Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Svestan sam ja toga, ali osnova je da se otarasih nepotrebnih kablova a tu je modularno zaista potrebno, sem zbog modularnosti, treba mi i kvalitetnije napajanje, ovo me sluzi 8 godina vec ali sto rece vec jedan forumas ne treba cekati da rikne pa da kupujem drugo, u pravu je -> #Bombas
Ovo na slici je perverzija, postujem ko voli ali mene ne privlaci, iskreno, ja sam takav jednostavno, sto se tice cable managmenta ka sam za osnovnu varijantu ne ovako utegnutu kao sa slike, to mi je vec bas bas preterano..
Opet kazem cenim ko gleda da mu takvo kuciste bude, lepo je to ko voli tako nesto.
 
Dobro,naravno ko sta voli slazem se, svakako modularno napajanje je dobra stvar i lepsi su i kablovi na novijim uglavnom skroz crni,ja sam uzeo corsair RM850i jeste da je previse za moj sistem obzirom da imam samo jednu graficku,i izracunao sam da kad maksimalno upregnem masinu potrosnja je izmedju 400-500 W ,al sam namerno ostavio toliko lufta jer napajanje ima zero rpm fan mode tako da tek kad se optereti 40 % kapaciteta napajanja pocinje da radi ventilator, znaci 90 % vremena ventilator se ne okrece,bukvalno mrtva tisina...i EVGA pravi odlicna napajanja,jeftinija od konkurencije...
Inace ako nekoga zanima da izracuna kakvo mu napajanje treba tj od koliko w ,mnogo dobar kalkulator/sajt : http://outervision.com/power-supply-calculator

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio pre nedelju dana i napisao sam kako sta. Sto se tice buke tisi je od mog napjanja na full loadu se cuje malo onaj huming noise. Al sto se tice toga uvek mozes da smanjis max broj obrtaja ili stavis neki drugi ventilator. Sto se tice temperature meni 43-44 zakuca na 10min full loada neprelazi preko sad neznam koliko je normalno al svi drugi ga hvale...
 
Sve ispod 50 je super, zavisi i kako si pastu naneo na cpu, koja pasta, kako naleze... Zavisi i od procesora, mislim da su ovi matori amd sa phenom 2 na OC itekako izazov za taj LC, a da ne govorim klokovani FX 8 core [emoji41]

Na sajtu LC-a jasno stoji da Cc 120 podrzava max 180W tdp, za cc 100 pise 170.
 
58f9b0aa3d08dc51c68867c2bc2a9490.jpg

I ako sam bio pre za 212 evo...
Stiglo pojacanje :D
Ide unboxing pa da ga nakacim :)

Sent from my SM-N7505 using Tapatalk
 
Drugari, molim vas za pomoć: da li ovaj hladnjak staje u Raidmax exo kućište?

Hvala.
 
Nije ni modalularno napajanje magija mislim dobro je sto stavis onoliko kablova koliko ti je potrebno,al Pogledajte prilog 204387sto se cable managementa tice dosta je i do kucista ja imam nzxt s340 i neverovatno je lagano za cable management plus ima cover preko napajanja tako da sav visak kablova ide ispod ,H440 je takodje dobro za to i na primer fractal design define R/S .Evo ti kod mene relatvno malo kuciste a vide sa par kablova samo ,doduse ja sam stavljao ove sleeve-ovane 24 pin i 2 x 8 pin za grafu...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Imaš lep komp,zasto ne popuniš "moju mašinu"? Mogao bi i da "okačiš" u odgovarajučoj sobi ako je i sta oc-ovano,ss sa temp itd.
 
Ne kontam ,sta da popunim?
Procesor je overklokovan ako si to pitao na 4.6 GHz ,automatski (5 way optimization) memorija takodje na 3200 mhz...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Da javim utiske nakon montiranja...
Sto se samog montiranja tice, malo sam se namucio jer mi nije bas ispalo najpristupancije sa zadnjeg dela kucista, a nisam hteo da skidam maticnu, ali uspeo sam nekako ...montirao sam ga bar sat vremena ...

Posle toga ga oterah malo u GTA V i temperature je bila oko 50-53c
U prime95 nakon 45 minuta, najvecu temperaturu koju je zabelezio je 57c i vrteo je ventilator na 95% na nekih 1400-1500rpm
U idle mi drzi oko 40 stepeni, zato sto je tako podesen target u biosu (nije imalo nize), ali zato u idle ventilator radi sa svega 15% na 600-650rpm.
Sto se buke tice, zadovoljan sam...u idle se on ne cuje bukvalno,kada sam ga przio na prime95 tad se cuo, ali nije uopste strasno kao sto je bilo sa box kulerom, koji je zvucao kao elisa helikoptera.

Evo i slike sa podacima : http://prntscr.com/bropya
Ono sto sam primetio je da mi Core 1 i 2 imaju konstatno 4-5 stepeni vecu temperaturu od core 3 i 4 , sto ranije nije bio slucaj...
Tako da verujem da se pasta nije bas ravnomerno "razlila" posto sam malo pomerao kuler dok je bio na procesoru dok sam ubadao one strafove (vrlo malo ali verovatno dovoljno da se pasta losije "razlila")
Inace ja sam zadovoljan sa temperaturom od oko 55 u full loadu, i ako sam citao da ljudi sa ovim kulerom postizu nize temperature, ali u odnosu na box kuler koji je na prime95 znao da ode i po 95c ...zadovoljan sam.
Opet kazem verovatno je to i do paste malo, jer sam pomerao onaj kuler dok sam ubo strafove, ali mrzi me da ponovo to montiram jer sam u principu zadovoljan temperaturom ...

Zakljucak, definitnivno pravi potez sto sam ustedeo 20-25 eura u odnosu na 212 evo i uzeo LC-CC-120 ...
 
Malo me nervira temperatura od 57 stepeni u full load, jer citam da drugima ne prelazi 50 stepeni sa ovim kulerom ...
Moracu kad budem imao zivaca da ga rasklopim da opet stavim tu termalnu i da probam ovaj put malo mirnije da spustim cooler dole.

Mnogo znaci kad imas jedan ovakav forum, sa ovakvim ljudima koji dobro znaju sta pricaju, gde se mozes posavetovati pre kupovine...
Sada idem redom sa mojim tripom o "silent setup-u" pa sledece na redu da se menja je bucni Powercolor 6850hd, tako da ce mi i dalje trebati saveti :)
Svako dobro, ziveli.
 
Malo me nervira temperatura od 57 stepeni u full load, jer citam da drugima ne prelazi 50 stepeni sa ovim kulerom ...
Moracu kad budem imao zivaca da ga rasklopim da opet stavim tu termalnu i da probam ovaj put malo mirnije da spustim cooler dole.

Mnogo znaci kad imas jedan ovakav forum, sa ovakvim ljudima koji dobro znaju sta pricaju, gde se mozes posavetovati pre kupovine...
Sada idem redom sa mojim tripom o "silent setup-u" pa sledece na redu da se menja je bucni Powercolor 6850hd, tako da ce mi i dalje trebati saveti :)
Svako dobro, ziveli.
Ako ti treba termalna pasta na zajam javi se :D imam Noctua NT-H1 i Artic MX-2...


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nemoj da te nervira, meni sa 3570k (nije klokovan) zna da ide po 76-78C, što je opet super u odnosu na box kuler gde je znala često da ide do po 95+ C. Ja sam se navikao na tako nešto i meni su te temperature postale sasvim normalne, mada je najčešći opseg 38-55C.
 
Hvala na ponudi, ali stavio sam mu Arctic MX-4 ...imam je vec par godina menjao sam redovno na boxu kako bi smanjivao temp :)
@Martin Meystere Ako je opseg 38-55 (kao sto je meni) u redu ...onda ga necu ni dirati, neka cepa ovako.
 
Hvala na ponudi, ali stavio sam mu Arctic MX-4 ...imam je vec par godina menjao sam redovno na boxu kako bi smanjivao temp :)
@Martin Meystere Ako je opseg 38-55 (kao sto je meni) u redu ...onda ga necu ni dirati, neka cepa ovako.
Da , super bolja je MX-4 od MX-2...
Raspolazem i vecim kolicima apsolutnog izopropanola za ciscenje ,skidanje paste ako nekome treba :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nemoj da te nervira, meni sa 3570k (nije klokovan) zna da ide po 76-78C, što je opet super u odnosu na box kuler gde je znala često da ide do po 95+ C. Ja sam se navikao na tako nešto i meni su te temperature postale sasvim normalne, mada je najčešći opseg 38-55C.
Furunče..
Toliko na neklokovanom u full loadu i sa non-stock kulerom?
Full load kao prime95 ili full load iz real life upotrebe?
 
Nisam radio te testove ali je od početka bio furunče i sa box kulerom je u idle išao po 60-70C. Postavio ovde temu, pitao šta dalje i kako, nije bilo nekog rešenja osim da probam sa nekim drugim kulerom. Uzeo ovaj LC, temperature spuštene za oko 25C u proseku i to bi bilo to...
Otprilike kontam da je do samog procesora ali sam negde izgubio fiskalni tako da ne znam koliko bi reklamacija bila izvodljiva (IMO nikako).
Što se tiče full load u real life mislim da je sa ovim kulerom max došao do 85C eventualno stepen-dva gore, ali 90C nikad nije prešao, za razliku od box kulera...
 
Poslednja izmena:
LOL , to bre nije normalno da se inteli toliko prze ??

Capture.PNG

Evo Phenom 2 955 doduse under voltage na 1.250v idle je 32,33c full load ide do 60c , juce vrteo Prime punih 6H.
na ovom smesno hladnjaku, koji je za 80W tdp procesore :)

0001762_lc-power-lc-cc94.png

Bas upravo cekam platu da pazarim CC120 da ga naprzim do 3.6 ili 4GHz :) nesme da predje 50c :smoke:
 
Poslednja izmena:
Zapravo Termalna margina mu je do 70c, tako kaze AMD overdrive, slazem se kod intela je to uvek +10 ili 20c u odnosu na amd, ali opet furuna greje ostale komponente I nije bas pametno tako na duge staze ostaviti.
 
Dakle ja sa 57 stepeni posle 45-o minutnog prime95, nemam nikakvih razloga za brigu :)
 
Za moj 3570k termalna margina je takođe 105C ali pošto mesecima (otkad sam ugradio ovaj CC-120) nije prešao 90C, nešto se i ne cimam oko svega toga. A i da imam fiskalni, pitanje je da li bih mogao bilo šta da uradim tj. da li oni više imaju te 3xxx i5/i7 procesore...
 
Za Phenom je 62C gornja granica. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da to govori specifikacija za taj cpu ali amd ovedrive jasno kaze da je termal margina 70c, npr hw monitor mi izbacuje trenutnu temp 35c a AOD izbacuje isto 35c kako se temperatura povecava cpu-a tako je margina sve manja, i da kazemo safe je do 70c.

Ne znam, mozda zato sto sam ga under voltovao na 1.250 a i hw monitor prikazuje 105W potrosnju u full load-a, pre under volta stajalo 117W..

Videcemo kakav ce Zen biti po tom pitanju, bar da mu stave 90c marginu.
 
I5 4460 kad ga testiram linx-om ide do 62-63stepena sto je ok
 
Đavo da ga nosi, tek što sam uključio Prime95, za jedno desetak sekundi temperatura na mom 3570K je skočila eksponencijalno na 103C (Core 1,dok je najmanja bila na Core 3 od 98C), tako da sam odmah isključio Prime95! Test je bio onaj prvi gde testira max temperature cpu... A ventilator na CC-120 hoće da se otkači koliko brzo radi...

E sad pitanje je, s obzirom da sam procesor uzeo pre jedno 14-15 meseci, da li bih zbog ovog mogao da ga reklamiram nakon toliko mnogo vremena? Mada, kad pogledam u shopu gde sam kupio taj procesor više nemaju ništa od te generacije 3xxx procesora već samo od 4xxx pa do 6xxx što meni ništa ne znači...
 
Nazad
Vrh Dno