Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Upis na temu: 4 godine na stock vrištalici i konačno pre 3 dana tišina sa LC RGB varijantom. U mom slučaju i5-4570 na 3.6GHz sa 100% opterećenja išao od 70-80°C a sada ugodnih 55°C , max izmereno. Fin kuler za 30-tak eura. Sad mu fali neko RGB kućište kako bi se lepo uklopio. :)
 
Uzeo sam ovaj kuler dok mi je konfa bila slabija i mogu reći da je savršen, e sad prešavši na jaču grafičku i na 144hz monitor, procesor je dosta optereceniji (temp.mi ide oko 65-70 stepeni i samo kućište (gornja strana) je poprilično toplo, moje pitanje da li ići na neki jači kuler ili da ne brigam i teram sa ovim lc cc 120?:)
Prosto nisam navikao na tolike temperature pa se razmišljam da tutnem neko vodeno hladjenje ili neko jače vazdušno ..
 
LC bi trebao da može bez problema da ohladi taj tvoj i5 8400. Moj savet ti je da kupis neku krštenu termalnu pastu tipa Noctua NT-H1, pa ako ni to ne pomogne dodaš još jedan ventilator u push&pull kombinaciji.
 
Nista nece pomoci jer CPU nije zalemljen, to je to sto se temperature na vazduhu tice, koji god kuler/pastu da stavis(pod uslovom da je sad sve ok sa pastom), neces imati neke vece dobiti.

Na i5 4570 sam imao slicne temp sa LC-CC-120 kao drug sto je imao na i5 4460 sa stock kulerom, na 4460 je bolja zvakica :)
 
Ma sve više tripujem da nešto nije ok sa pastom pošto imam iste temperature kao i sa box kulerom a njega je drugar postavljao. Ovaj lc su mi postavili u radnji prilikom kupovine i pitaj boga kako je namešten :/ a ja i nisam nešto vičan da se petljam tu..
 
nije da u bg-u nema krstenih servisa da za par stotina dinara poneses i da ti neko to ljudski sve utegne,kad vec tebe mrzi/plasis se.
 
nije mi namera bila da budem bezobrazan,tvoja stvar sve i da je lenjost u pitanju,vec da ti napomenem da bar u bg-u ima dobrih servisa i to da biras.sto se tice ekspertize,pc danas je na nivou sklapanja namestaja iz ikee,uz par tutorijala i uputstava,malo strpljenja i zivaca nema teorije da bude problema.najosetljiviji su pinovi na soketu/procu,tu malo vie paznje i nista na silu i gurku i nema teorije da nesto zeznes.
 
Sumnjam da će pomoći pasta, bolje razmisli o zameni CM Silencia.
 
Da li je na rgb varijanti ventilator nešto bolji ili je razlika samo u tome što svetli?
 
Sta mislite, da li je bolje da zamenim ovaj kuler sa CM V6 GT. Imam procesor iz potpisa. Pre ovog procesora sam imao intel i5 4670K i kuler se na njemu maltene nije ni cuo. Sa ovim procesorom se bas muci izgleda. Verovatno zbog takta od 4Ghz na stocku, proc nije klokovan. Inace stavio sam mu jos jedan kuler kako bi radio u push pull varijanti.
 
Sumnjam da će pomoći pasta, bolje razmisli o zameni CM Silencia.
Silencio mi je i bio prvi pik, otvorio sam i temu za izbor novog kucista ali sam razmatrao da je mozda lc cc 120 u pitanju, izgleda da sam se prevario posto sam odradio prilicno jednostavan test: proverio temperature tokom igre sa zatvorenim i otvorenim kucistem i pale su za nekih 7 stepeni na grafickoj i 8-9 na procesoru :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vredi li menjati ovaj kuler za cmV6GT?
 
ako je džabe zamena, da.
 
Čini mi se da se ovaj lc muči sa procesorom iz potpisa i to plus u pus pull varijanti.
 
Kao i Bugiardo probaj sa otvorenom stranicom kucista. Mozda ti taj Deepcool nema dovoljan protok. U tom slucaju ti dzaba i CM V8.


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Ja sam na kraju promenio kuciste i stavio Noctua pastu i temperatura je pala za 15ak stepeni, tako da je Lc cc 120 bio wrongly accused :) sreca pa nisam menjao i ovaj sjajni kuler.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li je na rgb varijanti ventilator nešto bolji ili je razlika samo u tome što svetli?

Isto pitanje kao nikola, sta je bolje uzeti obicnu ili rgb varijantu, gledajuci buku,performanse,razliku u ceni, ne estetiku. Procesor i5 2500K na Z77 cipsetu, sa namerom za dobar overklok
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio rgb na kraju, više zbog crne boje nego zbog rgb-a, a iskoristio sam neke bodove i popuste pa me je izašao manje nego obična verzija... Trebalo bi u toku dana da ga montiram pa javim utiske...
 
Isto pitanje kao nikola, sta je bolje uzeti obicnu ili rgb varijantu, gledajuci buku,performanse,razliku u ceni, ne estetiku. Procesor i5 2500K na Z77 cipsetu, sa namerom za dobar overklok
Ako gledaš to što si rekao, dakle sve bez estetike, onda je obična verzija mnogo bolja opcija. Iste performanse, a niža cena.
 
Uzeo sam obican za 2300, rgb je bio 500din vise. Nisam se pokajao, vise mi se svidja ova varijanta, metal, bakar, crn ventilator. Hladi ko zmaj
 
A RGB verzija je od cega, plastike? :D

Isto je potpuno, samo sto je RGB verzija ofarbana i sto je ventilator bolji.
 
Otkud to da je bolji ventilator?

Za razliku u ceni može uzeti još jedan ventilator, bolji od ovog koji dolazi sa njim, pa stari prodati ili staviti u push/pull.
 
Poslednja izmena:
Ovaj cooler je perverzija, prosto ne mogu da verujem. Uzeh ga danas za Ryzen-a 2600. Spustio je temperaturu za 20 stepeni u odnosu na stock cooler, (koji je skroz ok) u Prime95 testu.
Sad je na leru 24 stepeni, a u Prime95 u drugom testu 54.
Za male pare fantastican cooler.
 
Kako se kontroliše menjanje boja na RGB modelu? Mislim da je menjao kada sam ga nakačio, a sada sija samo crveno?
 
Da li je ovaj cooler kompatibilan sa Ryzen 2200G?
 
Zahvaljujem:wave:
 
Nazad
Vrh Dno