Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Šta tu možeš da zabrljaš, staviš zrnce paste na sredinu procesora i staviš hladnjak preko. On će ravnomerno da raširi pastu i to je to...
 
Jedino što možeš da zabrljaš je pozicija procesora, pa da zbog toga iskriviš/pokidaš pinove na procesoru. Taj proces je lagan ako pratiš uputstva, jer svaka platforma/generacija ima jasnu oznaku na CPU i socket-u koje moraju da se poklope. Na jednom je zlatni trouglić u jednom ćošku, mislim da je AMD.

Uglavnom, samo proguglaj tu poziciju za svoj CPU (ili otvori uputstvo za matičnu, sve tamo piše uz slike) i onda neki YouTube tutorijal. Mada bih pogledao ovde, jer je jedan pisao ja mislim erik, a imaš i moj sa sve slikama, doduše za stari AMD što je identična stvar, samo se orijentacija CPU razlikuje i eventualno kačenje hladnjaka (tipa poluga na jednom ili drugom mestu).

Ako prvi put radiš, samo lepo sve slikaj pre i u toku procesa skidanja, pa ako imaš nedoumica samo ćeš otvoriti sliku i sve bude jasno :)
I ja sam prvi put tako radio, sve sam i stvarno je baš lako.

P.S. Ako ne vadiš/menjaš procesor iz ležišta, nema teoretske šanse da ga oštetiš. Osim ako ne montiraš čekićem :)
Može statički elektricitet da napravi problem i za to se koristi narukvica, ali sam siguran da 99% ljudi ovde radi to bez nje i nikakvih problema nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice statickog elektriciteta skini dzemper sinteticki (ili vuneni), u majici ili kosulji pamucnoj radi, uhvati se ponekad pre posezanja za plocu i komponente osetljive za radijator ili cesmu (metalnu) i nema vise st.el.
Kolicina pase, pa zrno pasulja (graha) je previse, zrno graska na sredinu je taman a zrno pirinca (rize) je malo.
Moze kuglica ili linija po sredini ali ne do samih krajeva procesora.
Nemoj previse paste, bolje je manje pa kad vidis da manjka (pregreva se neko jezgro ili procesor) samo demontiras hladnjak, ocistis staru pastu i ponovo naneses novu i montiras hladnjak...
Ne valja previse jer se razlije van podnozja hladnjaka pa preko i pored porcesora i ako je elektroprovodljiva pasta moze doci do bzzzzzzz kratkog spoja i pregaranja cpu ili eventualno ploce.
Ne razmazuj pastu, samo zrno ili nesto tanju liniju (ista zapremina od prilike da bude kao za zrno) i to ce sve hladnjak razvuci kako ga stezes.
Ravnomerno stezi hladnjak, pomalo svaku stranu da ne istisne na jednu stranu vise.

Podrzavam te u nastojanju da sam (konacno) sklopis komp... :)
To ti kaze covek koji je 1. put ceo komp svojerucno sklapao u martu ove godine, uz nadzor i svesrdnu pomoc prijatelja. :D
Hvala prijatelju! :wave:

I mene je najveca frka bilo kako pravilno staviti cpu hladnjak.
Jednostavno nikad to mackanje nisam radio.
 
Poslednja izmena:
Amateri, nemojte plasiti coveka djabe. Ne moze da omane, sve da se trudi.

I ne verujte zehi nista, nas dvojica smo jedared spalili njegov hard preko esata. Izgorela elektronika ko licna.:D
Stoji hard na p182, ispod njega rupa za gornji vent(prazna). Planula elektronika, plamen usao u kuciste i izasao na zadnji vent. Komendija...
 
Poslednja izmena:
To nije bilo sklapanje celog kompa...
Dosta puta sam sve sem ploce i cpu ja sam vrljao po masini ali samu plocu i cpu nikad do tada nisam bio stavljao...
Fala i tebi prijatelju sto me u ove predpraznicne dane podsecas na vatromet... :d

p.s. Nije mi ovaj prijatelj pomagao sklapti masinu vec jedan drugi, ko bi s ovim ista sklapao kad mu/nam gore komponente ko prskalice... :d
 
Sreca da je bio vrljav hard(bilo bad sektora), pa nas bilo bas briga, dobro se ogrejali uz vatricu.:D
 
Poslednja izmena:
Ako je nov CPU, mislim da paste ima vec na kuleru, nema potreba da to popravljas.
 
^ Nov CPU sa box kulerom, kako da proverim ima li paste na kuleru? Nikada ovo nisam radio, izvinjavam se oko trivijalnih pitanja.
 
Pogledas bazu kulera i ako ima sivu masu to je pasta. Tu pastu vrv niko ne zna kakva je, moguce da je elektroprovodljiva. Nemoj je stavljati ako ne moras, ali posto je stock imas pastu na kuleru sig. Pod uslovom da je nov naravno. Ako hoces, mogu ti biti supervizor krajem nedelje :D

Ово је послао 6п!
 
^ Na bazi kulera imam sivu lepljivu masu. Novo je sve. Rekli mi u E**iju, istina nezainteresovano, da stavim pastu i preporučili tu koju sam kupio.
Hvala na predlogu za asistenciju, ako sam dobro razumeo! [emoji3]
 
Imas pastu vec na box kuleru, nemoj da nanosis drugu na cpu. Samo montiraj kuler na cpu i to je to. Ta fabricka je sasvim ok, radice ti posao.
 
^ Hvala! To su mogli i u E**iju da mi kazu, rekao im da imam nov neotpakovan Pentium box procesor, oni svakodnevno sastavljaju računare, valjda znaju! [emoji36]
 
^ Na bazi kulera imam sivu lepljivu masu. Novo je sve. Rekli mi u E**iju, istina nezainteresovano, da stavim pastu i preporučili tu koju sam kupio.
Hvala na predlogu za asistenciju, ako sam dobro razumeo! [emoji3]
Da da, nije mi frka krajem nedelje :)

Ово је послао 6п!
 
Znaju u E***-ju ali ti onda ne bi prodali i pastu da su ti rekli da vec imas neku na hladnjaku...
 
Zato ti u poštenim radnjama sve kažu.
U Duocom-u sam pitao, čovek mi rekla i koje su dobre a jeftine i koje su izvikane. Čak je rekao da je pasta na ovom odlična, u rangu tih boljih i da nema potrebe kupovati.

Nego, toliko vas je kupilo ovaj hladnjak i niko da kaže čemu služe te 4 gumene podloške koje su dolazile uz ranije revizije hladnjaka, a sada ih nema :/
 
Poslednja izmena:
Ja ih nisam dobio a kupio sam avgusta.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja se ne secam da li sam ih dobio.

Ово је послао 6п!
 
Zato ti u poštenim radnjama sve kažu.
U Duocom-u sam pitao, čovek mi rekla i koje su dobre a jeftine i koje su izvikane. Čak je rekao da je pasta na ovom odlična, u rangu tih boljih i da nema potrebe kupovati.

Nego, toliko vas je kupilo ovaj hladnjak i niko da kaže čemu služe te 4 gumene podloške koje su dolazile uz ranije revizije hladnjaka, a sada ih nema :/

Stavljale su se samo kod intela. Valjda da smanji silu zatezanja, ali mislim da nisu toliko bitne. Evo skena uputstva.
 

Prilozi

  • kuler.jpg
    kuler.jpg
    486.3 KB · Pregleda: 141
Da uopste nemam pojma da li sam ih dobio :D

Ово је послао 6п!
 
^ Hvala! To su mogli i u E**iju da mi kazu, rekao im da imam nov neotpakovan Pentium box procesor, oni svakodnevno sastavljaju računare, valjda znaju! [emoji36]

Mnogo oni znaju.. čim su ti rekli da intel cpu mozeš da zezneš pri montiranju.
Ploča je ta koja može da strada, tačnije pin-ovi.
 
Stavljale su se samo kod intela. Valjda da smanji silu zatezanja, ali mislim da nisu toliko bitne. Evo skena uputstva.
Hvala ti.
Jel hoćete da kažete da nije uopšte bitno što ih nema i da ne tražim zamenske da kupim?

P.S. Ovo nanošenje paste pre montiranja backplate-a mi je velika glupost. Ja bih sliku broj jedan stavio između 8 i 9.
 
Oni su svašta menjali sa tim kulerom, meni je metalan backplate, a sad dolazi plastični, kako sam čuo. Isto tako možda su menjali neke dužine pa te gumice nisu ni potrebne.
 
Da, da, to sam zaboravio.

Sad nešto gledam zbog tog backplate-a, da li bi to uopšte moglo na ovu moju ploču Asus M2N-SLI?
Je nešto nevidim rupe za šrafove na slici, a ne bih da ga otvaram ako ne moram...
 
Meni je am3+ ploca imam od letos ovaj hladnjak. Mislim da su isti mounrovi za tu tvoju i ovu moju tako da bi trebalo da bude bez problema.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nema na cemu, nisi pogresio sto si uzeo hladnjak meni fx 6300 na 4.3 ghz nije preso 45 stepeni u full loadu ima tu jos mesta za oc :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno