Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Nije mi pucao firestrike ni jednom, nisam nista drugo pustao.

Jedno pitanjce, za +100MHz OC, koliki priblizno treba napon, tj. da li ga uopste treba podizati? Cenim da na +100MHz boostuje na 1520MHz ili tu negde, a to mi se cini sasvim dovoljnim za 24/7.
 
jedno off pitanje,najavljivali su gtx960 sredinom oktobra al naletih na vest da je odlozena za q1 2015 al mi to nesto dugo cekati
jel ima neko info?
 
Nazalost i dalje stoji da ce posle nove godine, mada znajuci njih, uskoro stize Bozic, a to da propuste bez da imaju GTX 960 nije mi logicno, profit je tu iznad svega.
 
Ja planiram da uzmem jednu ovih dana posto radim upgrade cele masine. Ponuda kod nas je mala tj samo 2 proizvodjaca MSI i Gigabyte, dal je moguce da se toliko slabo prodaju kod nas pa da niko nece da uveze?
 
objasnjavali su ljudi po forumu vec,ne isplati im se da na lagerima drze kad u sustini svi ganjaju dva tri modela,plus se taj hajend jako slabo prodaje kod nas.gigabajt je pobedio sa 970,po svim parametrima,i nema razloga da ganjas drugu karticu.
 
Presao sam se, imamo 2 modela Gigabyte-a sada i jedan ASUS GeForce GTX 970 4GB GDDR5 STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 koji je najskuplji sa cenom od 393e. Svuda je Gigabyte G1 u Evropi 350-60e kao i Asus Strix a kod nas 388e za Gigabyte a za Asus 393e, malo je bezobrazna cena dok je MSI 350e a kod nas 360e sto je skroz ok razlika. Ovo nije "High End" karta, ovo je visa klasa karte(nije Ti varijanta punog chipa niti Titan, Ares, dvoglava azdaja ili sta vec), nema razloga da se gadja cena od 400e kada je predlozena cena za ovu kartu 320e, ok custom karte malo visa cena ali to je to. Sta je tise MSI ili Gigabyte G1(znam za VRM kod MSI na 95°C)?
 
Poslednja izmena:
druze,kako nije hajend bar za nas,kad kosta koliko i prosecna zarada u drzavi i to ova nabiflana?cena je zbog ogromnog pdv-a,sve komponente su otisle gore sa cenom posle nove godine.ako bi da ustedis ja bih je uzeo od ovih sto dobavljaju iz madjarske.i to opet bih uzeo gigabajt.
 
Kakve su referentne? Obicno nvidia valjaju, nego me zanima jel su losije od ovih gb, asus, msi..?
Jeftinije su a i lepse, nzm samo za buku i temp
 
...ako bi da ustedis ja bih je uzeo od ovih sto dobavljaju iz madjarske.i to opet bih uzeo gigabajt.

Ja kod njih vidim i cene vece nego u nasim prodavincama , kao MSI 970 REF. za 10e skuplja od Gaming verzije. AMD 290 je druga prica , i za sad .. bar u Srbiji najbolji odnos cena/performanse
 
jos od 480gtx (a i ona nije bila bas tolika katastrofa) referentne su kul,kuler se cuje vise od ovih aftermarket solucija ali nije to neka buka,vise kao hum vazduha,dublja fekvencija koja meni licno ne smeta.za vrm nemam pojma,ali sam gpu je prehlaan,pa nece biti problema sa tim.ako je razlika u ceni dovoljno velika ja bih komotno isao na referentnu,ali ako je u 10-15e kao na zapadu kod madjara,opet bih isao na gigabajt.cak i onaj plasticni kuler na 660ti je radio posao,kamoli ovaj fensi.narocito bi ga razmatrao ako planirate kasniji SLI,jer taj kuler izbaca vazduh napolje,ogroman plus kod slaganja vise karti.
 
@ Ljanmi

Imate u Monitoru na stanju najmanje 10kom ASUS STRIX 970, bio danas po garanciju za moje karte i video svojim ocima, kazu ljudi idu kao alva pa su navukli dobar lager...

Inace moja preporuka i testovi kazu da je tako je G1 upravo zbog VRM... Ne znam kakvi su drugi modeli, ali ovaj G1 je nacujan i hladan uz to 1500mhz za svaki dan 100% moze svaka karta da izgura, sto je nesto bolje po performansama od dobro klokovane 780 i dosta blizu 780ti modela...
 
druze,kako nije hajend bar za nas,kad kosta koliko i prosecna zarada u drzavi i to ova nabiflana?cena je zbog ogromnog pdv-a,sve komponente su otisle gore sa cenom posle nove godine.ako bi da ustedis ja bih je uzeo od ovih sto dobavljaju iz madjarske.i to opet bih uzeo gigabajt.

Ne pricam o PDV-u, ista je cena u Evropi MSI-a i Gigabyte G1 karte nego iskreno mislim da smo mi ovde najvise krivi kada izreklamiramo odredjeni model i idealizujemo ga, prodavci NARAVNO da prate i citaju sve sto pisemo ovde i dignu cene. Znaci sve sto napisem vezano za neku dobru komponentu ovde koju eventualno planiram da kupim potencijalno radim protiv sebe. Taj neko treba samo da sabere 2 i 2, sve mu je ovde sazvakano a taj neki to i radi...

@zajebani
Jel taj 780Ti klokovan ili stock?
 
Klokovan naravno...

Referentne Nvidia karte imaju smisla ako je kuciste zatvoreno jer izbacuju vreo vazduh van kucista... Ovi ostali modeli od zatvorenog kucista naprave kazan za 5min :D Tu ne pomaze ni dobro provetreno kuciste ako je zatvorena stranica...

Ovo za dizanje cena nema veze sa prodavcima vec sa uvoznicima, pa cak ni oni se ne bave pojedinacno komponetama vec kreiraju cene u odnosu na to koliko im je povoljna nabavka...
 
Poslednja izmena:
Jeste, nemaju pametnija posla nego da prate sta mi kenjamo ovde na forumu... A taj sto ce da da 40 hiljada za komponentu nece da crkne ako je u Srbiji plati par hiljada vise. :smoke:
 
^ To je to , a i sto Zajebani kaze , prodaju se kao lude.. Kupuju ljudi , ne prica svako istinu kad se zali kako "nema para i visoke nam cene".

Danas stigao WF3 Gigabyte , kazu G1 rasprodat. U odnosu na predhodni MSI gaming koji sam vratio zbog coil-whine i smesnog hladjenja mnogo bolja. I dalje se cuje da zuji po malo , ali nista kao MSI. Sa ovom mogu bez problema da igram dok sa MSI nisam mogao uopste.

Evo 3dmark 11 stock http://www.3dmark.com/3dm11/8894637
 
Naravno da prate. Pa odakle im dolaze kupci nego sa ovog foruma? Nisu oni jedini kojima je posao da citaju sta se pise na jednom ovakvom, veoma posecenom forumu.
 
Da, par ljudi aktivnih na forumu a blisko povezanih sa tim firmama? I to je u redu.
Nebitno, zanemarljiva je cena od par hiljada vise na proizvod koji toliko mnogo kosta.
 
@ Slikar
To je takodje odlicna karta... Nategni to malo ja imam gotovo 18000 gpu scor sa 1530/2000mhz, ovo je klok za svaki dan za jednu kartu...

Vecina kupaca nema veze sa bench forumom. Dok sam radio ovaj posao sa svojom firmom, gotovo da ni jedan od kupaca nije imamo nikave veze sa bilo kojim forumom kod nas koji se bavi tematikom racunara, a prodaja se bazirala na jakim konfiguracijama...
 
Poslednja izmena:
Kod mene GA GTX970 G1 +90 GPU +350MEM +40mV i Boostuje na 1483Mhz, konstantno i sve radi stabilno 100%. Na +110 za GPU i +400 MEM je bilo nekih "gliceva", samo jednom, ali meni dovoljno, pa sam skinuo dole GPU ma +90, a MEM umesto na +400 na +350. Iskreno osim pada za 1% u 3DMark nikakve druge razlike nema, mozda vredi pomenuti i 2C nizu temperaturu. Odlicna kartica ;)
 
Poslednja izmena:
Uskoro izlaze 970gtx sa 8gb, mislim da je to bomba od kupovine, cekamo cene :D
 
^
Upravo tako, ovaj gpu nema dovoljno snage da potera iole zahtevniju igru u rezoluciji iznad HD sa max podesavanjima bez AA a da fps bude konstantno iznad 60 u proseku, tako da od tih 8gb nema neke koristi na jednoj karti... Sli moze uspesno da se nosi sa 2560x1440, mada meni tih 60 nista ne znace na 144Hz monitoru, tako da je meni HD rezolucija vise nego dovoljna za ugodno igranje i naravno SLI setap... Fps u svim igram ide od 100 do 144.
 
Po ovom benchmark testu Asus Strix karte GTX970 je slabija i od 290x i od GTX780Ti , verujem da je brza kada se naklokuje @1500 za boost ali klokuje se i 290x i GTX780Ti. Sad meni je najbitniji min frejmrejt a to na benchmark sajtu niko ne testira i ko jos igra Crysis keca i dvojku ili Dirt. Prosto ne mogu da verujem koje igre koriste za benchmark, zasto ne testiraju najnovije naslove(kao sto to radi ceo svet) tipa Shadows od Mordor ili Ryse:Son of Rome koji zaista muce karte a ne igre gde fps ide preko 100 ili 150. Peca stvarno treba da porazgovara sa Nebojšom Todorovićom koji testira karte oko test alata koji se koristi u testovima. Tekstovi su mu super ne sporim nista ali test alat je totalno obsolete, prevazidjen, zastareo, nebitan totalno i ne interesuje nikog ko kupuje najnoviju kartu. Danas se odredjena karta u svetu a i kod nas kupuje zbog odredjenog naslova koji zeli da se igra, naslov prodaje kartu. Izadje igra, moja karta je slaba za tu igru, odem na benchmark.rs i pogledam testove grafickih karti, performanse, min frejmrejt od svake i odlucim se za kupovinu, prosto. Znaci narod hoce da igra odredjenu igru i zeli da vidi kako se odredjena karta ponasa bas u toj igri(pricamo o mega popularnim igrama visoke produkcije).


Stare igre mogu da budu ukljucene onako iz zezanja kao neki pokazatelj kako nove karte kidaju igre za koje je nekada trebao SLI ili Crossfire najnovijih i najskupljih karti i razlike izmedju njih. Minimalni frejmrejt je MUST HAVE u svim testovima grafickih karti ako se ozbiljno testiraju graficke karte. Verujem da je Asus platio sponzorstvo testa ove Strix karte na sajtu(zeleci logicno da poboljsa prodaju svojih karti) a karta nije predstavljena u najboljem svetlu tj nije prikazan najjaci adut 970-ce a to je min frejmrejt koliko sam upucen. Nebitno, nije mi tesko da citam strane rivjue ali ima ljudi koji nemaju vremena i trebalo bi da www.benchmark.rs vodeci sajt na Balkanu za IT ima maximalno dobre testove kao sto se i ocekuje od njega.


Bitna stvar, meni izgleda ovaj GTX970 jednake brzine kao i R9 290X u najboljem slucaju samo sa manjom potrosnjom i temperaturom - da li gresim u vezi ovoga? Cena je aman ista i za jednu i drugu kartu, sa tim sto bih verovatno pre isao na nVidiu zbog min frejmrejta a i odavno nisam imao jednu(jos od GTX560-ce). Nisu nam dali nikakav bolji performance per dollar sto se kaze u odnosu na R9 290X koliko sada kosta, ne znam zasto je takva pomama za kartom? Da karta kosta 300-320e ok, dobar deal ali sa cenom od 400e za Gigabyte G1 ja ne znam sta je ovde povoljno? Ja kupujem pa kupujem novu kartu jer imam Sapphire HD6950>6970 1GB pa mi treba nova karta ali ko ima recimo neku noviju kartu srednje vise klase ovo uopste nije neka povoljna kupovina, mislim nista nismo kao igraci dobili jeftinije sa novom 9-om serijom nVidie, nikakvo snizenje cena performansi. Very disappointing...
 
Da, GTX970 i 290X su u igrama manje-vise iste. Pa je bas zbog potrosnje i temperatura besmisleno kupiti 290X posto joj je ista cena kao GTX970.

Kada cena za 290X ode dole (bar 50-100 evra ispod GTX970), tada ce biti vredna razmatranja za kupovinu.
 
Po ovom benchmark testu Asus Strix karte GTX970 je slabija i od 290x i od GTX780Ti , verujem da je brza kada se naklokuje @1500 za boost ali klokuje se i 290x i GTX780Ti. Sad meni je najbitniji min frejmrejt a to na benchmark sajtu niko ne testira i ko jos igra Crysis keca i dvojku ili Dirt. Prosto ne mogu da verujem koje igre koriste za benchmark, zasto ne testiraju najnovije naslove(kao sto to radi ceo svet) tipa Shadows od Mordor ili Ryse:Son of Rome koji zaista muce karte a ne igre gde fps ide preko 100 ili 150. Peca stvarno treba da porazgovara sa Nebojšom Todorovićom koji testira karte oko test alata koji se koristi u testovima. Tekstovi su mu super ne sporim nista ali test alat je totalno obsolete, prevazidjen, zastareo, nebitan totalno i ne interesuje nikog ko kupuje najnoviju kartu. Danas se odredjena karta u svetu a i kod nas kupuje zbog odredjenog naslova koji zeli da se igra, naslov prodaje kartu. Izadje igra, moja karta je slaba za tu igru, odem na benchmark.rs i pogledam testove grafickih karti, performanse, min frejmrejt od svake i odlucim se za kupovinu, prosto. Znaci narod hoce da igra odredjenu igru i zeli da vidi kako se odredjena karta ponasa bas u toj igri(pricamo o mega popularnim igrama visoke produkcije).


Stare igre mogu da budu ukljucene onako iz zezanja kao neki pokazatelj kako nove karte kidaju igre za koje je nekada trebao SLI ili Crossfire najnovijih i najskupljih karti i razlike izmedju njih. Minimalni frejmrejt je MUST HAVE u svim testovima grafickih karti ako se ozbiljno testiraju graficke karte. Verujem da je Asus platio sponzorstvo testa ove Strix karte na sajtu(zeleci logicno da poboljsa prodaju svojih karti) a karta nije predstavljena u najboljem svetlu tj nije prikazan najjaci adut 970-ce a to je min frejmrejt koliko sam upucen. Nebitno, nije mi tesko da citam strane rivjue ali ima ljudi koji nemaju vremena i trebalo bi da www.benchmark.rs vodeci sajt na Balkanu za IT ima maximalno dobre testove kao sto se i ocekuje od njega.


Bitna stvar, meni izgleda ovaj GTX970 jednake brzine kao i R9 290X u najboljem slucaju samo sa manjom potrosnjom i temperaturom - da li gresim u vezi ovoga? Cena je aman ista i za jednu i drugu kartu, sa tim sto bih verovatno pre isao na nVidiu zbog min frejmrejta a i odavno nisam imao jednu(jos od GTX560-ce). Nisu nam dali nikakav bolji performance per dollar sto se kaze u odnosu na R9 290X koliko sada kosta, ne znam zasto je takva pomama za kartom? Da karta kosta 300-320e ok, dobar deal ali sa cenom od 400e za Gigabyte G1 ja ne znam sta je ovde povoljno? Ja kupujem pa kupujem novu kartu jer imam Sapphire HD6950>6970 1GB pa mi treba nova karta ali ko ima recimo neku noviju kartu srednje vise klase ovo uopste nije neka povoljna kupovina, mislim nista nismo kao igraci dobili jeftinije sa novom 9-om serijom nVidie, nikakvo snizenje cena performansi. Very disappointing...

Pravi izvor informacija za tebe:

https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry/videos
 
Hoce li neko od nadleznih da se pozabavi sa "database error" problemom. Nemoze post ko svet da se napise, edituje, dupliraju se itd.
 
pozdrav forumasi, planiram da uzmem ovu graficku pa me interesuje da li je ovo napajanje 535W Raidmax RX-535AP dovoljno za gtx 970? hvala :D
 
Nazad
Vrh Dno