Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Nisam upućen, zbog čega te temperature ne bi imale veze sa životom?
Skinuo sam AMD OverDrive, u CPU Status prikazuje termalne margine po jezgru, i to varira od 40 do 50 stepeni. Koja je poenta?
 
Ja imam slične temperature kod mene. Jes' drugi procesor, ali je u suštini slična arhitektura i isti TDP. Koristim Asus AI Suite za praćenje temperature (i ostzalih parametara).
 
Poslednja izmena:
Ma meni nije jasno u čemu je trik sa temperaturama FX procesora? Za razliku od boxa, inače sve testove radim u aidi, dizao mi je radnu 40-45 step, max do 51, a kad sam stavio ovaj, pustim mu system stability, otvorim pored toga chrome u 20ak tabova, photoshop, opteretim ga maksimalno, za 15 min nije prešao tih 43 stepena, a kuler se i dalje ne čuje, pa se ja vodim tom nekom logikom da je prihvatljivo, obzirom da ovo sa termalnim marginama prvi put sad čujem, pa me zbog toga zanima :)
ASUS AI Suite mi pokazuje takođe iste temperature.
 
Poslednja izmena:
20 min system stability
blic.png

Ako sam dobro ukapirao, temperatura koju prikazuje predstavlja koliko je preostalo do maximuma, gornje granice, šta već? Je l' onda ova moja temperatura zadovoljavajuća?
 
Poslednja izmena:
odlicna,sve ispod 10c (veca brojka od 10c) je odlicno.kad dodjes do 0 (ili ispod 10c) pocinje trotl (procesor sam obara napon i frekvenciju da se ne bi pregrejao,ako ni tako nemere da se izbori restartovace racunar).posto imas 20-25c hedruma ja bih to malo nacepio,probaj 4,6ghz na 1,475v pa ako hoce smanjuj napon dok ne krene nestabilnost.
 
4.6GHz sa 3.5? Da mu ne bude mnogo? :D
Hteo bih da probam, al' nisam do sad pokušavao, pa nisam siguran kol'ko je bezbedno da se igram? :D
 
najgore sto ce se desi je da ce da puca test u prajmu na jezgrima.smanjis frekvenciju ako ne bude moglo.ako si bas toliko paranoican,kreni polako,4,2ghz na 1,45v ili da pokusas 4,2ghz na 1,425v,nesto od to dvoje mora da moze uz minimalan porast temperatura.ja licno bih odmah nacepio 1,5v da bidim kako se ponasaju ploca i kuler da mogu odokativno da ocenim gde je granica. :)
 
To sve može iz prime-a da se uradi, mislim na clock? Znam da postavljam banalna pitanja, tako da mi ne zamerite :D
 
Sto tako visok napon? Meni radi na 4,3 ghz na 1.368-1.380
 
zato sto je sigurnije da ce da radi na tom naponu,nece bas svaki fx da se klokuje na toliko niskim naponima.rekao sam da ako prodje taj klok krene da smanjuje napon dok bude moglo.

stevic:

kreni od pocetka fx8350 temu na procesorskom podforumu,isto se klokuju sve vishere.
 
Trebao bi mi neki step by step, mada prelistao sam ovaj fx8350
 
otvori temu na OC podforumu,mada vec ima i nema sta nije napisano i tamo i na fx8xxx temi.mene mrzi da po milioniti put pisem iste stvari.
 
Drugari, podigao sam ga na 4.3GHz, napon 1.380 je bio, on je za 5 minuta dogurao 64 stepena, ili termalna margina je pokazivala još 10 stepeni. Ugasio sam sve zaštite u biosu, sad sam smanjio CPU Ratio na 19.5, odnosno na 3.9GHz, temperatura opet ista. CPU/NB Voltage mi je na 1.231
 
opet pogresna tema,nesto mi je tu sumnjivo da je tolika delta izmedju stock-a i blago namunjegog napona,nemoguce da napucava toliku temperaturu na 1,380v.ko zna sta ta ploca radi.imas neki LLC ili sl,da nije to namunjeno?ako jeste,izgasi za sad.i prebaci se na svoju temu (koja je opet na pogresnom mestu,ali nema veze...).
 
Vidim da pisete da je u rangu sa CM 212 evo, ako je tako onda moze drzat FX 8320e na 4Ghz uz 1.25v load napon?
Da narucim dok je cjena pristupacna bar meni? necu se prevariti zar ne?
Kakva je montaza za AMD procesore ima li nesto sto trebam obratiti paznju prije nego sto narucim?
 
nemas,eventualno prelistaj tut teme za hladjenja i nanosenje paste sto ih koleza erik kaci.trebalo bi kao i svi ti prvi ozbiljni 120 kuleri da se izbori okvirno sa 1,45v na visheri,pa koliko izmuzes iz chipa,mada zavisi i od ploce,jel' gola naponska,dal' se greje,kakav i kako moze da se podesi LLC,imal' vdrop itd.sve u najsitnije detalje imas na fx8xxx temi,pa u sake i detaljno iscitavaj.
 
Stigao Lc cc 120 i namontiran :d
DSC00475.jpg
Sto se tice temperatura drzi Fx 8302e na def taktovima kao i blago overklokovan, bez ikakvi problema stvarno vredi svaki dinar, mala zamjerka na ventilator deklarisan je na 1400 RPM, medjutim ide do 1800 RPM, sve do 1000RPM ne moze se osjetiti nikakva razlika dok na 1800 osjeti se buka koju ventilator pravi, drzim ga na 1000RPM ploca ga regulise tako da je sasvim prihvatljivo sto se tice buke, a temperature su stvarno extra, sve u svemu savjet za kupovinu.
Performance/price odlicno mislim ne moze bolje za tu lovu.
 
prvi put cujem da se neko zali sto se vent okrece brze (samim tim i gura vise vazduha) od deklarisanog,a isti moze da obuzda. :d
 
Ti si to shvatio kao da se zalim, ali mozes nazvati kako hoces ja sam samo iznio zapazanje na kutiji ga reklamiraju od 800-1400RPM i 55CFM definitivno ide do 1800RPM i buka koju pravi na 1400 i 1800RPM je jako jako izrazena, sada bi se dalje dalo diskutovati kako ostvaruje ovi 55CFM da li pri 1400 ili 1800RPM, da ne idem dalje jednostavno nije u okviru specifikacija tj.onoga sto se reklamira... na stranu sve to vent se moze zamjeniti, ali hladnjak je extra za ove pare, da jos dodam po drugim forumima se zale na plasticni backplate u mene je dosao metalni moze probit plocu koliko je jak :d nemam stvarno drugi zamjerki izuzev ove sitnice, dao bi mu ocjenu 9.5 od 10.
 
Ne tera 55cfm ni pri 1800 rpm, jer svi lazu na specifikaciji. Svi ventovi su bucni na 1500 rpm, nema tog ventilatora koji ce na tom RPM ostati tih.
 
Ti si to shvatio kao da se zalim, ali mozes nazvati kako hoces ja sam samo iznio zapazanje na kutiji ga reklamiraju od 800-1400RPM i 55CFM definitivno ide do 1800RPM i buka koju pravi na 1400 i 1800RPM je jako jako izrazena, sada bi se dalje dalo diskutovati kako ostvaruje ovi 55CFM da li pri 1400 ili 1800RPM, da ne idem dalje jednostavno nije u okviru specifikacija tj.onoga sto se reklamira... na stranu sve to vent se moze zamjeniti, ali hladnjak je extra za ove pare, da jos dodam po drugim forumima se zale na plasticni backplate u mene je dosao metalni moze probit plocu koliko je jak :d nemam stvarno drugi zamjerki izuzev ove sitnice, dao bi mu ocjenu 9.5 od 10.
Kad si kupio hladnjak i gde?
Jer koliko sam ja citao sve nove serije dolaze sa plasticnim backplate-om.
 
nez smijem li reklamirati, uvoznik je A..I tako da si nadam se skontao ;) ovaj moj ima metalni i ja sam se iznenadio kad sam vidio jer sam po drugim forumima citao da dolazi plasticni, tako da sam i time zadovoljan ;)
FX 8320€ na 4 GHz termalna margina 30 moze ovaj hladnjak iznjeti FX 83xx procesore do neki 4.4GHz nisam probao zbog lose naponske na ploci da ne bi bilo dima ;), ali stvarno hladnjak ima kapacitet da se izbori sa velikim potrosacima sto svakako jesu Fx procesori.
 
"Metalni backplate-ovi uvek imaju sa jedne strane zaštitni sloj, tj. izolator, ali ako neko slučajno obrnuto montira backplate, onda tu nema pomoći. Uz plastični backplate se mogu izbeći sve ove nepoželjne situacije."
 
Znači da su plastični bolji za one koji ne umeju da ugrade kuler :d
 
a mene zanima od ova dva 95 ili 97 koji je bolji? koliko vidim 97ca je novija a cena je ista skoro
 
Koju 12-cu uzet za ovaj Lc 120 ovaj njegov ventilator ne moze da se ugasi nesto bi da nabacim da se moze ugasiti tj. zaustaviti potpuno koji bi bio dobar ventilator 12-ca?
 
Redosledom od najboljeg ka losijem:
1. Gentle Typhoon
2. EK vardar F4-120er
3. Noctua F12
4. Cooler Master Blademaster
5. Corsair SP120 High Performance.
itd..

E sad sto se tice gasenja jedino da napravis custom krivu koja bi imala toliko nisko pocetnu liniju da daje voltazu pri kojoj se ne startuje vent.
 
Nazad
Vrh Dno