Šta je novo?

OS X Mavericks 10.9.5

RingeRaja

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.03.2005
Poruke
6,695
Poena
775

Prilozi

  • Screen Shot 2014-09-19 at 08.21.54.png
    Screen Shot 2014-09-19 at 08.21.54.png
    100.2 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Da li je neko ko ima nvidia u sistemu probao vlasnicke drajvere koji su navodno za 10.9.5 i uradjeni, ima li razlike u odnosu na stock drajvere ?
 
E na to :)
Sad vidim, znaci i dalje nesto eksperimentisu :)
 
Ipak...posle nekog vremena javio mi se prilično nezgodan problem, ne znam da li je u vezi sa update-om, ali fakat, javio se pošto sam ga uradio (pre toga se nije dešavao).
Naime, jdownloader, koji koristim kao default aplikaciju za download mi se ponaša jako čudno.
Zakačio sam više linkova za skidanje (imam premium nalog), a kada se skine jedan deo i treba da krene skidanje drugog dela program se smrzne. Smrzavanje se dešava i tokom rada programa (ne samo po završetku skidanja jednog dela) i to kad rade pored ove aplikacije i još neke druge (nema pravila koja).
Izbrisao sam aplikaciju sa aplikacijom AppDelete, ali kad je nanovo instaliram opet isto.
Iskreno, zažalio sam što sam uradio update, ako se ovo nastavi moraću da idem vraćanje sistema preko Time Machine od pre update-a.
 
Problem sam rešio (nadam se), a izgleda da se Java nešto pogubila posle update-a.
Deinstalirao javu, instalirao nanovo i sada radi kako treba.

edit: da demantujem sam sebe, problem i dalje postoji i jaaaaakooo me iritira!!!
 
Poslednja izmena:
Коју верзију Јава имаш инсталирану?

Terminal => java -version

bogdan@rMBP15:~|⇒ java -version
java version "1.8.0_05"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_05-b13)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 25.5-b02, mixed mode)
 
Last login: Fri Sep 19 23:11:49 on console
Srans-MacBook-Pro:~ ringeraja$ java -version
java version "1.6.0_65"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_65-b14-462-11M4609)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 20.65-b04-462, mixed mode)
Srans-MacBook-Pro:~ ringeraja$


Vidim da je starija verzija od tvoje, ali niti mi OS X nudi da update-jem javu, niti Oracle.

Sad sam našao na sajtu Oracle i ovu verziju koju ti imaš, pa ću da instaliram i da vidim šta će da bude.

edit: Evo šta kaže sada...

Last login: Sat Sep 20 11:16:45 on ttys000
Srans-MacBook-Pro:~ ringeraja$ java -version
java version "1.8.0_20"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.8.0_20-b26)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 25.20-b23, mixed mode)
Srans-MacBook-Pro:~ ringeraja$
 
Poslednja izmena:
Deinstalirao sam jdownloader v0.9 (sa aplikacijom AppDelete sam počistio sve) i instalirao beta verziju i za sada, pu,pu, da ne ureknem, sve radi kao i pre.
 
Већ неко време сам Apple уопште не ради ажурирање Java-е, што је сумануто када је то главни извор проблема на Мек платофрми.
 
Deinstalirao sam jdownloader v0.9 (sa aplikacijom AppDelete sam počistio sve) i instalirao beta verziju i za sada, pu,pu, da ne ureknem, sve radi kao i pre.

Mene čudi da ti je ta 0.9 verzija uopšte i radila do sada. To kažem jer se sećam da je bilo nekih problema radnije zbog čega sam rado prešaltao na beta verziju. Ne sećam se više detalja, ali pamtim da recimo nisam mogao da skidam filmiće sa Youtube u HD-u.
 
Koristim safari i firefox mbp 2011,i imam utisak da od zadnja recimo dva update nesto su mi strasno "usporeni",koristim master 1Password,preko njega otvaram fejs i neke sajtove,..pa bass bass se nesto muci,..,cak imam utisak da firefox mozda i pre otvori,.u nekom trenutku proradi,al u biti mi je usporen,ociscen cash ,history,rastereceni browser-i maksimalno,..sad citam ovo oko jave,to nisam proverio jos,al valjda nema veze java sa njima,dal se nekom jos nesto slicno desava?
 
Koristim safari i firefox mbp 2011,i imam utisak da od zadnja recimo dva update nesto su mi strasno "usporeni",koristim master 1Password,preko njega otvaram fejs i neke sajtove,..pa bass bass se nesto muci,..,cak imam utisak da firefox mozda i pre otvori,.u nekom trenutku proradi,al u biti mi je usporen,ociscen cash ,history,rastereceni browser-i maksimalno,..sad citam ovo oko jave,to nisam proverio jos,al valjda nema veze java sa njima,dal se nekom jos nesto slicno desava?

Isti slucaj kod mene, Safari veoma sporo ucitava stranice, probao sam i Google Chrome takodje vrlo sporo. Net je usporen, download je sporiji znacajno. Na ipadu sve radi normalno. Ne znam sta se desava.
 
Poslednja izmena:
upravo tako,..nekad,na momente kao da se probudi,al u principu isto,..ostalo imam utisak da radi manje vise ok,..s tim sto da se nekad sistem podize presporo,a nekad klasicno,mada imam utisak da je primetno sporiji,..,vreme za reinstal izgleda def,al mi je "lakse" kad vidim da nisam usamljen slucaj .
 
Ili preciznije,krene da vrti stranicu i izbaci samo "server not found",..pa onda tako,.i proradi,vrlo cudan fazon ! tako i na safariju,i firefoxu,.inace,net normalan na drugom racunaru,sve je ok,..to sa zadnjim update -ima se desava primecujem !
 
Vise nemam problema, ne znam sta se desilo, nisam menjao podesavanja. Popravilo se samo od sebe ako tako mogu da kazem.
 
Nazad
Vrh Dno