Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Ljudi dajte da vidimo MAX OC MSI 970 Gaming kartica... :)

Update:

Zaboravio sam, cestitam na kupovini - trenutno najpozeljniji GPU akcelerator ,)

Ja mislim da cu poceti OC veceras ili sutra. Znam da je u pitanju bedna optimizacija ovih poslednjih igara ali me opet nervira da ne mogu maxed out da uzivam :)

Hvala! Ja ću sačekati novo napajanje za OC, sa trenutnim ne bih izazivao sreću :) Inače, sudeći po GPU-Z, gpu ide na 1316mhz tokom igranja što je više od max boost vrednosti koju je msi naveo na sajtu od 1279mhz (a default Boost Clock za gtx970 je 1178 MHz).
 
@ goldi

Imao sam i 780 sli i 780ti, pa sada 970 sli, nije to zbog potrebe vise je iz objesti jer za dotu i King's Bounty ne treba nista jece od jedne 770, jer uglavno to uvek igram a ove ostale odigram i cao :p
 
Poslednja izmena:
@ goldi

Imao sam i 780 sli i 780ti, pa sada 970 sli, nije to zbog potrebe vise je iz objesti jer za dotu i King's Bounty ne treba nista jece od jedne 770, jer uglavno to uvek igram a ove ostale odigram i cao :p

Ma znam da si kacio testove 780 i 780ti salim se ;)mada je bolje kad karta ima 3gb nego 2gb nek se nadje zatrebace negdje.
 
Kako mozes da kazes da je razlog tvog prelaska sa GTX 680 na GTX 980 kolicina memorije na karti ?! 4 GB logicno prati performanse GM204 chipa, koji je daleko mocniji od GK104. Nemoj da zivis u zabludi - razlog zbog koga na GTX 980 imas daleko bolje iskustvo nego na GTX 680 je znatno efikasnija arhitektura, vise izvrsnih jedinica i veci klokovi.
4 GB jeste i bice vise nego dovoljno za karte snage GTX 980

Kak ti mozes da kazes suprotno, jesili ti imao karte te ili ja? I pored toga nije GTX 680 nego dvije u sli modu gdje su po pitanju performansa rame uz rame sa jednom GTX 980, priznao to ti sebi ili ne to je realnost. Uradio sam par testova i fps je slican izmedju ova dva setapa u raznim igrama onde gdje je bila razlika jeste u igrama koje traze vise vrama. Ryse, SofM, WD nikakvih problema GTX 680 sli nema da te naslove tjera kao i ova moja 980 samo sto stuca svakih 5-10 sekundi jer moraju da prazne vram, znaci vram postaje bottleneck, ocigledno. Zamisli imas auto koje moze da ide 300km/h bez ikakvih problema ali gume mogu izdrzati do 200km/h u cemu je onda problem?! Nije do motora sigurno ;)
 
Poslednja izmena:
@Leon4

Velika je razlika dve i jedna karta... Ja sam upravo o tome govorio.
Dve karte imaju dosta gpu snage pa igra moze da se podesi na maksimum sto znaci da treba i vise memorije koja ce to da isprati, ali jedna ne moze da tera zahtevnu igru sa max podesvanjima i da ima konstantno 60fps, sto znaci teksture na srednju vrednost AAx2 ili off, a to dalje dovodi do toga da nije potrebno vise od 2gb memorije da bi jedna karta u takvoj igri izbacila 60fps ;)

770 sli ima vise gpu snage od jedne 980, 980 je malo brza od 780ti mozoda 10% a klokovan 770sli (1250/1900mhz) setap je od jedne dobro klokovane 780ti (1200/1900mhz) brzi za oko 20% u Tomb Raider testu, za oko 27% u 3Dmark 11 testu, 20% Unigine Heaven. Problem je sto jedan takav setap nema dovoljno memorije da isprati mogucnosti ta dva gpu-a u novijim naslovima, pocev od BF4 i Watch Dogs...
 
Kod mene 1352mhz je u FC4 konstantno kada je gameplay. Moram da odradim 3dmark ili neki test, sada postajem skeptican jer navodno imam slabije performanse od nekih sa istom grafom i cpu-om.
 
Ako mislis na mhz kontam da jeste boost dotle. Nisam nista dirao osim novih drajvera kada sam je postavio umesto 770-ice. Nisam brisao drajvere, ubacio ovu, skinuo ponovo nove drajvere i uradio clean install bez brisanja prethodnih.

Eto rezultata ako nekom nesto znace da mi kaze da li je ovo okej ?
http://www.3dmark.com/3dm/4731772

Ili ima nesto pametnije da se uradi da proverim performanse grafike osim igrica ?
 
Kod mene je Gpu Score u prvom testu 40020 sto je oko 10% bolje nego kod tebe, a default boost ~1410/1900mhz, ovo je neka modovana verzija bios pa su zato ovakvi klokovi, meni je dobar za sli. Poteraj boost klok ~1410/1900mhz pa probaj, mislim da je kod tebe sve uredu sa rezultatom, mada opet ne bi trebalo da bude razlika 10% za samo 50mhz veci klok...
 
Kod mene je Gpu Score u prvom testu 40020 sto je oko 10% bolje nego kod tebe, a default boost ~1410/1900mhz, ovo je neka modovana verzija bios pa su zato ovakvi klokovi, meni je dobar za sli. Poteraj boost klok ~1410/1900mhz pa probaj, mislim da je kod tebe sve uredu sa rezultatom, mada opet ne bi trebalo da bude razlika 10% za samo 50mhz veci klok...

Lupio sam za 100 vise oba, 1441/3602 je u igri. Kako vidim najbolji test je gejming pa ono..ne znam dokle smem da idem da bi seo i iztestirao duze, da ne lupim samo +100hz ako je ocigledno da bi to bilo malo. Povecavacu u svakom slucaju.

1214/1803 je sada bez boosta.

A nisam ja za oc, nestrpljiv sam. Bost sam za +194 oba core i memory bez voltaze naravno, power limit od 100 na 110. Ne kontam zasto se memorija povecala samo za 100 iako je klokovana za 200 ? Hm.

2u7.png

I da li da gledam boost rezultat ili bez boosta ? Posto vidim da je 1500 na core-u neki optimalan maksimum ili bar zeljeni rezultat pa me zanima da li je sa boostom.
 
Poslednja izmena:
Prelistaj malo ovu temu, sve ces vec sam shvatiti kako funkcionise... Boost 1500/1900mhz mislim da moze svaka 970...

Ovako je kod mene...

`Temerature i podesavanja Jedna karta 1540-2000.jpg

Nije to nikakva mudrost i nece ti se nista desiti sa kartom u to budi siguran... Kad podesis neki klok pusti jedno sat vremena Heaven Benchmark 4.0 podesi ga na maksimum i iskljuci v-sync u drajverima kako bi zauzece gpu bilo konstantno na maksimumu, nakon toga Tomb Raider onaj bench test u samoj igri kada se izvrti pusti neka se vrti tako isto nekih sat vremena, posle toga si miran... Tesko da ce nesto pucati usled nestabilnih klokova, barem meni nije kada tako pretestiram...
 
Poslednja izmena:
I dalje mi se javlja shuttering ali i drugi imaju problema sa tim, doduse cpu usage mi ide 85%-95% i to samo u jednom core-u sto me nervira pretpostavljam da je do optimizacije.

Eto malo updejta sa nekim klokom

http://www4.slikomat.com/13/1116/hh1-lol.png

i

http://www4.slikomat.com/13/1116/hh1-lol.png

Nisam presao 61c bez kloka sada to ide i do 90-100 nekada. Ono sto mene buni, doduse jeste da sam pocetnik u ovome ali..

Dok sam u igri u MSI Afterburneru imam 1535mhz lockovan core, dok mi u gpu-z prijavljuje 1447mhz boost (1308 regularan klok). Odakle te razlike onda 1535/1447 ? Temp nije presla 53/54c nakon skoro sat vremena.
Isto tako i memory clock koji je dosta veci u MSI Afterburneru u odnosu na gpu-z.

Trazim po netu medjutim ne nalazim toliko detaljno objasnjenje. Jedini klok koji sam ranije radio je bio sa 7950 i to nesto malo gde mi nije davalo performanse.
 
Poslednja izmena:
Uf Zajebani nemas milosti prema tim kartama gde ce ti dusa :p
 
Pa ovo je odlicno, 1535mhz boost klok bez podizanja napona :) to je jedino sto se racuna, Gpu-z ima neku svoju racunicu koji bi bost klok trebalo da bude, validan je ovaj koji pokazuje MSI Afterburner, poteraj memoriju tako da gpu-z pokazuje 1900mhz i miran si ako ti radi stabilno ovako kako si podesio, ako ne radi spusti koji megaherc na gpu, za 10, pa ko i dalj pucaju drajveri onda opet za 10 i tako dok sve ne bude radilo bez pucanja drajvera ;) Cini mi se da imas bas dobar primerak karte :)

Odradi ponovo 3DMark sa tim klokovima, pa uporedi resultat i izracunaj razliku ;)

Malo mi nisi jasan, koja je sada temperatura u full loadu, dok nesto igras ?

@ Rayko
hahah :p
 
Temperatura u Far Cry 4 sa ultra teksturama i priblizno onim tweak podesavanjima iz klipa je 52-54 max nakon sat vremena igranja.
Da u AC Unitiju sada mi je minimum 60fps i ide do 80/90fps totalno sve ultra samo FXAA ostavljen a pre kloka jedva da sam video 61fps.

Ovo sam pucao na slepo core klok jer nisam imao predstavu gde i sta jurim :) Okej pokusacu da podignem memoriju do 1900mhz sto mu dodje jos 44mhz (jos se trudim da skontam redosled i sve ovo :D ali okej napredujem) i onda radim ponovo iste testove, nadam se bez ikakvih problema.

Iskreno mozda sam ja previse ocekivao od single GPU-a da mogu da sljakam sve na locked 60fps-a bez ikakvog kloka, a da klok ostavim za kroz godinu dana :) A i ovaj cpu usage bar u ovoj igri me brine, nadam se da je samo losa optimizacija i da mog usa evo212 da dostignem bar nekih 4.2 i dobijem nesto na tome mada iz benchova nisam video neki napredak, nego to za drugu temu.

Javljam 3dmark skorove.
 
Ja sam ti dao neke smernice, posto ja to radim mesarski, prvo odvalim neki klok koji mislim da moze na osnovu informacija na netu, pa onda spustam ako ne moze :D Sve sto dozvoljava MSI Afterburner je bezbedno, tako da mozes i napon da podigens na dozvoljeni maksimum, bitno je pretestirati klok i propratiti temepetaturu ;)

Prvo se klokuje samo Gpu i testira, nakon toga memorija. Ako se pretera sa memorijom pojavljuju se artifakti ili dolazi do obaranja zauzeca Gpu-a, najcesce artifakti ili zabada sistem, tako da testiranje kloka memorije kratko traje. Mada ovde nema sta da se cimas, 1900 mora da moze jer kod mene je 2000 a moze i 2030, nego ja volim okrugle brojeve :p

Neko bi rekao da je ovo cimanje, a ti sam reci da li se cimanje od 1-2h oko podesavanja maksimalnog kloka isplati ;)
 
Nazalost sa ovim trenutno u 3dmarku sam dobio coil whine i to poprilicno bucan i driver crash. Sad ne znam dali je do memorije ili core. Nadam se da ne moze nista lsoe da se desi. Nije bilo coil whine-a pre kloka :(

Crash sada i na stocku, ponovo coil whine. E krastavac sad sam ga bas.. A i dobijam temperature od 64c sto nisam jos imao.
 
Poslednja izmena:
Coil whine se ne javlja usled overkloka to je sigurn, javio bi se pre ili kasnije sa tom kartom i bez overkloka. Kada su pukli driveri broj obrtaja venta se za tren popeo na maksimum, to je moglo da izaove coil whine, ali to sam znaci da je karta imala predispozicije za taj problem...

Povecana temperatura je u normalnim granicama a takva je zato sto karta overklokom povuce vise struje, na defaultu je radila sa recimo 1.000v a kada se klokne sa ok 1.225v, sve zavisi od kloka...

Inace to je sve normalno kada puknu drajveri, samo ponovo ucitaj klok preko MSI Afterburner, zato ti pucaju na stocku, terba ponovo da se ucita neki klok, defult ili neki overklok profil da bi proradili drajveri kako treba...
 
Ali u svkaom slucaju coil whine apsolutno ne utice na performanse kartice ? Nisam menjao voltazu, kontam onda da je auto voltaza ukljucena po defaultu pa se to desilo..

Pocecu sa duplo manjim core klokom, memoriju necu ni da diram i radicu testove postepeno i da belezim skorove pa budem video dokle stignem bez problema.
 
Pa naravno da ne utice... Auto voltaza radi po principu da ako je mali klok onda ja manje voltaza, kako klok ide na gore voltaza raste u zavisnosti od kloka, mozes sve to da propratis preko MSI Afterburner-a...

Rekoh ti da mi je cudno da imas 1540mhz, bez dizanja voltaze msilim da mozes da ocekuje 1480mhz boost, ali probaj pa ce mo videti ;)
 
Pa naravno da ne utice... Auto voltaza radi po principu da ako je mali klok onda ja manje voltaza, kako klok ide na gore voltaza raste u zavisnosti od kloka, mozes sve to da propratis preko MSI Afterburner-a...

Rekoh ti da mi je cudno da imas 1540mhz, bez dizanja voltaze msilim da mozes da ocekuje 1480mhz boost, ali probaj pa ce mo videti ;)

Strasno sam se iscimao sada. Ali ono startujem CSGO na 300-350fps-a i nema coil-a. Uglavnom se javlja na 500-1000 onako slabiji a preko 2000 u testu odvali high pitch. Sve u svemu samo zbog csgo-a sam se iscimao.

Sry ljudi za ovaj spam, mogao je i na pm ali eto.. Javim za nekoliko sati kada sve sredim i utvrdim, nema sta sada da me iznenadi.
 
Ova tema sluzi za ovakvu diskusiju... Malo si se prepao zbog novog iskustva :p Samo se opusti i polako cepaj pa javi sta si uradio ;)

Koje napajnje imas ? Postojiu velika mogucnost coil whine nije vezan za graficku kartu vec za napajanje i da se problem javio kod napajanja kada je karta povukla malo vise napona... Ta pojava ja ranije bila vezana samo za napajanja koliko se secam.
 
Poslednja izmena:
650W LC Power Silent Giant, LC6650GP3 V2.3

Sta je tu je, kontao sam 970 koristi manje napajanje i nisam ni pomisljao na promenu istog niti sam u finansijskoj situaciji mada jos imam garanciju u slucaju da ode. Gurao je 770 i klokovanu 7950.

Stigaosam do stabilnog 1450mhz u msi-u. Na onom prvom testu gde ti imas 40000 dobio sam 39000, ali su ostali testovi ispod stocka.
 
Kako mislis ispod stocka ?
 
Pa rezultati su slabiji od stocka iz nekog razloga.. U svakom slucaju mislim da imam stabilan klok sada sa memorijom.

Edit cu ovaj post nakon sto uradim jos par testova.

1492mhz Core Clock (u MSI-u tokom testa)
3677mhz Memory Clock (isto tako)
Eto iz GPU-Z iako me nervira sto ne pokazuje isto - ecm.png

Sky Diver
http://www.3dmark.com/sd/2515937

U Sky Diveru sam dobio 40500 (u odnosu na onih 35000 ranije), to mi je bio neki cilj posto si mi naveo tu brojku kao neko merilo bar za pocetak :)

65c je max tokom testova za sada. Posto je voltaza na "auto" ne vidim nigde nikakve oscilacije sa njom a kontam da je otisla na gore cim je i temperatura.

Fire Strike
http://www.3dmark.com/fs/3240545

Graphics Score - 12751, na stocku je bio 11697

Sad znam da te brojke i nisu tolko bitne ali eto. Mislim da sam primetio 2 puta na milisekundu neki artifact tokom fire strike-a ali nisam siguran

Sve u svemu mislim da cu da stanem sa ovim jer me taj whine coil bas nervira i plasi, bar dok se naviknem na to.

Ukratko:
ecm.png
1492mhz Core Clock (u MSI-u tokom testa)
3677mhz Memory Clock (isto tako)
 
Poslednja izmena:
U kojim trestovima su rezultati slabiji nego na defaultu ? To jednostavno ne moze da bude...

Pretestiraj taj GPU klok onako kao sam ti naveo, nemoj da si nestrpljiv :p

Heaven Benchmark 4.0 1h
Tomb Raider 1h

Imas moje rezultate pa uporedi...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...970-vs-780ti&p=3929314&viewfull=1#post3929314

Tomb Raider podesi ovak sa driverima na default...

attachment.php
 
Poslednja izmena:
U kojim trestovima su rezultati slabiji nego na defaultu ? To jednostavno ne moze da bude...

Pretestiraj taj GPU klok onako kao sam ti naveo, nemoj da si nestrpljiv :p

Heaven Benchmark 4.0 1h
Tomb Raider 1h

Imas moje rezultate pa uporedi...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...970-vs-780ti&p=3929314&viewfull=1#post3929314

Tomb Raider podesi ovak sa driverima na default...

attachment.php



Pogledajte prilog 154540

Pogledajte prilog 154541

Medjutim to je bio neki delimican clock samo Core, sada je okej. Updejt sam prethodni post. Mislis da je to solidan klok ?

Okej resicu to sada ako me ne uhvati san.
 
Ali u svkaom slucaju coil whine apsolutno ne utice na performanse kartice ? Nisam menjao voltazu, kontam onda da je auto voltaza ukljucena po defaultu pa se to desilo..

Pocecu sa duplo manjim core klokom, memoriju necu ni da diram i radicu testove postepeno i da belezim skorove pa budem video dokle stignem bez problema.

Ja ti rekoh da se igras i da uzivas, a ti hoces u kostac s ovim azdajama :) Sad slusaj cvrkut pticice:)
Zujanje zavojjoca ne utice na performanse. Vjerovatno bi ti se nakad pojavilo to samo od sebe.
 
Ne mraci coveka sve je uradio kako treba i dobio dobar napredak u performansama, zavojnice bi propistale kad tad... Msi ima taj problem, procitao sam na jos par mesta, ja recimo sa G1 nemam a dusu sam im izvadio :p
U zivotu uvek treba hrabro pomerati granice ka boljem, to vazi i za gaming :p Oni koji tome ne teze obicni su misevi haha :D
 
Nazad
Vrh Dno