Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Hladi savrseno za novac koji dajes za njega.

Tih je, dosta tisi od bilo kog stock hladnjaka.
 
ja kada vidim ovoliki kuler imam osecaj da ce otkinuti deo ploce :D znaci odlicno hladi i tih je?

On uopste nije velik kad pogledas kakvih i kolikih ima, on je taman koliki treba da bude hladnjak za normalno hladjenje, cak moze i na dobro klokovanom cpu da pruzi sasvim pristojne temerature.
 
Toxic, svakako nemas bolji perf/$ od cc-120.

Mali offtopic. Ima Antec C400 ( ima ga u benchshopu ) skoro 250gr tezi ali i : 8mm thick copper coldplate and four copper heat pipes, kvalitetniji LED ventilator i 3 godine garancije .
Svi ostali u toj klasi imaju 6mm pa i LC
 
^
I kosta 5.000 a LC-CC-120 kosta 2.500.

U kom svetu je to isti cenovni rang? :D
 
Perf/$ znaci performanse za ulozen novac.

Ti poredis kuler od 2.500 din aa kulerom od 5.000 :D
 
Da ne idemo u offtopic dalje bilo je perf/$ a ne cenovni rang... Ovo je cenovni rang CM 212...
Upravo performanse za ulozen novac.
http://www.razorman.net/reviewshardware/wp-content/uploads/screenshot.258-2.jpg
Ova tvoja slika ne pokazuje baš ništa na temu performanse za novac, naročito ne za dva modela koja pominješ jer:
1) Vidimo performanse ali ne i cene...
2) Gde je tu ovaj LC da vidimo jel stvarno ima duplo lošije performanse od tog Anteca?
 
Pa ima mali milion ljudi koji ga koristi sa ovih prostora, rezultati su isti kao sa Hyper 212 EVO koji je dosta skuplji ovde.

Kod mene hladi FX furunicu na 1.4V i to u silent profilu, ne prelazi 1,300~rpm.

Doduse, kuciste je dobro provetreno.
U prime95 blend ne prelazi 53-54C temperatura valjano klokovanog FX-a.
 
Poslednja izmena:
Ja trazio test, koliko toliko objektivan, posto se kolega poziva na tabelu u kojoj nema LC kulera.
Iako se slazem da se nista bolje od LC cc 120 za te pare ne moze kupiti, to sto mali milion sa ovih prostora ima nesto ne smatram argumentom, tesko je za objektivizaciju. Isti uslovi, dva kulera pa kom obojci a kom opanci :D
 
Poslednja izmena:
Pa, realno gledano, nema neke velike filozofije oko kulera. Svi ovi tower hladnjaci rade po istom principu prenosa toplote. Veličina i materijali čine razliku, mada ne nešto specijalno veliku posle mera koje ima ovaj LC. Poprilično sam siguran da Antec C400 ne hladi duplo bolje da bi imao bolji odnos cena/performanse. Možda 2-3 stepena razlike gde bi veću ulogu igrao bolji vent od ta 2mm.

Interesantno je da mi GW2 više zagreje procesor od Prime95 testa, bar pojedinačno jezgra. Ide do 49C, Prime95 ne prelazi 43C.
 
Da l' ne przi graficku pa imas viska vrelog vazduha u kucistu?
 
I kod mene se desava da u gamingu ima po neki spike u tempetaturi koji je veci od p95 temperature, ali ventilator manje vrti u gamingu.

U p95 je uvek ventilator na odredjenom broju obrtaja i tu se stabilizuje temperatura.

To je neka moja logika, mozda je netacno, ne znam.
Verovatno i GPU oslobodjena toplota malo utice, u zavisnosti kakvo je hladjenje u kucistu.
 
Ma ne, u GW2 ventovi na grafi i ne rade veći deo vremena, a i dobro je provetreno kućište. Doduše, ume fino da pomuči procesor kad ima puno igrača, u WvWvW-u (mass PvP) npr. I tu ume opterećenje da bude konstantno, kao i temperatura. Mada sam ipak očekivao da Prime95 bude veći zalogaj.

Skroz sam zadovoljan kulerom, prednje ventove više i ne palim, skoro totalna tišina, a sve hladno.
 
Bese LC cc120 proizvodi Zalman? Kako se zove originalni Zalman kuler isti kao LC?
 
Da li ima neko ovaj hladnjak uparen sa AMD Athlon 750K i kakvi su utisci ?
 
Nije bitno koji je procesor, vec koliko trosi/oslovadja toplote.

Dovoljan je hladnjak za 750K sigurno.
 
Moze, imam to kuciste i LC-CC-120, staje bez problema.
 
Kod Anteca C400 mi se uopšte ne sviđa sistem kačenja sa onom štipaljkom. Prosto imam osećaj da kuler ne naleže idealno čvrsto na procesor.

Poslato sa telefona.
 
Otprilike toliko.
Mozda malo manje, nisam siguran.
 
Ne udara u stranicu svakako, zatvara se apsolutno normalno.
 
@toxicm

Kolega, u ime nauke te zamoljavam da otkacis ventilator sa ploce da vidimo da li moze da hladi bez istog :D
 
Čisto sumnjam. Mislim da se pasivno mogu hladiti samo procesori sa TDP-om ispod 35W i to sa mnogo masivnijim hladnjakom od ovog. Gledaj Arctic i32/33 sa pasivnim režimom pri malim opterećenjima
 
Buda,imas posebnu temu za pravopis...
 
Nazad
Vrh Dno