Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

pre kupovine karte sam je naravno istestirao...u wiceru na ultra nije presla 67c oc ovana, onda vratili na normal ali u idle su me brinule temp...jer koliko ja imam skromna isqstva sa grafama, nzm koliko je normalno da fanovi bukvalno ne rade ni 10% kad su u idle na dasktopu,ne pale se cak ni yt kad se gleda...koliko je to ¨zdravo¨ za nju i termalnu pastu na istoj...zato i pitam za savete dal da budzim bios i koje parametre da stavim da se pale fanovi na nekih 20% pri temp od 40c...sa dr strane gledao linusov rivju za taj problem i kaze ¨nvidia i msi su preozbiljne firme da bi dozvolile fanovima da budu na 0 da je to stetno za graficku¨ moja trenutna je na idle 36c...sobna je 22-25-4c...
Do danas popodne (jer se tad vracam gajbi) moram da znam sta mi je ciniti akonto idle tempova i paljenja ventova jer je tad zvanicno turam u moje ZABLINDIRANO define r5...
 
Fanovi se pale tek kad predje 60 stepeni. Meni je u idle 30-35 a maximalna je bila oko 65. Meni se svidja kako to sljaka jer imao sam asusovu 780gtx kojoj non stop rade i naravno riknuli od stalnog rada pa pala reklamacija i nova 970 kao zamena. Ne opterecuj se tim, to je sasvim normalno za nju i super to radi.
 

Evo, ova moja 980Ti G1 takodje ne okrece ventove u idle, pa sam nesto sam modovao bios i flasnuo ga.
Ovako izgleda default bios:
aaaaaaaaaaaaaaa11111111111111111111.png
Znaci, ovako postavljeno, ne pale se ventovi do 59C i onda se upale i rade na 1.100rpm, i kako se povecava temperatura, tako raste broj obrtaja ventova do 3.600rpm. za 90C.
Ovako sam ja postavio u biosu:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.png
I sad rade ventovi non stop na 975rpm. i samo kad igram neku igru, postavim preko MSI AF da se okrecu ventovi na oko 2.300rpm.
aaaaaaaaaaaaa2222222222222222.png
Ako te nesto dodatno interesuje pitaj, ako znam cu da objasnim detaljnije...
 
Nevezano za clock, ali ima podosta (nVidia) igara gde je do ~20%. :D

Eto, postao i ti expert za te procente, skoro kao i ja.;)
Jeste, to je ta cifra, 10-20%, ali samo da dodam, ipak je toliko jaca 970, samo kada se overklokuje vs overklok ovih AMD kartica, na default je situacija nesto malo drugacija.
http://www.ocaholic.co.uk/modules/smartsection/item.php?itemid=3915
Inace, onda iz ovoga sledi ova racunica :rtfm: :
290X jaca od 290 za 5%, 390 jaca od 290X za 5%, 390X jaca od 390 za 5%, sledi da je gtx 970 jaca i od 290X i 390, a minimalno je jednaka kao 390X, a jaca je u NV naslovima.:trust: :eyebrows:
 
Na kom to OC-u je jaca posto kazes samo kada se overklokuje,razumem ovo u nvidiinim naslovima da bude jaca,al i 290-tka se klokuje ko luda pa bih voleo da uporedimo da vidimo tih 20% naravno ko bude hteo a ima 970-tku :)
 
Pa, recimo, negde oko 1.550ghz - 8.000mhz, inace za ovu 970 kartu, postoji brdo modovanih biosa, gde ove karte mogu da povuku i do 1.600ghz na vazduh.
Glavna fora je da, default klokovi za celu Maxvell seriju, su bas niski i kada se 970, 980 i 980Ti kartice overklokuju mogu dobiti boost u perfomansama, tj. cisto skaliranje od oko 25-30% u zavisnosti od kloka.
Inace, ima jedna gtx970 na onom komsijskom buba forumu, ide i do 1.640ghz, i decko kada uradi neki bench test, oduva sve ove 390 i 390X kartice.:shock:...

EDIT: Evo ti ideja, imam ja u 980 temi odradjeno puno testova, pa ako si rapolozen odradi, ja znam koliko je slabija neka 970 od onako klokovane 980, pa cemo da sve to presaberemo, oduzmemo, podelimo i ce vidimo kako stoje stvari...:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Sto se tice heavena msm da je tu slabija 970-tka,gledam space sto je kacio ss,u cmarku neznam cekam da odradi neko,cisto da uporedimo :D
 
imam ssd, i5 4670k i 8gb rama i kad pokrenem nvidia control panel mi se vuce, treba 5sec da otvori...najnoviji drajveri...do cega je ?
Jel svima tako ?
 
@ficicaaa druze to sa kulerima ti je najmanji problem :d Skines MSI Afterburner, stavis da se pokrece sa racunarom i namestis sam kad oces da ti se pale kuleri na karti i dokle da rade ;)
 
Nemoj da brkas HD (720p) i Full HD (1080p). Nauci terminologiju.
 
Posto sam TOTALNI rookie za nvidiu, gde i kako gledam poslednje drajvere i updatove ?
 
Nisam mogao poslednje beta da pregazim, morao sam uninstall postojecih, pa naknadno da instaliram..
 
cisto probao graficku zadao sam da umesto power ide na temp 79c ali nije opresla 66c,nisam je klokovao do sad. kad mi stigen aio za cpu i njega ce da kloknem,imam bios spreman sa strane :)
test1.jpg
 

Prilozi

  • test 1.jpg
    test 1.jpg
    432.9 KB · Pregleda: 96
Moja G1 nije losa...uzem malo da je klokujem sa defoult biosom i bez ikakvog dizanja napona (1.225) malo po malo dodje na 1500gpu i 7950 memorija...nisam probao jos...reko dosta i ovako da se ne cimam sa biosima...temp max oko 65...ventilatori na default...
 
Proizvodjaci u poslednje vreme bas navalili da koriste elpida memoriju. Ima li neko GTX970 sa elpida memorijom i kako su se pokazale? Da li se pojavljuju black screenovi itd itd...
 
Od kojeg proizvođača su se najbolje pokazale GTX970? I koje su ukratko prednosti, mane u odnosu na R9 390 pošto su slične cene.
Naravno 0re svega dolaze sve ove sa KP oglasa.
Razmišljam da zamenim moju GTX770 zbog 2GB.
Ili možda bolje sačekati novu generaciju karti i šta će igre tražiti kad izađe PS4,5.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno