Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Da, da, sija normalno. Tj u crvenoj.

Nema podešavanja u biosu ali ima valjda dozvola da može da se kontroliše preko software-a.

Našao sam, ima FAN RGB i trenutno je enabled.

p.s. kada sam instalirao AI Suite nudio mi je samo jedan software na listi, ez update, jel to normalno? Ostalo moram naknadno ili kako?

Ovo instaliraj, bez AI suite i EZ Update, ako si već instalirao verziju 3.00.31:
Capturea1.JPG

Zatim ažuriranje za AI_Suite_III_3.00.31", ako ga nisi već instalirao, (samo ove dve AISUite i EZU imaju najnoviju verziju 3.00.31, ostale alatke su 3.00.13):
Capturea2.JPG

Mada EZ Update je nepotreban, nemoj ga ni instalirati.
 
Poslednja izmena:
E hvala, uspeo sam. Kod FAN RGB-a ima samo opcija da se odabere boja, a kod LED control ima opcija da se odabere still i breathe mod, mada je konfuzno jer piše "audio LED control"? U svakom slučaju ne reaguje, valjda i dalje aura kontroliše, nemam pojma. Da li bi ako bih uninstalirao auru tu mogao da kontrolišem cpu fan rgb, grafiku i ram?

Izvinjavam se, znam da je mali off topik.
 
Kuler, kao kuler, nije loš ali mu je kvalitet izrade šrafova/montažne plastike i montaža katastrofa (probao za Intel i Ryzen platformu)!
 
Montaza je prosta kao pasulj, srafovi su najnormalniji, plastika kao plastika, nista joj ne fali.

Koristio sam na AM3+, pa na 1150, pa na AM4, pa opet na AM3+(geknula ploca pa dok sam cekao reklamaciju) i sada na AM4 opet.
 
Neogeo druze, da li ti to govoris o kvalitetu gorepomenutog lc power cc120 coolera ? Ne vidim ni jedan deo koji je "lose" izradjen/odradjen. Pre bih rekao da vise deluje kao nemacka nego kineska izrada (verujem da je fabrika u Kini) :)
Pored ovog ryzena, jos jedna svetla tacka mog upgrade-a.
 
CC-120 proizvodi Zalman.
 
Može da ga proizvodi i Sv. Petar, loš je.
Ryzen dodatak loš. Na LGA ne mož' pogoditi da li vako ili nako...
Pa ne bi koštao 2490 da je dobar, ali 'ajd sad'.
Loša kopija Hyper 212/212+.
No, koliko para-toliko muzike. Izgleda da je, samo, bitno da svira ;)

Sent from my Oppo using Tapatalk
 
Montirao sam oba kulera, nista nije losija izrada/srafovi na CC-120 od CM 212.

Ako neko ne ume da se snadje i pored prostog nacina za montiranje i korak po korak uputstva, to je druga prica :)
 
Poslednja izmena:
Može da ga proizvodi i Sv. Petar, loš je.
Ryzen dodatak loš. Na LGA ne mož' pogoditi da li vako ili nako...
Pa ne bi koštao 2490 da je dobar, ali 'ajd sad'.
Loša kopija Hyper 212/212+.
No, koliko para-toliko muzike. Izgleda da je, samo, bitno da svira ;)

Sent from my Oppo using Tapatalk
O čemu ti pričaš druže, ja sam ga montirao bez problema iako mi je ovo drugi treći cooler u životu koji sam montirao. Tih je a što se tiče hlađenja i više nego delotvoran. Ne znam šta ti je problem u stvari.

Hawaii Mate 10 Pro
 
Ne znam da je baš ovaj i Zalman. Zalman su oni 92mm i 100mm.

Zalman ima metalni backplate i skroz drugačije kačenje:
zalman.jpg
 
Kuler, kao kuler, nije loš ali mu je kvalitet izrade šrafova/montažne plastike i montaža katastrofa (probao za Intel i Ryzen platformu)!

Može da ga proizvodi i Sv. Petar, loš je.
Ryzen dodatak loš. Na LGA ne mož' pogoditi da li vako ili nako...
Pa ne bi koštao 2490 da je dobar, ali 'ajd sad'.
Loša kopija Hyper 212/212+.
No, koliko para-toliko muzike. Izgleda da je, samo, bitno da svira ;)

+1 :d
 
Bitno je da je FX koji je trosio ~130w drzao na <60c u igrama, a da Ryzen ne prelazi 40-50 ;)
 
Al nikako da dobijemo objašnjenje, cooler od 20e koji a) hladi, jel, što mu je glavna namena i to dobro b) tih je.

Šta to može da bude bolje za te pare?
 
Ne valja cena i ne valja plastika za montiranje, vredi uzeti neki 50-100% skuplji koji hladi isto i (mozda)ima bolji backplate, posto je to jedna od bitnijih stavki kod kulera :D

Verovatno ne valja i to sto besplatno salju AM4 mount, od skoro su tek poceli da naplacuju za one koji su kuler kupili pre vise od 2 godine, pa se vise isplati prodati kuler i uzeti nov nego placati 9.4e za mount :D :D
 
Ne valja cena i ne valja plastika za montiranje, vredi uzeti neki 50-100% skuplji koji hladi isto i (mozda)ima bolji backplate, posto je to jedna od bitnijih stavki kod kulera :D

Verovatno ne valja i to sto besplatno salju AM4 mount, od skoro su tek poceli da naplacuju za one koji su kuler kupili pre vise od 2 godine, pa se vise isplati prodati kuler i uzeti nov nego placati 9.4e za mount :D :D

Neogeometar puko :p
 
Da, poceli da naplacuju za mount. Verovatno cu prodavati ovaj, ako budem prelazio na AM4 platformu. :D
 
Imao sam Lc Power cc-120 i u poredjenju sa Alpenfoohn Brocken 2 PCGH koji sam uzeo je smesan, u svakom pogledu je kvalitetniji Alpenfoohn. Pocevsi od rebara, montaze, plastike, ventilatora, buke itd 1500din skuplji samo od Lc 120
 
Imao sam Lc Power cc-120 i u poredjenju sa Alpenfoohn Brocken 2 PCGH koji sam uzeo je smesan, u svakom pogledu je kvalitetniji Alpenfoohn. Pocevsi od rebara, montaze, plastike, ventilatora, buke itd 1500din skuplji samo od Lc 120

Samo 60% skuplji :)
Totalno nepotrebno bacanje para, jer LC spusta ludacki temperaturu u poredjenju sa vrlo dobrim stock kulerom kod ryzen-a, npr.
Za samo 4000din ima da se uzme mugen koji ima perfektnu plastiku i farbu na rebrima. Ne znam samo kome je bitna plastika na cooler-u, koji se stavlja i skida jednom u nikad.
 
Juce sam namontirao LC CC 120 na Ryzen 5 1400, sad trenutno radi na 3.65 ghz bez dodate voltaze, 60 stepeni na 1300 obrtaja, vec nekih 15 minuta na prime95.
 
moj primerak je, npr, imao nakrivo urezan navoj na nosaču za intel 1155, tako da je šraf išao ukoso i jedva sam ga ubo u donji.
To sad stoji dobro ali je moralo da se nateže. nimalo elegantno.

inače, sa MX2 kuhler hladi fenomenalno.
 
Poslednja izmena:
Jel presao neko sa stock amd kulera na lc?
Ryzen 5 2600 npr u BF1 mi temp ide na 75 stepeni. Ako je neko presao sa stock kulera neka napise razlike u temp ako se seca..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sa obzirom na tdp, dobićeš temp slične kao i Voxi.

Definitivno uzmi LC ako hoćeš nešto bolje i tiše jer se razlika primeti ne samo u temperaturi, već i u tišini.
 
Hocu, planiram da uzmem. Jel dolazi uz njega neka pasta?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
dolazi neka koja nije vredna pomena.
 
Za pastu noctua? Nzm tacnu oznaku vidim svi je preporucuju :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako imaš novca i želiš najbolje što za normalne novce može da se uzme, da (Noctua NT-H1).
Ako hoćeš što jeftinije da prođeš a da ne uzmeš krš pastu, sa oglasa GD900.
 
LC-CC-120(RGB) na Ryzenu obara load temperaturu za 20c u odnosu na stock kuler.
 
Nazad
Vrh Dno