Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Da li se isplati uzeti GTX970 ili ipak cekati na nove kartice? Pitam zbog one Nvidia prevare sa kolicinom memorije. Inace ja bih igrao na 1080p, 4k i te gluposti me ne zanimaju.
 
A ja bih preporucio da sacekas pola godine. Performance bump nove serije Radeona i Gforceova ce biti bas znacajan.
 
Samo je pitanje da li to strogo vazi za high high end karte ili ce u to vreme izaci i poneka iz srednjeg (250-350 evra) segmenta. Da ne ispadne na kraju cekanje do jeseni...
 
Nista se konkretno ne zna o tajmingu izlaska Pascala, sve se svodi na "zelje fanova" da sve izadje sto brze.

Kod AMD-a makar imamo oficijelne izjave o kvartalima.
 
da izbace taj paskal hbm sad bice dosta skuplji i nece ni priblizno biti u cenovnom rangu sa gtx 970
 
Ja očekujem da će u cenovnoj klasi GTX 970 biti nešto što je po performansama između 980 i 980ti. Uglavnom to bude par procenata sporije u odnosu na top segment iz prethodne generacije.
 
Poslednja izmena:
da izbace taj paskal hbm sad bice dosta skuplji i nece ni priblizno biti u cenovnom rangu sa gtx 970

Ne nadaj se da ce sve Pascal i Polaris graficke doci sa HBM-om. Ostavice to samo za highend segment osecam,a midrange i nizi ce i dalje rokati GDDR5 [ili mozda GDDR5X ako mu cena/avaiability bude ok].
 
Ja bih uzeo 970 najviše zbog ovog Tomb Raidera. Vidim da teško krekuju igre sada, a igra mi se ta igra, pa da ubijem dve muve jednim udarcem. Da li neko od naših ima takav bundle ili moram negde preko to da tražim?
 
Ja bih uzeo 970 najviše zbog ovog Tomb Raidera. Vidim da teško krekuju igre sada, a igra mi se ta igra, pa da ubijem dve muve jednim udarcem. Da li neko od naših ima takav bundle ili moram negde preko to da tražim?
s'obzirom da nema nedelju dana kako je izasla, strpi se malo da se pojavi kod madjara, ja cekam isto
FOR EUROPE, MIDDLE EAST, AFRICA, AND INDIA TERRITORIES

Offer good for one digital download of the PC version of RISE OF THE TOMB RAIDER(TM) only. Limit one download code per customer. Offer valid only through authorized ETAIL and Retail partners and redeemable at redeem.GeForce.com beginning January 07, 2016 while supplies last. Offer may not be substituted, exchanged, sold, or redeemed for cash or other goods or services. Offer valid worldwide, excluding China. Customer is responsible for any applicable sales tax. Offer may not be combined with any other offer, cash card, Game Time card, rebate or discount coupon. Product subject to availability, quantities are limited. Retailers, distributors and employees of NVIDIA, Crystal Dynamics, and their agencies/affiliates are not eligible. Void where prohibited. Limit one offer per person per transaction. Code will be provided to customer with the purchase of a qualifying NVIDIA product. Game will be available on the day Crystal Dynamics launches the game. This date is subject to change at Crystal Dynamics' sole discretion. Check your Steam account for preload availability.
-->http://www.geforce.com/whats-new/articles/rise-of-the-tomb-raider-nvidia-geforce-gtx-bundle
 
Okej, praticu šta se dešava. Ti javi ako šta saznaš.
 
Update: Zvao sam dečka koji mi inače nabavlja robu od preko i može da mi nabavi Strix model sa ROTTR kuponom. Grafika može da stigne već za vikend.

Da pazarim ili ne? Cena je okruglo 400e.
 
Hmmm, tu izgleda da igra nije free ipak, s'obzirom da po KP strix moze da se nađe za 360€ a na greenmangaming sa popustom 47$~45€ novi tomb raider kad saberes to je ok ako kupujes oba, ali posto nvidia objavila na sva usta jos pre izdavanja igre da ide free, ne znam zašto bi potrcali sad za ovim, svakako necu dati bar ja 400€ za grafiku zbog igre, ako ces vec da daješ te pare, i ako on uzima u ipon-u ja bih pre isao na gainward phoenix ili evga ftw ACX 2.0 buduci da imaju jači boost od strixa , ali to je sve moje subjektivno mišljenje....i naravno ako ti nije zinulo za igricu da je igras odmah sad ja bih sacekao review igre da ne bude kao zadnji Betmen
 
Ipak cu sacekati da vidim sta ce biti sa igrom, ne zelim da se zalecem. Imam neki osecaj ne da ovaj TR nece biti dobar kao prethodni vec ne znam kakva ce biti optimizacija igre. Ne svidja mi se sa GTX970 to sa onom aferom i manjkom memorije, pa bih je uzeo samo zbog ove igre, inace moze moja 760-tica jos da guli to lagano. A mozda i odrade krek, pa zasto bi onda kupovao :)

Bolje da cekam novu garnituru kartica.
 
ja sam sad imao kes za gtx970 palit jetstream, ali rek'o da ostavim grafiku za kraj treba jos neke komponente da uzmem moz i neki dan da radi na integrisanoj nece mu biti nista , a sto se gtx 970 tice citao sam svakakve reviewe i u sustini kako te zabode, ipak bih uzeo nju jer slepci iz nvidije uslovljavaju codere i publishere sa glupostima i ispada da igre rade bolje na nvidia nego radeon, al jbm li ga ko ce ga znati, svakako necu je jos uzimati , pritom da igram dota2 i bf3 , AC serial i mozda se vratim na CoD al teško s'obzirom da ne usran nakon 4-ke
 
Pa ja većinom samo Dotu i neki single player AAA naslov I to je to.
 
Ja se nadam da ce pasti cene malo, uskoro, buduci da je najavljen izlazak gddr6 ove godine (micron technology) negde sam video cak i prvi kvartal sto bi trebalo na neki način da utice na cene
 
ja ipak mislim da ce za prosecne gejmere (jeftinije) da ponude paskal sa gddr5x memorijom a high end ce biti hbm
 
Ma i obican GDDR5 ce biti more than fine. Igre nisu previse opterecene bandwithom, pogotovo jer se one prave za igrace koje imaju 1080p monitore [ubedljivo najpopularnija rezolucija]. Veoma mali % gamera koji guraju 4K/downscale ce svakako morati da izdvoje dosta vise para za svoj highend tech.
 
Samo da ne bude GTX #60 250€ a performanse 7% vece od GTX 960.
 
Nece bice odprilike za 250€ snaga kao danas GTX980 tako nesto ocekujem od pascala koji se plati 250€

Pa to bi onda bio kraj za AMD. :D
Neka moja prognoza je, da ce neki Pascal kada izadje, koji ce zameniti 980Ti biti do 50% jaci sa cenom oko 700 - 750E. Neki Pascal sa jacinom oko 980Ti ce biti oko 500E, i neki Pascal jacine kao 980 sa cenom oko 350E ( ovo mislim za custom modele).....ce vidimo....,)
 
Poslednja izmena:
Ovo je vreme kapitalizma nikad neko nece prodavati jači proizvod ispod cene slabijeg, pascali ce verovatno biti za pocetak kao sada titan serija
 
nikom to ne bi smetalo,ali realno zeleni pustaju crvene da probijaju granice,u prevodu sta polaris napravi toliko ce zeleni da doziraju i sa snagom i sa cenom.plus je u startu najavljeno da je hbm rezervisan za najjace modele,ostali idu na gddr5 i gddr5x.hbm za 250-300e mozda za dve generacije,i to veliko mozda,i to samo ako VR i dx12 u tom periodu budu trazili mnogo vise konja.
 
Nazad
Vrh Dno