Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

sam pisem sto sam procitao i vidio u 3-4 reviewa, maks 25% po reviewima (vs 280x, moja greska). Vjerujem da ima igara gdje je ta razlika veca, ali isto tako i manja. PRicam o 1080p
 
Poslednja izmena:
GTX 770 je rebrandovani GTX680, a GTX970 nikada, ni u snu, ma sta radio igri, ni pod razno, nece biti samo 10-20% brza od GTX680 u 1080p rezoluciji. Bice dosta brza uvek.
 
Poslednja izmena:
ja sam permutovao 280x sa GTX770. Znam da sam gledao konkretno 3 igre (metro, crysis i trece se ne mogu sjetiti) na jednom forumu Toxic 280x vs GTX970 Zotac i razlika je bila max 25%. Mozda grijesim, sta vise volio bi da nije tako, da se i ja uskoro ponovim sa GTX970 ako je razlika toliko drasticna?
 
Testirao sam veoma temeljno kao i uvek, ja ne znam gde je ovaj covek video 10-20%... Bezveze je tako nesto pisti, ima ljudi koji stvarno ne znaju pomislice da je tako... Mada kada se pogleda ta razlika default vs default jesta malo manja od 50% ali ne ispod 35%, svakako ne 20% a kamoli 10%... Meni je malo glupo da poredim hardver na ovom forumu default vs default, sta mi ovde radimo ako ne umemo da izvucemo maksimum i hardvera koji koristimo. Maksimum upotrebljiv za svaki dana...

Malo sam se pozabavio u ovoj temi, dobitak ok +30% na konkretnom primeru i to bas tamo gde najvise treba, zar je to za bacanje ? A uz to overklok nikad laksi i jednostavniji, pritom ovo sve je radjeno na vrhunskom hardveru, verujem da je dobitak jos veca sa hardverom skromnijih performansi. Strasno je sta pojedinci na ovom forumu pisu o overkloku, kao da ovo nije forum koji je uglavnom posvecen hardveru gde bi informisanost aktvnijih clanova trebala da bude na malo vecem nivou.
 
@ whiplasher

Sumnjam da nisi video ali evo da se podestimo kako je to bilo 780 vs 770...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...-780-DC2OC-SLI-vs-780-TI-vs-MSI-770-Lightning

Trenutno stanje stvari, stim da su trenutno rezultati kod 970 za koji procenat bolji na istom kloku u odnosu na ovde prikazane, zbog novog biosa i drajvera...

http://forum.benchmark.rs/showthrea...970-vs-780ti&p=3929314&viewfull=1#post3929314

Tako da ako si planirao slobodon odresi kesu za 970 neces se pokajati :) imaces 60fps konstantno u svim igrama sve na maksimum, sa 2xAA ili FXAA, moja preporuka G1 zbog temperature VRM-a koja je ispod 70c, barem tako kazu na Guru3D

:wave:
 
Inflacija krenula da jede G1 :d
 
ja sam permutovao 280x sa GTX770.

Jos gore, 280X je sporija karta od GTX 770.
Evo najsveziji test sa techpowerup-a, 1080p:

perfrel_1920.gif


Razlika je je ~42% sto se podudara sa testovima zajebanog.
 
Mozda je GTX770 btza po tom testu od R9 280X ali sta joj to znaci kad ima 2gb vec sada to igra ulogu o tome smo ranije diskutovali godinama da ce doc vrjeme kad ce biti dobro da grafika ima vise od 2gb.
A po svim testovima GTX970 je znatno jaca od GTX770 vrlo mala razlika u cjeni a velika u performansama pogotovo cinjenica da ima 4gb rama.
 
280X i GTX 770 su takve karte da im jednostavno ne treba vise od 2gb, gpu nije dovoljno jak da isprati podesvanja koja traze vise od 2gb memorije...
 
280X i GTX 770 su takve karte da im jednostavno ne treba vise od 2gb, gpu nije dovoljno jak da isprati podesvanja koja traze vise od 2gb memorije...
Ovo jednostavno nije tacno Imas igri gdje R9 280X koristi vise od 2Gb rama i to tome Gpu dodje odlicno, nije AMD bas toliko glup da bas na taj gpu stavi 3gb ;)
GTX770 sa druge strane Ima 2 Gb i to vec tom gpu pravi problem a jos ce gore biti kad krenu da izlaze igre koje ce sve vise Rama trazit.
 
@Zajebani neslazem se, to je bas bio razlog zasto sam prodao svoje 680 i kupio ovu 980, zbog kolicine vrama. Sve zivo sam mogao da igram na maximumu sto se tice performansi ali 2gb vrama je bio ogroman bottlneck kartama, ogroman. Evo cak se ne bojim reci da je i 4Gb malo za gtx980 jer sigurno iduce godine igre ce lagano ici preko 4GB sto ce rezultirati da se igre nece recimo moci igrati na toj karti u full detaljima, inace znamo stucat ce na sve strane. Mislim da je sweet spot za 980 6GB al eto...
 
@ Zajebani
Potpuno se slazem sa tobom sto se tice overkloka grafike i proca, pogotovo danas kada je to extremno pojednostavljeno i dostupno preko interneta. Moje iskustvo takodje govori da u odnosu na default komp. kada se overclokuje grafa i proc moze se dobiti izmedju 20-30% na performansama.
Sto se tice 970|780 vs 770|280 razlike su po mojim poredjenjima izmedju 30-50%.:type:
 
Poslednja izmena:
Moguce, u nekim igrama sam primjetio da ide preko 2gb vram. Sad si miran :) Uzivaj :)
BF4 na rez od 1280x1024, sve na ultra i u proseku 120FPS, jede 2093MB VRAMA na mojoj R9 290 1160/1400. Company of Heroes je to uspeo da izgura na 2500MB na toj rezoluciji i max detaljima, tako da je 4GB VRAMA od sada must kada se kupuje nova karta. Slicni rezultati su bili i sa R9 280X kada sam je imao.
 
COD pise u opcijama, kada se stavi sve do kraja, 2700mb cini mi se...
 
Tesko da ce 770 izbaciti u svim igrama 60fps bez kompromisa u podesavanjima, a kada se naprave ti kompromisi nije potrebno vise od 2gb memorije. Moze da se igra i sa manje od 60 ali meni je to neprihvatljivo...
 
BF4 na rez od 1280x1024, sve na ultra i u proseku 120FPS, jede 2093MB VRAMA na mojoj R9 290 1160/1400. Company of Heroes je to uspeo da izgura na 2500MB na toj rezoluciji i max detaljima, tako da je 4GB VRAMA od sada must kada se kupuje nova karta. Slicni rezultati su bili i sa R9 280X kada sam je imao.

Edit
Zajebani - Menii COD AW na 1900*1200 280x vuce i do 29** tj maks sto imam (koliko sam primjetio), evo koliko vuce na ovom mjestu




DAS - Ok, to je referentna 280x, ne znam ni na koliko radi referentna? Ja gledam po mom Toxic na def taktovima. Toxic je od referentne brzi oko 15-tak%. I znam da sam na par mjesta vidio da GTX770 osjetno pati od 2gb. Prvobitno sam i imao namjeru da kupim GTX770 ali zbog tih 2gb sam odustao.

Ali ste me ubjedili, GTX970 je jaci osjetno od 280x. Doduse, na prste jedne ruke se moze nabrojati koje igre mogu iskoristii maks i od 280x :) Ali definitivno moja sledece kupovina je GTX970. DOk malo isterorisem ovu 280x Toxic, nema 5 dana kako sam je nabavio :)
 

Prilozi

  • s1_sp64_ship_2014_11_15_13_09_03_067.jpg
    s1_sp64_ship_2014_11_15_13_09_03_067.jpg
    227.1 KB · Pregleda: 112
Poslednja izmena:
ako imas komp za to,dodas drugu toxic i tu si oko 980gtx na 1100/1700mhz klokovima,cesto i osetno jaci,a trenutno smesna investicija (mada toxic drzi cenu).
 
CF 280X sam imao, ali je meni licno GTX970 mnogo bolje rjesenje. Gledajuci cistu snagu, GTX970 je slabiji od CF 280x, ali ono sto ne ide na ruku CF je buka, potrosnja i temperatura. GTX je stvarno vrhunska karta, brza, hladna i tiha. Jedino sto me za sada odbija je cijena. Ne mogu da se pomirim da za nju dam 360-tak eura. Kad spadne na 300 i ispod, moja je :)
 
Meni je juče stigla MSI gtx 970, da se pohvalim :) Za sada je super, izuzetno tiha i brza. Od zahtevnijih igara sam stigao da testiram samo bf4 i na ultra presetu (4x msaa) se vrti oko 80 fps na zahtevnim mapama. Ja zadovoljan :) Sada mogu na miru da čekam gta 5 :D
 
Meni je juče stigla MSI gtx 970, da se pohvalim :) Za sada je super, izuzetno tiha i brza. Od zahtevnijih igara sam stigao da testiram samo bf4 i na ultra presetu (4x msaa) se vrti oko 80 fps na zahtevnim mapama. Ja zadovoljan :) Sada mogu na miru da čekam gta 5 :D

Ljudi dajte da vidimo MAX OC MSI 970 Gaming kartica... :)

Update:

Zaboravio sam, cestitam na kupovini - trenutno najpozeljniji GPU akcelerator ,)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da cu poceti OC veceras ili sutra. Znam da je u pitanju bedna optimizacija ovih poslednjih igara ali me opet nervira da ne mogu maxed out da uzivam :)
 
Evo samo da dam primer koliko znaci overclock grafike. Gtx 970 na default taktu u odnosu na default gtx 780 u Tomb Raideru na HD rezoluciji je brza u proseku 5%. Overclok 970 na 1548|8000 rezultat 94fps. Overclock 780 na 1306|7400 rezultat 101,8fps. Razlika u korist 780 je 8%.
Vec sam pisao o tome, mislim da je trenutno glavni problem 980|970 kartica voltage limit. Kad bi naprimer bio otkljucan napon kao kod 780 do 1.400mv, mislim da bi one mogle da idu do 1.700Mhz mozda cak i vise. Ima primeraka gtx 780 na vodi koje idu i do 1.400mv i 1.400Mzh stabilno za svaki dan.:mad: Sa tim klokom mislim da moze da nosi i sa dobro naklokovanom gtx 980.
 
Mozda je GTX770 btza po tom testu od R9 280X ali sta joj to znaci kad ima 2gb vec sada to igra ulogu o tome smo ranije diskutovali godinama da ce doc vrjeme kad ce biti dobro da grafika ima vise od 2gb.

Nije to po tom testu, nego je to prosek testova iz 17 igara, medju kojima su i igre kojima je eventualno 2 GB malo. Dakle, tu su i igre koje rade bolje na 280X (zbog rama?) i kad se uradi prosek, GTX 770 izadje kao brza karta.
Drugo, to sto se diskutovalo ranije da ce 2 GB biti premalo se sad vidi da nije imalo osnova. 2 GB za karte kao sto su GTX 770, R9 280X je i dalje dovoljno za rezoluciju i datalje koje ove karte mogu da izguraju.
Jedina igra u kojoj karte sa 2 GB pate jeste Watch Dogs, a znamo da je u pitanju neoptimizovani konzolni port.

Ovo jednostavno nije tacno Imas igri gdje R9 280X koristi vise od 2Gb rama i to tome Gpu dodje odlicno, nije AMD bas toliko glup da bas na taj gpu stavi 3gb ;)

Nije, a nije glup ni da posle 2,5 godine na slican GPU (Tonga), vrati memoriju sa 3 na 2 GB ;)

@Zajebani neslazem se, to je bas bio razlog zasto sam prodao svoje 680 i kupio ovu 980, zbog kolicine vrama. Sve zivo sam mogao da igram na maximumu sto se tice performansi ali 2gb vrama je bio ogroman bottlneck kartama, ogroman. Evo cak se ne bojim reci da je i 4Gb malo za gtx980 jer sigurno iduce godine igre ce lagano ici preko 4GB sto ce rezultirati da se igre nece recimo moci igrati na toj karti u full detaljima, inace znamo stucat ce na sve strane. Mislim da je sweet spot za 980 6GB al eto...
Kako mozes da kazes da je razlog tvog prelaska sa GTX 680 na GTX 980 kolicina memorije na karti ?! 4 GB logicno prati performanse GM204 chipa, koji je daleko mocniji od GK104. Nemoj da zivis u zabludi - razlog zbog koga na GTX 980 imas daleko bolje iskustvo nego na GTX 680 je znatno efikasnija arhitektura, vise izvrsnih jedinica i veci klokovi.
4 GB jeste i bice vise nego dovoljno za karte snage GTX 980.

@ whiplasher: Ne znam na koliko radi Toxic 280X ali nema sanse da je brzi 15% od referentne. Nije ni bitno koliko, gledaju se ili obe referentne ili obe overklokovane. A GTX 970 je skoro uvek overklokovan.
 
Poslednja izmena:
@DAS, ne bih rekao da je samo Watch Dogs. Imas tu Ryse Son of Rome, The Evil Within ako se otkljuca na 60fps i jos par komada.
 
@ DAS - 280x boost je 950 ili bi 1000, Toxic 1150. Memorija ref 1500, Toxic 1600. Tako da je to negdje 10-15%. Mada je meni besmisleno porediti 770 sa 280x, jer je bar ovdje gdje sam ja 280x jeftiniji 50-100e, u zavisnosti od radnje do radnje.

Ma samo da cijena GTX 970 spadne i da se pojavi jos modela. Guru kaze da na msi vrm sa ledja ide i do 90C
 
Poslednja izmena:
Nije, a nije glup ni da posle 2,5 godine na slican GPU (Tonga), vrati memoriju sa 3 na 2 GB
@DAs za tvoju informaciju tonga gpu je slabiji od Tahiti Xt chipa 1792 vs 2048sp ;)

Drugo, to sto se diskutovalo ranije da ce 2 GB biti premalo se sad vidi da nije imalo osnova. 2 GB za karte kao sto su GTX 770, R9 280X je i dalje dovoljno za rezoluciju i datalje koje ove karte mogu da izguraju.
Nije dovoljno za gpu kakav je tahitiXT ili Gk104 idealno je 3gb, GTX770 se vec gusi sa svoji 2gb.
 
Poslednja izmena:
^
Ja vam kazem da ne gusi, a objasno sam i zasto... Ima sam kartu u sli dovoljno dugu i temeljno se bavio performansama...
Ali to je nebitno, bitno je da 970 izuva :D:p
 
^ Imao si SLI ali si ipak uzeo GTX970 zbog 4GB :p
 
Nazad
Vrh Dno