Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

znam da imas to kuciste ali ja nemam mesta za vece... mogao sam da uzmem neki midi tower ali sam hteo da sklopim malu masinu krastavac...

pa imam samo jedan AIO za cpu. razmisljao sam da uzmem ovu evga 970 hybrid ali ona je bucna a kuciste je na stolu odmah levo pored mene...

necu nista da klokujem, hocu samo da radi sve kako treba... videcu, javljam se kad stigne grafa da proverim jesu li temperature ok...
 

Prilozi

  • IMG_0044 (1).jpg
    IMG_0044 (1).jpg
    911.9 KB · Pregleda: 163
  • IMG_0052.jpg
    IMG_0052.jpg
    986.2 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
^
Koje ludilo od kucista hehe... Nece ta evgica da ti bude bucnija od tog sistema koji vec imas, mada ne mogu da tvrdim, ipak je to voda a samim tim mozes da je nasiviras u nebesa ako ima 80% acis gotovo da ti je zagarantovan klok od 1600mhz za svaki dan :) a to je oko 40% brze od referentne 970 :)
 
nije sistem uopste bucan, cak je skroz necujen pa ne bih da mi nesto narusava mir :)

videcu, za sad su mi favoriti G1 i evga sc+. ova hydbrid mi je u trecem planu jer je skuplja pa ne znam hocu li moci... mada za ovo kuciste je svakako bolja ona...
 
Jes ti proverio dal moze to da stane tu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Staje knap i ostaje 1cm slobodno :)
 
Kuciste je prava bonbonica, :zgran:, ( beli vent dominira :d )......:type:

Sta znam, @zajebani je u pravu ( i meni je jedna strana kucista otvorena ), mozda bude problem sa temperaturama, ipak ove kartice izbacuju vruc vazduh u kuciste. Ako ne nameravas da overklokujes karticu ( steta :( :D ), onda bi mozda, ( ne garantujem ), bile temperature u nekoj normali ( do 70C ), jer sa overklokom se dosta povecavaju temperature ( zavisi od voltaze, recimo od 5 -10C minimalno ).

EDIT: Treba voditi racuna i o idle temper., jer kartica ne okrece ventove u mirovanju ( moze to da ide i na 40C i vise ),.....itd..
 
Poslednja izmena:
e sad ne znam da l' me zezate ili vam se stvarno svidja :d

videcu kad stigne u ponedeljak/utorak... koliko sam video ventovi joj se uvek vrte ma koliko da je stepeni, mozda i gresim... necu je oc-ovati :), imam 1080p monitor i bice sasvim dovoljno jaka... prokuvala bi i da hocu...
idle temp celog kucista je neverovatno mala, svega 30-ak stepeni za sve komponente ali bez grafe koja ce dodatno da zagreje... imam dobar vent koji ce sve to da izduvava pa cu da ga odvrnem a lako cu skinuti i stranicu ako pocne da kuva masina...

aj uslikacu se opet sa grafom pa kacim sve ovde zajedno sa temperaturama. porucio sam G1.
 
^
Sto bi te bilo ko zezao kusciste je stvarno ekstra :)
 
Slažem se :)
 
Jeep, u crno beloj boji, samo da nema tih nekih crvenih kablica,;) skoro savrseno....:Klanjanje
 
Poslednja izmena:
e pa hvala onda :)
crvena je za srecu i protiv uroka :)
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim samo za US kupce.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
ehh, a meni bas sad stigla i uspesno stala u kuciste :)

 
Poslednja izmena:
U vrh izgleda izmeri krug taj u centru ventova uradi Batman Stiker i zameni kablove u crno zuto


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
fala, ne znam na sta mislis da merim... boje ne diram, zutu bas nigde nemam :)
izvrtecu veceras neki test, ko za inat sam bas sad nesto bio u guzvi i nikako da mu se posvetim..
 
stigao sam da izvrtim samo unigine 4 i nije presla 60c sa zatvorenom stranicom.
odlicna je kartica, hladna i tiha...
 
ja sam zbog njega i poceo da sastavljam celu masinu i prvo sam njega kupio :)

e pa ne znam, staje dosta vecih kulera bez problema... kucni na netu, svasta su ljudi montirali... u prodigy staje noctua nh-d14 :)

ja bas uporedjivao sa drugim mini itx i ovo ubedljivo ima najvise mesta i nije uopste toliko skuceno...
 
Izgleda da sam bio zapatio onaj mining program od onog sejterovog repacka Just Cause 3 pa sam uspeo nekako da ga se otarasim. Sad imam dilemu dal je ovaj power % dobar kad je racunar idle? Nesto me je tu zezao chrome dok ga nisam reinstalirao, stalno je podizao na oko 39 i graficka se grejala.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    142.3 KB · Pregleda: 107
aj pitacu ovde posto imam 970ticu, instalirao sam najvnoviji gforce experience danas i ubacio mi je neku glupost kad upalim bilo koju igru, kako to da ugasim ako neko mozda zna, ovo dole desno na slici
aaaaaa.JPG
 
Pa nije to glupost. To je overlay za shadowplay recording. Po default-u snima stalno (bez ikakvog fps dropa). U bilo kom momentu možeš da sačuvaš zadnjih 5 minuta gameplay-a npr. Ako želiš to da ugasiš pritisni alt-z dok si u igri, videćeš instant Replay da je ON, stavi na OFF.
 
Pa dobro, nije bas da nema ninakvog fps dropa, ipak skida malo performanse.
 
Izgleda da sam bio zapatio onaj mining program od onog sejterovog repacka Just Cause 3 pa sam uspeo nekako da ga se otarasim. Sad imam dilemu dal je ovaj power % dobar kad je racunar idle? Nesto me je tu zezao chrome dok ga nisam reinstalirao, stalno je podizao na oko 39 i graficka se grejala.

Ja mislim da je tu sve OK
 
Gledam da uzmem mozda GTX 960/1050 Ti, samo veceras su mi ponudili 2 modela GTX 960 ali sve preko +200e sto mislim da je to prejaka cena. Onda veceras nadjem na kupujemprodajem da neko nudi ovu karticu za 200e. Isplati li se http://www.kupujemprodajem.com/GTX-970-OC-mini-4GB-39630850-oglas.htm?filter_id=16824219?

Namena: Poneki esports, ali najvise za rad u Adobe aplikacijama Lightroom, Premiere Pro CC, Photoshop, mozda napravim Hackintosh.

Za racunar iz opisa moje masine. Jedino sto mi se ne svidja sto je za mini ITX formu, pa ne znam koliko je bucna sa samo 1 ventilatorom.
 
Poslednja izmena:
Ne isplati se. Za 200e traži samo sa domaćom garancijom i to klasičan model, a ne mini ITX koji ti ne treba.
 
Nikako te mini varijante, greju se daleko više, a samim time i trotluju više od običnih varijanti. To je za one koji žele da sklope dobar HTPC.
 
Poslednja izmena:
Gledam da uzmem mozda GTX 960/1050 Ti, samo veceras su mi ponudili 2 modela GTX 960 ali sve preko +200e sto mislim da je to prejaka cena. Onda veceras nadjem na kupujemprodajem da neko nudi ovu karticu za 200e. Isplati li se http://www.kupujemprodajem.com/GTX-970-OC-mini-4GB-39630850-oglas.htm?filter_id=16824219?

Namena: Poneki esports, ali najvise za rad u Adobe aplikacijama Lightroom, Premiere Pro CC, Photoshop, mozda napravim Hackintosh.

Za racunar iz opisa moje masine. Jedino sto mi se ne svidja sto je za mini ITX formu, pa ne znam koliko je bucna sa samo 1 ventilatorom.

Koji li prevaranti danas nude 960 za 200+ evra ... Raspitaj se i za GTX 1060 3GB, mogle su da se kupe za 200-220e.
 
Poslednja izmena:
Nije prevarant taj sto trazi vec je lud onaj ko mu da te pare :)

Za 180e se prodaju 290-tka i 970 a ne 960 :)
 
Poslednja izmena:
Ako su i prodavac i kupac na kraju zadovoljni, niko nije prevarant niti lud. :)
 
Nazad
Vrh Dno