Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Morao bi da premeriš visinu kulera na ploči i udaljenost od ležišta, po slici je malo teže da se proceni. LC-CC-120 je 125mm širok (tačnije 123mm, pogledaj ovo), a sam blok kulera je na visini od negde oko 35mm.
 
Morao bi da premeriš visinu kulera na ploči i udaljenost od ležišta, po slici je malo teže da se proceni. LC-CC-120 je 125mm širok (tačnije 123mm, pogledaj ovo), a sam blok kulera je na visini od negde oko 35mm.

Izmerio sam sto sam mogao. Ne mogu da skidam kuler sad, valjda je ovo dovoljno... Slikao sam kako sve izgleda sa stock intel kulerom.

56dc6ee3aea58006c64681c3f2517712.jpg

IMG_7073.jpg

Znaci dimenzije NB : visina rebrastog dela 30mm, solidan deo u sredini 32mm.
Leziste i NB hladnjak dele dva kondenzatora od po 7mm i neki mali razmak znaci 7mm*2+1mm=15mm.
Hladnjak VRM nisam ni merio, pretpostavljam da tu ima dovoljno mesta.

Hocu li uspeti da ga namestim?
 
Mnogo je tesno, ne bih smeo da ti kažem da će moći. Toplotne cevi bi bile blizu hladnjaka. Čak nisam siguran ni koliko bi mogao i sa druge strane da stane, a da ne udari u kućište. U svakom slučaju taj vent na vrhu kućišta ne bi mogao da ostane. Pod drugim uglom ne bi moglo zbog VRM hlađenja.

Našao sam ovaj review tvoje ploče sa Zalman CNPS 10X Extreme kulerom koji je i veći od LC-CC-120, mada nema toplotne cevi linijski raspoređene.
 
LC kuler nije velikih dimenzija ...

Jedino sto me brine je NB hladnjak... Kolika je udaljenost kod tebe? Kao sto rekoh iznad moj je visok 30-32mm, imacu samo 3-5mm mesta... Zato sam pitao koja je visina kod tebe u onoj temi. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pogledaj njegovu sliku, kuler sirinom ne prelazi rupe socketa ni u najsiroj tačci, imas mesta preko fet-ova, a kamoli da dostize drugi hladnjak. Problem je samo ako si planirao da kacis jos jedan ventilator za push-pull kombinaciju sto mislim da nece moci(osim ako ne pojuris neki slim 1-1,5cm ventilator).
 
Kod njega se ni ne vidi northbridge hladnjak jer je kuler preko (iznad) njega. Evo slika sta mene zanima, da li je moj previsok, da se ne desi isto kao na slici:
e106044184966c3dfc1a0f230431d566.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo kako je kod mene:

IMG_20171210_131511.jpg IMG_20171210_131538.jpg

Ovako izgleda ploča, obrati pažnju na rupe za montiranje, otprilike je isto:

H110M-C.jpg

Kada se uzme u obzir da Zalman CNPS 10X Extreme koji je širi (130mm) staje, problem jedino može da bude u toplotnim cevima koje su kod LC-CC-120 linijski raspoređene pa možda one zakače u hladnjak. To jedino ne mogu da procenim.

ASRock-X58-Extreme-3-Motherboard-15.jpg

LC-CC-120_Bild_2_72_web.jpg
 
Poslednja izmena:
Na sajtu proizvođača ima skica ovog hladnjaka. Zašto ga ne bi odštampao u prirodnoj veličini, isekao na kartonu pa probao?
Meri od samog centra soketa i samog centra hladnjaka i nema greške. Znaćeš tačno šta može a šta ne.

Edit: A možeš i napraviti skicu svoje matične i tog problematičnog hladnjaka, označiti sve dimenzije (udaljenost hladnjaka od centra soketa, visina hladnjaka...) pa da neko od nas koji imaju izmeri i proveri. Imaš tako i potvrdu i rešena stvar :)

Mene više brine samo montiranje jer je do soketa (ako je to ploča iz posta iznad mog) baš ka zadnjem delu, stavljeno 9 kondenzatora koji su priljubljeni uz soket, pa bi i na to trebalo obratiti pažnju.
 
Poslednja izmena:
Jel oni uopste odgovaraju na mailove? Poslao sam i na support email na nemackom. Koliko da cekam odnosno da li da cekam odgovor?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Odgovaraju, ja sam poslao letos za mount kit za am4 i odgovorili su mi veoma brzo da je poslato i stigao je kit.
 
Evo i ja imam pitanje :)

Imam CM 690 II Advanced kuciste. Na Cooler Master sajtu pise ovako:

rE4f4Fg.jpg


Znaci 177 mm MAX za visinu kulera.

Na sajtu LC-CC-120 sam nasao da je kuler visok 152 mm.

Hoce li ovaj LC-CC-120 moci da stane u CM 690 II Advanced kuciste a da pritom mogu da stavim stranicu (kako kuciste ne bi bilo otvoreno)?

Ja bih rekao da ce stati bez problema, ali... bolje ja da pitam. :)

Ploca na kojoj planiram da ga stavim je P5Q Pro (a mozda i P5K) ...ako je ta informacija bitna.

Hvala!
 
Ok, kupio juce. I evo upravo poslao email LC-Power_u. Medjutim cim sam pritsnuo 'send' dobio sam odgovor (koliko sam uspeo da prevedem sa nemackog) da ne rade od '23.12.2017 - 2.1.2018'. Medjutim, title od 'auto-respond' poruke je:

"OutOfOffice E-Mail will NOT be forwarded automatically LC-CC-120, AM4 mounting parts"

Sad mene zanima... jel' to znaci da onaj ko treba tamo u LC Power-u da dobije (procita) mail nece dobiti moju poruku, pa je trebam ponovo poslati od 2. januara 2018, ili ...znaci da ce njihov sistem proslediti poruku tek 2.1.2018?

Znaci da li da 2. januara ponovo saljem poruku ili nema potrebe jer ce i ova, koju sam upravo poslao, biti procitana?

btw. poslao sam im 3 slike (sadrzaj paketa, serijski sa kutije, racun iz prodavnice). Takodje sam im otkucao taj serijski i naravno ostavio svoju adresu, pritom ih uljudno zamolivsi da mi posalju AM4 'kacenja'.
 
Kontaktiraj radnju gde si kupio i trazi im da ti dobave od uvoznika, i budi uporan :D
 
hmm kupio sam tamo gde je nekada (davno) bio Bench House :)

Dosao u radnju, kaze prodavacica 'recite'. Ja rekao, a ona ce 'jeste narucili ili rezervisali?'. Ja rekoh 'nisam ni narucio ni rezervisao. Zvao sam call centar, rekli mi da imate u ovoj radnji.' Ona mi dala kutiju (u kesi) i naplatila. To je to.

Na kutiji NE pise da ima kacenje za AM4. Verovatno staro pakovanje. Sad, kada bih samo zamislio da ih cimam da oni cimaju od dobavljaca...mislim da ih 2480L3.

Na LC Power sajtu sam pre kupovine procitao da ima 3 dobavljaca u Srbiji. Na prva dva kada im posetis sajt, mozes jedino da se logujes (ako imas user i pass), tako da nista od toga. Treci ima LC Power ali nema LC-CC-120 (izem ti 'distributera')

Mozda ipak nemci budu brzi. Mene samo zanima da li da 2.1.2018 saljem nemcima ponovo poruku ili ce ona koju sam malopre poslao biti prosledjena. Da ne bude 'ja cekam, a oni nisu ni dobili (niti ce) poruku. :)
 
Update u vezi x58 extreme3. lc-cc-120 ipak staje na nju s obzirom da neki lik prodaje deluxe3 i sa njom taj lc kuler i kaze da nema nikakvih problema, a northbridge hladnjak je isti. No dok nisam saznao za ovo vec mi je stigao 212 evo. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
hmm kupio sam tamo gde je nekada (davno) bio Bench House :)

Dosao u radnju, kaze prodavacica 'recite'. Ja rekao, a ona ce 'jeste narucili ili rezervisali?'. Ja rekoh 'nisam ni narucio ni rezervisao. Zvao sam call centar, rekli mi da imate u ovoj radnji.' Ona mi dala kutiju (u kesi) i naplatila. To je to.

Na kutiji NE pise da ima kacenje za AM4. Verovatno staro pakovanje. Sad, kada bih samo zamislio da ih cimam da oni cimaju od dobavljaca...mislim da ih 2480L3.

Na LC Power sajtu sam pre kupovine procitao da ima 3 dobavljaca u Srbiji. Na prva dva kada im posetis sajt, mozes jedino da se logujes (ako imas user i pass), tako da nista od toga. Treci ima LC Power ali nema LC-CC-120 (izem ti 'distributera')

Mozda ipak nemci budu brzi. Mene samo zanima da li da 2.1.2018 saljem nemcima ponovo poruku ili ce ona koju sam malopre poslao biti prosledjena. Da ne bude 'ja cekam, a oni nisu ni dobili (niti ce) poruku. :)

Meni je prodavnica obezbedila AM4 kačenje od našeg uvoznika, a i još nekim ljudima sa foruma. Ništa te ne košta da pitaš ljude u prodavnici. Stiglo mi je odmah sledećeg radnog dana. Doduše ja nisam kupio u Emmi, oni su nestručni neradnici.
 
Poslednja izmena:
@qryak: hvala na (neodredjenom) odgovoru. :)

(a KOJA prodavnica ti je to obezbedila? Moze i na PM, da ne bi mozda krsio pravila bencha?)

Ja sam juce probao da pozovom 'ove' iz 3mm1-a i telefon zvoni, niko ne dize slusalicu (a znam da imaju 3 radnika u radnji). Na kraju sam im poslao email, objasnivsi situaciju, kao i 'sta' treba da urade tj. da kontaktiraju uvoznika (dobavljaca) i nabave mi nedostajuci deo. (lepo ih zamolio i zahvalio se unapred).
Pred sam kraj radnog vremena, konacno se jedan decko javio na telefon. I njemu sam sve objasnio, vidim i da kapira o cemu pricam. Ostavio sam mu i kontakt telefon. Rekao je da ce 'pojuriti' ujutru kolegu da vidi da li to moze da se nabavi.

Danas sam dobio odgovor da oni nisu u mogucnosti da to obezbede.

ZRnOsQY.png


^ sta reci...

Kuler je placen ~2.5K

Danas gledam gde ima za slicnu cifru, pa da podignem novac od '3mm1-a' i kupim tamo gde mi mogu obezbediti kacenje za AM4.

Nadjoh u m0nit0r-u za 2605. I zovem, objasnio situaciju iz 3mm1-a, i rekoh 'da li vi uz ovaj kuler mozete da obezbedite AM4 kacenje. Decko citao na kutiji sta pise, i (prosto ne verujem) kaze da na kutiji nigde ne pise za koje sve kacenje je napravljen kuler. A na ovoj koju sam kupio u 3mm1-u, lepo pise 's'cela', sa leve strane, i sa desne strane kutije. (samo ne pise na zadnjoj). Nije mi jasno kako covek ne moze da nadje gde pise. Kaze 'kod mene na kutiji nista to ne pise'. Par puta sam ga upitao da li je to kutija od LC-CC-120 i svaki put mi je potvrdio da jeste.
Ja ga zamolih (onako u neverici) da mi na mail slika i posalje da vidim kutiju. I on rece 'to ne radimo, mozete doci i pogledati'. Pa jbga sad. Da idem do m0nit0r-a samo da bih gledao pa onda nazad do 3mm1-a po novac, pa nazad u m0nit0r (ukoliko se ispostavi da imaju bas to sto mi treba).

Jel' moze neko da mi kaze gde ima povoljno da se kupi ovaj fcking LC-CC-120 i gde se prodavci nece praviti mutavi da kao ne mogu oni da nabave (a znam da razmislaju 'ebe nam se, da se cimamo)?

Ajde sad, poruke na PM ili 'maskirajte' ime firme, ali tako da mogu da ukapiram gde ima za oko 2.5K din (a da mogu da nabave AM4 kacenje).
 

Prilozi

  • 3mm1.png
    3mm1.png
    17.3 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
Jel se tebi zuri nabaviti to za amd kacenje, sklapas nov masinu ili sl.?
Ako ti se ne zuri, a ti ponovi email u nemacku pa trazi ponovo.
Nece ni iz D stici ti tako brzo, potrajace 10-15 dana minimum...
 
Meni se 'zuri' da kada kupim nesto sto TREBA da dodje u pakovanju, to i dobijem. Muka mi je vise da u ovoj zemlji ja vecito trebam nekoga da vucem za rukav kako bih dobio ono sto sam platio. Za nemce razumem, treba par dana (ljudi su dobijali za 5-6) da se dobije to kacenje (tj. dok fizicki stigne u Srbiju postom). Nase 'firme' ne da 'ne razumem', vec vise ne zelim da imam bilo kakvu toleranciju za njihove brljotine. Je li moj problem sto imaju na stanju (lupam) 1000 komada ovog kulera pa nisu prodali? A u medjuvremenu pojavila se podrska za AM4 kacenje, i sta 'neki' rade? Pa... ponasaju se kao da se nista nije desilo. To je taj srpski 'biznis model'. Nemci salju kacenje za Srbiju bez problema. A (nekim) nasim 'nabavnim sluzbama' tesko da se 'iscimaju' i utipkaju par brojeva na telefonu kako bi pozvali distributera za Srbiju. U krajnjem slucaju nek direktno kontaktiraju nemce (ako ja kao pojedinacni kupac mogu, mogu i oni). Ljudi javljali da su im neke nase prodavnice resavale sve za par dana jer su zatrazili od dobavljaca. Znaci dobavljac zna (naravno) koje se promene desavaju sa proizvodom koji distribuira. A nekim 'nabavnim sluzbama' je lakse da kazu 'nismo u mogucnosti da obezbedimo to kacenje'. Sta? Tesko proveriti koliko komada kulera imas na stanju i cim je proizvodjac poceo da podrzava novo leziste, ...tesko reci distributeru 'obezbedite nam (lupam) 1000 kacenja za AM4 za LC-CC-120'? Ne, to je 'izuzetno tesko'! Bolje da drzim ovih 1000 komada na stanju (dok ne izadje i AM5 kacenje), pa kome zavaljamo, zavaljamo.


Elem, ljudi iz 3mm1 prodavnice su bili korektni i bez problema izvrsili povracaj novca.


I da javim, 'problem' je resen! Nekih 15-20 min kasnije, kada sam sa tim novcem otisao do jedne druge prodavnice, koja zamislite IMA NOVO PAKOVANJE koje je upravo stiglo tog dana. Ne mogu da otkrivam o kojoj firmi je rec da ne bih krsio bench pravila, ali sam siguran da je vecina vas cula za tu firmu. Ona je, kako sam saznao, jedna od onih firmi koja je resavala problem sa AM4 kacenjem tako sto ga je obezbedjivala kupcima u roku od dan-dva.
Firma se nalazi u blizini 'drugog prstena' kod BG arene, iz pravca SC. Ime firme ima samo 4 slova. Eto, verujem da je to dovoljno informacija da povezete o kome se radi.


Evo i slika samog pakovanja gde mozete videti da na kutiji pise da je podrzan i AM4 socket.

IxYzYzP.jpg
 

Prilozi

  • LC-CC-120__AM4.jpg
    LC-CC-120__AM4.jpg
    125.3 KB · Pregleda: 72
Poslednja izmena:
Ne moras da napises, pise na slici ime radnje :D

Super da si resio problem :)
 
Da, nesrećno je ufotkao kesu :d

Inače, ja sam isto uzeo LCa kod njih, ali 20.11. i dobio sam kutiju na kojoj nema AM4 oznake kao na gornjoj slici, mada sam siguran da bi to brzo rešili, em zato što su ljudi max korektni, em jer su i 'bliski' sa uvoznikom za LC, Mid9. Očito je stigla nova isporuka sa revizijom gde u pakovanju odmah ide i AM4 kačenje.

Kako je i od koga Emmi uzeo LC asortiman (ili uvoze direktno), može se videti i po deklaraciji na kutiji, ali pošto si rešio već situaciju povraćajem, neko drugi će biti usrećen u Emmiju tvojim bivšim coolerom koji ne podržava AM4. :d

Ako su i oni povukli LC od Mid9, zaista je vrhunski bezobrazluk da ih ni toliko ne interesuje da, barem onima koji ih pitaju, obezbede taj dodatak, no, ništa neočekivano od njih. Ostaje (pusta želja) da tržište samo reguliše takve trgovce na način na koji si ti upravo uradio - vratiš i odeš u drugu radnju...
 
Ne cita mi se svih 800 komentara u vezi ovog kulera,pa ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori na par pitanja,
Da li je ovaj kuler dovoljan da hladi i5 8600k na stock brzinama,procesor ce biti koriscen za gaming,csgo,dota2,h1z1,pubg.
Video sam da je cryorig h7 dosta dobro ocenjen kuler za ove pare,pa me zanima sta je najbolja opcija.
U sustini ako se nista ne isplati uzimati "jeftinije" onda cu odmah uzeti dark rock pro 3

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nijemci se pokazali, juče sam poslao mail za AM4 kit, sad sam dobio odgovor da danas ide na poštu. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne cita mi se svih 800 komentara u vezi ovog kulera,pa ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori na par pitanja,
Da li je ovaj kuler dovoljan da hladi i5 8600k na stock brzinama,procesor ce biti koriscen za gaming,csgo,dota2,h1z1,pubg.
Video sam da je cryorig h7 dosta dobro ocenjen kuler za ove pare,pa me zanima sta je najbolja opcija.
U sustini ako se nista ne isplati uzimati "jeftinije" onda cu odmah uzeti dark rock pro 3

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Cryorig h7 je odlican hladnjak kada se uzme u obzir odnos ulozenog i dobijenog. Isto vazi za LC Power 120. Kod nas nema Cryoriga, a da ga ima, ne bi ga mogao kupiti za manje od 4 hiljade dinara. LC Power 120 CC Cosmo Cool ce hladiti taj procesor. Sto znaci da neces pogresiti sa njim. Ako razmisljas o kvalitetnijem hladnjaku, uzmi u obzir Scythe Mugen 5. Cena: 4990 dinara na KP. Vrhunski i pristupacan proizvod. O drugom ne bih razmisljao.
 
Poslednja izmena:
Cryorig h7 je odlican hladnjak kada se uzme u obzir odnos ulozenog i dobijenog. Isto vazi za LC Power 120. Kod nas nema Cryoriga, a da ga ima, ne bi ga mogao kupiti za manje od 4 hiljade dinara. LC Power 120 CC Cosmo Cool ce hladiti taj procesor. Sto znaci da neces pogresiti sa njim. Ako razmisljas o kvalitetnijem hladnjaku, uzmi u obzir Scythe Mugen 5. Cena: 4990 dinara na KP. Vrhunski i pristupacan proizvod. O drugom ne bih razmisljao.
hvala na odgovoru,pa po svemu sto sam procitao/pogledao po forumima I ytu, uzeo sam cryorig h7 za 4 hiljade,a I ako nekad budem hteo da OC sasvim je dovoljan za 8gen i neki medium OC.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja sam danas poslao email Nemcima, sa serijskim brojem i ostalim informacijama. Slike kao dokaz nisam slao...
Ovako je trenutno legao na i5.
12.jpg
111.jpg

Temperature na def. se krecu od 29-32c, u igrama oko 60c. Zadovoljan sam kulerom jer sam i ranije imao prilike da ga koristim sa i3 4160.
Nisam imao prilike da odradim neki oc sa njim, u glavnom su bili procesori ovog tipa.
 
Nazad
Vrh Dno