Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

hmmm nisam znao da ne hladi vrm i vram, onda je to bezveze...
Evo pogledaj VRM ostaje na vazduhu:
sm.layers.800.png


Inace OT malo EVGA kartice na testiranju:
http://www.anandtech.com/show/8568/the-geforce-gtx-970-review-feat-evga
 
Poslednja izmena:

Prvo porucio ASUS GTX 970 STRIX OC,trebao dobiti u Subotu,ali je isporuka produzena za desetak dana,i danas naleteo na Evgu.
 
Poslednja izmena:
He he Evga i Srbija nece moci... Cestitke na kupovini Arki ;)
 
Nije zato sto imam "Munju" ali realno manji su joj ventovi - 1 manje ukupno, plasticni ram same kartice a onolika cena.. Veliki minus, duplo manji broj faza... Jedina prednost mogucnost stavljanja "pod vodu" bez gubljenja garancije ali i to nije nesto racunajuci da samo hladi GPU a ne VRM i memoriju...

Hmm cudno. GTX770 Lightning hladi i VRM i memoriju ja mislim. Imao sam kartu i to u LE izvedbi. VRM je bio hladan kao led.

@Jovyland Referentni modeli kao i uvek. Vise temperature i buka. Mada, imao sam gtx780 referentnu i sasvim mi je bila ok karta. Jeste bucnija nego npr Asus DC2 ali ne previse bucna rekao bih. U granicama podnosljivosti. A verujem da su gtx970 referentne jos tise. Evo citam reviewe - jesu. Ne bih se bunio ni za jednu finu gtx970 referentnu :)
 
Poslednja izmena:
Nego kad ovi NVidia "papirni zmajevi" dolaze u prodavnice???
 
@Jovyland Referentni modeli kao i uvek. Vise temperature i buka. Mada, imao sam gtx780 referentnu i sasvim mi je bila ok karta. Jeste bucnija nego npr Asus DC2 ali ne previse bucna rekao bih. U granicama podnosljivosti. A verujem da su gtx970 referentne jos tise. Evo citam reviewe - jesu. Ne bih se bunio ni za jednu finu gtx970 referentnu :)

Prvi put uzimam u obzir referentni dizajn (koji mi je oduvek delovao kompaktnije, lepse i robusnije od custom resenja), a ovo je mozda prva serija karti kod koje on i vise nego korektno obavlja svoj posao (zbog male potrosnje -> nizih temperatura -> manje buka). Pritom, takvi modeli su uvek nesto jeftiniji (2-3 hiljade za kartu iz ovog cenovnom ranga).
 
Hmm cudno. GTX770 Lightning hladi i VRM i memoriju ja mislim. Imao sam kartu i to u LE izvedbi. VRM je bio hladan kao led.
Pravio sam poredjenje sa GTX 780 Posedion-om od Asusa koja je pored Lightning modela jedna od top izvedbi te kartice. Sve sto sam naveo je vezano za nju. Za memoriju nisam siguran ali VRM i dalje hladi samo vazduh iako je prikljucena voda.
Naravno kod Lightning kartica VRM je pravi "spricer" :)
 
Sta kazu za Srbiju oce biti dovoljno zaliha za sve u prvih par meseci?
 
Sta kazu za Srbiju oce biti dovoljno zaliha za sve u prvih par meseci?
@Borat, stvarno mislis da neko u Srbiji uvozi graficke kartice u kolicini koja bi bila dovoljna za zalihe? :D

Ne samo za 970ke, nego za bilo sta iz iole viseg segmenta od oba proizvodjaca, ponuda je PUSTOS.
 
Sta kazu za Srbiju oce biti dovoljno zaliha za sve u prvih par meseci?

Ova recenica nema veze sa vezom....sorry,ali je tako...
Koje sve?Kakvih zaliha?Kojih prvih par meseci?
Realno je ocekivati da GTX 960 bude idealna kartica za kopanje odnos cena/performanse ili nas iznenade sa x2 karticama GTX 970 tj. potrosnjom od oko 200W po kartici pri npr. racunanju zahtevnijih algoritama...
Mineri za nove kartice nisu optimizovani....plus...nema ni sta da se kopa sada Bog zna....a iskreno...istina je da je vecina ljudi kod nas cekala novu Nvidia seriju grafika samo zbog toga...zbog igranja ju je cekalo max 30-40 ljudi u Srbiji...
 
ma brine me oce li ih biti ocu da kupim jednu, a ne da mi ovi sto kopaju uzmu sve :D
 
brate ko kupuje graficku mora da se oseca ko da ima 12 godina , ljubav je to :D:D:D
 
Po onome sto sam danas cuo, mrka kapa, navodno kartica nema ni u najavi u sledecih par nedelja za koliko se znaju informacije. MSI model je vec uklonjen sa listinga na IT Svetu (gde je doduse i do sada bio samo fiktivno)

@Borat, ako budes imao srece mozda ih docekas oko nove godine ;)
 
Model je msi gaming, firmu ne bih javno reklamirao, mislim da je protiv pravila foruma.
 
Ajde posto ima malo vlasnika ove karti i posto se tesko nabavlja, pisite gde ste je uzeli i za koliko para :)
Lakse je tako nego svaki treci post da bude ispitivanje novog kupca :)
 
Napisi pocetno slovo prodavnice, to nije nedozvoljeno. :D
 
Nazad
Vrh Dno