Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

da li ima ikakvog smisla prelaziti sa gtx 770 msi 2gb na ovo?
 
Ako si zadovoljan sa GTX770, onda nema.
Mada verovatno i ne bi bila prevelika doplata, nekih 100-150 evra, zavisno koliko prodas tu tvoju. Sto je opet pitanje isplativosti zarad 30% boljih performansi. Ja mislim da nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Pa, mozda i ima. Sad jos kartu mozes da prodas po OK ceni, sacekas par nedelja, i uzmes 970. Ako cekas dok se omasove...ne bas
 
To da. Ali opet ne znamo domace cene, samo da nas ne iznenade. :D
 
Ako si zadovoljan sa GTX770, onda nema.
Mada verovatno i ne bi bila prevelika doplata, nekih 100-150 evra, zavisno koliko prodas tu tvoju. Sto je opet pitanje isplativosti zarad 30% boljih performansi. Ja mislim da nema smisla.
Pa najvise zbog tih 2gb dodatne memorije, watch dog cim dostigne usage preko 2000mb pocne da secka, iako se igram u 1080p, a mislim da ce u bliskoj buducnosti tih 2gb memorije biti usko grlo. racunar sam sklapao pre nove godine i nisam mogao da cekam da se gtx770 pojavi u 4gb verziji zbog povecanja pdv-a.
 
Poslednja izmena:
Nisi zadovoljan - onda menjaj. Samo prodaj sada GTX770, dok jos mozes izvuci dobru cenu za nju. Pa koristi integrisanu neko vreme.
 
To da. Ali opet ne znamo domace cene, samo da nas ne iznenade. :D

Iznenadice nas, ne samo ovde vec vidim i preko. GTX 970 ima visu cenu nego sto bi trebalo. Cak i pored te cene odlicno se prodaje. Ocekujte da se karta pojavi kod nas, malo paprenije cene, ali ce i dalje ici dobro prodaja, pa onda drugi talas, po korektnim cenama, koji ce se razgrabiti i zatim do nove godine nestasicu GTX970 (rezervacije za prijateljevog prijatelja itd.), dok ce te GTX 980 imati na svakom koraku ;)
Ko se seca 8800GT iz 2007 znace o cemu pricam.
 
Da,sve vec vidjeno. S tim sto je AMD nepoznanica (za razliku od 2007). Ako izbace nesto dobro, nece biti nestasica.
 
Da,sve vec vidjeno. S tim sto je AMD nepoznanica (za razliku od 2007). Ako izbace nesto dobro, nece biti nestasica.

Sto se tice Amd-a njima treba nova arhitektura da se izbore sa novom Nv arhitekturom (maxwelom), u 28nm procesu tesko da se moze nesto napredovati sa GCN arhitekturom.
Mogu stici performanse GTX980 ali nista vise od toga, plus bi to bilo po cjenu velike potrosnje.
Sad posto nema nikakvi glasina o novoj AMD arhitekturi, vjerovatno i nemaju odgovor na GM204, tako da je ne ocekujem da AMD-e moze doprinjeti smanjenju cjena GTX970 i 980 karte, mislim da nema rata cjena, nema ni na vidiku nista sto bi moglo parirati GM204 chipu.
 
Ako bude tako,to je lose za nas jer cene nece pasti. Jedino ce najvisi segment pasti u ceni za 20tak procenata,sto je velikoj vecini nebitno.
 
AMD je vec 3 godine na GCn arhitekturi meni se cini da su se uspavali i da ih je Nv iznenadila (volio bi da gresim i da vec sutra izbace nesto sto ce parirati Gm204 chipu jer bi to znacilo snizavanja cjena i prednost za kupce tome svi tezimo zar ne) tako da ne ocekujem nista bar do nove godine od strane AMD-a. Ako budem upravu i ispostavi se da AMD-e sve ovo vrjeme nije radio na novoj arhitekturi onda me ne bi cudilo nestasica GTX970 karte i samim tim skok cjena, jer GTX970 po ovim cjenama potpuno iskljucuje kupovinu bilo koje karte u ovom najvisem segmentu, jer karte kao sto su R9 290/X ili GTX780/ti kako god okrenes nisu ni blizu sa stanovista performance/price pomenutoj GTX970 karti.
 
Epic graficke kartice, jos kroz drajvere dignu jedno 20 % ubrzanje :D:D:D ne moraju ni izbacivati sledecu generaciju :D:D:D igraj i pobediii, ponosno se vrati, kupi nvidia kartu sto se zlati opaaa !!!
 
Karti preko ima za 309 evra, posle par nedelja cena ce doci na minimum nekih 280-290 evra i to je otpprilike ta cena za GTX 970.
Za nestasice ne znam, videcemo.
8800GT - secam se, MSRP karte je bio 249$ a ja sam odmah kupio Palita kod nas za 192 evra :)
 
Ova MSI kazu da je 38 000 sto je dobra cena za pocetak :D:D:D
 
E**i eno digao cenu Asus Gtx 770-ce sa 37 na 40k .. Cekam 970, bruka od karte!!

Cene u Nemackoj za GTX 970 su Asus 350e, Gigabyte 340e, MSI 350e, Evga 350e.
 
Poslednja izmena:
Vrh grafa i vrh cena. Nažalost ništa mi nije još zaseckalo na 7870 u 1080p pa ja lično nevidim potrebu. :p
Amd će morati da spusti cene lepo sada pogotovo za R9 290 i 290x model.
Ova Gtx 970 kad se klokuje kida Gtx 780Ti ludilo ,)
3dmark11-oc2.png
 
Poslednja izmena:
Jel istina da skoro sve 970-ice prelaze ko od sale 1400 Mhz ?
 
Sa OC-om gotovo stize stock 980 a 200eu jeftinija, valjda ce i neki noviji driver doneti par frejmova jos.

Zanimljiva je jos fora da skoro svi testovi koriste 4xMSAA , a kazu da je onaj novi MFAA skoro duplo brzi i pruza isti kvalitet. Znaci jos veci fps kad se MFAA ukljuci umesto MSAA.
 
Poslednja izmena:
Valjalo bi naci primerak koji stize za svaki dan do 1400 Mhz za gpu i 2 Ghz za memaru. :)
 
Potpuno nepotrebno, karta razbija i na deff klokovima.
 
Mislim da je i 1250 sasvim dovoljno. Brza je to karta.
 
Baš to, bitnija je tišina u kućištu nego tih par fps-a :)
 
Jel istina da skoro sve 970-ice prelaze ko od sale 1400 Mhz ?

Ako gledas sta pise u GPU-Z (u polju Boost) onda je 1300 neki realni maximum, a karte zavisno od hladjenja u praksi boostuju i na 1500, tako da jeste tacno, da skoro svaka boostuje na 1400 u realnom radu. Slicno su se i 680/780 ponasale, uvek u realnosti boostuje vise nego sto stoji u GPU-Z kao zadata vrednost.

Vidi ovo.

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,26.html

Obrati paznju na:

The boost clock will now render at roughly 1516 MHz depending on the power and temperature signature. The GPU will continuously be dynamically altered on voltage and clock frequency to match the power and temperature targets versus the increased core clock.
 
Poslednja izmena:
Koja je sansa da bi se 3 SMMa mogla otkljucati, ili je to davni relikt proslosti iz nV 6800 vremena?
 
Po ovim testovima, najbolje mi deluje Gigabyte G1, odmah malo iza nje MSI Gaming. Gigabyte daje najbolje performanse out of the box, a isto vazi i kada se OC-uje. Ima dosta bolje hladjenje nego MSI, a buka je gotovo ista.

Gigabyte G1
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,1.html

MSI Gaming
http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,1.html


Jos jedan zanimljiv review:

Nvidia GeForce GTX 970 Review Roundup: feat. ASUS, EVGA and MSI
http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/09/19/nvidia-geforce-gtx-970-review/1
 
Ovo je odlicno, jos jedan izgubljeni sin ce se vratiti u nvidia jato... Pogledajte samo temperature u ovom roundup testu!!!!!
 
Poslednja izmena:
Ajde da postavim jedno glupo pitanje posto vec dugo ne pratim novosti u svetu hardvera. Ovaj kartica bi trebalo da bude konkurencija kom radeonu 290 ili 290x? Ja sam hteo da uzmem 290 medjutim gtx 970 mi se cini kao bolji izbor prvenstveno zbog cene (kazete da ce biti do 40 soma) ali bogami ni performanse ne zaostaju :) Sta vi mislite? Da nije mozda i prerano za donosenje bilo kakve odluke, i da sacekam par nedelja?
 
Nazad
Vrh Dno