Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Samo ti sacekaj 1070 benchmarkove prvo, bice to dobra karta. Samo da EU cene ne budu astronomske.
 
Od kojeg proizvođača su se najbolje pokazale GTX970? I koje su ukratko prednosti, mane u odnosu na R9 390 pošto su slične cene.
Naravno 0re svega dolaze sve ove sa KP oglasa.
Razmišljam da zamenim moju GTX770 zbog 2GB.
Ili možda bolje sačekati novu generaciju karti i šta će igre tražiti kad izađe PS4,5.

Igre ce traziti isto i bez 4.5. Cak i sa 4.5 morace da optimizuju mp i slicne stvari da radi kao na 4-ci jer NE SMEJU da dele bazu korisnika i igraca, tipa jedan ima 30fps-a drugi 60 i slicno. Povecace se zahtevnost za vece rezolucije i "Ultra" teksture sto je vec pocelo jos pre price za 4.5 (aka losa optimizacija u cilju marketinga i prodaje jacih grafickih karti po cenu iste grafike). Ako nadjes do 240e polovnjak 970 a ima ih, uzimaj jer kod nas sigurno nece ispod 600 evradi da bude, kod madjara mozda da ali nakon par meseci dok dodjes na red. A i ja sve ocekujem neki kiks i propust "nenamerno" u Pascalu u ovim prvim serijama.
 
Kakvih 600 evra za GTX1070? 380$ je najavljena cena.
GTX970 nisam video ispod 290 evra u oglasima.
 
A sto ne cekati za 150-200e razlike,ja sam spreman ,nije sablja za vrat :D
 
Da li se ovde neko susreo sa savijanjem graficke zbog njene tezine? Trenutno koristim 970 strix i imam utisak da pokusava da se savije ali sam je vezao sa pertlom za frame sa strane i gornji deo kucista i sprecio da se to desava :) Da li mozda neko ima neku bolju ideju kako ovo resiti, tipa uradi sam :) da ne placam za one specijalne drzace.
 
Možda silk za pecanje neki tanji i istom metod, samo ga istopi malo upaljacem na tackama vezivanja da se ne odveze isto kao pertla samo se ne vidi toliko


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nova karta, naravno ravna 100% ali ne zelim da rizikujem i imam utisak da ide ka tome. Promenio sam par 970 ica i svaka se vidno savijala posle 3 meseca...Da sve su imale backplate, a koliko sam citao, kazu da je to sasvim uobicajeno za GTX970. Ima dosta pisanog na internetu o tome. Narvno ako to utice na rad kartice dobija se preko RMA drugi primerak. Jednostavno se pogleda kako kartica stoji u kucistu, ako nije horizontalno ravna nego desni deo kartice (blizi HDD kavezu) malo vuce na dole, to je to. Naravno vremenom se kartica sve vise i vise krivi.
 
Poslednja izmena:
neko je pitao od kojeg proizvodjaca se najbolje pokazala gtx 970. meni se cini da se najvise kupuje gigabyte g1 model.
a i nekako je meni najbolja.
 
Okačio si test igre nove za koju se zna da je nešto bilo neoptimizovano na GCN 1.1 kartama, za koje je danas izašo novi driver, koji je to ispravio. Juče je zapravo i 380X bila u rangu 390 (ili brža) u tom testu
 
i jos ova osakacena 970 ima samo 3.5 gb vrama,cekamo taj novi video sa novim driverima.
 
Poslednja izmena:
390-635x357.png

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=203871561&postcount=412
 
Verovatno se pridruzjem klubu. :) Postoji mogucnost da uzmem MSI GTX970 Gaming sa Elpida memorijama za nekih 210 eura.
...ili da cekam GTX 1070?
 
Za 210 evra gtx 970?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
ne znam sto se bezi od elpide toliko...juce vidim da su i moji elpidini na g1 gaming....ali bez problema rade na 8000...bez pucanja i nestabilnosti u igrama i benchu...
 
Da li je neko primetio od vlasnika GTx970 da gpu core zakuca na Pstate (P2) na nekih 635Mhz ili 645Mhz ili slicno, i da se ne moze dalje podizati. Znaci to se desava kada ostavite monitor u sleep neko vreme(preko noci) i ujutro pomerite misa i vidite da zapravo gpu core ide samo do 645Mhz umesto do 1303 Mhz npr. Navodno posle restarta sistema ili ako se koristi MSI AB pa biranjem switchovanjem profila , ovo se moze resiti? Mnogi ljudi se zale na nvidija forumima u vezi ovoga ali nesto nisam nasao kod nas slicnu temu. Ovaj problem traje od januara 2016 ali se pojavljivao kako kazu i pre.
 
Ja nemam tih problema sa EVGA GTX 970 SC .
 
da li je bolje uzeti 970 G1 ili EVGA SC+?

imam miniITX kuciste pa ne znam koja je tisa i hladnija. kapiram da su tu negde po performansama, evga je malko brza...
 
ka njoj i naginjem iako sam hteo malo ,,egzotike'' i uzmem evga ali bice neki drugi put...

plasi me samo grejanje jer je kuciste malo ali kapiram da je bolje resenje sa 3 fana...
 
^
Ako je zatvoreno prokuvace to je sigurno, zato lepo otvori stranicu kucista i uzivaj...
 
uspeo sam da nabavim highairflow (stranicu sa onom mrezicom za grafu).
kapiram da ce joj to znaciti ali opet je kuciste malo...

videcu kad stigne kakvo ce biti stanje, zato sam se i odlucio za ovu grafu zbog 3 venta...
 

Prilozi

  • IMG_0042.jpg
    IMG_0042.jpg
    907.7 KB · Pregleda: 92
^
Ma nema tom kucistu spasa, i generalno sve karte tipa g1 sa tako otvorenim sistemom hladjenja gde se topa vazduh ne izbacuje van kucista nisu za kuscista sa zatvorenom stranicom. Imam sigurno najbolje kuciste sto se tice provetrenosti tako da znam sta pricam...
http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=292

Ako hoces makismalne performanse iz hardvera mora kuciste da se otvori ili vodeno hladjenje gde god to moze...
 
Nazad
Vrh Dno