Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Upravo tako, i ja nesto imam utisak da je taj minimalni fps isti ako ne cak i malo bolji kod GTX980Ti. Uz skoro istu cenu, a uzevsi u obzir da se dobija 2GB memorije vise meni sa gtx980Ti cini se kao bolji izbor od GTX970 SLI. Naravno kao sto kazes obe varijante su tezak overkill za 1920x1080.
 
Pa, da, klasicna boljka SLI i CF konfe, perfomanse na papiru izuvaju, ali taj mimimalni fps, pravi veliki problem. Ja ne znam sta je tu problem, koji je uzrok tog naglog pada minimalnog fps-a, nigde nisam nasao neko strucno, tehnicko objasnjenje ove pojave...
 
Poslednja izmena:
Pa, da, klasicna boljka SLI i CF konfe, perfomanse na papiru izuvaju, ali taj mimimalni fps, pravi veliki problem. Ja ne znam sta je tu problem, koji je uzrok tog naglog pada minimalnog fps-a, nigde nisam nasao neko strucno, tehnicko objasnjenje ove pojave...

dx11 i zauzece na primarnom thread-u.to smo probali da ti dokazemo da za dx11 naslove je potpuno nevazno koliko jezgara ima jer je dx11 vezan za primarni thread i dzabe sve ostalo.zato za dx11 igre dzabe ti je i najnapanjenija x99 masina kad je API skrnav i pisan za mator hardver.
 
dx11 i zauzece na primarnom thread-u.to smo probali da ti dokazemo da za dx11 naslove je potpuno nevazno koliko jezgara ima jer je dx11 vezan za primarni thread i dzabe sve ostalo.zato za dx11 igre dzabe ti je i najnapanjenija x99 masina kad je API skrnav i pisan za mator hardver.

Da, hvala, znao sam nesto malo i dosad o tim problemima,
ako dobro razumem, fakticki ispada da se ne iskoriscava maximalna snaga proceva pod tim DX11....
 
Pa, da, klasicna boljka SLI i CF konfe, perfomanse na papiru izuvaju, ali taj mimimalni fps, pravi veliki problem. Ja ne znam sta je tu problem, koji je uzrok tog naglog pada minimalnog fps-a, nigde nisam nasao neko strucno, tehnicko objasnjenje ove pojave...

Radi dobro i SLi GTX970, ali je to ipak 4GB, a ne 6GB memorije i jedna umesto 2 karte, a ista para je u pitanju. Odluka nije bila teska, ovako moze da se ubode jos jedna GTX980Ti :D
 
Vau kakva kartocka...veroatno je i cena zadivljujuca?
 
e pa super,predpostavljam da moze isto da ide preko 1600 mhz.
 
Neeckam see..

Gledam malo benchove cini mi se da se grci 980ti sa hairworks u Witcheru i ovim "nvidia bs" opcijama oko 60-70 u raznim AAA igrama, sto uglavnom dobijem sa 970 bez hw i ostalih stavki. Kontao sam da 980ti to jede malo bolje u 1080p, da bas bude overkill.. Sta znam vise :) Btw @umart nisi se oglasio za ono posto imam jos jednog tu iz grada, da te ispostujem.
 
Ljudi pogledajte ovo: https://youtu.be/4tta8IwEiys
A onda ovo: https://youtu.be/AFBtGYVnzNY
Ja stvarno ne znam da li je istina ali pun je YT takvih klipova i digla se naravno velika tenzija oko ovoga... Moguce da Nvidia nije nas samo zeznula oko GTX 970 vec celu seriju GTX9xx :d
Sta kazete vi na ovo? :)
 
Izgleda da neće u prodavnice pre septembra, a to baš i nije tako brzo.
 
Ljudi pogledajte ovo: https://youtu.be/4tta8IwEiys
A onda ovo: https://youtu.be/AFBtGYVnzNY
Ja stvarno ne znam da li je istina ali pun je YT takvih klipova i digla se naravno velika tenzija oko ovoga... Moguce da Nvidia nije nas samo zeznula oko GTX 970 vec celu seriju GTX9xx :d
Sta kazete vi na ovo? :)

Ta prica je odavno prosla..

A i nema nesto igara koje izlaze ove godine za dx12 sa full podrskom tako da je isti djavo kad se pojavi Pascal. A i od silnog iscekivanja bice isto pakovanje :trust:
 
Za 970 i 980 kartice, neki klokovi su, za Gpu u proseku 1.500 ghz- 1.600ghz, i za memoriju oko 8.000ghz- 8.300ghz, u zavisnosti od biosa itd..
Safe votage je od 1.20V do nekih1.25V - 1,27V, na vazduhu.
Za 980Ti je situacion nesto malo drugacija.
 
Ja ne vidim više od 1.215V, ne vidim više od 10% povećanja power targeta. Kako povećati ove vrednosti, nešto mi je promaklo ili ide neki spec bios?
 
Sad će Pascal (GTX 1070?), bez brige :D
Haha, pa daj boze da ta serija bude dobra. Ma nisu oni glupi, kad bi jedna serija bila 100%, niko ne bi prelazio na novu seriju, pa otuda i nema profita. To bi bilo kao kad bi VW ponovo napravio neunistivi Golf 2. Takve stvari se više ne dešavaju. Te falinke namerno postoje. Ti kad kupiš tako skupe karte, oni znaju da nije problem da ih kupiš iduće godine ponovo.
 
Haha, pa daj boze da ta serija bude dobra. Ma nisu oni glupi, kad bi jedna serija bila 100%, niko ne bi prelazio na novu seriju, pa otuda i nema profita. To bi bilo kao kad bi VW ponovo napravio neunistivi Golf 2. Takve stvari se više ne dešavaju. Te falinke namerno postoje. Ti kad kupiš tako skupe karte, oni znaju da nije problem da ih kupiš iduće godine ponovo.

Zato sam batalio to cekanje na Pascal. Ako do sad nismo naucili kako ide gaming marketing onda je glupost ocekivati stvarno 50% boost preko 980ti kako se govori. Niko od njih nije ****** tu.
 
Pa, koliko citam, naslednik 980Ti, neka 1080Ti dolazi tek sledece godine.
Sad bi trebalo da dodju naslednici 970 i 980, koliko ce biti jaki, pa, ako je 980Ti jaci od 980 za oko 30-35%, onda je lako izracunati, koliko treba biti jaci 1080 Pascal od gtx 980, da bi prestigao 980Ti......mora da bude veliki napredak u perfomansama, kao sto i obecavaju, ocekujem da 1070 bude po jacini blizu 980Ti, 10-15% slabija, a da 1080 bude nesto jaca od 980Ti, 10-15%, ce vidimo....Tih 50% preko 980Ti, ocekujem tek kad proces sazri i kada izbace neku custom 1080Ti....
 
Evo i mog reza... GPU neće preko 1.212V ograničenje VRMA- ne može da se promeni BIOS-om.

Untitled_1.jpg
 
Uzeo sam danas msi gtx 970...imam 3 pitanja...
1.cuo sam da moze da se flesne bios ili sta vec da i dok je u idle da se ventovi okrecu dok kod mene cim izadje iz igre na desktop oni "umru" pa mi je idle temp i do 50c...
2.da li ce biti podrska za dx12
3.koliko je bolja od postojece r9 290 tri-x?
 
Hvala ali ovo pod 1 mi je najbitnije...koliko su vam u idle temp i sta se smatra nekim maximumom,s obzirom da su mi fanovi mrtvi u desktopu na idle....

Zavisi od sobne temp, recimo na 20c sobnoj idle mi je bio 30/31c (ali je trebalo citavih 3-5 minuta nakon izlaska iz igre da se normalizuje), sa fanom na 30% jer sam imao custom profil 25/26c. Ali bas idle. Chrome/hd stream normalno gura do 35c.
 
Nazad
Vrh Dno