Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Cekaj malo, zasto bi nekome i najmanje bilo bitno da analizira mehanizme kojim se kako ti tvrdis dodje do tog pariteta, valjda je bitan krajnji rezultat za kupca a on je tacno kako covek kaze: 1$=1e. U Srbiji naravno, o nasem trzistu i pricamo.

Koliko se secam ti takodje zastupas i stav da po nasim maloprodajama pad cena za stariju robu na lageru prati kretanja na ino trzistima pa me interesuje ako mozes da navedes 1(jedan) primer za tako nesto, nemoguce da se ne secas nijednog ;)
(izuzimam ponudu low end komponenti, tu zbog nesto veceg lagera i obima trgovine i moze biti nekih akcija i pojeftinjenja u skladu sa pomeranjima napolju)

Pa decko je okacio cene u Nemackoj od 350e, koliko je i kod nas, a ti si iz toga izvukao zakljucak da je kod nas 1USD=1EU. Logika boze sacuvaj...kao da je u Nemackoj cena u dolarima, pa da moze da se vrsi takvo poredjenje. Logika je tu nepostojeca.

Zatim, ne, ne secam se ni jednog primera, iz prostog razloga sto ne pamtim pojedinacne detalje (kao ni 99.99% ljudi) vec opsti princip. Opsti principi za to i postoje, da ne bi mozak zadrzavao gomilu gluposti. Ali, malo si "dodao" na ono sto sam ja rekao-nisam izvlacio tako duboku paralelu izmedju nasih maloprodaja i kretanja cena na trzistima spolja. Mogu i ja da odem na IT svet da nadjem na nekom lageru kod nekog neazurnog prodavca praistorijsku komponentu po davno prevazidjenoj ceni. To garant moze da se desi i u Nemackoj. Ali DA, kao opsti princip, i na nasem trzistu se (sporo) desava uskladjivanje sa stranim cenama. Da nije tako, ti bi danas kupovao Gainward GTX 570 za 347 evra. Jedino sto je to sporije nego vani, a i to sam objasnio zasto. Cak sam i rekao da postoje primeri u visim klasama da nije ovako kako ja kazem, ali to dosadno 1usd=1e u Srbiji kao generalno pravilo je smesno. To vazi samo ako je i u Evropi 1USD=1E za neku robu,ako nije, ne vazi. To bi bilo to o tome od mene, pocela je da me zamara ta tema, stalno neko trazi neke primere (neke sam i dao), kao da ja imam nesto od toga sta ce ko da misli. Nek misli ko sta hoce.
 
Poslednja izmena:
sta bre polemisete oko cene kad ce da kupimo svi bez obzira na cenu :)
 
Narode, slabo sam pratio nV scenu skoro, ali pošto pređoh na manje kućište, ovi Maxwell čipovi mi se jako sviđaju, kad se očekuju 960 modeli, valjda će biti nekih kraćih modela da mogu lepo i diskove da strpam u kućište (Node 605)? Ne uzima mi se baš trenutno 750Ti, mada bi verovatno i ona gurala 1080p prihvatljivom brzinom.
 
Da, GTX750Ti moze da posluzi.

A GTX960 treba sada tokom oktobra da izadje.
 
sacekaj 960,a ako bas nemeres pogledaj one compact varijante 770 ili 285,to je idealno za 1080p
 
Thnx, ako je oktobar, onda mogu da se strpim, to mu dođe kod nas ~novembar ili iz Mađarske neki eVGA. Može doduše i odmah da se pribavi ovo, ali cenim da ne vredi ~140-150€ pred izlazak jačih čipova, samo da budu ovako ili slično kratke karte sa jednim velikim fanom i taman. :)
 
Bice sigurno kratkih modela, kao sto je bilo i za GTX760.
 
Taj gtx960 kad bi bio u varijanti sa 4 gb mogao bi biti i najbolja kombinacija za neki sli, samo sto ce 4 gige verovatno doci znatno kasnije, kao kod 760tke.
 
po meni se nikako ne isplati,eventualno 285 se mozda isplati ako 960 bude u 10-20 posto od 760,mada tesko da ce to da bude slucaj.
 
Da....stigao je Asus i to prva zvanično prodata karta u Srbiji ------> Subotica prvi kupac
 

Prilozi

  • gtx970.jpg
    gtx970.jpg
    1,021.9 KB · Pregleda: 210
Samo cu reci da je krajnji kupac dobio po ulazu ...i to svacijem....tako da eto odgovora zasto se ne uvozi 500.000 komada...
 
Znam, primetio sam u tvom postu.
U svakom slucaju, ne sumnjam. Ljubav prema Asus varijantama nije promakla nasim prodavcima, tako da kostaju dosta vise od ostalih. Zato licno preferiram MSI.
 
Znam, primetio sam u tvom postu.
U svakom slucaju, ne sumnjam. Ljubav prema Asus varijantama nije promakla nasim prodavcima, tako da kostaju dosta vise od ostalih. Zato licno preferiram MSI.

MSI Nvidia kuca i u mom kućnom računaru....ne brini :)....no ovaj put je MSI zakazao što se Srbije tiče...samo je neko bio u prilici posle testa da kupi jeftinije onu MSI...a firma na E....nema nijednu niti znaju kada će biti već se samo reklamira sve u 16 na site-u.....plus mama firma A...nije uvezla nešto kako treba već par godina ako ćemo iskreno...
 
Fascinantna je fiksacija brendovima kad su vendori u pitanju, ajde kad pricamo o proizvodjacima, nV vs AMD moze i da se razume, ali vezati se za Asus ili Gigu ili MSI nebitno, totalno van rezona.

Ljudi misle da ako je npr Asus napravio odlican posao sa troslotnim DCII hladnjakom, da ce u svakoj generaciji grafika Asus biti neprikosnoven, ali praksa pokazuje da nema nista od toga. Recimo na 290x kartama taj hladnjak se pokazao prilicno lose(da ne pominjem razloge, koga zanima lako ce naci) dok npr kod MSI Gaming serije twinfrozr se pokazao odlicno bas na 290 seriji a fejlovao je kod 280 a kako vidimo nije odradjeno kako treba ni sa 970 karticom, VRAM i VRM vrlo lose ohladjeni. Ni Asus sa Strixom ne briljira, tek nesto ispred MSI. Dalje-Gigin Windforce-na Radeonima 290x tanak, kod 970 vrhunski odradjen.

Poenta- obavezno stivo je provera kako se sa npvim primercima hladjena ponasaju pa onda izabrati, nikako se ne vezivati za brend ma kako dobro se u proslosti pokazao. Nije neki napor, dovoljno je samo pogledati guru3d, stranu gde je radjeno ocitavanje termalnom kamerom i to je to.
 
Poslednja izmena:
IMO najvoljeniji je DirectCU zato sto je najlepsi, ne nuzno najbolji.
 
Ma nije ni Asus ono sto je nekada bio, nevezano za graficke i hladjenje. :D
 
Lighting je super, ali ni neki Asus poseidon nije za bacanje :D
 
Nije ni asus nista bolji, uzmimo kao primer 280x koji ima problem sa atrefaktima. Gde ni novi bios ne ispravlja stvari cak ih pogorsava... I nista ne popravljaju po tom pitanju.Tako da je sad najbolje birati najbolje odradjenu grafu koja ce da radi posao nego nuzno najlepsu od izvikanih proizvodjaca.
 
Lighting je super, ali ni neki Asus poseidon nije za bacanje :D

Nije zato sto imam "Munju" ali realno manji su joj ventovi - 1 manje ukupno, plasticni ram same kartice a onolika cena.. Veliki minus, duplo manji broj faza... Jedina prednost mogucnost stavljanja "pod vodu" bez gubljenja garancije ali i to nije nesto racunajuci da samo hladi GPU a ne VRM i memoriju...
 
Poslednja izmena:
Nije zato sto imam "Munju" ali realno manji su joj ventovi - 1 manje ukupno, plasticni ram same kartice a onolika cena.. Veliki minus, duplo manji broj faza... Jedina prednost mogucnost stavljanja "pod vodu" bez gubljenja garancije ali i to nije nesto racunajuci da samo hladi GPU a ne VRM i memoriju...

hmmm nisam znao da ne hladi vrm i vram, onda je to bezveze...
 
Ja sam recimo bas sa Lightningom GTX770 imao muku nevidjenu prvoj je drndao ventilator a druga je bila nestabilna i zabadala na def. Sve sam to morao da dokazujem i da se napinjem sa seviserima. Toliko o fazama i kvalitetu.
 
Sta je sa referentnim modelima? Koliko vidim u prodaji su samo custom varijante?
 
Asus je podbacio sa hladjenjem Radeona, jer je stavio hladjenje od nVidia-e u zadnjim iteracijama.
 
Najboji model je onaj koji moze da lako stane u moje kuciste [u kom nema mesta za najduze modele]. :D
 
Nazad
Vrh Dno