Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

sve vishe i vishe hejtujem tu firmu! Ono, spalo je na to.... ili porucim iz madjarske na "mame mi" ili kupim licno tamo (proshetam gradom prespavam - uzivam), nego da se prepucavam sa likovima koje znam 100 god, a kako da se ne znamo ........... zlo!
 
Poslednja izmena:
Dragan Djuric aka Djus :D Moj skolski :D Decko je car btw
 
Ne znam dal je do grafe al vec neko vreme imam problem.

Temp nikad ne prelazi 65c, retko kad u igrama bez vsynca. Klok mi je bio za 24/7 na memory +300 i +150 na core.

Desava se kad igram igricu da se odjednom oba monitora ugase, pise no signal na sekundu, a pre toga se pojavi kao sivi ekran umesto igre, i kad se povrate monitori igra mi je alt/tabana uglavnom sa greskom "stopped working" a retko kad i "drivers has been stopped". Da li je do kloka ? Nisam dirao klok jos od kad sam je uzeo Novembra. Ovo mi se desava mozda i par meseci ali retko retko kada, i to uglavnom na manje zahtevnim igrama. Smanjio sam sada klok za -5 na oba memory i core ali opet ne nalazim resenje po forumima za ovakav problem.
 
Od kad se dešava?
Moguće da je zbog kloka, a moguće i da je zbog drajvera.
Probaj prvo na stock pa ako bude zezalo menjaj drajvere...
 
Ako se na defaultu to ne manifestuje, onda nemas problem.
Dakle, vrati na default pa ako je do toga, polako overclockuj.
 
Vrati na stock klokove, pa vidi - ako ne budes imao problem, kartica je ispravna i nisi je dobro overklokovao. Ako se problem i dalje ispoljava, kartica je vjerovatno zrela za reklamaciju.
 
Mislim da jedno vreme nisam ni startovao MSI Afterburner sa sistemom, pa je ispalo da nikad nisam ni koristio klok, tada nije bilo problema tako da cu pretpostaviti da je do toga. Budem testirao i na stocku, mada potrebno je vremena da ustanovim da nije sigurno jer se nekad problem ne javi ni po par dana. Heaven vrti bez problema recimo, zato sam se iscimao. A klok je radjen detaljno 5 po 5, 10-ak dana sam onda klokovao karticu sa svim testovima. Hvala, sve se svodi na to osnovno, test na stocku pa onda reklamacija ako je problem prisutan.

Mozda su i drajveri, nikad ne radim testove sa drajverima, ono skinem kad je gameready ako igram igru i to je to, tek sam sada skinuo poslednji za Hardline jer preskacem igru.
 
Poslednja izmena:
Za sad deluje ok sa -5 na oba.

Uradio sam Heaven jedno 10-ak puta manje vise isti rezultati.

FPS: 57:9
Score: 1459
Min FPS: 8.5
Max FPS: 126.6

Platform: Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit
CPU model: Intel(R) Core(TM) i7-4770K CPU @ 3.50GHz (3499MHz) x4
GPU model: NVIDIA GeForce GTX 970 9.18.13.4788 (4095MB) x1


Render: Direct3D11
Mode: 1920x1080 8xAA fullscreen
Preset Custom
Quality Ultra
Tessellation: Extreme

Na stocku dobijem 53fps, min 20fps, max 110fps
100 poena manje

Tako da kontam performanse su na mestu, samo je klok bio nestabilan.
 
Poslednja izmena:
Gigabyte G1 GTX970 - da li je normalno u 2D da se fan svakih par minuta ubrza na 100% na par sekundi i onda potpuno ugasi? temepratura u idle je oko 40-45 stepeni.
 
Nije. Barem kod mene.
Probaj da cackas fan profil.
Ta temperatura ti je mnogo visoka za idle, kod mene je ispod 30 stepeni koliko se secam.
 
@ Core, nisam razumeo, da li je sa ventovima na 1.550 temperatura oko 30C.
@Chinaski,
prvo, nije normalno da se vent. ubrzava na 100% i da se onda ugasi. Ova temperatura od preko 40C u mirovanju definitivno nije dobra. Nesto tu kod tebe ne sljaka kako treba.
Sad, mozda je do kucista, mozda nije dobro odradjena cirkulacija vazduha pa ti se skuplja toplota u kucistu. Jer koliko se secam i ta kartica ne vrti ventilatore do neke temperature od preko 50C i tek kad se dostigne ta temperatura onda ventovi pocinju da hlade karticu.
Ja imam MSI 980 i recimo, kada ventovi miruju, temperatura bude negde oko 35C. Kada postavim da se okrece samo jedan ventilator na grafi, temperatura padne na oko 28C.
Probaj da li mozes u MSI Afterburneru da postavis neki custom profil za ventilatore da se okrecu na recimo oko 800-900 obrtaja. Tada bi temperatura morala da bude negde izmedju 30-35C.
 
hvala na odgovorima.
T je visoka iz razloga sto se fanovi ne vrte. hteo sam samo da vidim da li tako treba po defaultu ili ne, mislim da imam predstavu o cemu je rec.
 
hvala na odgovorima.
T je visoka iz razloga sto se fanovi ne vrte. hteo sam samo da vidim da li tako treba po defaultu ili ne, mislim da imam predstavu o cemu je rec.

Probaj drugi BIOS, ako to ne pomogne, servis.
 
to sam i ja pomislio, pomoglo je. trenutno 27 stepeni, 34% (1560 RPM) konstantnih, sve ok...
 
@ Chinaski,
vidi, nemoj da me pogresno shvatis, ali po meni, to je ipak nesto malo veci broj obrtaja ventova, pri mirovanju kartice. Neki optimalni broj obrtaja je oko 800-1000.
Probaj da li moze da se kroz MSI Afterburner ili EVGA Precision malo smanji rucno procenat obrtaja, recimo na 25-30%. I tada temperatura nece biti veca od 30-32C.
 
Da, mozda bios ne dozvoljava stelovanje rucno broja ventova.
Recimo, kod ove moje MSI 980, mogu i kroz MSI Afterburner da postavim na 25% i obrcu se ventovi na oko 580 obrtaja. To je ovako:
mmmmmmmmmmm.png.
Moze preko biosa da se tweakuje, zna kako treba @Zajebani, pa pitaj, nije tesko napraviti.
 
sada sam pustio klimu na 22 stepena i T grafe je 31 stepen, 34% i 1570RPM. grafa je necujna, nema potrebe da se smanjuje RPM. ovo su default Gigabyte vrednosti, ne vidim zasto bih menjao ista.
hvala za info.
 
Evo, ovako cu da objasnim iz neke moje perspektive.
Prvo, na svim tim G1 grafama Gigabyte je postavio u biosu nesto vise postavke za kontrolu broja obrtaja ventilatora. Pa tako imamo da kada grafa sljaka u nekoj igri, broj obrtaja ventova se poveca automatski na negde 60-65% ili oko 2.500-2.800 obrtaja. Temperatura bude do 60C. Takve postavke su malo pre-agresivne, jer i sa recimo, oko 2.000-2.200 obrtaja, bile bi temperature oko 65C.
Isto tako je Gigabyte i za idle rezim postavio malo agresivniji profil rada obrtaja ventova, sto je nepotrebno, jer i sa manjim brojem temperature su okey.
Sta je po meni problem, ako bilo koji ventilator radi konstantno, ceo dan, na oko 1.600 obrtaja. Pa, recimo, ovaj moj Noctua 12 ventilator za procesor, radi na oko 800-900 obrtaja kada miruje, i na maximumu od 1.400 obrtaja za overklok. I zamisli da sad on radi na nekom svom fabrickom maximumu od 1.400 ceo dan. Iako je Noctua fun vrlo kvalitetno odradjen, sigurno postoji veca verovatnoca da se pohaba i pokvari kada se optereti vise nego sto treba.
Tako isto iza ove G1 ventove, a ima ih cak tri. Jesu oni sigurno kvalitetno odradjeni i mogu da sljakju i na 1,600, ali ipak to nije broj obrtaja ventova na kojima radi vecina ventova u idle rezimu, bilo za proc ili grafu. Neki prosek je 800-1000.
Moja poenta je, zasto da opterecujes ventove vise nego sto treba, kada ce da rade posao i sa manjom angazovanoscu.:)
 
Evo, ovako cu da objasnim iz neke moje perspektive.
Prvo, na svim tim G1 grafama Gigabyte je postavio u biosu nesto vise postavke za kontrolu broja obrtaja ventilatora. Pa tako imamo da kada grafa sljaka u nekoj igri, broj obrtaja ventova se poveca automatski na negde 60-65% ili oko 2.500-2.800 obrtaja. Temperatura bude do 60C. Takve postavke su malo pre-agresivne, jer i sa recimo, oko 2.000-2.200 obrtaja, bile bi temperature oko 65C.
Isto tako je Gigabyte i za idle rezim postavio malo agresivniji profil rada obrtaja ventova, sto je nepotrebno, jer i sa manjim brojem temperature su okey.
Sta je po meni problem, ako bilo koji ventilator radi konstantno, ceo dan, na oko 1.600 obrtaja. Pa, recimo, ovaj moj Noctua 12 ventilator za procesor, radi na oko 800-900 obrtaja kada miruje, i na maximumu od 1.400 obrtaja za overklok. I zamisli da sad on radi na nekom svom fabrickom maximumu od 1.400 ceo dan. Iako je Noctua fun vrlo kvalitetno odradjen, sigurno postoji veca verovatnoca da se pohaba i pokvari kada se optereti vise nego sto treba.
Tako isto iza ove G1 ventove, a ima ih cak tri. Jesu oni sigurno kvalitetno odradjeni i mogu da sljakju i na 1,600, ali ipak to nije broj obrtaja ventova na kojima radi vecina ventova u idle rezimu, bilo za proc ili grafu. Neki prosek je 800-1000.
Moja poenta je, zasto da opterecujes ventove vise nego sto treba, kada ce da rade posao i sa manjom angazovanoscu.:)

Ovo je previse cak i za moj ukus, ne zameri mi reviewsrb :) :) :)

Ti fanovi na kartici, ma neka riknu ako hoce i ako im je sudjeno :) :) :)
 
Za koje vreme ocekujete da ova graficka padne ispod 300 evra
 
Ako mislis kod nas, tesko da ce uopste dostici tu cenu.

A buduci da dolar svakog casa moze krenuti opet gore, cena moze biti samo veca.
 
Nazad
Vrh Dno