Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Procitao sam bar 10tak review-a 970tke, citao po stranim forumima tonu postova itd.... 290x je brza od GTX 970, kao i GTX 780TI. GTX780 je sporija u 80% igrara od 2% do max 10%, prosjek 5-6%. U nekim je GTX 780 i brza. Nahvalise kartu kao da se djeli besplatno, a ono 400e. Nahvalise je kako malo trosi, a ukupna potrosnja kompa izmedju nje i 290x 50W?! I prica se kao o nekoj usteti na mjesecnom nivou?! MA hajte molim vas.... Ne vidim razlog da iko sa 280x prelazi na GTX970. I sam sam prodao 280x ali iz nekih drugih razloga i sad se lomim sta da kupim. CItajuci postove ovdje na benchu potrcao sam za GTX970 ko lud. ALi sad nakon 2-3 sata detaljnog cesljanja svih reviewa i komentara po stranim forumima, sve sam blize odluci da se vratim opet na 280x, eventaulno 290-tka....
Sapphire R9 290 Tri-X na 1160/1400 ima score u Firestrike od oko 12000 poena, dok MSI GTX 970 Gaming izlaci oko 12800 poena na 1500/2000, tako da je ona brza, jedino ne znam za potrosnju, ali ova moja 290 trsi oko 260W sa +100mV i +50% power, ali se ventovi definitivno cuju na 55% i temp nikad ne ide preko 80C. Guru3D je morao da stavi ventove na MSI na 70% da bi dobio te klokove i takav score, ali kaze da ostaje tiha. I jedna i druga karta su odlicne za te pare i ima da potraju jos dosta dugo za igre u 1080p :D Oseti se razlika kada se predje sa 280X na 290, te bi jedina logicna kupovina sad bila GTX 970, jer kostaju isto.
 
Ja to gledam ovako. Igru koju ne bude mogla da gura 280x, nece ni GTX970. PO meni je mnogo bolje dati 150-180e za 280x u garanciji 1-2 god (uzeo sam ih dvije u zadnjih mjesec dana), nego dati 360-370e za GTX970 sa 2 god garancije.

@edit - Ili naci 290 Toxic povoljno. Mislim da izmedju 290 i GTX970 nema razlike vece od 2-3%

@Edit - Kasa5030 - Ja sam juce prodao 280x Vapor-X ver1 jer su malo ventovi poceli da se cuju (mada je pod garancijom jos godinu dana) i kontao sam preci na GTX970 ili 290(x). Lomio sam se dan, trazio, citao, gledao, uporedjivao.... Za 290 bi morao doplatii 50-70e, za GTX970 (novu) oko 190e. Premisljao sam se, premisljao i na kraju uzeo 280x Toxic za iste pare koliko sam prodao Vapor-X. Jer ne zelim da dam 70e za 10% ili 180-190e za 10-25%.
 
Poslednja izmena:
Kako to mislis, ako je poznato da je GTX970 konkurent 290X karticama a ne 280X...?

Naravno, ocekuje se da buduci GTX960 bude nesto kao 280X/GTX770.

PA mislim tako da ako 280x nije dovoljno jaka da vrti neku igru, onda nije ni GTX970. 10-25% je kao neka velika razlika? Znaci ne pricamo o konstantnih 20-25%, jer je u nekim igrama razlika i ispod 10%. Mislim da svako ko ima GTX770, 280X, a pogotovo GTX780 ili 290(x) nema potrebe mijenjati te grafe ni za GTX980, jer je dobit jako mala.
Poenta moje price je da je cijena GTX970 bezobrazno velika, to je sve sto sam htio da kazem. Neopravdano velika za ovakvu kartu.
 
Poslednja izmena:
narucio sa newegg-a MSI gtx970, platio 350 $, doneo je u srbiju pre par dana, radi kao zmaj.

nikakav coil whine i tako to.

za te pare nisam imao skoro bolju graficku. iskreno, ni ne znam sa cime bih je opteretio.
 
Poslednja izmena:
ja bih itekako znao,oznojim i ovaj moj CF posteno i to sve na 1080p,'de bi mi kraj bio sa nekoliko monitora...
 
Kako bre oznojis 280x CF? JA sam imao tu kombinaciju i extremno je dobra u 1080p. Pre ce biti da te CPU koci.
 
oznojila bi lara i najjace i ovako i onako,kamoli mene i moje mucene powercolore. :)

pod oznojim mislim da rade do limita,opaska na genijalcinov komentar da ne veruje da bi imao cime 970 da optereti.a moj 8350 radi jako lepo,narocito na 4,8ghz. :)
 
Pa dobro, jeste, moze da 280x CF bude opterecen 2x99% (GPU load) u Tomb Raideru, ali je pri tome fps cca 80-100fps, tako da je to daleko od "znojenja". U 1080p nema igre koja nece jako lepo raditi na 280x CF, mozda samo neka koja ne podrzava CF, a takve su zaista retkost.
 
Zar ta MSI Twin Frozr V nema problem sa grejanjem VRM-a tipa do 95°C? Koliko vidim to joj je jedina mana kao i nedostatak backplate-a.

@genijalcin@23

Mozes da poteras taj MSI koliko moze da ide?
 
GoranM:

sa tressfx-om,4xSSAA nema tih karata koje nece ici ispod 100fps :),a ima AAA igara gde cf ne sljaka,tipa metro2033 redux,SoM...ali s' obzirom kako lara radi na ovome za pare koje sam dao,ja mrtav zadovoljan. :)
 
Vidim da se postavilo pitanje dve 280x ili gtx 970... Ja sam imao dve R9 280x u CF, a sada GTX 970 G1. Za mene je to ogromna razlika u "korisničkom iskustvu". Povremene anomalije svih mogućih vrsta su izgleda postale deo imidža kod AMD karti, ljudi se na to više ni ne obaziru. Kada čovek sa nvidije pređe na AMD, kao u mom slučaju, tek onda se takve stvari počnu primećivati. Mene su izluđivale. Pukne drajver iz čista mira, čudni artefakti u igrama (na default-u), pa spuštaj klok, dodaj struju, pa ona famozna treperava kockica na sredini ekrana... Sve nekako deluje nedovršeno, neispeglano, uvek se čeka neki "novi" famozni drajver koji će ispraviti postojeće probleme, ali koji nikad neće stići. Frustraciju kad mi negde zafali CUDA neću ni da opisujem. Džaba frejmovi koliki god da su, ovo nema cenu. Neću da kažem "nikad više crveni", možda se to jednom i promeni, ali do daljnjeg - doviđenja! Dosta je bilo. Ovaj Windforce mi je preko noći postao najdraži komad hardvera koji sam kupio u poslednjih godinu dana, konačno spas. AMD CF varijantu bih preporučio samo onima koji ne obraćaju pažnju na "sitnice" i imaju hronično hladne noge.
 
flysukhoi:

meni se nista od toga sto si opisao ne desava.toliki problemi ukazuju na same karte i/ili na napajanje.cinjenica je doduse da usled hiperprodukcije zbog majninga ima mnogo vise problematicnih karti nego kod nvidie,to je dosad jasno.
 
Vidim da se postavilo pitanje dve 280x ili gtx 970... Ja sam imao dve R9 280x u CF, a sada GTX 970 G1. Za mene je to ogromna razlika u "korisničkom iskustvu". Povremene anomalije svih mogućih vrsta su izgleda postale deo imidža kod AMD karti, ljudi se na to više ni ne obaziru. Kada čovek sa nvidije pređe na AMD, kao u mom slučaju, tek onda se takve stvari počnu primećivati. Mene su izluđivale. Pukne drajver iz čista mira, čudni artefakti u igrama (na default-u), pa spuštaj klok, dodaj struju, pa ona famozna treperava kockica na sredini ekrana... Sve nekako deluje nedovršeno, neispeglano, uvek se čeka neki "novi" famozni drajver koji će ispraviti postojeće probleme, ali koji nikad neće stići. Frustraciju kad mi negde zafali CUDA neću ni da opisujem. Džaba frejmovi koliki god da su, ovo nema cenu. Neću da kažem "nikad više crveni", možda se to jednom i promeni, ali do daljnjeg - doviđenja! Dosta je bilo. Ovaj Windforce mi je preko noći postao najdraži komad hardvera koji sam kupio u poslednjih godinu dana, konačno spas. AMD CF varijantu bih preporučio samo onima koji ne obraćaju pažnju na "sitnice" i imaju hronično hladne noge.

+1
 
Da li se takvo ili slicno "izludjivanje" desava i sa jednom 280x kartom u odnosu na jednu nvidia kartu?
 
ne,nisam sreo ni cuo da su se ikom drugom desavali pobrojani problemi.ono sto ja znam za 280x je da treba bezati od asusove verzje jer je slabo hladjen vrm pa hoce da baci artefakte,i da na safir dualX plastika je losa i hoce da zveci.ostali modeli uglavnom dobro rade.
 
Vidim da se postavilo pitanje dve 280x ili gtx 970... Ja sam imao dve R9 280x u CF, a sada GTX 970 G1. Za mene je to ogromna razlika u "korisničkom iskustvu". Povremene anomalije svih mogućih vrsta su izgleda postale deo imidža kod AMD karti, ljudi se na to više ni ne obaziru. Kada čovek sa nvidije pređe na AMD, kao u mom slučaju, tek onda se takve stvari počnu primećivati. Mene su izluđivale. Pukne drajver iz čista mira, čudni artefakti u igrama (na default-u), pa spuštaj klok, dodaj struju, pa ona famozna treperava kockica na sredini ekrana... Sve nekako deluje nedovršeno, neispeglano, uvek se čeka neki "novi" famozni drajver koji će ispraviti postojeće probleme, ali koji nikad neće stići. Frustraciju kad mi negde zafali CUDA neću ni da opisujem. Džaba frejmovi koliki god da su, ovo nema cenu. Neću da kažem "nikad više crveni", možda se to jednom i promeni, ali do daljnjeg - doviđenja! Dosta je bilo. Ovaj Windforce mi je preko noći postao najdraži komad hardvera koji sam kupio u poslednjih godinu dana, konačno spas. AMD CF varijantu bih preporučio samo onima koji ne obraćaju pažnju na "sitnice" i imaju hronično hladne noge.
Potpisujem i potvrđujem, slične probleme sam i ja imao sa 270x, pa sam je vratio i uzeo GTX760.
 
Da li se takvo ili slicno "izludjivanje" desava i sa jednom 280x kartom u odnosu na jednu nvidia kartu?
Kao neko ko je koristio i jednu 280x i CF 280x, reci cu ti kakvo je moje iskustvo- nikad ni najmanjeg problema sa 280x kartama, bilo u single varijantama bilo u cross-u, a da sam doziveo neko "izludjivanje" sigurno ne bih i nakon njih uzeo AMD kartu (290x s kojom, uzgred imam bolje skorove nego 970gtx koji su kaceni ovde na benchu ;) i s kojom takodje nema nikakvih problema.
 
Da li se takvo ili slicno "izludjivanje" desava i sa jednom 280x kartom u odnosu na jednu nvidia kartu?
Bro, beži od AMD-a ako želiš savršeno radno ili gaming okruženje. Rudario sam pa sam ih isprobao buljuk, što single, što CF. Normalno je bilo da ću prvo posumnjati u ispravnost same kartice. Ne, u pitanju je tehnički inferioran proizvod u odnosu na konkurenciju i ja više nemam nikakvih nedoumica u vezi sa tim. Još ako se baviš i nekim videom, CG i slično, zaobidji crvene u širokom luku. Ako ti je igranje prioritet, a tanak si sa kintom, onda ima smisla da zažmuriš na njihove nedostatke.
 
Oduvek sam na strani zelenih, sada sam crvene samo uzeo u razmatranja. Mada čitam da su mišljenja podeljena, neki se žale dok je drugima ok.
Najverovatnije ću ostati u zelenom taboru :)
 
ma uvek je ati bio druga liga, da se ne lažemo. samo kada bi nvidia omanula teško oni bi iskočili u prvi plan sa svojom ekonomičnijom ponudom. to što sada ima atija na lopate, sa sve skupim napajanjima - mene to ne zanima. :) drago mi je da ima onih koji bi taj krš furali u CF kombinacijama, zbog drugara rudara naravno.

...

nekad su muku mučili sa opengl-om, drajverima, sada su to koliko-toliko ispeglali pa se gremlini svode na random gličeve, seckanja, padanje fps-a, i bsodove. :)

ja sam stavio ovaj 970 gtx, na neko napajanje od 550 w, i to fercera kao zaliveno. nit se greje, niti ima negde da štucne mašina, ništa. da klokujem - pa davno sam prestao da gubim vreme na to.
 
Nadam se da mogu ovde da postavim par pitanja :D E ovako, pre nekih petnaest dana sam od firme na D narucio Gigabyte GTX 970 G1odnosno Gaming (tacan naziv: GIGABYTE
Geforce GTX 970 4GB GDDR5 GV-N970G1 GAMING-4GD), i danas su me pozvali kako bi mi objasnili delikatnost situacije Sve u svemu, da ne zalazim sad šta, gde, kako, samo par reči, kod nas je velika navala na ove kartice, a jako mali uvoz, u zemlju udje 5-10 kartica mesecno a potraznja je 20-30, tako da... E sad ponudili su mi alternative, pa sam hteo da mi pomognete da li da prihvatam ili da čekam još mesec dana sledecu isporuku G1 i da li je zaista toliko vredna čekanja. Ponudili su mi drugi GTX 970 , takodje od Gigabajta ali, da tako nazovem "slabija" verzija i tacan naziv je: GIGABYTE
GeForce GTX 970 4GB GDDR5 GV-N970WF3OC-4GD. E sad ako neko moze da mi objasni da li je baš prevelika razlika u performansama izmedju ove dve karte i da li bih mogao ići na ovu drugu? Takodje su mi ponudili i Asus STRIX ali je on najskuplji od 970-ica kod nas, tako da njega ne bih uzimao pored ovih Gigabajtovih. I jos jedna stvar, kako se pokazao MSI, u pocetku sam mislio njega da uzmem, ali sam razmislio i rekao kad vec pucam tolike pare, da onda uzmem najbolje. Jos jednom znači, da li da čekam Gigabyte GTX 970 G1 ili da uzimam ovu drugu verziju opusteno, razlika je u 2-3 hiljade ali ako nema potrebe, tj ako su performanse prilično slične onda bih uzeo ovu drugu da ne čekam za dzabe
Vazna napomena: Ne nameravam da klokujem kartu ma koju god uzeo Hvala puno svima unapred
Poslednja ispravka: Srdjan Novitovic (juče u 15:00)
 
Bez ulaza u tehnicke detalje situacija je jednostavna. Uvek je bolja ona koju je teze naci. Cim ti nesto nude to znaci da to niko nije hteo pa imaju "na lageru".

Opet, razlika moze da bude kozmeticka i nevazna ali moze da bude i veoma velika, tj. veca nego sto bi to po ceni mogao da zakljucis. Kao i kod sve elekto opreme postoje klase, i podela trzista po reonima, drugim recima "kome se prodaje, a kome se uvaljuje".

Moja preporuka je da ne uzimas nista, iako ima garancija i sve to, sto nisi vec procitao na netu da je neko licno koristio i napisao svoja iskustva i misljenja.

Nisu mali novci, koliko god bio nestrpljiv plati na mostu nemoj posle da se zaglavis na cupriji.
 
Nadam se da mogu ovde da postavim par pitanja :D E ovako, pre nekih petnaest dana sam od firme na D narucio Gigabyte GTX 970 G1odnosno Gaming (tacan naziv: GIGABYTE
Geforce GTX 970 4GB GDDR5 GV-N970G1 GAMING-4GD), i danas su me pozvali kako bi mi objasnili delikatnost situacije Sve u svemu, da ne zalazim sad šta, gde, kako, samo par reči, kod nas je velika navala na ove kartice, a jako mali uvoz, u zemlju udje 5-10 kartica mesecno a potraznja je 20-30, tako da... E sad ponudili su mi alternative, pa sam hteo da mi pomognete da li da prihvatam ili da čekam još mesec dana sledecu isporuku G1 i da li je zaista toliko vredna čekanja. Ponudili su mi drugi GTX 970 , takodje od Gigabajta ali, da tako nazovem "slabija" verzija i tacan naziv je: GIGABYTE
GeForce GTX 970 4GB GDDR5 GV-N970WF3OC-4GD. E sad ako neko moze da mi objasni da li je baš prevelika razlika u performansama izmedju ove dve karte i da li bih mogao ići na ovu drugu? Takodje su mi ponudili i Asus STRIX ali je on najskuplji od 970-ica kod nas, tako da njega ne bih uzimao pored ovih Gigabajtovih. I jos jedna stvar, kako se pokazao MSI, u pocetku sam mislio njega da uzmem, ali sam razmislio i rekao kad vec pucam tolike pare, da onda uzmem najbolje. Jos jednom znači, da li da čekam Gigabyte GTX 970 G1 ili da uzimam ovu drugu verziju opusteno, razlika je u 2-3 hiljade ali ako nema potrebe, tj ako su performanse prilično slične onda bih uzeo ovu drugu da ne čekam za dzabe
Vazna napomena: Ne nameravam da klokujem kartu ma koju god uzeo Hvala puno svima unapred
Poslednja ispravka: Srdjan Novitovic (juče u 15:00)

Sto se tice Gigabyte GTX 970 G1 jeste nekako najkompletnija GTX 970 karta. Windforce model istog proizvodjaca je slican, ali nije OC, ima nesto nize taktove, drugaciji cooler, nema backplate itd. Da li je Ok za 2-3 hiljade manje, pa iskreno na cenu od 46.000 za G1 dati 43000-44000 za WF3 model po meni nije OK. Isuvise je mala razlika u novcu, a realno em je losiji cooler, em je u pitanju sigurno GPU iz nesto losije serije, jer su G1 karte ocigledno opremljene "binovanim" GPU-ovima. Kao alternativu imas MSI TF GTX 970 Gaming koji ima u startu manje taktove, ali se jako lepo moze da se OC i overklokovan je tu negde sa Gigabyte GTX 970 G1 modelom (malkice sporiji). Ma sta ti na forumu ponosni vlasnici G1 karte pricali 1520MHz za GPU 24/7 30 dana u mesecu je nesto sto je zaista tesko ostvarivo i to je neki gornji limit, pre ce biti da ce tvoj primerak raditi negde u zoni 1483-1503 Mhz, tu negde racunaj da moze svaki Gigabyte G1, svaki MSI nekih 25-30Mhz manje za 24/7, a ASUS rekao bih jos 10MHz dole itd. naravno da ima odstupanja u praksi, ali to su "anomalije" i vise izuzetci nego pravila. Da li se ta razlika oseti u praksi, paaa.. izmedju 1466 Mhz (neki sigurna OC sa bilo kojom kartom) i 1503Mhz (neki max OC za G1 kartom za 24/7) je svega 2.5%, pa sve neka je i 3% i nije neka razlika. Samo po tome gledano bolje je recimo dati 42.000 za MSI nego 46.000 za Gigabyte G1 (10% manje para 2,5-3% sporija karta), ali kada gledas i druge stvari, onda G1 ima najnize temperature, tiha je karta, kvalitetene izrade itd. Situacija sa Gigabyte G1 i nasim trzistem je odmah da ti akzem 0 - NULA. ma sta ti pricali niko je NEMA niti ce je imati u dogledno vreme. AKo zelis pre nove godine da se ponovis sa 970-kom moraces da biras izmedju MSI ili GA "WIndforce" modela. U tom slucaju moj glas bi isao za MSI, naprosto imaces isti OC na obe karte, verovatnije nesto bolji na MSI i MSI je 42000, a Windfore po tvojoj prici cenim 43.500-44.000. Naprosto MSI GTX 970 Gaming Edition je "prva" karta i "perjanica" MSI GTX970 serije, a Gigabyte Windforce GTX 970 je "druga karta" u Gigabyte GTX 970 seriji i cisto zbog toga ima vise smisla. ;)
 
Poslednja izmena:
Stavi jos jednu 970 u SLI , pa ces da vidis iste/slicne probleme. :)
 
Nazad
Vrh Dno