Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Kolega zajebani ovaj model je jos jeftiniji od MSI gaming modela na koji ti mislis pretpostavljam. MSI Gaming kosta 43600,00 RSD-a a 4GD5T OC okruglo 40k tako da je razlika izmedju G1 i MSI 4GD5T OC 8600,00 RSD-a :)
 
Jel ima neko mozda iskustva sa ovim modelom ili da li zna ima da se kupi?

http://www.msi.com/product/vga/GTX_970_4GD5.html#hero-overview

Svidja mi se sto je radjena na referentnom GTX980 PCB-u, a posto ce graficka ici u dosta malo destkop micro ATX kuciste, bitno mi je da nije visoka (~110mm max) i da ima blower tip hladnjaka tako da mi topao vazduh ne ostaje u kucistu.
 
@ Ljanmi
Nisam obratio paznju :p
 
Na stranu performanse, od kako sam uzeo 970 najviše sam oduševljen tišinom kulera na MSI Gaming . Pali ga tek kada pređe 65c, a i kada se zavrte (npr. u fc4 kao najzahtevnijoj igri koju sam probao do sada), jedva da se čuju.
 
Meni ponovo poceo coilwhine u igrama ali je sada cudniji zvuk. Tj vise deluje kao cista statika a ne onako zavijanje. Cak i u igrama sa 60fps-a medjutim to je necujno ovako i bez slusalica jer imam 6 venta koji rade na 80% konstantno tako da se to utopi ali eto, pocelo je ponovo.
 
G1 nije tako necujan u idle modu(desktop, filmovi, surf) tj vrte mu se fanovi?

G1 je tiha karta. U idleu se ventovi vrte na nekih 1550rmp. Sto nema sansi da cujes osim ako ne drzis kuciste otvoreno i na 10cm od sebe. Opet, mozes da podesis kartu (bios mod) da se ventovi do odredjene temperature uopste ne vrte. Mada nema potrebe jer je u idleu svakako neces cuti. Osim ako bas nije slucaj ovo sto sam naveo ;) . U full loadu sa ventovima na ~2500rmp cuje se blago strujanje vazduha. Nista strasno, verovatno ces glasnije cuti neke druge ventove koje imas u kucistu.
 
Nemam kuste, sve mi stoji napolju, nebitno totalno, iskreno moju 6950>6970 Sapphire ne cujem u idle modu @1270-1300 RPM-a ali zato itekako cujem strujanje vazduha na Phanteksu >900RPM-a , odlicno cujem RED HDD(koji vise nemam), novu black seriju samo u pojedinim situacijama(zanemarljivo, dakle mogu da kazem da je ne cujem) kao ni Green seriju takodje WD-a i da trenutno najglasnija komponenta je fan Sesonic PSU-a 620GB :p
 
Onda ne brini za ventilatore od GTX970, koji god model da uzmes. :d
 
Imao sam bas tu grafu koju ti imas. Dakle 6950 otkljucanu u 6970 Sapphire sa dva venta. I mogu ti reci da je G1 podjednako tiha kao ta Sapphire. Cak i malo tisa rekao bih.
 
Bez obzira na hvalospev o G1 da sada uzimam GTX970 uzeo bih ASUS ili MSI. Nula db je 0 db, ja do sada ne cuh tihi ventilator na 1550 rpm. a kamo li 3 takva na jednom mestu. Drugo, velika je verovatnoca je da vremenom neki od ta tri pocne da krcka, klikce i drnda kada se napuni prasinom i neprestanim radom. A desava se cesto i da fabricki neki u startu zeza ili ispusta cudne zvuke. Mozda to neko i ne primecuje ali ja kome ventilatori na kucistu rade na 700 rpm i te kako cujem. Mozda to i ne pogadja toliko one koji kupuju nove karte ali buduce vlasnike ili one koji planiraju da ih zadrze duze vreme sigurno da.
 
Heh pa sta je problem da se moduje bios i podesi na 0% vent do nekih 65c. Zajebani je okacio takav bios u drugoj temi na forumu. Fleshne se bios i to je to. Ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje. Sto se tice 1550rmp i G1. Verujem da jos nisi cuo tihe ventove na tim obrtajima. Nisam ni ja pre ove karte. Moje kuciste (Fractal R4) je podeseno svi case ventovi na ~900rmp. Glasniji su ovi na 900rmp nego ovi na G1 sve do nekih ~2000rmp.
 
Ja licno ne volim da flesujem graficke i mlatim se time i riskiram garanciju. Volim da fabricki sve savrseno radi. 2000 rpm X3 i tisina ako je tako Gigabyte je prvi prevario zakone fizike. Voleo bih onda da imam takve ventilatore na kucistu.
 
Ja kartu ne cujem sve do nekih =>2000rmp. Mozda je Gigabyte stvarno prevario zakone fizike. Mozda ventovi lazno prikazuju 2000rmp a vrte se na nizim obrtajima. A mozda ja lazem. Kako god.
 
Pazi ti grafu drzis u zatvorenom kucistu a ja nemam kuciste i grafa mi je od prilike na 1.7m od glave :) G1@1550 RPM-a je verujem zaista necujna u zatvorenom kucistu.
 
@ Pike
Kupi g1 pa ces imati :p Naravno da nije bas tako, ali jeste tacno ovo sto je Gavran naveo. Sve se vise cuje u kucistu nego g1 na 2000rmp.

@ Ljanmi
Ako imas nameru da overkokujes kartu, zaobidji ASUS u sirokom luku. Caki i ako nemas ne verujem da bi voleo da ti nesto u kucistu, na stolu, bilo gde dostize temepraturu od preko 100c koliko se greje vrm kod ASUS-a sa DC2 hladjenjem. Da bi se vrm pri overkloku ohladio na neku prihvatljivu vrednost, ventovi moraju da se vrte na preko 50% sto pocinje da bude veoma bucno kod asus-a, a to nikako nije fabricki savrseno kako @pike navodi. Ima kartu pa neka ti sam iskreno kaze da li je tako ili nekako drugacije. @Gavran je imao ASUS-a pa neka i on kaze kakvo je to fabricko savrsenstvo :p MSI je najbolji kompromis cene i onoga sto nudi kroz OC potencijal. G1 je skupa u odnosu na MSI jer sustinski nudi jako malo za tih 5-7000din razlike, ali je zaista savrsen proizvod u ovoj kategoriji.
 
@LJanmiAko ne zelis da fleshujes bios a zelis da grafa ima 0Dba u idle-u onda uzmi MSI. Sta drugo da ti kazem :) . Cak i kada sam moddovao bios na G1 nisam je podesio da gasi vent jer mi je to totalno nebitno. I ovako je ne cujem u idle-u u zatvorenom zvucno dobro izolovanom kucistu na tih 1550rmp. Ako ti ne smeta ta Sapphire karta kako zvuci sada kod tebe u tvom okruzenju, sigurno ti nece smetati ni G1. Meni je bitnije da nije buchna u full loadu. I naravno OC potencijal, stabilan boost i tako te stvari.

@Zajebani Imao sam i Strix i MSI gtx980 a sada i G1 (uskoro x2 nadam se). O Asusu sam sve vec rekao sta sam imao. Karta ni na defaultu ne moze da radi kako treba. Ako se zeli stabilan boost cak i na defaultu mora da se pomeri power limit na nekih 11x% (zaboravio sam vec na koliko). Sa tako podesenom kartom VRM ide na 100c u FC4. To moze da se izbegne povecanjem broja obrtaja ventova na >=50%. KArta tako podesena je bucnija od G1 sa ventovima podesenim na 80%. Toliko o tome. Sto se tice MSIa sve pohvale. Cak i sa ventom na 80-90% karta uopste nije previse bucna. Odlican je TF5 i lezi extra na gtx980:

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_980_gaming_oc_review,9.html


Hladna kao led.VRM je 70ak stepeni u full loadu isto kao na G1. Stabilan boost, lepo izgleda karta ma milina. Uvek sam bio MSI fanboj tako da sam tu malo subjektivan ali sta cu ;)

@Ljanmi2 Ne mozes da podesis iz Afterburner jer G1 ima "donji" limit za broj obrtaja ventova koji mozes da modifikujes samo iz biosa.
 
Poslednja izmena:
Ako ne zelis da fleshujes bios a zelis da grafa ima 0Dba u idle-u onda uzmi MSI. Sta drugo da ti kazem :) . Cak i kada sam moddovao bios na G1 nisam je podesio da gasi vent jer mi je to totalno nebitno. I ovako je ne cujem u idle-u u zatvorenom zvucno dobro izolovanom kucistu na tih 1550rmp. Ako ti ne smeta ta Sapphire karta kako zvuci sada kod tebe u tvom okruzenju, sigurno ti nece smetati ni G1. Meni je bitnije da nije buchna u full loadu. I naravno OC potencijal, stabilan boost i tako te stvari.

@Zajebani Imao sam i Strix i MSI gtx980 a sada i G1 (uskoro x2 nadam se). O Asusu sam sve vec rekao sta sam imao. Karta ni na defaultu ne moze da radi kako treba. Ako se zeli stabilan boost cak i na defaultu mora da se pomeri power target na 11x (zaboravio sam vec na koliko). Sa tako podesenom kartom VRM ide na 100c u FC4. To moze da se izbegne povecanjem broja obrtaja ventova tj na >=50%. KArta tako podesena je bucnija od G1 podesenom na 90%. Toliko o tome.

Pazi moju logiku, dok gejmujem pucaju zvucni efekti na sve strane u 90% situacija - jel? Zvuk mi je dosta bitna stavka pa je solidno pojacano(nista preterano ali cujem svaki detalj), e sad u takvom okruzenju nema sansi da cujem kartu pa onda nije ni bitno. Dok kada surfujem, nesto radim u Corelu ili Photoshop-u, Word-u, surf, stagod jako mi je bitna tisina, ne zelim da "slusam" fanove i protok vazduha non stop, iritira mnogo na duze staze 100% :)
 
Onda uzmi MSI i neces pogresiti. Sada da uzimam ponovo, uzeo bih 2 x MSI i ustedeo sebi 100e. Posto vec imam jednu G1 a sutra stize druga. 2x50e usteda. Nije toliko bolja G1 od MSI Gaminga... Ako ti pare nisu presudan faktor uzmi G1 i fleshni bios koji je zajebani postavio. Garanciju ne vidim kako bi mogao da izgubis jer ako karta ode u vecna lovista svakako nece videti da li je bios modifikovan ili nije. A ako se sa kartom desi neki kvar a ista ostane u funkciji samo fleshnes defautl bios i to je to. G1 i ovako ima dual bios tako da tu nista ne mozes da zahebes.
 
Poslednja izmena:
Cekaj G1 ima dual BIOS, zasto? NAmerno su dozvolili da ucitavas druge BIOS-e za kartu? Zasto bih gubio garanciju ako su fabricki dozvolili da menjas BIOS? Ja imam neku drugu varijantu, meni G1 skuplji 15e od Gaming-a, totalno sam u dilemi :)
 
Poslednja izmena:
Dual bios, zasto da ne, sto je sigurno sigurno je :p
 
JEdino ako su ciljali gamere entuziaste sa spec BIOS-ima sa povecanom voltazom itd, mislim zasto bi graficka karta imala 2 BIOS-a osim ako se ne stavljaju neki modovani spec BIOS-i tipa ja na mojoj vec prastaroj Safirki imam 2 BIOS-a i prekidac pomocu koga biram BIOS :) . Sad u to vreme moja Safirka je stigla sa 2 BIOS-a fabricki - jedan klasican 6950 a drugi 6970 pa ko ima srece kada pomeri prekidac, karta ce mu raditi kao(u svari da se bolje izrazim bice) 6970. Znaci proizvodjac sve to omogucio "out of the box" ,) Sad nisam znao da i G1 ima 2 BIOS-a, sigurno postoji dobar razlog za to :)

Jedno pitanje nevezano, da li je nVidia ikada omogucila otkljucavanje x70 u x80 u bilo kojoj seriji kao sto je to radio AMD sa 6-om serijom promenom BIOS-a :)
 
Nigde nisam procitao zasto ima dva biosa, mozda zato sto je to neki trend :p
 
Pa verovatno iz bezbedonosnih razloga, kao kod maticnih ploca.
"Zeznes" update BIOS-a, nema problema, prebacis se na drugi.
 
ja sam skoro dobio MSI 970 TwinFan u zamenu za riknuli 660ti i mogu vam reci da je kartica skroz korektna... iskreno maxwell ne zahteva ne znam kakav cooler i ovaj je skroz adekvatan... overclockovao sam memoriju za 300Mhz u afterburneru i dobio 10% (Valley, nisam dalje merio) performansi, temperature nisu mrdnule tj stoje na 75C full load continuous benchmark... fan rpm 1600, kompletan komp 33dB (svi ventovi su noctue, tunovan je komp za silent op :D )

s obzirom da ni onaj "full" MSI 970 Gaming nije bog zna sta za oc i ovo je solidna varijanta sa malo manjom cenom... kome je bitno...
 
Da li neko ima iskustva sa evga gtx 970 Superclocked,kakva je i da li je bolje uzeti nju ili msi?
 
Ili G1,ali vise me interesuje sta mislite o evga kartici?
 
Nazad
Vrh Dno