Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Slazem se, naravno. Zato i potenciram zakrivljenost LC baze vs Arctic baze. Uz to, kao sto sam pomenuo, Arctic se mnogo lakse i preciznije montira. U idealnom slucaju pasta ne bi bila potrebna, ali je to nemoguce postici. Jesi li pogledao kakva je baza na tvom primerku? Deluje li ti ravno? :)

Edit: slika baze posle ravnanja. Ovaj 'poliraniji' deo je ravan, ostatak nije u istom nivou, već zakrivljen.
20200804_174646.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne čini ti se, sigurno jeste kvalitetnije izrađen. Ja sam začuđen kako LC hladi obzirom kako je jeftine izrade. Ne bih smeo da poliram bazu bojim se da bi iskrivio rebarca u procesu, toliko su mekana i tanka.

Ne čudi me da nema preterane razlike u temperatura ma kulera na ryzen 2600 ili 3600.Osmojezgarni su ipak nešto drugo.

Kao što se nekada nije obraćala pažnja na napajanje sada je tako sa kulerom. Naglo skočio broj jezgara a ljudi ne mogu da apdejtuji mindset da ne hladimo više 4 core procesore. Ja sam u to poverovao i eto gde sam. Ne hlade ljudi za džabe 3900X sa custom loop vodenim ili 360 mm radijatori ili sa dva manja. Lako je ohladiti 3300X na primer iako radi na visokim taktovima. 1700/2700 bas i nije. 3700X niko ne hladi jeftinim kulerima jer nije jeftin cpu ali sa 1700/2700 ljudi upadnu u tu zamku. Misle da ako je cpu do 150 evra da je dosta 20 evra za kuler. E pa nije tako.
 
Provrteo sam malo prime95, 1700 mi ide na oko 70c na 3.6Ghz. Da napomenem da je stabilan na naponu 1.192V na 3.6Ghz. Tu ga drzim i nejdem dalje, bezkorisno mi je da ga cedim vise. u Idle mi je sa stock coolerom bio oko 45c, sada je 37-38c.
 
Jesi li podesio krivu, na koliko obrtaja su te temp?
 
40c-20%
60c-40%
75c-60%
100c-100%

Tako sam nabrzaka namestio, uglavnom ne cujem uopste ventilator u NZXT Lexa kucistu.
 
100c je mnogo kasno za 100%, već bi se ugasio, najviše na 75c.
 
Ma kakvih 100% na 75c, na 75c moze da radi 24/7 10 godina i nista mu nece biti. 100% na 85-90C je vec razumnije.
 
Ako je na na auto boost-u na 75c već gubi 100 ili više MHz.
 
Bolje da izgubi 100-200MHz koje niko u realnom radu nece osetiti nego da bruji kuler na 100% :D
 
Nisam stavio 100% na 100c vec na 90c. Ali da, juce sam se malo igrao i mnogo manje buke nego sa amd stock hlađenjem.
Autoboost ne koristim, sva jezgra rade na 3.6 24/7.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ako treba da izgubim 100-200MHz onda bih radije kupio sporiji processor za manje pare. Čemu onda dobar CPU ako nema potrebe ?
"Realni rad" je jako rastegljiv pojam. Probao sam da isključim pola jezgra i smanjim frekvenciju na 2GHz i browseri itd rade istom brzinom, čak i starije igre kao COD WWII idu preko 150FPS.
@Mixer93, koje su ti najviše temperature i pod kojim naponom ? To treba da bude reper za nameštanje krive.
 
40c-20%
60c-40%
75c-60%
100c-100%

Tako sam nabrzaka namestio, uglavnom ne cujem uopste ventilator u NZXT Lexa kucistu.
Ja bi stavio na 70c da vrti 100% da ga na vreme smiri da ne ode na 80c i više...
Ventilator od cc120 nije toliko bučan , barem ne meni u crnoj udovici.
A uvek možeš da kupiš ili staviš neki bolji 4pin pwm [emoji3]
 
Onda izgleda da je najbolja (i najeftinija) kombinacija LC 120 i Artic-a......tj uzmes LC kuler,i zamenis mu ventilator sa jednim P12....
 
Ako treba da izgubim 100-200MHz onda bih radije kupio sporiji processor za manje pare. Čemu onda dobar CPU ako nema potrebe ?
"Realni rad" je jako rastegljiv pojam. Probao sam da isključim pola jezgra i smanjim frekvenciju na 2GHz i browseri itd rade istom brzinom, čak i starije igre kao COD WWII idu preko 150FPS.
100-200MHz manje nije sporiji procesor, vec statisticka greska.

Realni rad je vrlo jednostavan pojam, koriscenje racunara u realnom svetu, van sintetike i 'metrije :D

Kome su bitne performanse svakako ne koristi besmisleni auto OC.
 
Poslednja izmena:
Taj "auto OC" radi odlično kada je dobro hlađenje, u nekim slučajevima je čak bolje nego forsirani OC, Obzirom na to, tek OC je praktično besmislen i opet treba dobro i još bolje hlađenje.
 
Ne znam što se ljudi cimaju zbog 100-200 MHz...ajd' oni benchmark warriori, ali realno se razlika neće ni primetiti. Da mu drukam napon i temperature zarad 100 MHz? Beži, bre...

Mada, trenutno imam prostora za to, ko zna...Držim 3600 na 4.3 @1.275 i dok igram Borderlands 3 procesor je na 60-62c, u restriktivnom kućištu. Bar sa velikim Phanteksom, sad sam stavio Macho C pa možda budu par stepeni više. Uglavnom, imam prostora za dizanje napona i kloka, ako hoću. A nešto mi nije moranje...
 
Stavio sam Arctic P12 i razlika u odnosu na LC ventilator je baš čujna. Pošto imam još jedan P12 kao i klip za kačenje, da li da stavim pa da imam ventove sa obe strane kulera?
 
Oce li pasovati LC-CC-120 na i5 10400f ?
Koristim ga vec godinama na 6600K i samo bih ga prebacio na novi procesor..
Pretpostavljam da nema problema, ali ajde da proverim.
 
Izmedju LC CC 120 i LC CC 120 RGB definitivno postoji razlika.....ovaj drugi RGB model je ne samo lepsi vizuelno (crni hladnjak i ventilator svetli),nego je tisi ventilator i nesto (za neki stepen) bolje hladi....probao sam oba modela,pa mogu da ih uporedim.....

Tako da tih 500-1000 razlike u ceni,po meni,svakako vredi doplatiti za RGB model.....mada,koliko vidim,i jednog i drugog sve manje ima u ponudi...
 
Mislio sam da stavim LC-CC-120-RGB na 12700f, je l' mislite da je dovoljno ili treba nesto malo bolje? Ne bih vodeno hladjenje, ne vidim da ima potrebe za tim. Maticna je h670 asus tuf.
 
Trebalo bi da bude, ako mu ne odvrneš power limit...
Nadam se da imaš i mount za LGA1700.
 
Sad pogledah na sajtu, pise da moze da se montira na LGA1700.
 
To ne znači da će primerak koji kupiš imati potrebne delove, zavisi kad su ga nabavili...
 
Ok, hvala za napomenu. Pretpostavio sam da je mount unverzalni i da se jednostavno uklapa.
 
Izgleda da još uvek nema na tržištu tih novih za LGA1700. Na kraju ću uzeti Arctic Freezer 34 eSports DUO, taman malo bolje hladjenje.
 
Nazad
Vrh Dno