Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

MSI TF OC ili Evga SC ACX 2.0? Koja od ove dve (ako odobre doplatu)?

Gledam na NewEgg-u slicno ocenjene stim sto MSI ima tri puta vise ocena pa ne znam koja je bolja, nisam nesto pratio zelene posto sam vec duze vremena koristim crvene graficke :D
 
Mislim da na EVGA ide dve godine garancije, pa je mudrije uzeti MSI. ;)
 
Ne znam kakvo je hladjenje na toj EVGA. Na MSI Gaming je odlicno.
 
A kakva je palit jetstream, vidim da ima jace klokove, planirao da uzmem nju kad stigne €-infuzija, a do tad na integrusu mesec dana
 
Ako se misli na Msi Gaming hladjenje jeste dobro ali je plastika krhka i karta se savija u slotu. Da sada kupujem gtx970 isao bih na nesto sa limcinom gore.
 
Poslednja izmena:
Ako se misli na Msi Gaming hladjenje jeste dobro ali je plastika krhka i karta se savija u slotu. Da sada kupujem gtx970 isao bih na nesto sa limcinom gore.

Nije gaming ali je plastika ista. Ovaj model:
http://www.msi.com/product/graphics-card/GTX-970-4GD5T-OC.html#hero-overview

Doduse i za EVGA se zale da je jeftina plastika ali se ne savija (bolje odradjen oklop). Ako dozvole doplatu odlucice garancija, posto obe pate od zavojnica a obe imaju solidno hladjenje.
 
Poslednja izmena:
krastavac nije laka karta pa da se ne savija, zato i ima jedno od najboljih hladjenja MSI karta ;)
 
Asus je imao najbolje rešeno hlađenje od kad ja pamtim (računajte ikada) u vreme Asus Radeon HD 7970 kartica, koje se zvalo DirectCU II ali verzija V2 koja je zauzimala 3 slota.

Aktuelni nvidia modeli nisu veliki potrošači pa hlađenje ne mora da bude na tom nivou ali na žalost nije na tom nivou ni u amd porodici gde bi imalo smisla!

Ako izuzmemo pomenuto šampionsko hlađenje koje je imao Asus, u ovom trenutku moje simpatije ima G1 serija proizvoda.

Na 980Ti G1 GAMING kartici koju imam hlađenje je zaista korektno odrađeno, a naglasio bih metalni shroud, ozbiljan pasivni hladnjak, back plate i pasivno hlađenje u režimima koji nisu zahtevni po pitanju snage.
 
Ako se misli na Msi Gaming hladjenje jeste dobro ali je plastika krhka i karta se savija u slotu. Da sada kupujem gtx970 isao bih na nesto sa limcinom gore.

Pertlom sam je vezao za gornji deo kucista. Koliko se samo smorim kad je vidim savijenu, morao sam.
 
paradigma:

problem je bas u tri slota,bas tada je ogromna kuknjava bila za multi setape sa tolikim kulerom.kod AMD-a imas zadnju generaciju powercolor PCS+ kulera koji je 2,5 slot i ogromna krmaca od kulera koja je bez problema hladila i nakrkanu havajcanku i odlicno resen bekplejt (kao strela pravo stoji u kucistu,neverovatno za toliku krmacu od karte) ali standardno za pwcl nesto budjaviji ventovi od konkurencije i uvek sansa da je kinez zaboravio da silikonom resi ovojnice. :)
 
Pertlom sam je vezao za gornji deo kucista. Koliko se samo smorim kad je vidim savijenu, morao sam.

:D E svasta.
Skoro svaka 970 ima taj problem, nvidia je bas odlucila da zaradi na toj karti, osakatili su je vala iz svakog ugla.
Imaju kucista sa 'stakama' za takve invaliditete, ali sad ko ce jos i kuciste da kupuje zbog graficke..,)
 
:D E svasta.
Skoro svaka 970 ima taj problem, nvidia je bas odlucila da zaradi na toj karti, osakatili su je vala iz svakog ugla.
Imaju kucista sa 'stakama' za takve invaliditete, ali sad ko ce jos i kuciste da kupuje zbog graficke..,)

Ma kakvi :) Ja sam i ovo preplatio hah. Planiram upgrade samo se razmisljam da li da uzimam 980ti, 970 sli ili da cekam leto. Ali kako sam nestrpljiv mislim da cu 980ti da opletem a ovu prodam za kolko mogu.
 
za sli ako imas vec budzeta obavezno 980ti. :) a tu sakatu kad i ako budes domio i ako bude realna cena,prvi se javljam da je mazim i pazim. :) da konacno tog vesca predjem kako trebuje. :)
 
za sli ako imas vec budzeta obavezno 980ti. :) a tu sakatu kad i ako budes domio i ako bude realna cena,prvi se javljam da je mazim i pazim. :) da konacno tog vesca predjem kako trebuje. :)

Ma ja ostajem na 1080p monitoru, ne vuce me rezolucija medjutim hocu 60fps-a sada kada imam kesa da budem miran jos recimo 2-3 godine. Pascal i 50% (kako kazu) poboljsanja me koce doduse. A ako se odlucim kroz 25 dana najkasnije dok novac stigne do mene budemo se dogovorili oko cene. Mislim da ce biti realna, uostalom ti ces da se izjasnis sta ocekujes pa cu lako da potvrdim ;)
 
Pa, u sustini, i overklokovana gtx980 moze izvuci lock 60fps. sa maximum grafiku i 4XMSAA na full HD, u skoro svim igrama, a kamoli klokovana 980Ti.
Tako da, u sustini i ne moras da cekas, mislim da ce 980Ti moci u sledece 2-3 g. da potera bilo koju igru na toj HD rezoluciji.....premeri, izvagaj:rtfm: i odluci...
 
Poslednja izmena:
Pa, u sustini, i overklokovana gtx980 moze izvuci lock 60fps. sa maximum grafiku i 4XMSAA na full HD, u skoro svim igrama, a kamoli klokovana 980Ti.
Tako da, u sustini i ne moras da cekas, mislim da ce 980Ti moci u sledece 2-3 g. da potera bilo koju igru na toj HD rezoluciji.....premeri, izvagaj:rtfm: i odluci...
Ma moze 8x MSAA... Odvrni SSAA u TR-u ili ukljuci MSAA u Unity-u ili Syndicate-u u kombinaciji sa PCSS-om i ima da se igras na master rejs 40 fps. Coveku sa 980ti Syndicate pada na 35 sa ultra presetom. 980 je zverina od karte, ali sve preko 2x MSAA jednostavno nije predvidjeno za trenutni hardver u novim igrama, naravno ako ganjas 60 frejmova. Eventualno da koristis Nv MFAA, onda da, inace tesko...
 
Pa, dobro, reko sam skoro sve igre.:)
Inace, zna se da sam imao tu 980 karticu,( posto vidim da si nov clan), i probo sam sijaset igara na 60fps.
Recimo, Crysis 3, Ultra, 4XMSAA sljaka na 60f.
I, naravno, dobro sto si pomenuo MFAA, to cudo radi kao podmazano u igrama, prakticno se ne gubi na kvalitetu slike u odnosu na MSAA, a moze da ima perfomanse jace za nekih 5-10%( u zavisnosti od igre, i ovo sam probo:D) u odnosu na MSAA...
 
ja sam zadovoljan ovom grafickom imam je skoro 13 meseci videcu kakav je ovaj paskal i razmislicu da li da uzimam.
 
Pa, dobro, reko sam skoro sve igre.:)
Inace, zna se da sam imao tu 980 karticu,( posto vidim da si nov clan), i probo sam sijaset igara na 60fps.
Recimo, Crysis 3, Ultra, 4XMSAA sljaka na 60f.
I, naravno, dobro sto si pomenuo MFAA, to cudo radi kao podmazano u igrama, prakticno se ne gubi na kvalitetu slike u odnosu na MSAA, a moze da ima perfomanse jace za nekih 5-10%( u zavisnosti od igre, i ovo sam probo:D) u odnosu na MSAA...
Dobro da, moze dosta igara, ali u vecini slucajeva samo tankuje frejmrejt bez potrebe. Zato i kazem da je 2x MSAA optimalno za kvalitet slike (naravno uz high end kartu), ako ubacis u tu jednacinu jos MFAA (izgled 4X MSAA uz perf. hit 2xmsaa), bude sve savrseno bez nervoze zasto karta od 500e ne moze da zakuca 60. :D za ac igre je naravno oprosteno
 
Pa, u sustini, i overklokovana gtx980 moze izvuci lock 60fps. sa maximum grafiku i 4XMSAA na full HD, u skoro svim igrama, a kamoli klokovana 980Ti.
Tako da, u sustini i ne moras da cekas, mislim da ce 980Ti moci u sledece 2-3 g. da potera bilo koju igru na toj HD rezoluciji.....premeri, izvagaj:rtfm: i odluci...

A dobro realno i 970-ica mi ne pravi problem. Syndicate, Unity, Tomb Raider.. FXAA u najgorem slucaju, pogasim hairworks i te nvidia feature opcije koje su meni smesne i zanemarljive jer ne patim od toga i imam 60fps stabilno u svim igrama. Na kraju krajeva ovaj The Division na 970-ici gura 70+ fpsa na prosloj beti bez problema.. Naravno senke stavis opciju iznad ultra, ostavis teksture max, ne forsiras msaa i na 21" monitoru ili 43" tv-u na kome i igram igre koje nisu competetive izgleda predobro. Ali necu imati kesa mozda nadalje pa da se osiguram. Videcu kroz 20-ak dana kakva je situacija, pokupim jos neke savete i iskustva. Nisam za SLI konfiguraciju jer ne volim da cekam SLI profile uz drajvere i da imam slicne probleme zato i merkam 980ti mada gledam 800e za njega i to ga nema u ovim "poznatijim" radnjama.

Ali generalno moje "potrebe" su vise nego skromne, a opet imati 980ti za 1080p monitor makar forsirao kroz DSR 1440p na tv-u potrajace duze.
 
Poslednja izmena:
Ali kako 800E, kada je opste poznato da je ova G1 sada mnogo jeftinija, a odlicno vrsi posao.
I, da, imas i taj DSR, koji po meni, fantasticno odradjuje posao.
 
Ali kako 800E, kada je opste poznato da je ova G1 sada mnogo jeftinija, a odlicno vrsi posao.
I, da, imas i taj DSR, koji po meni, fantasticno odradjuje posao.

Nisam radio detaljnu pretragu jer ne volim da nadjem dobar deal a nemam kesa kod sebe, samo se nerviram. Ali po onome sto sam nasao je kp oko 750e MSI karta. Kad dodje vreme budem pitao za savet u 980ti gde kupiti ;)
 
Ne znam ljudi sta da vam kazem, ja se sve razmisljam da uzmem jos jednu 970 i da vise nista ne pipam, a oni neka stancuju nove grafike koliko oce :d Jos ce nesto valjda i DX 12 da uradi ;)
 
Ne znam ljudi sta da vam kazem, ja se sve razmisljam da uzmem jos jednu 970 i da vise nista ne pipam, a oni neka stancuju nove grafike koliko oce :d Jos ce nesto valjda i DX 12 da uradi ;)

Mislim da bi ti to bila greska.:)
Zasto?
Pa, prvo, taj setup je dovoljno jak i za 2K gaming, ali, tada igre mogu da povuku i vise od 4GB memorije i onda verovatno nastaju problemi za taj setup.
Drugo, za SLI konfu je ipak potreban neki I7 proc sa ukljucenim HT, da bi mogao da pokrene dve 970 u fullu, tako da, ja da sam na tvom mestu, nikako ne bih isao na taj SLI.....
 
Ne, za GTX970 SLI je (skoro pa) dovoljan i FX8, a kamoli Haswell i5.

Mada svakako, bolje resenje je jedna jaca graficka nego dve slabije. Samo je pitanje cene i isplativosti.
Umesto dodavanja jos jedne GTX970, da sam na njegovom mestu, cekao bih neki Pascal ili Polaris koji je bolji od GTX980.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno