Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Ok,uporedio sam taman sa sadasnjim stanjem,bar otprilike da znam...
Zanima me koliko je bucan? U idle je kontam necujan,a pri loadu jel samo podnosljiv ili ?

Vidim danas na akciji u jednoj prodavnici Thermaltake FRIO SILENT 12 ,jel moze neko da uporedi sa cc120? Znaci mi tisina...

edit: takodje sam dobio preporuke za Xigmatek Gaia II pa ako neko nesto zna...
 
Poslednja izmena:
Ja ti imam lc 120 na FX8320€ procesoru sto se tice idle-a ja sam pokusavao da ugasim potpuno ventilator :d nije mi poslo za rukom vjerovatno ploca ne da da se ugasi ili sam ventilator koji dolazi uz ovaj hladnjak ne moze softver-om da se zaustavi no nebitno je u idle-u se prakticno ne cuje tu vise se cuje HDD i "skljocanje" glave e sad load zavisi od mnogo faktora prije svega opterecenje procesora (recimo u igrama ja ovaj FX 8320€ nema sanse da zakucam na 100% uvjek neke jezgre bleje tako da procesor radi recimo sa 50-60% i tada logicno i temperatura je manja a i sam broj obrtaja ventilatora manji), zatim od amb. temperature logicno ako je mnogo vruce i jos se pritisne procesor onda i ventilator ide na vece obrtaje... da ti ne duzim do 1000rpm ovaj ventilator je extra, oko 1200rpm vec je na granici da se cuje "huk" nez kako da ti drugacije docaram preko 1200-1400 jasno se cuje od ostatka komponenti na 1700rpm nije tih tj. tu je negdje sa grafikom mislim da sam najvise zabiljezio 1750rpm mada generalno nema potrebe da ide preko 1400rpm moze se podesiti preko ploce da ne ide preko odredjene vrjednosti, posteno govoreci na kraju bilo koja 12-ca preko 1400rpm se cuje mozda neka noctu-a gdje je sam ventilator skuplji od kompletnog lc cc120 hladnjaka mozda se one manje cuju , ali ovi kako da kazem obicni 12 cm ventilatori svi preko 1400 rpm se cuju do 1000 rpm su super. 1200 rpm moze proci od 1200-1400 je neka granica poslje koje postaju glasni/bucni nazovi kako hoces.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li ce biti primetna razlika ako zamenim CM TX3 EVO ovim LC power cc 120 kulerom u temperaturama, koristim cpu i5 2500k na stoku i kad ukljucim prime95 posle 20 min temperatura se krece 65-68c, a hteo bih da ga overklokujem na nekih 4.0-4.3GHz, kuciste drzim otvoreno, planiram u skorijoj buducnosti da uzmem 3 120mm fana i da stavim u kuciste i da ga zatvorim, da napravim dobro "provetravanje" :D Inace sto se tice konfiguracije mb asrock z77m (u gamingu bude 50-52c,meni se to cini malo toplije nego sto je normalno), napajanje corsair cs750m tako da mislim da nista od komponenti ne utice na ovako visoke temp...
 
Ako je onaj na koji je stavio kuler u video klipu, bice Athlon X2 64 6400+ :D
Sudeci po komentarima sa foruma LC bi trebao da je za nijansu bolji od 212 EVO.
 
Razmisljao sam da uzmem ovaj lc power i da uzmem cm jetflo 120mm i da namestim taj fan da gura vazduh a stock cooler od lc powera da izvlaci, kolko ce to biti efikasno? :D
 
Uvek je bolje da jaci fan izvlaci, a slabiji da gura. :)
 
Uzeo kuler, montirao ga, posle 20 minuta u prime95 temperatura 52-55c, inace otvoreno kuciste, nemam dodatne fanove, samo ovaj na cpu. Pre ovog sam koristo CM tx3 evo temperatura u prime95 posle 20min 65-68c, ja sam prezadovoljan kolika je razlika :D Verujem da ce jos biti nize temperature kad zatvorim kuciste i ubacim jos 3,4 fana unutra da prave "promaju" :)
 
Od napred i odozdo da uvlace,gore i pozadi da izbacuju i ne treba ti nista vise,moze i tu na bocnoj jedan od 230mm valjda moze da stane ,da ti hladi celu plojku :)
Drago mi je da si zadovoljan,uzdravlje da te sluzi i klokni tog sandy-ja zato je napravljen :)
 
Razmisljao sam da uzmem ovaj lc power i da uzmem cm jetflo 120mm i da namestim taj fan da gura vazduh a stock cooler od lc powera da izvlaci, kolko ce to biti efikasno? :D

Nece biti, nebo i zemlja su razlika. Taj LC vent ce gusiti jetflo. Verovatno ces imati bolje performanse samo sa jetflo-om.
 
Ljudi,da li moze da se montira i drugi vent na ovaj kuler ? tj. da li dolazi jos jedna zicica za montazu drugog ventilatora ?
 
Da, u originalnom pakovanju LC-CC-120 dolazi još jedan par žičanih osigurača za kačenje drugog venta, za push and pull konfiguraciju.
 
E pa hvala za info,jos onda samo treba naci Y racvu za pwm.
 
Posto od racve nema nista,da li da drugi vent za pull bude na vise ili manje obrtaja od glavnog venta za push ?
 
Koji da radi jace,prvi vent lc ili onaj drugi koji izvlaci vazduh ?
 
Hvala na odgovoru.Sutra trebam da preuzmem kuler,tako da ce fabricki ici za push varijantu i u 4 pina na ploci a drugi cu staviti vec neki sa 3 pina.
 
Ne znam kako kontrolišeš brzine ventilatora, ali ja sam skinuo ventilator koji je stigao uz kuler (stavio ga na kućište). A na hladnjak sam stavio dva ista (3-pin CM koja sam imao u kućištu), pa preko kontrolera podešavam brzine
 
Ja cu to malko drukcije,prvi neka ostane fabricki,nazad cu uturiti neki cm sa hyper evo hladnjaka.
Ono sto me jos zanima,nigde ne mogu pronaci video review instalacije.
 
Шта ће ти видео? Не можеш да се снађеш уз упутство које стиже са кулером?
 
Odustao sam od racve,stavicu drugi kuler sharkoon eagle,on ionako radi na 3 pina na max na 1000rpm i nista se ne cuje.
Dajte neki link za video instalation.Mislim,jes da cu dobiti uputstvo o instalaciji sa kulerom,ali i da vidim kako se montira.
 
Upravo sam montirao kuler.
Push $ Pull,s tim da na drugom ventu nisam mogao da stavim drugu zicu zbog hladnjaka sa ploce.Cini mi se da cu ga skinuti ovih dana.
Procesor koji hladi je stari c2q Q8400.
Iskreno,nisam zadovoljan rezultatom.Dok je hladio intelov box kuler sa bakarnim jezgrom,procesor je na idle bio na oko 33-35 stepeni.
Sa ovim kulerom je izmedju 27 i 29 stepeni.Ocekivao sam jos nize temp.
Prime je picio 20ak minuta i max je isao na 47.
 
A sta bi ti da za 20€ smrznes procesor :d, mislim da sa tom kombinacijom neces imati problema jer ce lc cc120 bez problema da hladi taj procesor.
 
Hteo sam reci da 5-6 stepeni razlike u odnosu na stock kuler i nije neki uspeh.
Nije bitan novac,uzeo sam ga jerbo ima dosta reci hvale,ali eto,malko sam se razocarao.
 
sa bakarnim jezgrom je oko 500 din a ovaj je skoro 3 crvene to je hteo da kaze :d
 
Pa nije poenta u idle vec koja je razlika u loadu procesora. To gledaj.
 
To je podrazumevano. Ja nisam o tome pisao vec o odnosu stock-aftermarket kuler.
 
Nazad
Vrh Dno