Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Kad montirate kuler, kada ste sigurni da je dotegnut baš koliko treba? Uvek imam utisak kao da pretežem šrafove.
 
Umereno samo, nije u pitanju tocak od kola i blok motora [emoji41]
 
Neznam ja sam stisao rukom nikakvi sravcigeri i to i mislimd da sasvim lepo stoji, pa pojenta je valjda da dobo legne a ne da vrsi pritisak na procesor, koliko je Tih neznam vise mi bruji zbudzeni kuler od graficke xD
 
definitivno best buy , moracu I ja za mog fenom-a 955 :) pa da ga OC na 4GHZ :)
 
evo updejt od mene mislio sam da mi se pregrwa procesor posto mi je fan i pre drndo i odem ja kupim ovaj lc cc 120 i idle mi je 31c , sad neznam da li je to normalno ili mozda sto nisam stavio dosta paste ko pre, ili jednostavno sto imam cpu start 10 godina phenom 9500. Nisam jos probao pod nekim full loadom al kad probam javljam, inace kompijuter mi se uopste nije gasio zbog cpu vec zbog gpu neznam kako se okacio kablic od venta al jos vise neznam kako nisam primetio da nevrti, majke mi nisam ga sutirao

UPDATE 1:
Igro sam jedno sat vremena Insurgency sad neznam koliko je tacan ovaj senzor na linuxu al nije presao 39c
Koliko bi ti hteo da je temperatura u IDLE kad je u sobi verovatno ~28?
Ne može kuler da hladu ispod sobne temperature :)

A pod opterećenjem, na ovim spoljašnjim temperatura a 39 je ekstra.
 
Sve ispod 50 u full loadu je po meni extra, i ne treba se zamarati oko toga :)
 
Koliko bi ti hteo da je temperatura u IDLE kad je u sobi verovatno ~28?
Ne može kuler da hladu ispod sobne temperature :)

A pod opterećenjem, na ovim spoljašnjim temperatura a 39 je ekstra.

Kod mene na 50% radi na 1 stepen iznad sobne, na 100% se mozda izjednaci u idle :D

Idle temperatura i nije toliko bitna s obzirom da su 99% CPU PWM. Isto, sat vremena ne daje bas validan rezultat po ovom vremenu, daj kompu malo vise vremena da dogreje sobu :D
 
Koliko bi ti hteo da je temperatura u IDLE kad je u sobi verovatno ~28?
Ne može kuler da hladu ispod sobne temperature :)

A pod opterećenjem, na ovim spoljašnjim temperatura a 39 je ekstra.


So sam i ja skontao kasnije, probacu da uradim neki test sto muci processor da vidim dokle ce da ide gore.

Evo uradio sam mu full load sa stress-ng i na 3min i max temperatura je bilia 44

Je 3 minuta dovoljno ili sam trebo da ga pustim na duze?
 
Poslednja izmena:
Pa ako se temperatura nije menjala bar minut onda je to otprilike to. U svakom slucaju, kad je pod opterecenjem, sve ispod 50 je odlicno, ispod 55 prihvatljivo, preko 55 ne valja kuler :D

Ja bi ga pustio jedno 10-15 minuta, za to vreme bi trebalo zasigurno da dostigne max temperature u odnosu na ambijentalnu. U svakom slucaju, tokom gaminga ces tesko dostici temperature koje mozes strosom da postignes, tako da se ne bih brinuo previse oko toga ako ti je posle 3 minuta 44 po vrucini.
 
Da li se isplati menjati thermaltake contac 21 sa lc power cc-120?I koliko moze da se klokne Phenom II iz opisa sa Lc power cc-120?
 
DA! Ja sam to uradio, mada, nisam siguran uopste da li je samo moj Contac 21 bio los primerak ili je jednostavno on los. Takodje je cc120 mnogo tisi.
 
Pa nije Contac 21 los toliko nije previse bucan ali ne hladi nesto posebno,ok hvala sto si mi odgovorio :).
 
Dobro buka jeste subjektivna stvar ali eto obojica se onda slazemo da definitivno ne hladi nesto posebno :D cc120 teeeski best buy.
 
Evo poslednji UPDATE od mene uradio sam strees test full load na 10 min max mu je bio 44c , generalno 99% vremena je bio izmedju 43c i 42c tako da je to to, da sam ga drzo duze isto bi bilo, cim je prestao full load bukvalno kroz sekundu dve ga je spustio nazad na 33c. Sa ovim cudom realno bih verovatno mogao i da kloknem procesor i da bude ispod 50c.. Prvi kuler koji sam kupio u zivotu tako da nemogu da poredim sa drugima al sam generalno zadovoljan, znam da je sa stok kulerom bio oko 60c cak mi se desavalo kad ga duze necistim da gura i do 75c da mi gasi komp.

Offtopic mislim da sam se zeznuo sa ventom trebao sam da ga stavim ili napako da duva ili sa druge strane jer mi trenutno vuce topao vazduh iz CPU i izbacuje ka cd citacu i HD, da mi je stavljen panel verovatno bi se smorio al posto je ovako otvoreno kuciste boli me uvo
 
:lupko:
 
Evo poslednji UPDATE od mene uradio sam strees test full load na 10 min max mu je bio 44c , generalno 99% vremena je bio izmedju 43c i 42c tako da je to to, da sam ga drzo duze isto bi bilo, cim je prestao full load bukvalno kroz sekundu dve ga je spustio nazad na 33c. Sa ovim cudom realno bih verovatno mogao i da kloknem procesor i da bude ispod 50c.. Prvi kuler koji sam kupio u zivotu tako da nemogu da poredim sa drugima al sam generalno zadovoljan, znam da je sa stok kulerom bio oko 60c cak mi se desavalo kad ga duze necistim da gura i do 75c da mi gasi komp.

Offtopic mislim da sam se zeznuo sa ventom trebao sam da ga stavim ili napako da duva ili sa druge strane jer mi trenutno vuce topao vazduh iz CPU i izbacuje ka cd citacu i HD, da mi je stavljen panel verovatno bi se smorio al posto je ovako otvoreno kuciste boli me uvo
Ti si kralj [emoji23]

7d7401378236d8089f4fc003a434cf24.jpg


Ovo ti je prosto pravilo :)

Sem ako nemas ovakav mod [emoji41]

2171729759878a32cc80e15fa16d4325.jpg
 
iskreno sad me i mirzi da ga okrecem a i kako mi je kuciste iscokeno u stranu bukvalno duva ka meni, ladi mi .... tako da necu da ga okrecem dok nedodje zima xD
 
iskreno sad me i mirzi da ga okrecem a i kako mi je kuciste iscokeno u stranu bukvalno duva ka meni, ladi mi .... tako da necu da ga okrecem dok nedodje zima xD
Pa tek onda će ti trebati da tako stoji, dodatni kalorifer !!
 
Evo poslednji UPDATE od mene uradio sam strees test full load na 10 min max mu je bio 44c , generalno 99% vremena je bio izmedju 43c i 42c tako da je to to, da sam ga drzo duze isto bi bilo, cim je prestao full load bukvalno kroz sekundu dve ga je spustio nazad na 33c. Sa ovim cudom realno bih verovatno mogao i da kloknem procesor i da bude ispod 50c.. Prvi kuler koji sam kupio u zivotu tako da nemogu da poredim sa drugima al sam generalno zadovoljan, znam da je sa stok kulerom bio oko 60c cak mi se desavalo kad ga duze necistim da gura i do 75c da mi gasi komp.

Offtopic mislim da sam se zeznuo sa ventom trebao sam da ga stavim ili napako da duva ili sa druge strane jer mi trenutno vuce topao vazduh iz CPU i izbacuje ka cd citacu i HD, da mi je stavljen panel verovatno bi se smorio al posto je ovako otvoreno kuciste boli me uvo

Evo cisto da vidis stanje kakvo je sa Stock kulerom, kod fenoma 955...


Sa ukljucenim prednjim (uduvava) I zadnjim (izvlaci) ventom...

Capture.PNG

I Iskljucenim prednjim I zadnjim ventom.

Capture2.PNG

Pazi to je dok je komp bio u idle - bez opterecenja, eto ti jako je bitno I pored dobrog cpu hladnjaka (kod mene doduse modifikovan stock kuler) da imas I dobar airflow - protok vazduha kroz kuciste...
 
E zna neko koliko je glasan ventilator od ovog cuda ja se sve nesto tripujem da vise cujem napajanje, e ako iscupam napajanje sa maticne e ce da vrti ventilator na njemu normalno posto sam iscupao graficku da vidim sta najvise zuji pa mi je ostalo ili CPU ili Napajanje?
 
Glasniji je vent od napajanja 99%. Sto se tice orjentisanosti venta na kuleru izvadi ga i stavi ga na drugu stranu. Ne moras ceo kuler... To ti je 5minuta posla
 
Znači ti bi da isčupaš napajanje dok radi kompjuter (i van toga što možeš da zezneš sve komponente) pitaš da li će prestati da radi napajanje, a očekuješ CPU da vuče struju odakle?

Stavi bre prst na sredinu ventilator CPU-a (ne na rebra nego centar) i prestaće da se vrti ventilator za njega. Tako odradiš za sve komponente osim napajanja (mada, ako baš hoćeš, možeš da odšrafiš onu zaštitnu rešetku i odradiš isto) i videćeš šta i koliki problem pravi.
 
hahahah nisam mislio da cupam napajanje dok radi kompijuter hahahah, Mislio sam da ga izvadim i pustim samo napajanje bez iceg prikacenog da vidim da li ono bruji, inace na kraju sam zakljucio da bi najlakse bilo samo da iscupam kablic od napajanja ventilatora CPU i graficke i ukljucim komp na minut 2 odma cu znati o cemu se radi
 
Moja metoda ti je bolja i za par sekundi bi znao koliku tačno buku šta pravi a i koliko bi PC bio tiši bez tog ventilatora, a ti kako hoćeš.
 
Slazem se sa Nemanjom zaustavi ventilator na cpu i na gpu na sekundu i onda ces cuti napajanje koliko je bucno....
 
Idle 18 stepeni??? To ne verujem ni da sa vodom moze, iskreno... Kako je uopste moguce da ga ohladi toliko, ako je recimo temperatura sobe 20 stepeni... Jedino ako je napolju komp :-D
Tako je idle temperatura je uvek za par stepeni visa od ambijentalne...Ne moze ni sa vodom pogotovo ne sa ovim zatvorenim sistemima kao sto su nzxt kraken ili corsair H serija...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno