Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

@Mazi7 - jednom godisnje posto zivis od toga je taman :) Verujem da je pocelo da smara, taj beskonacan gaming a moras da igras koncentrisano i da budes dobar u tome sto radis da te ne bi pljuvali u komentarima(svakakva prozivanja sam video za mediocre gameplay na jutjubu :) ). Pa jos posle uvlacis u Premier pa se cimas oko obrade, koliko videa izbacujes pretpostavljam da radis svaki dan po ceo dan...

Lepo sto hoces da izadjes u susret oko modovanja igara, ne treba za sada nista. Nema veze sa temom, super su ti poredjenja karti GTX770 i GTX970 na Assassins Creed Unity, jel su karte na def ili na MAX kloku? I jos jedna stvar, zasto koristis FXAA umesto najnovije eksluzive za Maxwell chipove - Multi-Frame Sampled AA (MFAA)? Kazu da FXAA dosta muti sliku i da je generalno gore sa njim igrati nego nemati uopste AA.

Glavni bench tj poredjenje je bilo na staroj 770-ici, isao sam sa FXAA jer je najmanje zahtevan, a s obzirom da je igra jos bila iz one narodne verzije posto je u EU isla par dana kasnije nije ni bilo nikakvog updejta. Hteo sam samo da pokazem ljudima sta da ocekuju od te neke default graficke koja je u rangu sa nekim solidnim amd karticama takodje.

Sa GTX970 benchovi su uglavnom na defaultu bili, mozda sam jedan sa OC-om ali je to uglavnom u opisu naznaceno. Trebao bih da uradim jos par benchova medjutim nisam stigao. Crysis 3, Batman Arkham City mozda Skyrim i sl. A za FXAA sam skontao posle sa 970 karticom :) Ono sve u svemu da mi jedan lik potrazi nesto ja cu da uradim (cak i da je jedna opcija u pitanju) jer 100 po 100 pregleda cak i na nebitnom klipu skupi se na kraju meseca, a i pored 2500 klipova svakodnevno bar jedan dobije pregled,dva nakon par godina. Kod mene je problem sto ljudi dolaze samo za nove igre, sve sto snimim kasnije je manje vise za par ljudi koji stvarno gledaju. Tako sam i nabudzio ovaj kanal, Saints Row 4 10-ak dana pre release datuma od DeepSilvera, GTA5 dan ranije upload uz rizik za copyright, isto i Ghosts. Ali Walking Dead pre 2 godine me naterao da dam otkaz i kasnije napravim porodicu iako je yt uvek nesiguran.

Sve u svemu ja bolju kupovinu nisam imao do sada za moje prohteve, 970 radi kao san :) Samo da nisu toliko tvrdoglavi iz Nvidie i da ubace constant bitrate u ShadowPlay-u.

P.S GTX970 OC sam uradio samo za FC4 i Battlefield 4 :d
 
Poslednja izmena:
skajrim samo sa full modovima je relevantan,vanilla radi skoro i na digitronu i totalno je nebitno dal' neko ima 200 ili 250fps-a.
 
Jedva cekam februar sledece godine, kontam da ce ova kartica da legne extra sa The Witcher 3 :) na full HD.
 
"Dragon Age Inquisition Gameplay running on the GTX 970. Game is running at 1440p at the highest settings. Had I turned the settings down to 1080p, I would've been getting a locked 60."
 
Well videcemo. Vec imamo primer igre koja sa GTX970 ne moze da istera 1080p60 na max podesavanjima[DA3], mada ne ocekujem da ce W3 biti preterano zahtevan.
http://www.youtube.com/watch?v=URCG1yU_wMY

Dragon Age Inquisition Gameplay running on the GTX 970. Game is running at 1440p at the highest settings. Had I turned the settings down to 1080p, I would've been getting a locked 60.

treba pazljivije citati, testirano je u 1440p i tu ima manje od 60fps, a kaze da u 1920x1080 ima konstantnih 60fps.
 
Well ok, video sam i druge benchmarke gde u mirnim scenama na 1080p se igra vrti izmedju 50-60, uglavnom je oko 55. Na ovaj video sam naleteo slucajno kada sam potrazio YT benchmarke.

Sudeci po benchmarcima sa mnogo gaming sajtova, 970 ne daje konstantnih 60.
 
diehard:

vise puta smo polemisali,780ti je od 30-60fps u novom vescu ako je verovati developerima,ja strahujem da ni 970 nece biti bez padova ispod 40fps koji je apsolutni minimum na koji ja licno pristajem.ja sam se vec pomirio da cu morati da ganjam dve 290tke,a ko ce to da ohladi u cf-u...

da se razumemo,290tku spominjem kao najjeftinije resenje,mozda me pok*nja pa nadjem neke 780 sa 4gb VRAM-a za normalne pare kad vestac izadje,mada po svemu sudeci nista od toga.
 
Sudeci po benchmarcima sa mnogo gaming sajtova, 970 ne daje konstantnih 60.

Sudeci po mom iskustvu daje 60fps u svim igrama :d

Dragon Age Inquisition sam pozajmio od drugara da bi testirao, kratak sam sa parama i ne volim previse Origins, radi na 60 lockovanih fps-a nakon sat i po igre. Cak i Unity / FC4 su lockovani i to pod streamom gde 15-20% jedan od core-a na cpu-u ode zbog toga (znaci uglavnom su gpu intensive). Hitman Absolution je jedina igra za sad koja obori do 40FPS ali to sa AA na 16x i SSAO max koji u 1080p gotovo da ne prave razliku.

Ko igra na AA/AF 2x, koristi MSAA bice miran i sa Witcherom. Kroz par nedelja cu moci malo vise o tome jer dobijam dosta raniju kopiju za test od CD Projekta. A i imali smo slican problem gde je Witcher 3 pravio problem sa Ultrasampling, ja sam ga na GTX770-ici gurao na 50-60fps-a skoro max out, kada ukljucim tu opciju ode na 20, a da li je stvarno vredno toga ? Sad idemo iz krajnost u krajnost sa bas max podesavanjima. Kao i svake godine ako neko probije taj limit od 4gb vrama to ce da bude ili Ubisoft sa losom optimizacijom ili Cryengine.
 
Poslednja izmena:
joj ljudi bice neke parice uskoro, uzecu 970gtx kontam da idem na asusa posto g1 nigde nema, jao zurka, zurka totalna zurka:banana::banana::banana: volim vas sve :D:D:D
 
Ima li neko da je oc ovu grafiku i poredio testove izmedju stocka i clocka ? Vidim nekih 5-10fps razlike za sada (Shadow of Mordor i FC4), uzeo sam da radim to jer mi je dosadno, a i tripujem da vidim po negde koju teksturu cak i kad gledam youtube, jednom do dva puta dnevno obavezno :)
 
Ja je na default nisam ni testirao hhahahah :D Znaci nista nije radila u 3D default do sad :D Mozda probam cito da vidimo kolika je razlika procentualno :p
 
mozda mislis na TI?
 
Negde je brza 780 tako nasvirana, negde nije. U Tomb Raideru jeste kao i u Unigine Heaven. Msm da ne davim mnogo Zajebani je postavio temu 970 vs 780 vs 780ti ima lepo da se procita tamo poredjenje...
 
Pa ne jede bas nasviranu gtx980 jer ne moze svaka 780Ti da dostigne 1300mhz... 1200mhz moze a kao takva je tu negde sa gtx 980. Za te pare je svakako odlicna kupovina rekao bih. 377e... Do pre nekoliko meseci je kostala 650e koliko se secam.
 
Sa tom kartom maksimum za svaki dan je 1200/1900mhz a kako radi na tom kloku u odnosu na 970 moze da se vidi u ovoj temi...

Ovde su prikazani realni i svima dostizni klokovi, za sve preko toga potrebno je malo vise zivaca i poznavanja matrije sto nije svojstveno prosecnim korisnicima pa je zato i ovaj mali prikaz performansi ovako uradjen...
 
Pa ne jede bas nasviranu gtx980 jer ne moze svaka 780Ti da dostigne 1300mhz... 1200mhz moze a kao takva je tu negde sa gtx 980. Za te pare je svakako odlicna kupovina rekao bih. 377e... Do pre nekoliko meseci je kostala 650e koliko se secam.

Ovo vec zvuci daleko bolje od kupovine GTX970, mislim iste pare su u pitanju. Malo vise trosi pretpostavljam, nemas onaj MXAA sto je Maxwell exluziva ali kada pogledas realno samo par igara, evo liste: Assassin’s Creed Unity, Titanfall, Assassin's Creed IV Black Flag, Tom Clancy's Splinter Cell® Blacklist™, Civilization V, Just Cause 2. Od svega navedenog jedino mi je interesantna primena na Assassin’s Creed Unity i eventualno Assassin's Creed IV Black Flag(ali tu vec moze da se nasvira i klasican MSAA bez nekog problema za GTX970 jer igra nije nesto zahtevna).


Sto se tice GPU-a nikada ne znas kakav batch ces da dobijes :) , mozda izujes sa OC-eom kao ti sa tvojom GTX780 :eyebrows: Ostaje samo pitanje vram-a i koliko je to zaista potrebno? GTX970 je super karta stvarno da kosta nekih 320-340/50e kao sto kosta u Nemackoj i to da se bira(kod nas isti modeli skuplji 20-50e(Palit Jetstream dalje Gigabyte Windforce 3X OC Aktiv pa i Gigabyte G1). Da se razumemo, zapad i mi imamo iste ulazne cene, to dokazuju jednake cene raznih drugih artikala kod nas na trzistu, sami smo podigli hype za GTX970 i niko nam nije kriv. Nije stvar da li je skupa karta ili jeftina i da li neko ima para da plati ili nema vec je stvar u tome sto se proizvod preplacuje(citaj:placa vise nego sto je realna trzisna cena) - zaista nista vise.


Ovaj GTX780 Titanum bas ubacio virus za razmisljanje :)


Update:

@Zajebani

Sad vidim tvoj post i poredjenje OC karti, pretekao si me :)
 
Poslednja izmena:
Ovo vec zvuci daleko bolje od kupovine GTX970, mislim iste pare su u pitanju. Malo vise trosi pretpostavljam, nemas onaj MXAA sto je Maxwell exluziva ali kada pogledas realno samo par igara, evo liste: Assassin’s Creed Unity, Titanfall, Assassin's Creed IV Black Flag, Tom Clancy's Splinter Cell® Blacklist™, Civilization V, Just Cause 2. Od svega navedenog jedino mi je interesantna primena na Assassin’s Creed Unity i eventualno Assassin's Creed IV Black Flag(ali tu vec moze da se nasvira i klasican MSAA bez nekog problema za GTX970 jer igra nije nesto zahtevna).


Sto se tice GPU-a nikada ne znas kakav batch ces da dobijes :) , mozda izujes sa OC-eom kao ti sa tvojom GTX780 :eyebrows: Ostaje samo pitanje vram-a i koliko je to zaista potrebno? GTX970 je super karta stvarno da kosta nekih 320-340/50e kao sto kosta u Nemackoj i to da se bira(kod nas isti modeli skuplji 20-50e(Palit Jetstream dalje Gigabyte Windforce 3X OC Aktiv pa i Gigabyte G1). Da se razumemo, zapad i mi imamo iste ulazne cene, to dokazuju jednake cene raznih drugih artikala kod nas na trzistu, sami smo podigli hype za GTX970 i niko nam nije kriv. Nije stvar da li je skupa karta ili jeftina i da li neko ima para da plati ili nema vec je stvar u tome sto se proizvod preplacuje(citaj:placa vise nego sto je realna trzisna cena) - zaista nista vise.


Ovaj GTX780 Titanum bas ubacio virus za razmisljanje :)


Update:

@Zajebani

Sad vidim tvoj post i poredjenje OC karti, pretekao si me :)

Da li vredi da se kupi sada pa cak i 780ti sa 3gb vrama ? Laicko pitanje. Tipa izadje igra koja trazi optimalno 4gb vram-a, bas ono cvrstih 4, da li ce bolje da se pokaze iako ima 3gb vrama ? Ionako moram da sklapam drugu polovnu konfu za zenu pa eto da vidim, jer to imam za polovnjaka.
 
Ako pricamo o kupovini nove karte ja nikako ne bih isao na 780 (ti). Sigurno postoji razlog zasto je nvidia postavila 4gb vram-a kao standard cak i na predstojecoj gtx960. I kao sto rece Ljanmi tu je i MFAA i jos ponesto. Ko vec ima gtx780(ti) za sada nema potrebe da prelazi na gtx970 ili eventualno gtx980. Osim ako ne razmislja o SLI gde 4gb vrama polako postaje must have.
 
Default vs OC razlika 10% u korist overkloka, taman koliko je i karta kloknuta :p

Default bost klok 1404/1753mhz, gpu scor Fire strike 12153

Fire strike 12153.jpg

OC bost klok 1540/2000mhz, gpu scor Fire strike 13445

Fire strike 13445.jpg

U odnosu na maksimalne mogucnosti overkloka 780 modela ovo je smesno, ali na zalost za 970 jos uvek nema modovanih biosa a da to ima smisla... Ovo sam pomenu zbog pitanja postavljenih u temi vezano za 780gtx
 
Da, ali treba uzeti u obzir i cinjenicu da je taj G1 solidno iznad referentnih klokova. Default za GTX 970 je 1050/1178MHz (core/boost) dok G1 radi na 1178/1329 MHz. Tu treba videti koliko koja boost-uje ali razlika je skoro 10%.
 
Kada se stvari tako postave onda je razlika poprilicno velika +27% Potpuno sam smetnuo sa uma da postoji referntni model i referentni klok za 970 :D:p

Default bost klok 1178/1753mhz, gpu scor Fire strike 10608

OC bost klok 1540/2000mhz, gpu scor Fire strike 13445

Gotovo sam 100% siguran da i referntna karta moze da dostigne 1500-1550mhz za svaki dan, uz to je daleko bolje resenje za one kojima je kuciste zatvoreno.
 
Upravo uzeo MSI-ijevu verziju, polako putujem kući da je montiram :D Da li se gubi garancija ako se OC-uje karta? Pošto nije malo 3 dine garancije
 
Ne gubi se garancija ako se klokuje...
 
Upravo uzeo MSI-ijevu verziju, polako putujem kući da je montiram :D Da li se gubi garancija ako se OC-uje karta? Pošto nije malo 3 dine garancije

Imao sam ja taj trip ali skontaces vremenom. Cak moras da aktiviras opciju u MSI Afterburneru da ti nakon svakog restarta startuje OC podesavanja. Tako da kad reklamiras karticu ne saljes svoj komp a oni i da imaju MSI Afterburner sigurno nije namesten da ti je klokuje. Tako da opusteno :)
 
Da utvrdim samo (Sry za double post jer izgleda kao to medjutim..), 63-65c konstatno nekih 5-6 sati bez prekida tokom gejminga je sigurno za 970 sa klokom ? Radio sam neki premestaj, monitor je dosao do kucista (primarni za programe koji greje malo vise bas kod intake fan-a koji bi trebao da bude sa strane medjutim skinuo sam ga kad sam prodao 770 zbog skupljanja prasine bas na grafici), pa da budem siguran :d A i oko 25-26c je u sobi konstantno, znam da bi trebalo mozda samo idle temperature da osciluju u tom slucaju tj da se povecaju, ali eto, nema stete ako proverim 2 puta.

Nemam ni jedan intake fan sada, 2 su gore koji izduvavaju i jedan iza :) Napajanje ima svoje, a i Evo212 ide vodoravno sa oba na procesoru gore, bas blizu ta 2 gornja tako da je procesor sto se tice vazduha produvan dobro :) Ne moze ni prasina da se skupi. Ali sa strane kod grafike nema niceg tako da ona sto skupi iz donjeg dela gde je poprilicno hladno, izbaci gore kod procesora gde ta 3-5 komada regulisu temp, nadam se da je to ok postavka.

Nemam na sta da tripujem pa sam sada poceo oko temperatura.
 
Poslednja izmena:
Gde ne bi bio siguran, daleko je to od bilo kakvih opasnijih temperatura :)
 
Nazad
Vrh Dno