Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Ma ni ja ne znam šta sam ono napisao :S:
Mislio sam na to da kod Alph možeš ventilator staviti kad hoćeš, dok kod LC-a mora da se prvo postavi kuler pa tek onda da se kači ventilator.
 
Ne mora da se postavi prvo kuler, ja sam stavljao neki put dva venta na CC-120, montirao kuler, pa posle drugar sa tanjim prstima zasrafio :D

Bas je nezgodno doduse.
 
Od kada H212 ima celo bakarno dno?

Kod Alp ventilator uopste ne diras, nema nikakve veze sa montazom niti smeta istoj tj ne skida se uopste.
Ja bih jos mozda mogao nekako ali moj sin ima lopate i cevape a ne sake i prste i teorije nema da prstima odradi LC pogotovo kada su ventovi na njemu :)

Kada spominjem lakocu montaze ja ne mislim na nas, koji smo xy puta rasturali vec gledam moje klince koji samo znaju sta je srafciger ali ne i kako se koristi.
Takvi su <90% pc korisnika i cim ima neka "komplikacija" to postaje zid za njih, pricam iz iskustva.
Zato se uvek trudim da laicki pisem ovde po forumu da i oni razumeju, mozda pokrenemo neku iskru u njima da krenu u cackanje a ne tata ce ili servis.
Pogledaj H212 Evo, treba ti gedora-kljuc pri montazi podnozja + se skida vent. Meni je to smesno da odradim, klincima je to velika prepreka ma koliko banalno zvucalo.

Najlakse sto sam video je Arctic Freezer 7, sve je na clip fazon, nikakav alat ti ne treba (nema dotezanja), cak i kacenje venta je tako odradjeno, bukvalno kao da se igras sa lego, samo spajas, cujes klik i gotovo. Jednostavnije ne verujem da moze biti.
Ali je mid tower i iako ima bakarno podnozje, ni blizu nije LC120 a cene su im iste.
 
Poslednja izmena:
Za ventilator sam se složio.
To mi je bilo najteže, još mi je sve bilo u kućištu, jedva sam ga nekako zakačio.

212 EVO ima bakarno dno (fali par milimetara bočno, tj aluminijum je na tom mestu) što je veoma mali deo, još je lapovan. Nije ABABABABA (A-aluminijum, B-bakar) gde na svakom spoju imaš kanal koji se i golim okom jasno vidi.
 
Najlakse montiranje koje sam imao je lc cc 100. On se montira za 30s :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Bas lepo izgleda ovaj Alpenfohn Ben. Primetio sam da je deklarisan na samo 150W (TDP), dok je LC cini mi se 180W. Uzimajuci u obzir da se ipak radi o nesto vecem hladnjaku..
 
Jel montirao neko drugi vent na lc cc 120 push pull varijanta.
 
Montirao sam, stavio Bitfenix Spectre 3-pin i podesio da radi na 100% uvek jer je necujan(u odnosu na ostatak konfe, a konfa je generalno tiha, subjektivno), a fabricki sam stavio da izvlaci i stavio ga da vrti na 600-700 obrtaja.

2-4 stepena je razlika sa push/pull varijantom, ali je buka manja, pogotovo ako je cpu veci potrosac, kada sam imao FX 6300 utegnut na 4.56GHz(trosio je barem 120W), LC-ov kuler je brundao na 1.200-1.300 obrtaja da ga ohladi pod opterecenjem.
LC fabricki vent pocinje da se cuje(neprijatno cuje mislim, protok vazduha se uvek cuje, posto kuciste koje koristim nema izolaciju) na ~1.100 obrtaja, ako me secanje dobro sluzi.
 
Poslednja izmena:
Dva Arctic F12 PWM PST, oba na 550-600 obrtaja u idle, 24 stepena cpu, u igrama se malo povećaju obrtaji za 100-200 i cpu je tada 35-45 stepeni.
 
Ma nije problem kuler nego ona racva sa 4 pina za oba kulera jer na ploci imam samo jedan cpu fan, neznam ako bih drugi vent prikacio na sis fan da izvlaci sta bi bilo.
 
Ma nije problem kuler nego ona racva sa 4 pina za oba kulera jer na ploci imam samo jedan cpu fan, neznam ako bih drugi vent prikacio na sis fan da izvlaci sta bi bilo.

Pa kupiš jedan F12 PWM PST (Power Sharing Technology) i na njegovu račvu priključiš drugi vent, a glavni "šteker" F12 na cpu fan.
 
Ja objašnjavam ljudima a ne kontaju... Može čak 3-4 venta na jedan konektor jer su mali potrošači. Ja imam ovaj kombo kod mene na Xigmatek Gaia i radi odlično.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jeste ta je
 
Sada sam tek video na slici kada sam zumirao da ima jedan beli 4 pin cpu fan i odmah pored njega crni 4 pin cpu opt pa cu na njega da prikljucim. Jer ne smeta sto je to neki coler master sa kucista skinut 4 pin vent, sluzio bi za push pull varijantu za lc cc 120 za izduvavanje (zbog broja obrtaja) ili da kupim jos jedan originalni lc cc 120 vent i da stavim njega.
 
Mozes da stavis koji god zelis vemtilator.
 
Ok i hvala.
 
A gde ste kacili 2 ventilator za LC-a, tj. kako uskladiti broj obrtaja/protok vazduha kako se ne bi stvarao pod/nadpritisak?
 
Moje kuciste takodje nema izolaciju, pa se brujanje LC kulera cuje vec nakon 1.000 rpm. Za sada mi ne smeta toliko, jer se najvise koristi za net i filmove.
 
A gde ste kacili 2 ventilator za LC-a, tj. kako uskladiti broj obrtaja/protok vazduha kako se ne bi stvarao pod/nadpritisak?
Ako misliš na 2 ventilatora koja se stavljaju na sam hladnjak, oni se stave na Y račvu, pa u CPU fan ulaz na matičnoj. Sobzirom da je na tom ulazu samo jedna žica PWM i jedna za senzor, on će slati isti napon u oba ventilatora (i vrteće se istom brzinom ako nije baš veliki raspar) i iz jednog će primati informaciju o broju obrtaja.
 
Juče mi je originalni LC fan protandrkao, posle nepuna 2 meseca rada. :smash: Čini mi se da nisam primetio da je bilo ovakvih iskustava ovde na temi, ali da podelim ipak.

Zamenjen JetFlo primerkom, žurilo mi se zbog posla. Otprilike isti broj obrtaja, čini mi se da je sada malo bučnije, da li zbog ventilatora ili većeg protoka vazduha, nisam siguran.
 
Juče mi je originalni LC fan protandrkao, posle nepuna 2 meseca rada. :smash: Čini mi se da nisam primetio da je bilo ovakvih iskustava ovde na temi, ali da podelim ipak.

Zamenjen JetFlo primerkom, žurilo mi se zbog posla. Otprilike isti broj obrtaja, čini mi se da je sada malo bučnije, da li zbog ventilatora ili većeg protoka vazduha, nisam siguran.
Kad si ga već izvadio, odlepi mu nalepnicu pozadi, izvadi onaj, žeton prečnika ~5mm očisti lepo alkoholom i štapićem za uši, ako može gurni osovinu da izađe na drugu stranu pa i deo sa rebrima i sve lepo očisti alkoholom, pomaži mašinskim uljem, vrati sve nazad pa priključi na neki drugi ulaz da probaš da li se sada čuje. Verujem da će posle ovoga raditi kao nov. Ako se opet čuje, onda je otišao ležaj, a ja nisam našao gde se oni mogu uzeti (mada na YouTube-u lik pokazuje kesicu sa tim ležajevima i nemačkim oznakama).
 
Svakako ću ga srediti i podmazati, morao sam juče da reagujem brzinski zbog obaveza. Čini mi se da je identičan LC ventilator oko 600-700 dinara u maloprodajama, ali računam da je ovaj JetFlo bolji, mada sam pikirao Arctic zbog cena/performanse odnosa (imam 2 intake 14tice na kućištu), ali ih nije bilo nigde u radnjama.
 
Ja sam onomad uzeo dva Arctic 12" PWM sa daisy chain opcijom u E*** za oko 700 komad...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da imamo novog sampiona u budzet klasi, Deepcool Gamax 200T. Testirao uz klokane r3 2200g i r5 2400g APU-ove Steve sa HW Unboxed kanala na yt. Odlicni rezultati, po testovima po netu, bolji od LC-a i sto se temperatura tice a i buke. I najbolja stvar, kosta ispod 2k dinara i fabricki kompatabilan sa am4 platformom.
 
Po izgleda ne vidim kako bi mogao da bude bolji od lc120-ke. On je više u rangu lc100-ke, možda je čak i lošiji i od njega. Max tdp deepcool-a je 100W.
 
Poslednja izmena:
Ima mnogo tanje telo od lC-120, možda je jeftiniji ali bolji sigurno nije.
 
Ja sam koristio ovaj LC-CC-120 na i5-4690K OC @ 4.4GHz i nikakvih problema nisam imao. Kasnije sam presao na CM Hyper 212 Plus, samo sam skino sa LC Powera taj PWM FAN od 120 i montirao ga na CM Hyper 212 Plus dodatno kao CPU_OPT. Moji utisci su sledeci:


LC se 2x lakse montira u poredjenju sa CM
LC ima bolje pozicionirane heatpips
LC je 10mm nizi

CM ima 10 rebara vise
CM ima bolju tehnologiju izrade heatpips (interna granulacija)
CM ima manje termalne oscilacije idle/fl
CM ima bolju pastu koja dolazi u pakovanju

Oba poseduju vesalice da CPU_OPT fan

Oba ventilatora su necujna, ali LC ima nesto veci airflow, jednostavno centralni deo gde se nalazi sam motor je duplo manje povrsine. Zbog toga, da ih nebi vakumirao CM se vrtim na 700 a LC na 600 obrtaja jer nisam hteo da im menjam mesta...

Oba hladnjaka (sa jednim ventilatorom) su radila gotovo identicno na 1.250V @ 4.4GHz: (LC:33~68C vs CM:27~65C), dok je CM sa dva ventilatora pobedio 28~62 C (kuciste dobro provetreno 5 x 120mm svuda okolo)

Obzirom na cenu i razliku u temperaturi, LC je odlican izbor, kupis taj hladnjak za 3000 dinara manje i potrosis ih na nesto pametnije, npr na ventilatore za kuciste, to bi bio pun pogodak u okviru budzeta.
 
Poslednja izmena:
Evo danas sam uzeo nov kuler i mogu reci da sam prezadovoljan. Nisam ocekivao da ce imate AM4 kacenje u Emmi ali sam se prijatno iznenadio i sada je temperatura oko 20c manja u odnosu na fabricki kuler.
Za nijansu je tisi ali sam primetio da nekako pocne da zuji kad krene da se okrece na max obrtaje.Cak sam i probao brz OC,na 3.9GHz 1.275V izgleda stabilno,max 56c.

yLBtF5r.jpg
 
Nazad
Vrh Dno