Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Sad kad me je malo prosao pocetni hajp, pre bih uzeo dve polovne 270x za 200 evra i dobio performanse 970, ili dve polovne 280X za 300e i dobio 40+% bolje.
 
Slicna neka razmisljanja i meni prolaze kroz glavu. Tipa da u oglasima nadjem jednu 280x pa onda kada zafali ubacim i drugu. Em sto dobijam bolje performanse, em ce im i sporije padati cena.
 
Videces sad kad amd sroka dole cene 290/290x :) jedino tako mogu biti konkurentni u ovom trenutku
 
Skroz solidna cena za GTX970 za sada kod nas, mada uvek se moze destiti da ce cena "neobjasnjivo" da ode gore cim vide kolika je navala na njih.

Jel ovaj MSI Gaming nema po defaultu da gasi ventilatore dok chip nije previse opterecen?

Also, jel uopste ima kod nas da se nadju graficke koje imaju garanciju od 5 godina? Moj bivsi Radeon 6870 je vrisnuo posle 3 godine i 3 meseca, al moram reci, nisam gasio komp nijednom tokom tog vremena [nisam rudario].
 
Poslednja izmena:
Sad kad me je malo prosao pocetni hajp, pre bih uzeo dve polovne 270x za 200 evra i dobio performanse 970, ili dve polovne 280X za 300e i dobio 40+% bolje.

Ja bi od polovnih AMD karti bežeo glavom bez obzira. 80% karti na oglasima su rudarile mesecima i to ko zna gde i u kakvim uslovima. Dati pare i razmišljati da li će sutra da produvaju ventilatori ili nešto gore, pa onda se njakati sa servisima po mesec dana, ako uopšte prime na servis... :)
 
Poslednja izmena:
I MSI Gaming ne pali ventilatore do 50°C.
 
Nikad mi nece biti jasno sto se ljudi toliko zale na ventilatore i buku? Uz bilo kakve krstene slusalice nema sanse da se cuje bilo sta.
 
Meni ne smeta buka, ali ono, ako bi mogao da eliminisem ventilatore za vreme rada u desktopu kada ne sluisam nikakvu muziku [a chip nece biti ostecen zbog toga]... sto da ne.
 
~340 evra u prodavnici na E

5EfbR4L.jpg

Best buy, tek nesto malo skuplje od GTX770, a jeftinije od R9 290/X.
 
Bice to jos malo nize, u EU je vec bio model za 297 evra. Nek je kod nas taj isti 320 pa to izadje na ~38K.
 
Star Citizen u ovoj fazi klizi na GTX 970 u 1080p. :)

[YOUTUBE]rnsuLlO2C1Y[/YOUTUBE]
 
Upravo su mi javili iz Lemmija da se isporuka MSI Gaminga GTX970 odlaze za sedam dana. To znaci da cu kartu dobiti tek u sledeci cetvrtak :mad: . Ponudili su mi Gigashit ali sam odbio.
 
Naravno da su ti odmah ponudili 5000din skuplju izvedbu. :d
 
Zahvalio sam im se na ponudi, neka hvala Gigabyte. Samo sam joj rekao mora >80% ASIC da bude za toliko cekanje. Msm da me nista nije razumela ali nije ni bitno. Ajd da su mi Asus ponudili u 44k pa i da pristanem.
 
44k je mnogo čak i za Strix, mada neće ni biti manje kad stigne na police. :)
 
Pa ako je Gigabyte 44k Asus moze da bude samo skuplji. 45-46000d tako nesto.
 
S debelim razlogom je gigabyte ovaj put skuplji od MSI a trebalo bi i od Asusa, proverite rivjuove, mnogo bolje odradjeno hladjenje od konkurencije, posebno VRM koji je skoro 20c nizi kod gige.
 
Gigabyte je do sada imao odlicne cene, ali su mu sa ovom serijom nalepili G1 brend, stavili visok OC (najveci od ovih karti koje sam video), samim tim najbolje performanse out of the box, pa mozda ova cena i ne cudi.

S debelim razlogom je gigabyte ovaj put skuplji od MSI a trebalo bi i od Asusa, proverite rivjuove, mnogo bolje odradjeno hladjenje od konkurencije, posebno VRM koji je skoro 20c nizi kod gige.
Slazem se za hladjenje, definitivno najbolje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno