Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Sacekaj svakako par nedelja. A vidis da je malko bolja od 290X.

290X nikako nije dobra kupovina po trenutnim cenama. Mozda samo ako kasnije bude primetno jeftinija od GTX970.
Ali opet bolje ici na noviji hardware i manju potrosnju.
 
Poslednja izmena:
To svakako, ali gledam sa kojom kartom od ove dve da je uporedjujem? Vidim da daje cak i bolje rezultate nego 290x medjutim nemam pojma da li je to zbog optimizacije u pojedinim igrama ili je stvarno kartica odlicna
 
To svakako, ali gledam sa kojom kartom od ove dve da je uporedjujem? Vidim da daje cak i bolje rezultate nego 290x medjutim nemam pojma da li je to zbog optimizacije u pojedinim igrama ili je stvarno kartica odlicna

Nezavisno za ovu kartu, nemoj uopste da razmatras 290x pored 290, nije vredna razlike u ceni. Mora 290 da ide na 280-300e ako hoce da bude konkurentna sa 970.
 
290 i 970 su trenutno 2 najbolje kupovine za one koji oce "dugogodisnje ulaganje" koje nece bas previse kostati, mada AMD ce verovatno malko pojeftiniti uskoro. Videcemo sta spremaju za ovonedeljni event.
 
dere i jednu i drugu u sustini imas samo jedan izbor 970gtx :D
 
GTX 970 je malkice brza od R9 290X s obzirom da ce biti mnogo jeftinija, plus manje trosi (hladnija i tisa) nema nijednog razloga da ista drugo gledas, R9 290/X moraju da pojeftine bar 100€, a i tada nez ko ce ih uzimati pored GTX970, mislim da ce ostati dugo na policama domaci radnji dok se rasprodaju.
Trenutno jeste da je chip srednje klase, ali ima performanse high end chipa prosle generacije, predstavlja best buy u najvisem segmentu (istina je da ce Gm204 pojeftiniti izlaskom full maxwela, ali ko ce znati kad ce Nv izbaciti full maxwell ubirace kajmak sa ovim chipom dok AMd-e nesto ne uradi/ izbaci nesto konkurentno).
 
Nije lepo poturati referal, a da se to ne kaže. Malo pristojnosti nije na odmet ;)
 
Kako bi se uklopila 970 (na default klokovima) sa mojim fx 6300 oc na 4,2-4,5 , da li bi iskoristenje imalo smisla ili je overkill?
 
Overkil.
Uzmi 2x280X za te pare :D to je isto overkill, ali je lep overkill ;)
 
Cenim da ce biti nebitno bolja od 760ke ali savrseno bi bilo kada bi imala TDP od 100w sa jednim 6pin konektorom, to bi bio apsolutni best buy u gornjoj granici srednje klase...
 
Pa da, a verovatno u rangu 280X. Taman za highlanderfx82-ovu masinu. Videcemo...
 
U Madjarskoj je vec ima, verovatno za 2-3 nedelje max dolazi kod nas, nesto mi govori da ce ova 970ka da bude moja, makar se uzajmio, s obzirom da sam imao u planu 290x... Sta je sa 8xx serijom za desktop, pisalo je prvo da ce ona da se pojavi, medjutim vidim da je izasla samo za laptopove???
 
Poslednja izmena:
Preskocena je 8xx serija, sto je skroz nebitno.
 
Brutalna karta. Sta drugo reci ?
 
Brutalna karta. Sta drugo reci ?

Kako sta?

Shut_up_and_take_my_money.png


:D
 
Stigao novi maxwell kod dobro poznatog e-tailera. Ocekivao sam da kartice dodju za 10-15 dana, ali ovo je prilicno brzo. Nadam se da ce cene ici nize, 40k za 970 i 67k za 980. Kada se pojavi, Asus 970 strix definitivno ide preko 40k dinara, tipujem 45k. Strix 980 sigurno preko 70k.
 
Poslednja izmena:
Ladno jeftinija od R9 290/X, kod nas u Serbiji! :d
 
Da, izneverovao sam da ce tako startna cena biti i u Srbiji. :)
 
~340 evra u prodavnici na E

5EfbR4L.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno