Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Jesam li ja jedini koji pastu skida ubrusom ili maramicom bez ikakve hemije? Jos nisam naišao na pastu koja ne moze tako da se skine

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Izopropil alkohol je jaci rastvarac od obicnog medicinskog alkohola...
 
Izopropil se koristi u elektronici pa je i ovde odlican, jos nisam video da je rastvorio poklopac procesora.
 
Ja koristim medicinski benzin. Nema šta ne može da skine. S obzirom da su ga na meni koristili da skidaju lepak od flastera prilikom previjanja, rekao bih da je sasvim bezbedan za upotrebu u računaru :d. Pritom, mislim da se dosta brže suši od alkohola bukvalno iste sekunde kako prevučem krpicu ili papir, zavisi čime brišem, ostaje suvo ispod.
 
mrzelo me da idem do apoteke, vodka je poslužila. mrzelo me da skidam ploču zbog par cenata viška plastike(namenjen za kačenje na intela) pa je secnuo cvikcanglama. temperatura u idlu smanjena za 10 stepeni. verujem da će u full loadu biti bolje
 
LC CC-120 ili Raijintek Themis?

U velikoj sam dilemi koji od ova dva, a testovi po internetu su totalno šaroliki - na našim (Jugo) portalima CC-120 je po performansama u rangu sa Raijintek Aidos. Aidos je, isti izvor, dosta ispod Themisa, a na nekom velikom (nemačkom) testu procesorskih hladnjaka (na ovoj temi je neko ostavio link), stoji da je CC-120 neznatno bolji od Themisa, a mnogo bolji od Aidosa, što se dosta kosi sa onim rezultatima koje su plasirali naši portali.

Tako da se konkretno pitanje ne može ni formulisati na osnovu tih testova, ali u nekoj krajnje opštoj varijanti, ono bi glasilo - da li je (i ukoliko jeste koliko) Themis bolji od CC-120?
 
Kad gledas strane testove, mozes da gledas za Hyper 212 Evo, LC-CC-120 ima iste performanse.
 
Kad gledas strane testove, mozes da gledas za Hyper 212 Evo, LC-CC-120 ima iste performanse.

Veliko hvala na odgovoru - znači da se ipak itekako isplati uzeti CC-120 pre polovnog Themisa ili Eva.

Možeš li mi samo (ili bilo ko drugi) poslati koji bi LC ventilator od 120mm trebalo uzeti za "push-pull" efekat? Vidim u pojedinim prodavnicama (nisam siguran da li sme da se pominje ime iste) imaju dva identična LC venta 120-ice, samo što na jednom piše PWM u naslovu, a drugom ne i razlika je 300 dinara u korist prvog.
 
Sta ce ti to :)

Ako bas hoces, mozes uzeti LC-CF-120 AiRazor je dobar vent za ~10e.
 
Zašto bi se cimao kad je 3 stepena razlika?
Ako si odlučio, PWM ima kontrolu obrtaja, a ovaj drugi vrti na maksimumu uvek.
 
3-pin vent moze da se kontrolise preko napona.
 
Hvala obojici - za početak će biti dovoljno "klasično", a za kasnije ćemo videti za dodatni.

Još jednom veliko hvala! :)
 
Ja lepo vatu/maramicu natopim malo rakijom, domacom da se razumemo, skida sve lagano:d

Ceo zivot tako.
 
Nije sve u skidanju negonesme ni da ostane ništa a samo čist alkohol ili drugi razređivač ostavljaju površinu potpuno čistu.
 
Ako ti je bucno na default, smanji obrtaje, do 1,100rpm je LC tih :)
 
Kupljen cc-120 rgb
7a578169e64317bf8b5889bbb0ed9447.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Snizio je idle temperaturu za 9-10°C posle intelovog stock kulera.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Idle je nebitna, uporedi load temp.
 
Nisam pre toga merio load, ali evo sad jesam. Kad pokrenem prime i pustim onu prvu opciju što daje najviše toplote, onda dođe do 87°C, a onaj default 'Blend', Onda su temperature 66°C

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Veoma sam zainteresovan za ovaj cooler, ali me brine njegova dimenzija. Naime specifikacija mog kucista kaze da dozvoljava CPU cooler maksimalne visine 155mm, visina ovog coolera je 152mm i ventilatora 25mm.

https://www.thermaltake.com/products-model_Specification.aspx?id=C_00001912

Sad ne znam da li se u tu visinu racuna i visina ventilatora i ako ne, da li je visina od 152mm suvise knap? Onda bih mogao uzeti i manju varijantu LC-CC-100.
 
Nadam se :) A sto su bacanje para, toliko su losiji?
 
Samo da kazem da sam na kraju kupio ovaj cooler i da sam prosto odusevljen njime! Sa stock coolerom, posle 4.5 godine, i5 4670k procesor mi je u idle rezimu bio na nekih 50 C, a pri inteznivnijem igranju dolazio je ravno do 100 C! Kad sam stavio ovaj cooler i jedan na prednji panel, temp u idle-u je oko 33-34 C, a pri igranju ne prelazi 55 C (bude u proseku oko 50 C) i sto je najbolje, uopste se ne cuje! Bio sam veoma skeptican po ovom pitanju, ali sam prijatno iznenadjen! Jest' da sam se "otelio" dok ga nisam ugradio :D (nisam dosad sam menjao cooler na procesoru), ali je vredelo. Doduse, verovatno bi temp bila znatno niza od tih 100C da sam na originalnom cooleru samo stavio novu pastu, ali bi i dalje zujao :D

Dakle, svaka preporuka bilo kome ko se u buduce bude dvoumio oko njega! :)
 
Poslednja izmena:
staje u 155mm,ti manji lc-ovi su bacanje para.

Nisu.

Iste temp i nečujnost imam i sa LC120 i sa LC100 na i5 2500. LC95 je već 2 klase ispod i njega treba izbegavati ako treba nešto krštenije da se hladi. Inače je i on ok za ono što je namenjen.
 
Da li menjati prastaru OCZ Vendettu 2 za ovo hladjenje?
Phenom II X4 955 mi je na 3.6 ghz i u idle-u temp je 48 stepeni a pod loadom ide do 63. :D
Osim toga, probao bih da dignem jos malo cpu pa ne znam da li bi ovaj LC radio posao ili da uzimam nesto jace?
 
2500 din da bi postigao koji herc vise procesoru koji kosta tepsiju ribe?te pare ulozi u cpu,ako ne moze fx uzmi thurbana,ili menjaj celu platformu za 1155 bar.
 
Tepsija ili dve ali sad je hladniji za 10-ak stepeni.
Nikad jeftinije hladjanje i odlicno investiranih 700 i kusur dinara koliko me je izasao ( nakupilo se kojekakvih bodova za popust ):d
 
Nazad
Vrh Dno