Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Malo sutra ih nema, porucio sam gigabyte gtx 970 G1 prosle nedelje, i nista mi ne javljaju a vidim da ih nema u ponudi, i danas ugrabim na sajtu msi 970 gaming i narucim nju uz napomenu da posto nemaju gigabytov model posalju msi... posle sat vremena vidim poslate obe, zovem da otkazem msi-ja kad ne moze vec su predate kurirskoj sluzbi. Tako da, cekam sutra obe kartice... :)
 
Znaci docekali smo i to- i zvanicno hardver u Srbiji moze da se kupi samo u formi porudzbine, lager, pa makar bio i sastavljen od jednog komada- vise nije opcija za nase vele/maloprodaje.

Urnebes :D
 
Stigao gigabyte GTX 970 G1! Evo neki prvi utisci, karta je prelepa pogotovo sa tim led natpisom windforce, tiha, ali bukvalno necujna posle sat vremena bf4 na ultra 4xmsaa podesavanjima sa vsync on temperatura ne prelazi 48c??? Sa vsync off max temp 54! Pa gde to ima? Ponavljam kartica se prilikom igranja ne cuje uopste i pored otvorenog kucista. Po defaultu core clock je konstantno na 1405 mhz. Nisam jos stigao da je testiram ali bice i toga.
 
Brutalna temperatura, mislim 48C pa to nismo videli u zadnjih 10 godina :D
 
Stigao gigabyte GTX 970 G1! Evo neki prvi utisci, karta je prelepa pogotovo sa tim led natpisom windforce, tiha, ali bukvalno necujna posle sat vremena bf4 na ultra 4xmsaa podesavanjima sa vsync on temperatura ne prelazi 48c??? Sa vsync off max temp 54! Pa gde to ima? Ponavljam kartica se prilikom igranja ne cuje uopste i pored otvorenog kucista. Po defaultu core clock je konstantno na 1405 mhz. Nisam jos stigao da je testiram ali bice i toga.
koliko je kostala?
 
48C, pa to neke kartice imaju u idle-u. :D
PS: Sta bi tek bilo da je pod vodom :D
Provrti neki test da vidimo dokle ide temp a i VRM, a onda OC mogucnosti. :)
 
Poslednja izmena:
Evo malo testova, sve je na default vrednostima takodje i procesor bez ikakvog kloka.

1.jpg2.jpg
 
^ Neban26 neka te lepo i dugo sluzi! ;)

Koliko ti frejmova daje GTA 4?
 
Evo malo overkloka, nisam stigao do maximuma ne znam koliko bih smeo jos da je guram...

2.jpg
 
^ Slazem se. I bolje hladjenje VRMa i VRAMa. A uz sve to i tiha.
 
Poslednja izmena:
Dali da cekam Gigabyte verziju ove karte posto koliko vidim kod nas ima samo MSI ???
 
Pa ono. Ako imas zivaca a i nesto para viska sacekaj. Mada generalno ni MSI nije toliko losa. Prednost Gigabyteove karte su definitivno nize temperature. Kako samog GPUa tako i VRM i VRAMa.
 
Dali da cekam Gigabyte verziju ove karte posto koliko vidim kod nas ima samo MSI ???

Sedi na voz do Budimpeste ili Segedina jos bolje i pazari kartu koju hoces, po ceni nesto nizoj nego sto je kod nas.
 
^ne mora ni to...imas ljudi koji donose, i jeftiniji su nego radnje....al ono, nije losh izgovor da se svrati do Peshte malo :D
 
I sta ako se karta pokvari?onda ponovo do Madjarske na servis?
 
Kod nas garancija ima tezinu kao casna pionirska rec. Bukvalno.
+1

Ako bih pricao iz svog iskustva, onda ni toliko. I pre bih uzeo karticu s garancijom u Madjarskoj nego neku s domacom. MANJE bi bilo cimanje ako garancija ustreba.

A i sto neko rece - jos jedan izgovor da se proseta ;)
 
Jel to znaci da garancije koje imam na komponente jos 2 godine da mogu da ih okacim macku o rep ?
 
Nazad
Vrh Dno