Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Uzeo sam rgb verziju, ali mi se cini da nema nikakve razlike u odnosu na stock cooler (ryzen 1600), nije klokovan temperatura u idle je 35-40c, da napomenem da mi je kuciste provetreno, 2 venta uvlace vazduh, 1 pozadi izvlaci i 2 gore takodje izvlace vazduh, proveravao sam da nisam lose namestio kuler ali nije u tome problem, skidao sam ga i ponovo namestao nista se nije bitno promenilo, pasta se lepo razmazala, 2 puta sam cistio i stavljao pastu, takodje nista. Jedino ako je radijator problem jer kada ga pipnem prstima nije toliko topao, mlako je nekako
 
Kuler se kupuje zbog load, ne idle temperatura.
 
Jedino ako je mislio da spusti temp procesora ispod ambijentalne :).
Ps. U odnosu na box, cc-120 ima bar 15 stepeni nize temp uz necujan rad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam zbog cega se kupuje nego se nisam lepo izrazio tj nisam sve napisao, zaboravio sam da napomenem da se racunar gasi u toku igranja, pretpostavljam zbog cega sto mi se nije desavalo dok sam koristio stock kuler. Ne sumnjam da je dobar kuler jer sam ga koristio na fx 6300 koji je bio klokovan na 4.3 i radio je bez ikakvih problema. Idle temp je 35-40c, pa cak i kad upalim youtube penje se do 55c, kolika je u loadu ne znam ali pretpostavljam da je previsoka jer se racunar sam ugasi preventivno, u sobi radi klima na 21c.
 
Nesto tu ne stima. Reklamiraj kuler.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Losa pasta ili lose usrafljen kuler.
 
@chupe
Istestiraj temperature u loadu, bilo gaming bilo neki stress test. Isto tako prati VCORE napon pa javi sta se desava. Bez toga ne moze niko nista da ti kaze.

Ako stvarno bude da se pregreva onda je najverovatniji razlog los mount kulera, ali iako je malo verovatno, nije nemoguce i da su ti neki heatpajpovi osteceni ili baza nije ravna.


@Mandrak
Nije naneta pasta na bazu, ali se dobije mali spric paste u pakovanju. Kakva je ta, to ne bih znao, koristio sam drugu :)
 
Poslednja izmena:
Moze biti i da nije skinuo plastiku/foliju sa baze, ne vidi se bas na tom kuleru.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Meni je dobra ta pasta u špricu koja je došla sa kulerom. Kolko se sećam po termalniim specifikacijama je bila nešto bolja od Coler Master Esential E1.
 
Ljudi koliko je labav ventilator kada se montira na cooler? Meni mrda ako probam malo rukom. Nisam do sada montirao aftermarket cooler .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nema mrdanja, mora lepo ravno i ćvrsto da drži. Možda malo levo-desno (1/2 mm) dok se pasta ne slegne i zalepi.
 
Nema mrdanja, mora lepo ravno i ćvrsto da drži. Možda malo levo-desno (1/2 mm) dok se pasta ne slegne i zalepi.
Ne mrda cooler vec ventilator vrlo malo. Na kraju cu da kupim one vezice za kablove i njime montiram da me ne boli glava.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
A mrda li ventilator dok radi?!
Ne mrda, znaci ostavi da vrti i ne mrdaj ga ti, a on nece nikud otici...
 
Ne mrda cooler vec ventilator vrlo malo. Na kraju cu da kupim one vezice za kablove i njime montiram da me ne boli glava.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Za ventilator nije bitno da bude skroz zategnut ut telo coolera. Čak je i sistem montaže na novijim cooler-ima takav da ne drže ventilator previše čvrsto. Bitno je da telo naleže kako treba na procesor, ventilator služi da generisanu toplotu usmeri dalje.
 
Hvala na odgovoru sad mi je lakse, cooler ne mrda i temperature su odlicne.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kolike su temp kad pokrenep cinebnch r20 na vrm i proc

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo i rbg verziju za ryzen 3600 pored obicne koja je na phenomu 2 i fascinantno mi je da bolje hladi ocovan phenom sa skoro duplim tdpom nego stock ryzen. Jos je ryzen u vecem i boljem kucistu. Jasno mi je da je babe i zabe poredjenje ali napisah da se neko ne iznenadi ako bude hteo isti kuler za neku novu masinu kao sto sam ja hteo.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ryzen jeste stedljiv cip, ali mu je problem sto chiplet nije na centru vec pomeren nadesno + kako kazu 7nm i velika toplota na maloj povrsini pa se sporije odvodi ta toplota i onda dobijes vece spikove u temperaturi

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kolike su temp kad pokrenep cinebnch r20 na vrm i proc

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
Vrm nisam gledao ali cpu na cine r20 ne prelazi 50c ali sa aida stress test ide do 75c predhodno islo do 95c i tu je throtlovao cpu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja sam za mog Ryzen 2600 prvo razmatrao LC CC-120 ali sam na kraju uzeo cooler iz potpisa i nisam se pokajao. Temperature u idlu su sa 40+ stepeni pale na 33-36, u load-u sa 60+ na 45-55.
 
Da dodam da sada na svim.benchmark programima imam veci score, znaci isplati se kupiti neki dobar aftermarket cooler. Samo se plasim da ne ispadne ventilator i napravi neki haos sa onim metalnim drzacima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrm nisam gledao ali cpu na cine r20 ne prelazi 50c ali sa aida stress test ide do 75c predhodno islo do 95c i tu je throtlovao cpu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Na kojoj frekvenciji radi procesor pri testiranju sa cine r20ni aida stres test

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Slikaj kako si to montirao, kako da ispadne, pa stoji napet solidno, ne mrda.
 
Slikaj kako si to montirao, kako da ispadne, pa stoji napet solidno, ne mrda.

Znaci ladno sam stavio drzace naopacke :lupko: . Sada sam stavio kako treba i ventilator je napet i nema mrdanja , stavio sam naopacke drzac tako da ona grba drzi ventilator umesto krajeva koji lepo upadnu sa strane.

Na kojoj frekvenciji radi procesor pri testiranju sa cine r20ni aida stres test

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
rade sva jezgra na 3995mhz jer sam jos uvek na verziji v30 biosa na tomahawku , cekam da izbace agesa pa da odradim flash koji ce dici clock.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno