Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Pa da mi uvuce prst, lakse mi samo iscupam kablic, tako sam i probo i zakljucak je bio sam u pravu Napajanje mi se cuje njglasnije
 
Nisi ti ni razumeo kako se to radi čim pominješ uvlačenje prsta, no dobro, video si šta je problem. Sad otvori napajanje i očisti i podmaži ventilator.
 
Trebas bukvalno da uzmes i da pritisnes centralni deo ventilatora(onaj kruzic iz koga izlaze peraja) i ono ce se zaustaviti.
 
Trebas bukvalno da uzmes i da pritisnes centralni deo ventilatora(onaj kruzic iz koga izlaze peraja) i ono ce se zaustaviti.

Pa vidiš da je dečko "kompjuteraš" kad za takvu stvar uopšte mora nekoga da pita nešto....naravno da ga treba prstom zaustaviti jer kačenjem bilo kakvog potrošača na ploču dok je upaljena, rizikuješ spaljivanje ploče ili napajanja, podvlačim, rizikuješ bez potrebe...
 
Pa vidiš da je dečko "kompjuteraš" kad za takvu stvar uopšte mora nekoga da pita nešto....naravno da ga treba prstom zaustaviti jer kačenjem bilo kakvog potrošača na ploču dok je upaljena, rizikuješ spaljivanje ploče ili napajanja, podvlačim, rizikuješ bez potrebe...

Pazi sad sam se iskompleksirao, prvo stetno je za svaki elektromotor da ga mu stvaras toliki otpor da nemoze da se okrece a da mu u isto vreme dajes struju, drugo lakse mi je da uradim ono sto sam i uradio ugasio kompijuter, iscupo kablic od ventilatora i upalio kompijuter. Trece gde sam ja spominjo bilo kakvo kacenje potrosaca dok je PC ukljucen? Cetvrto ovo da mi uvice prst sam napisao iz sprdnje al izgleda da neki ljudi bukvalno shvataju... Hvala
 
Popravljao sam ventilatore koji su stajali zaglavljeni danima i nisu pregoreli niti se istopili, nije nikakav problem zaustaviti ih na minut - dva.
 
Posle 4 godine mucenja sa I5-2400 kada dodje leto i njegovim temperaturama, definitivno moram na mu uzmem neki cooler i da bacim ovaj box pistavac.
Elem razmisljam se izmedju LC-CC-120 i 212 EVO, procitao sam celu temu i nesto se mislim sto bi davao 3k dinara vise za 212 evo kad ovo radi posao cak i bolje i ako sam nesto skeptican prema tome ali ajde.

Elem konkretno me zanima buka.
Cesto spavam pored upaljenog racunara, pa takodje imam trip i o nekom "Silent setup-u" pa krecem redom prvo sa cpu coolerom.
Zanima me koji je tisi od ova dva coolera, posto verujem da sto se temperature tice, oba ce spustiti napaceni i5-2400 koji inace nema svrhe klokovati.
 
Najbitnija stvar u celoj prici je hladnjak, koliko bakra, koliko aluminiuma, dizajn hladnjaka, pajpovi...
Lc 120 je best buy, cak se takmici i sa skupljim resenjima, a fan ko fan, mozes bilo koju dvanesticu staviti posle, sa boljim performansama ako ti je to toliko bitno.
 
Posle 4 godine mucenja sa I5-2400 kada dodje leto i njegovim temperaturama, definitivno moram na mu uzmem neki cooler i da bacim ovaj box pistavac.
Elem razmisljam se izmedju LC-CC-120 i 212 EVO, procitao sam celu temu i nesto se mislim sto bi davao 3k dinara vise za 212 evo kad ovo radi posao cak i bolje i ako sam nesto skeptican prema tome ali ajde.

Elem konkretno me zanima buka.
Cesto spavam pored upaljenog racunara, pa takodje imam trip i o nekom "Silent setup-u" pa krecem redom prvo sa cpu coolerom.
Zanima me koji je tisi od ova dva coolera, posto verujem da sto se temperature tice, oba ce spustiti napaceni i5-2400 koji inace nema svrhe klokovati.
Uzimi Noctua nh-u12s svi ga hvale i tih je...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Samo sto je ta Noctua skuplja 3x od CC - 120.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam vec za tu igranku zvanu Noctua (citaj nemam para, ali bih vrlo rado)
i Hyper 212 evo mi je dosta para ali sam izdvojio da ih dam i prezalim (inace da mi nije puno ne bi pune 4 godine sljakao na box)
Ali eto usput naleteh na LC-CC-120 koji je cak i jeftiniji a vidim u prethodnim stranicama da ljudi kazu i bolji...pa me zato zanima da li definitivno uzimati LC-CC-120, jer mi je nekako nerealno da je 3k jeftiniji a bolji od 212 evo :)
 
Nisam vec za tu igranku zvanu Noctua (citaj nemam para, ali bih vrlo rado)
i Hyper 212 evo mi je dosta para ali sam izdvojio da ih dam i prezalim (inace da mi nije puno ne bi pune 4 godine sljakao na box)
Ali eto usput naleteh na LC-CC-120 koji je cak i jeftiniji a vidim u prethodnim stranicama da ljudi kazu i bolji...pa me zato zanima da li definitivno uzimati LC-CC-120, jer mi je nekako nerealno da je 3k jeftiniji a bolji od 212 evo :)

Za tvoj CPU i CC100 je "puna kapa".(imam ga na xeon-u @3.9GHz)
 
Nece da se dernja ni sa ovim LC-om. Nema nikakve svrhe da daje pare na u12s.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro ko ima Lc CC 120 nek kaze svoje iskustvo ,ja ionako ne koristim nijedan od ta tri...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Svestan sam ja sta se za koje pare dobija, ali cisto mi je trebala uporedba CC120 i 212 EVO
Za sada naginjem ka CC120 zbog te cene i komentara da je cak i bolji od 212 EVO
Sutra odoh da kupim nesto pa cemo videti sta sam pazario :D
 
Ajde nek te dobro sluzi i da mozes da spavas sa upaljenim kompom,sta god da uzmes :D

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Lc cc 120 necujan na fx 6300 kloknutom na 4.2ghz i sad na i5 4460... Naravno pricam o 99% situacija...surf gledanje filmova programiranje... Kada se upali stress test cuje se malo ali nista strasno(tako da je i na 212ici)
 
@poolmaker aj molim te slikaj, samo da vidim koliko zauzima cisto ovako :)

Definitivno uzimam cc 120 :)
 
Ako ti je kinta problem idi i bez razmisljanja uzmi Lc, razliku neces osetiti.
Ja samo znam da je 20-aka % bio jeftiniji kod "madjara" 212 i uzeo sam ga samo zato jer imam ok iskustvo sa CM.
 
Nije mi se baš dalo podizati ga na sto i otvarati stranicu (a i prašnjav je pomalo, ima par meseci od zadnjeg čišćenja :)).
Ali ok..
Izvoli:

Pogledajte prilog 204380
Hvala, mislim da ce i kod mene tako bez problema. Cable management nam je gotovo preslikan, bas sam juce pravio malo reda, ono je bio blagi uzas, moracu i neko jeftinije modularno napajanje da pazarim :)
 
Hvala, mislim da ce i kod mene tako bez problema. Cable management nam je gotovo preslikan, bas sam juce pravio malo reda, ono je bio blagi uzas, moracu i neko jeftinije modularno napajanje da pazarim :)
Nije ni modalularno napajanje magija mislim dobro je sto stavis onoliko kablova koliko ti je potrebno,al uploadfromtaptalk1468229725446.jpgsto se cable managementa tice dosta je i do kucista ja imam nzxt s340 i neverovatno je lagano za cable management plus ima cover preko napajanja tako da sav visak kablova ide ispod ,H440 je takodje dobro za to i na primer fractal design define R/S .Evo ti kod mene relatvno malo kuciste a vide sa par kablova samo ,doduse ja sam stavljao ove sleeve-ovane 24 pin i 2 x 8 pin za grafu...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno