Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Da.
 
i još jednom da, ali ne spektakularno.

razlike su vidljive u benčmarcima i kreću se oko stepen-dva.

ako misliš da menjaš 212 evo, nema smisla. ako se dvoumiš između dva pomenuta, uzmi LC .
 
Ima skoro 3Cm tako da moze, hvala na korisnim informacijama :D
Setio sam se još nečega. Moraćeš prvo da montiraš ventilator na hladnjak, pa onda hladnjak na matičnu. Ventilator će ti biti iznad jednog od dva šrafa za pričvršćivanje hladnjaka, pa ćeš morati rukom da zavrćeš. To nije problem što se tiče snage, ali će možda biti problem što se tiče ravnomernog zavrtanja jer nećeš imati dobar pogled na krstić na šrafu.
 
Zbog ovoga:
22f7dd77db1e3c3f28704f744ee51fb4.jpg


Valjda ima mesta, a ako nema I onako sam mislio skoro da kupujem kuciste. :D
Ako ga bude namestio da duva pozadi, neće moći da zakači ventilator posle hladnjaka.

edit: U stvari, možda mu i uspe, ako ga prvo zakači sa te strane gde je tesno. Prva žica se lakše namešta, druga mora da se zategne.
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da postavi link za instalaciju za intel_a ?
Ne nadjoh nigde video tutorial.
 
fokin šajt ! pa imaš slike u uputstvu .
 
Znam da ima slika,ali sam mislio da odgledam i video ...
 
Kao da treba da ugrade nuklearni reaktor :)
Pa i bez slike ces da izvalis,ako umes obicnu slagalicu da sklopis...
 
...pre nekih skoro godinu dana,kupim ja nov Zalman kuler,crn,kontrola venta,zaista skup kuler.Bio je neki iz poslednje Performa Serije.
Nigde na jutjubu ne nadjoh tutorial,i eto,po slici sam ga jedva montirao,dobrih 40 minuta sam se zezao.
Dok su CM mnogo jednostavniji za montazu.
Eto zato sam pitao za video...
 
Ne sećam se dal je uputstvo bilo dovoljno precizno i tačno, ali kreni polako po njemu, bez sile, žurbe i sikiracije. :) Meni je to bio prvi kuler koji sam montirao i samo su me dve stvari iznervirale, prva je što sam izgubio jednu gumicu za šraf (našo sam je, posle više meseci kad sam vadio napajanje) a druga kad sam nameštao ventilator, mučio sam se sa žicom. Sledeći put mi je već bilo lakše :)
 
Za te pare nema bolji, a hladi kao 212evo.
edit, a tamo je poređen sa aidos-om, zato što spadaju u isti cenovni rang.
 
Poslednja izmena:
Aidos je malo bolji od EVO-a. A LC-CC 120 je malo bolji od aidosa.
Uglavnom na max obrtaja su svi isti, ali LC daleko bolje radi na manje obrtaja.
 
Hvala na testu, ali tamo i ne pominju buku.

Vidim i da pominju neki da nova serija dolazi sa plasticnim podupiracima za maticnu. Jel to tacno?
 
Pa ne znam šta planiraš da hladiš, ali na zaključanom i5 je nečujan u odnosu na napajanje, koje mi je trenutno najbučnije. U idle sigurno nećeš da ga čuješ.

A što se tiče plastike, jel misliš na ovo crno u kesici? http://www.lc-power.com/typo3temp/pics/03720356a9.jpg To se natakne na šraf, pa se preko toga stave šine. Ako si na to mislio, nije to ništa novo, tako je bilo i prošle godine.
 
Poslednja izmena:
Hocu cisto da uporedim sa 212 EVO i jacim/tisim hladnjacima kolika je buka...
Na testu koji si dao se jasno vidi da je bio metalan. Evo ti slika iz tog testa:
2.png
 
Aha, mislio si na backplate. Da, takav je i kod mene. Sudeći po slici sa zvaničnog sajta, izgleda da su to promenili.
 
sto ne stavi upozorenje za squeal jadi te ne nasli,ne ocekivah aidos vristavca,pricamo i LC-u. :)
 
Neka, malo da probudis komsiluk :d
 
Isplati li se LC za 2500? :D
 
Ti sad malo zezaš? :)
 
:D
Ne, vrtim se po gradu ceo dan, ni u Win Win-u, a ni u Gigatronu ga nemaju na stanju. Cene koje sam gledao idu od 2800 do 3100, a nahvatao sam ga od trećeg lika preko neta za 2000 + poštarina, nov, pod garancijom. Verujem da se isplati, al' pošto ja glibim sa tim parama, svaki dinar gledam da uštedim.
 
Nema bolje za te pare, tako da slobodno uzmi.
 
Drugarii, stigla prinova! :D
CC 120 uspešno prilegao na FX-6300. Radna temp. 35 stepeni, full load 43 :)
 
jos kad bi te temperature imale veze sa zivotom. :)

skini AMD OverDrive i vidi kako stoji stanje sa termalnim marginama,to je jedini relevantni pokazatelj temperatura na fx-evima,sve ostalo okaci macku o rep,kao sto smo bezbroj puta napisali.
 
Nazad
Vrh Dno