Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Sad sam na sekiraskom forumu upravo procitao da je njihov clan dao 160€ za zotac-ovu gtx 970 karticu

BGdfFWWCUAEpNBr.png


Koji li prevaranti danas nude 960 za 200+ evra ... Raspitaj se i za GTX 1060 3GB, mogle su da se kupe za 200-220e.

Eto ima ih, i to obojica mi se javili juce. Ok, ovaj drugi trazi 23.000 za nju ali bezi...

0G5cH8C.jpg


Posle nadjem taj isti oglas da je ceni 205€, mislio da na meni zaradi dodatnih 5€ :bottle:. Gledam GTX 1060 na KP i najjeftini je nov od neke firme Manli za 208€... Nikad cuo za njih.

Za 180e se prodaju 290-tka i 970 a ne 960 :)

Sto ja nisam naisao na 970 da se prodaje po toj ceni? :D
 
Poslednja izmena:
960 je sve u svemu lošija karta od 1050ti, a najskuplji model iste je 26k u regularnoj prodavnici u Srbiji. Najjeftinijia je 21500 dinara. 200+ evra (24500+ dinara) za 960 je suludo.
 
Da se i ja malo ukljucim....
Nista mene vise ne iznenadjuje u ovoj drzavi, od ovog naroda. Ljudi i dan danas traze 100e za gtx 660(ti)/r9 270x i sto je najgore prodaju ih, tako da te cene su normalna nus pojava.

Ako cemo posteno kad imas 1050 ti za 170e, polovna gtx 960/r9 380(sa bar godinu garancije) ne bi smela ici iznad 125-130e(realno 120e) i to modeli sa 4GB memorije, prosto karte su oko 10% sporije, vise trose(R9 380), plus 20% bar minus na cenu zato sto su polovne i eto dolazimo i tih 120-130e.
Isti slucaj i u klasi iznad, r9 390 i gtx 970 su danas tu negde kao rx 470 4GB(posle novijih drivera koji su fino pogurali rx-a), tako da gtx 970/r9 390 polovne sa bar godinu garancije realno vrede 170-tak evra, maksimum 180e, RX 470 4GB ima za oko 215-220e nove da biras(XFX RS, NItro, Gaming X).
Ali od toga nema nista, jer ovo pilicarsko drustvo i narod samo gleda kako nekoga da za**** ili gleda po sistemu ja sam npr. za gtx 970 dao 350e krastavac moram da uzmem bar 220-230e jer mi se ne isplati....
Zato sam ja u poslednjih 11 godina, kupio samo jednu polovnu kartu/komponentu i to je bila gtx 660 ti, ne zato sto sam gadljiv na polovno, meni je polovno sa garancijom i bolji izbor uvek, nego zato sto zivim u drzavi punoj pilicara. Od 2005,2006-te sam promenio 5 karti(odnosno 7, ali dve su bile reklamacije, pa ne racunam), sto ce reci da karte menjam na svake 2-2.5 godine.

Slicna je bila prica i za cpu-ove i ploce...Bukvalno jedna polovna komponenta (ta gtx 660 ti) kupljena sa moje strane i kako stoje stvari, tako ce i ostati.

Ali dobro treba pratiti i nikako biti iskljuciv, skoro je drugar uzeo R9 380X msm da je MSI Gaming za 155e sa nekih 15, 16 meseci garancije, sto je fina i pre svega realna kupovina.
 
Poslednja izmena:
Nije prevarant taj sto trazi vec je lud onaj ko mu da te pare :)

Za 180e se prodaju 290-tka i 970 a ne 960 :)

Samo takve kartice po tim cenama naci je lutrija, te kartice cim se pojave u roku pola sata su iste prodate. Ali ovo se podrazumeva da po toj ceni nemaju garanciju ako imaju garanciju sigurno su skuplje bar 20-30 evra.
 
Evo i mene u drustvu zelenih jos od Fx 5200 :D
Crveni me vise nece videti :D

Recite mi jel bezbedno ostaviti na Asus 970 ventove na def. I da se ne pale do 60-65...?

Znam da mogu preko MSI Aft. profile da napravim ili bios da menjam ali za to nisam strucan.
 
Pa ako ne kaze puf i ne vidis beli dim onda znaj da je sve bezbedno. :-devil-: Prati temperature u igrama do koliko se greje pa ces znati na cemu si.
 
MSI čini mi se da isto pali od 60 pa naviše, ništa joj ne fali samo još duže traju ventilatori.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Jel GTX 970 osakacena u broju ROPova sa 64 na 56 i L2 cache sa 2048 na 1792kb ili samo u ramu??
 
Поздрав свима,

Не могу сад читати свх 117 страница па би' Вас замолио да ми кажете до колико највише смем безбедно да оверклокујем моју графчку преко програма ''ASUS GPU Tweek2''
Графичка је ''ASUS Strix GeForce GTX 970 OC 4GB''.

Хвала унапред!
 
To konkretno ne moze niko tacno da ti kaze, sve zavisi od modela do modela.
Moraces sam da to ispitujes, dizes klok na def naponu pa vidi koliko ce da ide, kad pocne da zeza povecas malo napon da je stabilizujes, pa onda sve tako u krug.
 
Ово је најјаче што сам напуцао и на ''3DMarku Spy Strike Stess Test'' ради добро и стабилно на 98.3%.

Занма ме што имам ове катанчие поред сваке ове, како би' је назвао, либије за науцавање. гледао сам на ЈуТјуб људи немају те катанце и имају пуно дужу ту линију, тј. мање ограничење. Ставе ГПУ на 1600, а код мене је максимум 1400. Јел' то негде на плочи закључано?
 
Поздрав свима,

Не могу сад читати свх 117 страница па би' Вас замолио да ми кажете до колико највише смем безбедно да оверклокујем моју графчку преко програма ''ASUS GPU Tweek2''
Графичка је ''ASUS Strix GeForce GTX 970 OC 4GB''.

Хвала унапред!

Ne znam za katance jer ne koristim Asus GPU tweak, vec iskljucivo(i to samo iz navike) MSI Afterburner bez obzira na proizvodjaca kartice, ali za testiranje mogu da ti preporucim Unigine Heaven benchmark, manje mesta zauzima i lakse se koristi(pustanje na loop promena podesavanja, itd).
 
Хвала. Але ето ако би се нашао неко да ми одговори за ове ограничена са катанцима. Ко користи Tweek II.

Сад ћу поново прекуцати предходни пост јер видим да сам га уништио грешкама у куцању, а и слику ћу убацити у овај пост:

Ово је најјаче што сам напуцао и на ''3DMarku Spy Strike Stess Test'' ради добро и стабилно на 98.3%.

,,Занима ме што имам ове катанчиће поред сваке ове, како би' је назвао, линије за напуцавање? гледао сам на ЈуТјуб људи немају те катанце и имају пуно дужу ту линију, тј. мање ограничење. Ставе ГПУ на 1600, а код мене је максимум 1400. Јел' то негде на плочи закључано?''

графичка.jpg
 
Skinuo sam taj Tweek II i probao.

Ne znam zasto ne mozes visi klok da podesis ? Ne znam da li je to pravi klok, jer, ako postavis na 1.400, mozda kartica boostuje nesto vise ( takva je tehnologija GPU Boost ). Probaj, da postavis samo klok , recimo na 1.300 i probas u Ungine Heaven 4.0 i posle pogledas ovde koliki su klokovi u radu:

1.png

Ovako stoji kod mene :

2.jpg

Vidis, pokazuje da je default klok na mojoj kartici 1228, a boostuje u realnom radu oko 1.380. Tako da, ako postavis na oko 1.300, mislim da bi trebalo da tvoja kartica boostuje na oko 1.500.

Inace, one kvacice sluze da se zakljuca skala, postavis na 1300, i kada 'zacrvenis' katancic, onda zakljucas klok na toj cifri ( ne mozes da je pomeras ). Probaj, prvo ovako. Postavi na 1.300, bez bez diranja voltaze i memorije, pa, javi koliki klok pokazuje kartica u realnom radu preko Heaven 4.0
 
Moja GTX 970 Strix je boost-ovala na 1530MHz, a memorija je radila na 2000MHz. Preko 1400MHz moze svaka :)
 
Што причаш у прошлом времену, јеси је убио!? :D

Нашао сам у подешавањима тог Твика2 како да скинем то ограничење, сад моРем унедоглед гуратти, али не смем. Мислиш меморија на 8000?
 
@dukicas

Taman posla :) Prodao GTX 970, sad "vozim" GTX 1070. Jedna od najboljih kartica koje sam imao bila je GTX 970 Strix :)
Memorija 8000, ako je Samsung, ima da sljaka. Tu joj je granica.
 
Е пробао сам је и ја гурати на већи клок и... нисам далеко отишао. На 1505 се руши одмах, чак и на оним најобичнијим ФПС тестићима, кад сам смањио на 1500 Мегахерца, значи само ****них 5МХз прође те лаке ФПС тестиће, али на Стрес Тесту пукне ко звечка у року одмах. Смањим ја клок на 1480МХз, значи само 20МХз мање и ради перфектно, стрес тест лаганице прошла са перфектним резултатом. Не разумем како тако мало Мегагхерца утиче на њен рад???
Кад је пуцала на 1500 покушао сам дићи волтажу на купно 30 више од оне почетне и исти ђаво, нисам приметио разлику. Читао сам да су неки успевали да догурају и до 1600, али са волтачом +60 од почетне. Нисам се ја хтео зајебавати са тим па сам смањио на 1480 и презадовољан сам резултатима.
А меморија ми је на 7770, значи плус 770 од почетних 7000, читао сам да је превише ризично ићи на 8000, јер зна се дсити да хлађење графичке недопире до неких меморијских чипова па изгоре.
 
Kad je nešto granica, onda je granica. Kad istreseš sve pare iz novčanika, onda je i još samo dinar previše :)
 
Tu je granica kod vecine oko 1450-1500MHz, ja sam imao 2 u SLI-u, prodao jednu, onu koja se vise klokuje ostavio sebi :) Ta je mogla na 1530MHz i 8000MHz za memoriju, bese dobar primerak :)
Nazalost hladjenje VRM-a na GTX 970 Strix je lose reseno.

Memorija se maltene isto greje, da li radila na 7000 ili 8000MHz :)
 
А како да знам докле смем подизати меморију? Да ли се исто крешује и артифактује као кад јој претерам са убрзањем процесора? Или сазнаш тако што изгори и онда је можеш бацити? И како уопште да знам колика јој је температура меморије?

Прошли пут сам заборавио ставити слику овог мог најновијег максималног клока. Мислим, стављао сам и ја меморију на 8000 и радила је лепо, али сам онда прочитао да је то превише и да може изгорати, јер јој хлађење недопире до свих меморијских чипова. :(

максимално на графичкој.jpg

П.С. заборавио сам питати. Шта значи то кад су две графичке у том ''SLI'', а шта кад нису, у чему је ту фора уопште? Да ли то можда значи да раде заједно, тј. рачунар их препознаје као једну, али користи преформансе од обе? А кад нису у том ''SLI'' онда раде одвојено и рачунар их препознаје као одвојене и непомажу једна другој. Само не знам како онда кад улазиш у нпр. неку игрицу бираш с помоћу које графичке ћеш играти? Вероватно сам промашио ''цео фудбал'', али јбг. :D
 
Poslednja izmena:
I memoriju i GPU mozes podizati koliko hoces :) Ne mozes ostetiti GPU i memoriju overklokom ukoliko ne diras napone (koje i ne mozes da diras na toj kartici). Ne tope gigaherci kartice nego voltaza ;)

Sa memorijom kad preteras u OC-u dobijes ili neki zeleni ekran ili se pojave artifakti. Tako da slobodno trazi granicu gde je karta stabilna (i ne koristi Furmark!)

Prosto objasnjenje za SLI je da dve ili vise karata rade kao jedna :) Racunar prepoznaje kao vise kartica, ali sve zajedno "doniraju" snagu za pokretanje igre ili necega drugog. Uglavnom neisplativa investicija i lose optimizovana kod vecine igara.
 
Како не могу подизати код ове графичке напоне, тј. волтажу и подизао сам је, тј. померао ону траку, мада није ништа помаггало...!?

Значи кад би додао још једну овакуву картицу у тај СЛИ рачунар не би сматрао да има једну картицу од 8ГБ меморије? Мени изгледа исплативо јер је пуно јефтиније да купим још једну 970 за 250-300€ него 1070-1080 за 450-950€. Мислим, на папиру ако помножим са 2 све што има 970 од карактеристика, али у пракси то вероватно не иде тако.

П.С. Користим само 3DMark, закон је.
 
Poslednja izmena:
@dukicas

I da pomeras slajder za napon, nista se nece promeniti jer ta kartica ima zakljucan napon koji ni flesovanjem BIOS-a ne mozes da promenis (barem na Asus Strix varijanti). Tako da slobodno odvrdi slajdere za GPU i memoriju koliko hoces pa trazi gde je "zid".

A sto se tice SLI, memorija se ne sabira u tom slucaju, neces imati 8GB nego 4GB i dalje (3.5 u slucaju GTX 970 :D )

Uvek je jeftinija jedna jaca karta nego 2 slabije jer cesto puta SLI ne daje 50% ubrzanja kao sto bi trebalo. Neke igre cak ni ne podrzavaju SLI pa ti je isto imao 1 karticu ili 2-3 u SLI-u.

Sa GTX 1070 bi imao kartu koja trosi struje kao jedna GTX 970, a bila bi brza kao 2x GTX 970 i imala raspolozivih 8GB memorije umesto 4GB (ili opet 3.5GB u slucaju GTX 970).


Imao sam 2x Asus GTX 970 Strix i provereno znam da je 1x GTX 1070 bolja varijanta.
P.S. Jedna polovna GTX 1070 je jeftinija nego 2x GTX 970 :)
 
Poslednja izmena:
Хвала пуно на овим одговорима! :)

Још да питам ово, а шта кад имам више картица, а нису у ''SLI'', како то онда функционише? Како бираш с којом играш игрицу? Чак сам прочитао да могу имати на једној плочи и AMD и NVIDIA картице истовремено, наравно нису у ''SLI'' и ко ту онда игра главну улогу?
 
Tamo gde je monitor priključen, ta kartica bi trebalo da se koristi.
 
Ne možeš na jednoj ploči imati i AMD i nVidijinu karticu čak i da nisu u SLI režimu kolju jedna drugu. Ja sam probao ranije zbog više monitora ali jok neće raditi kako treba.
 
Ne možeš na jednoj ploči imati i AMD i nVidijinu karticu čak i da nisu u SLI režimu kolju jedna drugu. Ja sam probao ranije zbog više monitora ali jok neće raditi kako treba.



Evo video da vidis da moze i to cak cetiri kartice, dve nvidia u sli a dve amd u crossfire modu.
 
Nazad
Vrh Dno