 770 Gaming sam vozio godinu dana, sad je kod burazera, karta je radila i radi savrseno.

@Neban26: 1600MHz boost clock, svaka cast!
 
Da li se zna kada ce doci Asus 970ke?
 
Moze li karta da se zameni ako ima "coil whine" ? Moja MSI gaming ima taj problem, kupio sam prosle nedelje online. Dodao bih ako moze pa da uzmem Gigabyte verziju.
 
koliko se secam 14 dana je rok da vratis bilo sta sto si uzeo onlajn,ne treba ti ni razlog samo kazes da je artikal neodgovarajuci.
 
Saljem sutra na reklamaciju. Naveo sam da zelim zamenu za gigu , nadam se da s njom nece biti problema , nije me zao tih dodatnih 5 hiljada ako bude sve radilo kako treba.

Samo se nadam da necu previse da cekam tu zamenu.
 
ja imam msi gaming 970i ne cuje se bukvalno.. :)

Moja se bas dosta cuje kad je u full load-u , ok je kad igram manje zahtevne igre jer onda klokovi ne rade na max.. Cim upalim nesto kao Mordor ili AC4 odma krece da cvili ko luda.

Zavisi od karte do karte izgleda neki se zale , a nekima radi savrseno. Fanovi su ok , necujni samo sto u IDLE oce u 50c da skoci dok samo surfujem online, pa mora AB da se pali sa custom fan speed , to mi je bezveze malo.
 
Moze li karta da se zameni ako ima "coil whine" ? Moja MSI gaming ima taj problem, kupio sam prosle nedelje online. Dodao bih ako moze pa da uzmem Gigabyte verziju.

Ovo ce biti problem....od 5 kartica koje je uvezao A.....ovo ce biti druga da ja znam da se vraca....nemam ideju gde ce ove karte zavrsiti....
 
Meni ta Gaming 970 od MSI-a nikako ne uliva poverenje, bukvalno mi deluje na sam pogled nekako jeftino, lomljivo, prosto ima taj neki low end look.

Ajde pitanje estetike na stranu ali te temperature vrm i vram su ipak neprihvatljive pa nek je on deklarisan na 125 kolko hoce, ne valja to. Sinoc gledam na yt lik pustio crysis3 pola sata, uzeo termalnu kameru i presao preko pcb-a, vrm ladno pichi 90c. Sto bi rekao demios-ma vaaazi.

Ali ono sto je interesantno-isto to twinfrozr v hladjenje na gtx980-totalno drugi rezultat, odlicne temperature i za gpu i za vrm, ne prelazi 70c. Stvarno cudno.
 
Nazad
Vrh Dno