Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Lepo deluje, još da su te poluge za montažu isto crne:trust:

 
Gde bi se mogao kupiti AM4 dodatak za montiranje LC Power 120 hladnjaka?
 
Kontaktiraj radnju gde si kupio i reci im da traze od dobavljaca ili salji mail na [email protected] sa objasnjenjem da zelis AM4 mount, slikom racuna i slikom serijskog broja kulera.
 
Meni je pošta uzela preko 200 dinara dažbina na ovo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je bilo bez troskova kad sam od LC-a porucio.
 
Džaba, NS ne prašta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne vredi slati e-mail, izgubio sam racun, a fotografisati serijski broj je uzalud jer mogu da pomisle da sam ga fotografisao na nekom drugom mestu. Gigatron ne moze nista da uradi, uobicajeno. Interesuje me da li se kod nekod od nasih uvoznika moze naruciti? Da li ih ima kod preprodavaca na KP?
 
Ne opterećujte se, meni su odmah poslali, a samo sam naveo serijski broj, nikakvi računi i bakrači. Poenta je ako je validan broj i nije poslato za taj primjerak, poslaće. Ne zanima njih fiskalni račun.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja fiskalni nisam slikao. Samo serijski i nije bilo problema.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Imejl je prosledjen mid9.rs, a odgovor je bio sledeci: Untitled.png
Prijatno su me iznenadili.
Putem foruma sam dobio privatnu poruku, a nakon toga pratio uputstva.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Posto mi je riknuo neki ancient thermaltake cooler a box je glasan kao kao nasvirani dizel uzeo sam ovaj kuler i odusevljen sam. CPU je phenom ii 960t i ocovan na 3.6ghz drzi termalnu marginu po toplim danima izmedju 35-40 stepeni a uvece i do 50 samo sa default push fanom i jos jednom dvanaesticom u kucistu. Ovom procu je 70c granica tako da je ovo fenomenalan rezultat. Jedino sto me malcice nervira je sto je ovo ocajan primerak tako da vise od ovoga nije realno jer ocigledno nije temperatura problem. Ovaj oc je na default naponu tako da su i nesrecni box i thermaltake red orb mogli ovo da drze u zivotu, na daleko vecoj temperaturi naravno. Vec 3700mhz unosi micro sttuter na 1.45v, al dobro, ko sisa oc kad je najglasnija stvar u kompu hard disk :)


Imam samo jednu sitnu zamerku za koju ne znam da li da krivim lc ili win win. Naime, kuler je dosao sa par malo deformisanih rebara u jednom cosku jer je aluminijum od kog je napravljen ocigledno mekan i neki od transporta nije preziveo. Posto sam to primetio kada sam vec montirao backplate i sine jer sam tek tada normalno izvadio kuler iz plastike, nisam ga reklamirao jer bih ga opet cekao tri dana a ne smeta mu funkcionalno ocigledno. Ovo nije neka prava zamerka jer se takve stvari jednostavno desavaju ali cisto da spomenem. Kuler je odlican i primarna masina ce sigurno dobiti ovu crnu verziju.
 
Poslednja izmena:
U vezi AM4 kacenja preko service LC, meni rekose da su poslali 25. juna i jos nije stiglo. Sad se kao vade do Srbije moze da prodje 7-10 radnih dana (posto sam ih pitao da nisu zaboravili)...

Trazili su racun i to uz uslov ako je kupljeno posle 1. marta 2017. Mail se zavrsava sa This offer is valid till 2018.07.02 tako da mozda vise nece daju dzabaka.

Ovako je izgledalo u celosti...

You can use the CC-120 AM4 mounting kit from us, free of charge.
Who the purchase date is after 01.03.2017.
Please send us the Invoice of the Cooler.

Is the date of purchase of the CC-120 before 01.03.2017 costs
the AM4 mounting kit 4.76 € + 3,70 € shipping (Serbia) included 19 % VAT not insured.

We can offer you the AM4 Mounting Kit for LC-CC-120, 4,00,- € + 3,11,- €
postage costs (with parcel service of our choice to the Serbia) + 19 % VAT
Total costs: 8,46 € included postage and VAT

Conditions of payment: only "payment in advance" possible, no PayPal

Due to logistical reason there is no other possibility than sending by parcel service of our choice.

If you are interested, please send us a short information as well as your postage
address so we can prepare your order and send you our bank data.

This offer is valid till 2018.07.02
 
Jutros slao mejl uvozniku MID9 u vezi mog LC120, naveo serijski broj sa kutije, instant odgovorili, trazili samo ime i prezime pored serijskog i rekli da mogu da svratim po njega(iz BG-a sam). Izuzetno profesinalno, iznenadjujuce za nase uslove.
 
Upravo tako, kratko, jasno i nadasve profesionalno. Dodatno su me iznenadili sa besplatnom dostavom. Nema sumnje u to, za pohvalu su.
 
Sutra mi stize rgb varijanta kulera. Konfiguracija iz potpisa. Ima li tutorijal neki za am4? Buduci da se nikad nisam zabavio time. Kuciste black widow. Da li premestiti kuler iz kucista da ih ima 2 na lc poweru? I u kom smeru
 
ne nosi mi se u servis. jel može vatom i rakijom da se skine stara pasta, da li mora komplet ploča da se skida? i koliko su vam manje temperature po ugradnji ovog kulera? mislim na ryzen procesore?
 
20c ravno, pod opterecenjem.

Imas alkohol u svakoj apoteci da kupis. Skidao sam rakijom kod druga kada nije bilo niceg drugog, mada ns znam koliko je pametno.

Ako imas kuciste koje ti omogucava pristup zadnjem delu ploce, mozes da montiras bez skidanja. U suprotnom bi morao da skidas.
 
Nikako alkohol ili rakija, samo medicinski benzin. Nije nesto skup, a i ima ga svuda.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Zbog cega ne treba cistiti alkoholom?
 
Sporije se susi i "prljaviji" je, odnosno ima vise cestica koje mogu ostati i napraviti neki problem. Uz to, med. benzin je efikasniji u skidanju ostataka paste.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Alkohol se gotovo odmah osusi, ako se ne natopi ceo CPU :D

Nekoliko kapi na vatu, ocisti se kuler/cpu, dok se izvadi sledeci kuler iz kutije, suvo je. Benzin jeste bolji i lakse skida, to je istina.
 
I ja godinama koristim medicinski benzin, odličan.
 
Samo mislim da se danas nešto teže nalazi u apotekama.
 
Ako ima benzin, ima, ako nema alkohol će da završi posao. Samo ne preterivati, da se ne cedi sa krpice, vate.
 
Svuda ima da se nadje, ne secam se poslednji put imao problem da pronadjem. Jedna od prvih stvari koje sam naucio na ovom forumu jeste med. benzin :D Posluzio je aceton 2x za 15-ak godina bavljenja kompjuterima, srecom bez posledica.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Samo da se javim, AM4 kacenje stiglo... posle skoro mesec dana... Nemci poslali 26.06. a pre podne mi postar onako klasicno srpski jedva doneo :d
 
Nazad
Vrh Dno