Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Dzabe im 20c nize temperature VRMa kad jos uvek drze one tri male zujalice sto mi mozak probiju kad dodju >2000rmp. Ovi testovi sto su radjeni svi su sa default vent profilima. Konkretno na MSI vent se na slici vrti do 1200rmp i zato je ta temperatura VRM-a. Rucno se podesi malo agresvivniji fan profil i eto nizih temperatura. A i ovako i sa default vent profilom i na MSI-u i na Asus VRM je ispod 90c sto je potpuno normalno.
edit: ovi iz emmija mi ubise volju za kartom. msm ko da ceka jos sedam dana.
 
Poslednja izmena:
Ružna kao đavo, kao i sve WF3X do sad(u kućištu sa providnom stranicom). Bez potrebe 3 venta i dužina od 312mm(pogotovo za GTX970). Pajpovi nisu niklovani - fuuuj! Transformers look backplate... Ako nešto treba da platim 45k, onda tražim dlaku u jajetu. Performanse out of the box - kao da je to bitno, sve se nadoknadi OC-om. Za sad Strix vodi, MSI Gaming može da prođe...Gigabyte samo u slučaju da je najjeftiniji. :D
 
According to Gigabyte, the 970 also uses GPUs binned for better-than-average overclocking potential and lower power consumption.

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,3941-5.html

zanimljiv podatak... ako ovo ima ikakve osnove 45k izgleda sve opravdanije mada i ne bas :D

https://www.youtube.com/watch?v=OYNA78wYt4o

Dzabe im 20c nize temperature VRMa kad jos uvek drze one tri male zujalice sto mi mozak probiju kad dodju >2000rmp. Ovi testovi sto su radjeni svi su sa default vent profilima. Konkretno na MSI vent se na slici vrti do 1200rmp i zato je ta temperatura VRM-a. Rucno se podesi malo agresvivniji fan profil i eto nizih temperatura. A i ovako i sa default vent profilom i na MSI-u i na Asus VRM je ispod 90c sto je potpuno normalno.
edit: ovi iz emmija mi ubise volju za kartom. msm ko da ceka jos sedam dana.

btw te male zujalice su redizajnirane... retko ko ih je zaista cuo zar ne? tvoje misljenje se zasniva na prethodnim WF3 coolerima...


EDIT: sto vise gledam sve je opravdaniji gigabyte, najbolji overclocker na svakom testu (dakle binning je izgleda real)... u poredjenu sa ostalim novim verzijama starih coolera, MSI je sa metalnog postolja za ventilatore presao na platiku... gigabyte je uradio suprotno, sa plastike na metal i ubacili su i backplate (svakako ne skodi)... sto se buke tice na testovima uglavnom kazu da je u nivou sa MSI ili tisa, s obzirom da je MSI dokazano tih WF3 nemoze biti katastrofa... a sve to uz znacajno nizu temp (i visi OTB takt)... MSI i ASUS su pak durability kartice sa boljim komponentama a MSI trenutno ima i najbolju naponsku jedinicu cini mi se...


ako je gigabyte raspoloziv odmah, mozda pazarim jedan danas pa javim utisak ;)
 
Poslednja izmena:
jos jedan detalj u vezi gigabytea, jedino ovaj WF3 uspeva da izdrzi 1500Mhz overclock a da ne menja curve ventilatora, tj da audio performanse ostanu iste kao na defaultu... naravno temp ce otici gore, sa ~60C na 80C sto ostavlja jako mnogo prostora za stelovanje, da li vam je bitnija buka, temperatura ili performanse... MSI i ASUS su znacajnije bucni pri overclocku.

gigabyte je dakle prilicno unikatno resenje... dobijate chip koji uz oc moze da dostigne i prestigne def 980 a da pri tome ostane na istom nivou buke kao i na defaultu, ostale kartice ovo nemogu.
 
Vjerovatno ce Giga biti najskuplja, ali izgleda nije bez razloga, koliko para toliko muzike ;)
 
ja cekam Asus.. ne pada mi na pamet da overklokujem zbog garancije, tako da razlika u fps-u od 3-5, cak i 10 mi je smesna, radi buke i temp. jer i ovako sve igre ima da lete na 1080p sa bilo kojom 970-com.. ali sacekacu da slegnu cene, da prodje prvi talas, i izadje GTX 960, bice teska perverzija od karte!!
 
Da, da ni slučajno klokovati, može komp da eksplodira!!!:banana::wall::crash: :d
 
Dobro, verovatno je mlad, tu je da nauči nešto. ;)
 
Evo krece, popeo se MSI 970 Gaming na 41.000 din. Sta za nas koji smo narucili karticu dok je bila 39.999 din. cena ostaje ili placamo po novoj?
 
Naravno da ostaje.
 
Tacno sam znao da ce vrlo brzo da krenu sa povecanjem cena... Pitanje je do koje cifre planiraju da idu (u nasoj zemlji)...
 
Sednete u voz do Budimpeste i pazarite frisak hw po povoljnim cenama. Ima li sta lepse ?
 
Napokon se resili onog socijalno plavog pcb-a
 
hahahaha, ne nego sta mi znaci 5 fpsa vise u igrama, vise buke, i temperatura kada vec imam overkill kartu za 1080p gaming.. ako zatreba za neku godinu, lako cu da je overklokujem..
 
Nisam znao da je put do Peste dzabe...
 
Nemacka: Asus 350e, MSI 350e, Gigabyte 340e, EVGA 340e

kod nas MSI uvek bio najeftiniji, tako da mozda ode do 43k, Giga da ostane 45, a Asus 46-47 i to je to.. ako bi isle na dole, onda extra..
 
Ispade opet $=€
Najvaljena cjena 330$, a ispade preko 330€
 
Ispade opet $=€
Najvaljena cjena 330$, a ispade preko 330€

Ne. Ajde razmisli opet o tome sto si rekao. Nije isto preporucena cena od strane nVidije i cena u maloprodaji. A i to znaci 1e EU=1E SRB. Uostalom, nVidija je US kompanija, ako mislis da poredis cene u US sa Srbijom ili Evropom, nemoguce je, jer ne placaju carine u US. To mozes samo za AMD. Ne znam tacno mehanizam, posto MSI, Asus i dosta drugih proizvodjaca nije iz US (mozda stavljaju 51% delova US firmi da ne bi placali carinu), ali oduvek su nVidija i Apple bili najjeftiniji u US.
 
Poslednja izmena:
Po svemu sudeci izgleda ispade gigabyte G1 najbolje odradjena karta. Da lepo covek ne zna za sta da se odluci!:wall::wall::wall:
 
Ne. Ajde razmisli opet o tome sto si rekao. Nije isto preporucena cena od strane nVidije i cena u maloprodaji. A i to znaci 1e EU=1E SRB. Uostalom, nVidija je US kompanija, ako mislis da poredis cene u US sa Srbijom ili Evropom, nemoguce je, jer ne placaju carine u US. To mozes samo za AMD. Ne znam tacno mehanizam, posto MSI, Asus i dosta drugih proizvodjaca nije iz US (mozda stavljaju 51% delova US firmi da ne bi placali carinu), ali oduvek su nVidija i Apple bili najjeftiniji u US.


Cekaj malo, zasto bi nekome i najmanje bilo bitno da analizira mehanizme kojim se kako ti tvrdis dodje do tog pariteta, valjda je bitan krajnji rezultat za kupca a on je tacno kako covek kaze: 1$=1e. U Srbiji naravno, o nasem trzistu i pricamo.

Koliko se secam ti takodje zastupas i stav da po nasim maloprodajama pad cena za stariju robu na lageru prati kretanja na ino trzistima pa me interesuje ako mozes da navedes 1(jedan) primer za tako nesto, nemoguce da se ne secas nijednog ;)
(izuzimam ponudu low end komponenti, tu zbog nesto veceg lagera i obima trgovine i moze biti nekih akcija i pojeftinjenja u skladu sa pomeranjima napolju)
 
Poslednja izmena:
Bolje dati malo vise nego da se karta pregreva kao sto je izgleda slucaj kod msi. Eno vec su vlasnici doticnih karti poceli da kace snimke zaleci se na pregrevanje. Ne svidja mi se sto je kod msi na pozadini karte "golisava" memorija pa su joj temperature oko 90-110c.

Naravno onda ne mogu ocekivati neki oc, dok svaki gigabyte ide na 1500...mhz
 
Poslednja izmena:
Ja koliko vidim, polako pocinju ratovi cena. Ove kod nas ne uzimam za relevantne iz vise razloga.

Segedin i Nemacka su mi "pri ruci", a tamo su cene drasticno opale zadnjih par dana.

gtx780ti je sad ispod 400e, gtx770 pao na 210 preko noci, gtx970 je 270e itd... U Nemackoj su jos nize, tamo je gtx780 ti ~330e.

r9 290x je pala na 320e, 280x je 160e nova, itd...

A do pre samo par dana bile su dosta jace. Ja se nadam da ce se ovo odraziti sto pre kod nas, zao mi je ljudi koji placaju 40% vise.

Ova GTX970 je po meni bombonica od karte, kada se fino nasteluje sustize gtx980 za nekoliko % sto je za kartu ove cene ekstra. O potrosnji da ne pricam, SLI varijanta sa nekim i5 trosi ispod 500W i ne zahteva napajanja od 100+e nego radi i sa onima od 50e fino. Sve u svemu, bice jos zanimljiviji ratovi sa cenama a verujem da ce i promocije doci na red. Za jedno mesec-mesec ipo ce biti dosta pametnije uzeti kartu i naoruzati se za predstojece zimske periode.
 
Nema bas smisla sa R9 r290 prelaziti na 970, zar ne?
 
Zavisi koliko mozes dobiti za r9 290 i zavisi za koliko mozers nabaviti gtx970. :)

Ako su benefiti drasticno manji od doplate - nema smisla.
 
Jedino mozda ako bi je nekako prodao pa dodao samo 50 evra za GTX970. :d

Dobijes bolji proizvod i duzu garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno