Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

LOL. 350e grafika na 35e napajanju. To je glupost, nevezano s pitanjem da li moze ili ne moze (a verovatno moze, bar neko vreme).
 
KapetanDodo:

veci je problem taj fx6300 od napajanja. :)
 
Ovih dana stiže Gigabyte GTX 970. Cena 310e iz HU.
 
bar prvo idi na fx83xx pa onda menjaj grafu.
 
drugari imam jedan problem, uzeo sam gigabyte g1 i nikako nemogu da prodjem ni bios sa njom... samo upali crn ekran kada se upali komp i to je to, po g15 tastaturi (a i po zvuku) vidim da komp ne prolazi ni bios... ploca takodje ne pisti, ne prijavljuje nista.

kartica vrti ventilatore, logo svetli, sa pci power kablovima ili samo na slotu svakako bi trebalo da bootuje win, sve sam probao, cistio, vadio i stavljao karticu tri puta... uvek isto. otisao sam da reklamiram i ustanovili smo da kartica radi ali kod mene ni da mrdne.

da li je jos neko imao ovakvih problema? kad vratim moj 660ti msi sve radi iz prve, masina iz potpisa...
 
Meni se nesto slicno jednom desilo kada sam stavio novu graficku karticu, problem je bila tv kartica. Izvadio sam je, stavio novu graficku karticu, pc se upalio normalno, kasnije sam vratio tv karticu i sve je bilo ok. Mozda ti ovo moje iskustvo pomogne.
 
drugari imam jedan problem, uzeo sam gigabyte g1 i nikako nemogu da prodjem ni bios sa njom... samo upali crn ekran kada se upali komp i to je to, po g15 tastaturi (a i po zvuku) vidim da komp ne prolazi ni bios... ploca takodje ne pisti, ne prijavljuje nista.

kartica vrti ventilatore, logo svetli, sa pci power kablovima ili samo na slotu svakako bi trebalo da bootuje win, sve sam probao, cistio, vadio i stavljao karticu tri puta... uvek isto. otisao sam da reklamiram i ustanovili smo da kartica radi ali kod mene ni da mrdne.

da li je jos neko imao ovakvih problema? kad vratim moj 660ti msi sve radi iz prve, masina iz potpisa...

Probaj najnoviji bios za plocu, ili resetuj ovaj, da li ima ta kartica dual bios, ako ima stavi na ueffi posto ti je i ploca ueffi...
 
95% neispravna karta. Probaj nov BIOS, i kartu u drugom racunaru
 
Ima li sanse da se negde kod nas MSI GTX970 vratio na pocetnu cenu od 40k? :D
 
tesko,jako tesko.sa druge strane,uvek ti ostaju madjari.
 
95% neispravna karta. Probaj nov BIOS, i kartu u drugom racunaru

pa zar ne vidis da je dva posta pre tvog predlozen bios i da sam u postu pre tvog, na koji ti odgovaras, rekao da je vec to uradjeno... odavno, poslednji bios update za sabertooth je bio krajem 2012.

takodje u orginalnom postu stoji da je kartica vec reklamirana, probana i da zaista radi... ali ne i kod mene. zasto? to bih i ja voleo da znam


na ovom forumu pocinjem da dobijam izuzetno genericke odgovore u poslednje vreme, kao da pricam sa nekim iz nekog call centra... "da li ste probali da resetujete?"

dzizis krajst!
 
pa zar ne vidis da je dva posta pre tvog predlozen bios i da sam u postu pre tvog, na koji ti odgovaras, rekao da je vec to uradjeno... odavno, poslednji bios update za sabertooth je bio krajem 2012.

takodje u orginalnom postu stoji da je kartica vec reklamirana, probana i da zaista radi... ali ne i kod mene. zasto? to bih i ja voleo da znam


na ovom forumu pocinjem da dobijam izuzetno genericke odgovore u poslednje vreme, kao da pricam sa nekim iz nekog call centra... "da li ste probali da resetujete?"

dzizis krajst!
Polako jarane. Ja sam imao istu situaciji sa mojom R9 280X. Karta je proradila kada je pritisnut restart dok se palio komp. I od tada sve po regulari. Zasto je ovo proradilo, pojma nemam :/ Isto sam kao ti sve zivo probao, a nije iskljuceno da ploca zajebava. Na jednoj mojo staroj ploci je iz cista mira crkao PCIe slot i nista ne prepoznaje u tom slotu, niti bilo sta radi u tom slotu. Vent se vrti na kartici, ali ploca je nevidi, niti baca sliku. Pogledaj i tu mogucnost.
 
Ali covek je rekao da je i to proverio, radi mu gtx660 u tom istom slotu bez ikakvih problema ;)

Zaista se stice utisak kao da prica sa call centrom, tu je u pravu :D
 
pa zar ne vidis da je dva posta pre tvog predlozen bios i da sam u postu pre tvog, na koji ti odgovaras, rekao da je vec to uradjeno... odavno, poslednji bios update za sabertooth je bio krajem 2012.

takodje u orginalnom postu stoji da je kartica vec reklamirana, probana i da zaista radi... ali ne i kod mene. zasto? to bih i ja voleo da znam


na ovom forumu pocinjem da dobijam izuzetno genericke odgovore u poslednje vreme, kao da pricam sa nekim iz nekog call centra... "da li ste probali da resetujete?"

dzizis krajst!

Nov BIOS za grafiku, druze ;) i da ima dual bios, oba su ista, tako da to nista ne znaci.
 
imam jedno pitanje pa me interesuje da li moj i5 3350p moze da izgura gtx 970 tj da li nece biti uskog grla?
 
Po ovom benchmark testu Asus Strix karte GTX970 je slabija i od 290x i od GTX780Ti , verujem da je brza kada se naklokuje @1500 za boost ali klokuje se i 290x i GTX780Ti. Sad meni je najbitniji min frejmrejt a to na benchmark sajtu niko ne testira i ko jos igra Crysis keca i dvojku ili Dirt. Prosto ne mogu da verujem koje igre koriste za benchmark, zasto ne testiraju najnovije naslove(kao sto to radi ceo svet) tipa Shadows od Mordor ili Ryse:Son of Rome koji zaista muce karte a ne igre gde fps ide preko 100 ili 150. Peca stvarno treba da porazgovara sa Nebojšom Todorovićom koji testira karte oko test alata koji se koristi u testovima. Tekstovi su mu super ne sporim nista ali test alat je totalno obsolete, prevazidjen, zastareo, nebitan totalno i ne interesuje nikog ko kupuje najnoviju kartu. Danas se odredjena karta u svetu a i kod nas kupuje zbog odredjenog naslova koji zeli da se igra, naslov prodaje kartu. Izadje igra, moja karta je slaba za tu igru, odem na benchmark.rs i pogledam testove grafickih karti, performanse, min frejmrejt od svake i odlucim se za kupovinu, prosto. Znaci narod hoce da igra odredjenu igru i zeli da vidi kako se odredjena karta ponasa bas u toj igri(pricamo o mega popularnim igrama visoke produkcije).


Stare igre mogu da budu ukljucene onako iz zezanja kao neki pokazatelj kako nove karte kidaju igre za koje je nekada trebao SLI ili Crossfire najnovijih i najskupljih karti i razlike izmedju njih. Minimalni frejmrejt je MUST HAVE u svim testovima grafickih karti ako se ozbiljno testiraju graficke karte. Verujem da je Asus platio sponzorstvo testa ove Strix karte na sajtu(zeleci logicno da poboljsa prodaju svojih karti) a karta nije predstavljena u najboljem svetlu tj nije prikazan najjaci adut 970-ce a to je min frejmrejt koliko sam upucen. Nebitno, nije mi tesko da citam strane rivjue ali ima ljudi koji nemaju vremena i trebalo bi da www.benchmark.rs vodeci sajt na Balkanu za IT ima maximalno dobre testove kao sto se i ocekuje od njega.


Bitna stvar, meni izgleda ovaj GTX970 jednake brzine kao i R9 290X u najboljem slucaju samo sa manjom potrosnjom i temperaturom - da li gresim u vezi ovoga? Cena je aman ista i za jednu i drugu kartu, sa tim sto bih verovatno pre isao na nVidiu zbog min frejmrejta a i odavno nisam imao jednu(jos od GTX560-ce). Nisu nam dali nikakav bolji performance per dollar sto se kaze u odnosu na R9 290X koliko sada kosta, ne znam zasto je takva pomama za kartom? Da karta kosta 300-320e ok, dobar deal ali sa cenom od 400e za Gigabyte G1 ja ne znam sta je ovde povoljno? Ja kupujem pa kupujem novu kartu jer imam Sapphire HD6950>6970 1GB pa mi treba nova karta ali ko ima recimo neku noviju kartu srednje vise klase ovo uopste nije neka povoljna kupovina, mislim nista nismo kao igraci dobili jeftinije sa novom 9-om serijom nVidie, nikakvo snizenje cena performansi. Very disappointing...

Procitao sam bar 10tak review-a 970tke, citao po stranim forumima tonu postova itd.... 290x je brza od GTX 970, kao i GTX 780TI. GTX780 je sporija u 80% igrara od 2% do max 10%, prosjek 5-6%. U nekim je GTX 780 i brza. Nahvalise kartu kao da se djeli besplatno, a ono 400e. Nahvalise je kako malo trosi, a ukupna potrosnja kompa izmedju nje i 290x 50W?! I prica se kao o nekoj usteti na mjesecnom nivou?! MA hajte molim vas.... Ne vidim razlog da iko sa 280x prelazi na GTX970. I sam sam prodao 280x ali iz nekih drugih razloga i sad se lomim sta da kupim. CItajuci postove ovdje na benchu potrcao sam za GTX970 ko lud. ALi sad nakon 2-3 sata detaljnog cesljanja svih reviewa i komentara po stranim forumima, sve sam blize odluci da se vratim opet na 280x, eventaulno 290-tka....
 
Poslednja izmena:
kad i ako je ubode.sa druge strane za te pare da lagano bira 280x CF i ima performanse na nivou 980gtx,uzme proverene karte i ako ima kuciste,napajanje za to uziva kao covek.argument za struju na srecu jos ne vazi kod nas toliko (videcemo posle nove godine),da smo u danskoj itekako bi vazio.
 
Ja sam imao 280x CF i reci cu samo jedno u vezi 970GTX koju sada imam. PUN POGODAK!
Razlozi... pa da pocnemo:

1. Minimalni fps je "on pair" sa 280x CF, a razlika je u maximalnom fps koji je prilicno veci na 280x CF, sto je meni TOTALNO nebitno. U igrama koje ne podrzavaju CF razlika je velika. Recimo Dead Rising 3 mnogo bolje radi na GTX970 nego na 280x CF, Crysis 3 radi bolje na GTX970 nego na 280x CF, a igra "vidi" CF i zna da ga iskoristi, ali dzaba, naprosto fps je "zilaviji" sa GTX970. Moze biti da je u pitanju NVidia igra, slazem se, ali je to ujedno NAJZAHTEVNIJI naslov do danasnjeg dana i ako on izuzetno dobro radi na GTX 970, onca znaci da GTX970 izuzetno dobro radi u svim igrama. Moguce je da bi u 4k 280x CF bio brzi, moguce, ali kao i 99% clanova foruma NEMAM 4k monitor. :(
2. Sa 280x CF nije bilo sanse da drzim zatvoreno kuciste, sada sa 970X mogu, razlika je manja buka i to drasticno
3. ATI je na svim drajverima posle 14.4 WHQL odlucio da meni vise ne treba da radi Chroma subsampling u 4:4:4 bez obzira na sve sto sam pokusao. Razvalili su nesto sto je bez greske radilo, prozvani su na vr-zone forumu zbog toga i nisu nista rekli na to. Cutanje i samo cutanje. Verujem da umesto TV koristim monitor, da ne bi ni primetio ovaj problem, ali ne koristim, a sa druge strane ko koristi kliasican monitor i TV za gledanje filmova isto tako ima ovaj problem. Nazalost mnogi ne znaju uopste o cemu se tu radi, pa kad pokazete sliku sa i bez 4:4:4 onda bude "wow, kako to... ja mislo da TV nemoze da ima sliku kao monitor zato sto je TV...", kako da ne! Cisto da pojasnim situaciju, kada na ATI karti stavite "generic ili standard VGA", tj. ne instalirate drajvere sve fino radi u 4:4:4, cim stavite drajvere cao-zdravo. Na Nvidia kartama je ista situacija, samo sto kod NVidia odete u registry i "forsirate" 4:4:4 i to UVEK RADI, dok kod ATI nemozete to uraditi u Registry, vec kao imate podesavanje u samom CCC ali dzaba kad to NE RADI.
4. Gospoda iz AMD naprave grafiku kojoj kao special feature "skace slika", to provereno skace na mnogim 280x kartama, a licno sam video na Gigabyte i MSI, dok na ASUS 280x nisam jer nisam imao dovoljno vremena da se druzim sa njom, ali zato "malko tresu poligoni po ekranu u battlefield 4" da se tako izrazim, takodje kao "special feature". Sapphire nema ovaj probelm, ali im zato "prskaju" ventilatori samo tako eno E**i prepun karata sa losim ventilatorima.
5. NVidia ima Adaptive VSync i to zaista lepo radi, amda je ovo najmanji razlog za pozitivan utisak, ali eto ima i to. Fiziku necu da pominjem, mislim da to nije toliko bitno.
 
Poslednja izmena:
sve to stoji (sem da mora otvoreno kuciste,lepo sam napisao ako ima kuciste za CF),cak bi ja dodao i jos po koju sitnu falinku, ali ako se ganjaju sirove performanse 280x CF je gledano ulozeno/dobijeno bez takmaca.SLI/CF bez vode je uvek kocka,i uvek ce biti ovog i onog cimanja.to je jasno svakom ko se ikad bakcao sa dve karte.

dakle moja prica vazi za ljude sa "it goes to eleven" logikom,za ove ostale 760gtx SLI (mada ovaj kombo je vec sad upitan,jasno je kao dan da pocinje polako za najjaca podesavanja da bude 3gb VRAM-a minimum) /970gtx su bolja resenja.
 
GTX 980 je tacno 100% brzi od 760 SLI, tako da posto SLI ne skalira 100% ne verujem da je 760 SLI uopste brz kao GTX 970, pre ce biti da je 10% sporiji. AKo uzmmeo u obzir i cenu 2x GTX 760 karata, onda je GTX 970 logican izbor.


Sto se tice 280x CF, a ponajmanje na kako si rekao 1178MHz za GPU u tvom slucaju, to nikako nije za 24/7 u CF. Imao sam 7950 CF, 280x CF + cosmos 1000 kuciste sa 4x 12cm ventovima, 1 pozadi, a od dole, 2 od gore, znam tacno o cemu pricam.

Pusti 3DMark 11 prvi test (podmornicu) u loop i gledaj kako karte da tako kazem "gore" na tom taktu. To lagano ide preko 80C.

280x CF na 1050 Mhz bez dizanja napona je neka gornja granica, a prava mera je 1000/1500 uz neki undervolt. MSI 280x ima odlicno hladjenje, u rangu sa ASUS 280DCII, a dosta bolje od sapphire Vapor-X hladjenja (onog sa 2 venta).
Sa 2 karte naprosto moras kod karata staviti dodatni vent da ugura vazduh izmedju 2 karte. Dokle god imas razliku temp. gornje i donje karte nije dobro, tek akda se to eliminise onda je situacija OK. Zbog toga za CF i SLI dolaze u obzir samo "2 slot" karte, a nikako "2,5 slot". Dakle otpada Sapphire, a ostaje MSI, eventualno ASUS DCII, Gigabyte 280x je vec dosta glasniji... nije interesantan.
 
nemam pojma druze,ispadose ovi moji powerclr-i presjajni,maks klok nije za svaki dan,ali zato TR sam sinoc igrao 3 sata na 1150/1700 bez problema,sa v syncom,otpanjeno sve na maks,nesto vece vrm temperature sam resio sa jednom 12ticom (CM led,nije cak ni neki presjajan vent) koja duva preko obe karte.300-320e uz malo cimanja moze da se dobavi 760 sli,mada sam ja isao na to da je taj kombo vise za nekog ko vec ima jednu (istina,smetnuo sa uma da napisem) ali svejedno opet je skoro 100e razlika a kazem,tu su negde performanse.

opet ponavljam,sve ovo su akcije za nas sa "it goes to eleven" logikom,ne pokusavam da prodam ovo kao najrazumniji kurs akcije,niposto. :) narazumniji bi svakako bio ili cekanje pada cena 970gtx,ili cekanje 960gtx,ili da se covek malo pocima i ispruzi sad za 970gtx,to je jasno kao dan.
 
Nazad
Vrh Dno